vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

280 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, camber, bloodlessz

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος costakis

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2355 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 12:14 »
Καλημερα σε ολους τους φιλους, ονομαζομαι Κωνσταντινος (Κωστακη με φωναζουν) , ειμαι 32 χρονων κ μενω Αθηνα. Καπνιζα για περιπου 15 χρονια prince κ καπνο.
 Η ιστορια εχει καπως ετσι...τον Σεπτεμριο του 2013 ειμαι σε ενα καφενεδακι για δουλεια κ αφου τελειωσα καθομαι να πιω ενα ουζακι που γιναν 2,3,κτλ και ξαφνικα τελειωνει ο καπνος μου!!! Στο διπλανο τραπεζακι καθεται  ενα παλικαρι με η.τ. κ με ακουει που λεω 'πεταγομαι να παρω τσιγαρα' κ τοτε μου λεει κατσε κατω κ περιμενε! Βγαζει δευτερη μπαταρια ,δευτερο ατοποιητη κ μου λεει ξεκινα!!! Γιατι οχι σκεφτομαι κ κανω την αρχη... :o  οπα τι ειναι αυτο του λεω ενθουσιασμενος κ εκεινος γελαει κ μου λεει υγρο με γευση virginia  18mg. ΛΕΓΕ του λεω κ για πρωτη φορα το τσακισα το 1,5ml μπαμ μπαμ  .
Την επομενη μερα χωρις πολυ ψαξιμο αγοραζω το πρωτο μου αρχικο πακετο η.τ. κ απο τοτε ερωτας μεγαλος. Απο κοντα κ η γυναικα μου στο αθλημα κ πριν λιγο καιρο παρεσειρα κ τον κολλητο μου με μεγαλο κοπο κ τωρα κ αυτος πιπιλα  :yes:
 Πριν κανα μηνα περιπου προχωρησα σε αγορα mod, κατι απλο  για αρχη (sigelei zmax telescopic flat top), κ στην ιδιοκατασκευη υγρων κ ολα καλα μεχρι στιγμης.
Το site  δεν μου το συστησε καποιος, το βρηκα απο την περιηγηση στο διαδικτυο κ μου εχει λυσει αρκετες αποριες που ειχα για υγρα, μπαταριες κτλ. Κανα 2μηνο τωρα μονο διαβασμα γιατι ειχα θεμα με το πληκτρολογιο αλλα απο δω κ περα ενεργο μελος κ εγω.
Αυτα τα ολιγα απο μενα...καλως σας βρηκα!!! :D

Αποσυνδεδεμένος terymix

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2356 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 13:50 »
Καλησπερα ειμαι ο Λευτερης 23 ετων καπνιζα απο τα 14 μου δυο πακετα winston την ημερα και επειτα ενα καπνο malboro την ημερα ... Τους τελευταιους 3 μηνες ατμιζω με ενα innokin itaste mvp 2.0 με nautilus και απο τοτε δεν εχω βαλει τσιγαρο στο στομα μου ... Αυτα και απο μενα καλη συνεχεια σε ολους μας και καλη δυναμη !!!!

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2357 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 14:19 »
Είμαι ο Χρηστός, 44 χρονών και μένω στην Αθήνα.
Ατμίζω σταθερά από το καλοκαίρι του 2014 ύστερα από κάποιες αποτυχημένες προσπάθειες 2 και 3 χρόνια πριν. Θεωρώ ότι το άτμισμα πλέον καλύπτει την προσπάθεια μου για απεξάρτηση από το κ.τ. προσφέροντας μου τα οφέλη της διακοπής καπνίσματος με ένα ασφαλέστερο εναλλακτικό τρόπο.  Με καλύπτει και σαν Hobby, ιδιαίτερα μετά την ενασχόληση μου με επισκευάσιμους ατμοποιητές, δίκες μου αντιστάσεις και DIY υγρά. Δεν παύω όμως να θεωρώ και να ελπίζω ότι κάποτε δεν θα χρειάζομαι ούτε αυτό….
Είμαι μέλος αρκετό καιρό και έχω λύσει πολλές απορίες μου ως τώρα, από μέλη και θέματα που αντιμετωπίζουν με σοβαρότητα το Η.Τ.

Ευχαριστώ και Καλώς σας βρήκα!!


Αποσυνδεδεμένος zmy5710

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2358 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 19:05 »
καλησπερα ειμαι ο γιαννησ απο πετρουπολη 37 ετων.ατμιζω 1 χρονο τωρα και μεχρι στιγμης ολα καλα.το μοδ που εχω ειναι το mass τησ nobacco.πριν ειχα για κανα μηνα το icube παλι της nobacco και παλιοτερα απλα Η.Τ τον 20 ευρω.σασ διαβαζω καιρο τωρα και μου εχετε ανοιξει τα ματια.συνεχιστε δυναμικα και ευχομαο να φυγουν ολοι απο τον καπνο :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2359 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 21:13 »
Καλησπέρα σε όλους , Κώστας εδώ 27 χρονών. Καπνίζω περίπου 9 χρόνια και θα προσπαθήσω να το κόψω με την βοήθεια του ηλεκτρονικού τσιγάρου. Προσπάθησα να το κόψω και παλιότερα(όχι με ηλεκτρονικό τσιγάρο) αλλά δεν τα κατάφερα.
Οι πληροφορίες στο φόρουμ είναι πάρα πολλές και έχω μπερδευτεί αρκετά , τα καταστήματα είναι τόσα πολλά και δεν ξέρω τι να αγοράσω για αρχή.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2360 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 23:02 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος maddoghellas

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2361 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 23:09 »
Kαλησπέρα, είμαι ο Χρήστος, 38 ετών.
Καπνιστής επί 18 χρόνια, πλέον, τους τελευταίους δύο μήνες, αποκλειστικά ατμιστής.


Αποσυνδεδεμένος serpan

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2362 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 23:17 »
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα σας!
Ονομάζομαι Στέργιος, κατοικώ στο όμορφο Πήλιο και άρχισα να καπνίζω :wall: σε ηλικία 19 ετών πιστεύοντας ότι έτσι ωρίμαζα. Μετά από 21 χρόνια "ωρίμανσης" γνώρισα το η.τ μονος μου από το internet, επειδή μου έβγαινε η πίσσα του κ.τ από τα... αυτιά! Σήμερα, 24 Νοεμβρίου 2014, κλείνω 10 μήνες και 20 μέρες από τις 4 Φεβρουαρίου 2014 και ώρα 12:15 που ξεκίνησα το η.τ και είμαι χαρούμενος και ευτυχής που δεν ξαναακούμπησα κ.τ. από τότε. Έβαλα στον κόσμο του η.τ. με επιτυχία τη σύζυγο μου και με αποτυχία δυστυχώς 2 φίλους μου. Διαβάζω το φόρουμ εδώ και 4 μήνες και ξέφυγα από starter kit με την αγορά ενος istik eleaf πριν 5 μέρες και είμαι έτοιμος για αγορά επισκευάσιμου! Καλή δύναμη σε όλους και καλά ατμισματα!

Αποσυνδεδεμένος Nassos

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2363 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 10:43 »
Καλημέρα σε όλους. Με λένε Νάσο και είμαι 39 χρονών, ατμίζω κανα τρίμηνο. Κάπνιζα 2-2.5 πακέτα την ημέρα κάμποσα χρόνια. Ξεκίνησα το άτμισμα με ένα έτοιμο πακέτο με 2 ατμοποιητες, μπαταριες κτλ το οποίο βραχυκύκλωσα με μεγάλη επιτυχία  ;D  σε περίπου ένα μήνα. Άρχισα το αναλογικό πάλι αλλα με χάλασε  πολύ η γεύση και είχα έντονους πονοκεφάλους, έτσι ζήτησα βοήθεια από ένα φίλο που ατμίζει πολλά χρόνια. Μου είπε να μπώ σε αυτό το forum  :) .
 Ατμίζω prtotank 3, vision spinner I, II και από το Σάββατο έχω κολήσει με το smoke της after-8. Το μεγαλύτερο θέμα μου αυτή την στιγμή είναι ότι αγοράζω συνέχεια καινούργια πράγματα για το η.τ.
 Αυτά για αρχή. Καλό ατμισμα σε όλους :) .
 

Αποσυνδεδεμένος baboukis

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2364 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 10:22 »
Ειμαι Χρονια καπνιστρια , και θελω να γινω ατμιστρια ..εχω και προβληματα υγειας που το βρωμοτσιγαρο τα επιδινωνει.  :eyesplash:
Δοκιμασα , πριν 2 χρονια με 2 ego μπαταριες και με κατι πλαστικα που τα γεμιζες με συριγγα υγρο, και ετρεχε και ηταν λιγο χαλια. για οσες εβδομαδες αντεξα την μανουρα ηταν καλα, αλλα δυστιχως ξανακυλισα πισω.  :idiot1:
Τον τελευταιο καιρο μου ηρθε η επιθυμια να προσπαθησω γιατι αντιληφθηκα οτι τα πραγματα εχουν προχωρισει πολυ στο ηλ. τσιγ. ευκολια, δυνατες μπαταριες , ατμοποιητες, ακομα και για ανθρωπους που δεν ειναι ειδικοι στα ηλεκτρονικα ηλεκρολογικα, αντιστασεις, πηνια κτλπ.
Ετσι περιμενω την παραγγελεια μου απο fasttech και να ατμισω μαζι σας!! :D

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2365 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 13:50 »
Γεια σας,με λενε Κωνσταντίνο και ειμαι 20 χρονων..Καπνιζα 5 χρονια με ποσοτητα 1 καπνο ανα 2ααααντε3 μερες...Οταν αποφασισα να μπω στο κοσμο με τα βαρη τις διαστροφές και γενικα του υγιές και αρχαριου bodybuilding ο προπονητης-ξαδερφος μου μου εδωσε να δοκιμασω ητ..Η γευση με κερδισε και με εβαλε στον κοσμο του ητ..Ατμιζω 3 μήνες με μια ego kai ce5 και τωρα ετοιμαζω αναβαθμιση με istick kai nautilus mini...Αν και νεος και λιγα χρονια καπνιστης χαιρομαι για την επιλογη μου και θα την συνεχισω.Να αναφερω οτι 3 μηνες εχω κανει 4 τσιγαρα ..τα 2 την επομενη που πηρα ητ καιως εμεινα απο μπαταρια στην εξοδο μου -.- ...

Ενημερωτικα διαβαζω το φορουμ απο οταν ξεκινησα το ατμισμα απλα δεν.ετυχε.να.συστηθω..

Γεια σας και συγχαρητήρια για αυτη την παρεα που εχετε δημιουργησει εδω

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2366 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 19:43 »
Καλησπέρα και πολλά συγχαρητήρια για το φόρουμ σας, δεν σας κρύβω πως έμπαινα και έριχνα τις ματιές μου, πριν γίνω μέλος της παρέας σας...
Γυρνάω στο όνομα Λευτέρης και είμαι μοντέλο του 68 ,χειριστής αεροσκαφών πολιτικής αεροπορίας.
Καπνιστής...χρόνια(από τα 18 μου) οπότε δικαίως μπορώ να αποκαλέσω τον εαυτό μου "μπαρουτοκαρβουνιασμένο"  από την κατάχρηση του KT. Είμαι  μόνο 3 μήνες στο πάρτι του ΑΤΜΟΥ, και εδώ  πρέπει να ομολογήσω πως πριν πάρω την απόφαση για HT, το έψαξα διεξοδικά, διαβάζοντας επίσημα-πιστοποιημένα site's και συζητώντας με αρκετούς γιατρούς. Αν και βρήκα την επιστημονική κοινότητα( με αυτούς που μίλησα) διχασμένη,  η πλάστιγγα έγερνε σαφώς προς το HT κατά ένα αξιοσημείωτο ποσοστό. Αυτό ήταν και το ΤΕΛΟΣ του KT για μένα. Έκτοτε μπορώ να πω, πως λατρεύω να περιβάλλομαι από σύννεφα ατμού χωρίς να νιώθω στέρηση καμία.
Τα εργαλεία που χρησιμοποιώ είναι: Kayfun V 3.1 αντιστάσεις από 1.5 έως 2.3 ohm, παρέα με ένα Ναυτίλο. MOD : SVD innokin, και στον δρόμο έρχονται ένα Panzer 30mm και ένας dripper Veritas 30 mm.
Κατά τα άλλα....για να κλείσω την αυτοπαρουσίαση μου, είμαι παντρεμένος 15 χρόνια (με την ίδια γυναίκα) και έχω ένα παλληκάρι 12 χρονών.
Καλώς σας βρήκα.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2367 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 21:45 »
Καλησπέρα σε όλους και όλες (μειοψηφία οι γυναίκες πιθανολογώ)...  :bye:


Είμαι ο Χρήστος από Αθήνα, 30 ετών και άνεργος (προς το παρόν) στο επάγγελμα.
Το άτμισμα το ξεκίνησα πριν 1 χρόνο περίπου και το έκανα για περίπου 2-3 μήνες. Έπειτα τον Μάρτιο έφυγα για εξωτερικό και στην χώρα που ήμουν απαγορευόταν το η.τ., οπότε και τα χάρισα σε φίλους και γνωστούς. Επειδή η μοίρα όμως δεν τα φέρνει πάντα όπως τα θέλουμε ή τα περιμένουμε, αναγκάστηκα και επέστρεψα στα πάτρια εδάφη τον περασμένο Αύγουστο. Φανατικός καπνιστής εδώ και 16 χρόνια. Πήρα όμως την απόφαση να το κόψω το κάπνισμα κι έτσι εδώ και 10 μέρες περίπου ξαναέπιασα το άτμισμα και εδώ και 6 μέρες δεν έχω βάλει ΟΥΤΕ ΕΝΑ τσιγάρο στο στόμα μου. Και η πλάκα είναι ότι δεν μου λείπει καν. Και η άλλη εξίσου πλάκα είναι πως στο μαγαζί που πήγα και πήρα την ατμιστική βάση και το άρωμα, επέμεναν να πάρω με νικοτίνη πάλι, ενώ εγώ ήθελα χωρίς νικοτίνη. Και πράγματι, δικαιώθηκα! Γιατί προσωπικά πέρυσι που το πρωτοξεκίνησα, έπαιρνα υγρά με νικοτίνη. Και η νικοτίνη με έκανε εμένα να θέλω να καίω και κανα τσιγαράκι παράλληλα... Έχει συμβεί και σε καναν άλλον/άλλη αυτό; Σίγουρα ΟΛΑ είναι στο μυαλό μας... Αλλά δεν νομίζω πως είμαι και ο μοναδικός με αυτήν την περίπτωση με κατ'ευθείαν άνευ νικοτίνης...


Σας ευχαριστώ για το καλοσόρισμα προκαταβολικά και εύχομαι να έχουμε ωραίους διαλόγους-συζητήσεις γενικότερα...  :)

Αποσυνδεδεμένος trollgi

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2368 στις: Νοεμβρίου 28, 2014, 18:30 »
Χμ, με βάλατε σε διαδικασία να αναρωτηθώ πόσα χρόνια καπνίζω. Διπλό σοκ, πως πέρασαν τόσα χρόνια ρε ****το   και πόσα από αυτά παρέα με το τσιγάρο.
Το τσιγάρο και ο γλυκός καφές (γλυκός μέχρι αηδίας) ήταν για μένα δύο σταθερές που δεν θα άλλαζαν ποτέ. Ότι κι αν γινόταν ότι κι αν άλλαζε αυτά θα ήταν εκεί για μένα και δε σήκωνα κουβέντα γι αυτό.

Ο γλυκός καφές έγινε σκέτος -πλεον πανε 2 χρόνια- κάτι που πλεον δεν έχει και πολυ σημασία καθώς ηταν μια απόφαση στιγμιαία μπαμ και κάτω. Μια βδομάδα υπέφερα μα πλεον τον αγαπώ τον σκέτο φραπέ.

Το τσιγάρο το αγαπώ ακόμα παρόλο που έχω να το βάλω στο στόμα μου 4 μέρες. Ποτέ δεν αποφάσισα να το κόψω, και ακόμα δεν το έχω αποφασίσει, δεν νιώθω ότι το κόβω, δεν ξέρω πως και τι ακριβώς.
Μου είχε καρφωθεί το Η.Τ σαν ιδέα (ούτε κατα διάνοια βέβαια για να κόψω το κάπνισμα) απλά να δοκιμάσω, να ξέρω, να δώ πως είναι..
Να ακόμα και τώρα που προσπαθώ να περιγράψω την εμπειρία μου, ψάχνω το στριφτό μου γύρω γύρω μα δεν ειναι πουθενά. Άλλη μια τζουρίτσα η.τ.
Την Δευτέρα έπιασα στα χέρια μου η.τ που ανέμενα να μου φέρουν απο Αθήνα. Είχα ήδη καθαρίσει το υπνοδωμάτιο μου απο τις στάχτες και τα τρίμματα καπνού ακόμα και στο κρεββάτι αγκαλιά με τα τρίμματα και τις στάχτες ανακατεμένα στα σεντόνια... Είχα αηδιάσει είχα μπουχτήσει με τον εαυτό μου. Το τασάκι ερχόντουσαν και μου το άδειαζαν που και που και αυτό με εξόργιζε απίστευτα πολύ. Προφανώς γιατί με έκανε να νιώθω ακόμα πιο low αφενώς, και αφετέρου δεν θέλεις να σε βλέπει άνθρωπος σε τέτοιες φάσεις πόσο μάλλον οικογένεια.
Λοιπόν συνεχίζω καπνό είχα στην τσάντα μου... (Πάντα είχα αρκετούς καπνούς/χαρτάκια/φιλτράκια πάνω μου ανα πάσα στιγμή για ασφάλεια.)
Δοκιμάζω λοιπόν.. Είχα υγρό με 1.2%νικοτίνη. Παλευόταν... Ξεκίνησα έτσι το απόγευμα της Δευτέρας μετά την δουλειά... Χαλαρά έκανα κάποιες τζουρίτσες - κοιμήθηκα νωρίς... Τρίτη με το η.τ στην δουλειά.. Ο καπνός εξακολουθεί να είναι στην τσάντα μου για ασφάλεια -δεν μου έχω απαγορεύσει να καπνίσω απλά δεν θέλω... ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ!
Η πρώτη μέρα ήταν υπέροχη, ένιωθα πολύ καλά. Η δεύτερη εξίσου (έκανα λιγότερο απο 1ml).. το βράδυ μόνο που ξάπλωσα ένιωθα μια πολύ έντονη στέρηση που και ως καπνίστρια το πάθενα ήταν φορές που ξάπλωνα και ένιωθα ότι χρειαζόταν ένα τσιγαράκι ακόμα για να με κρατήσει η δόση μέχρι το πρωί - σε άλλες φάσεις ξυπνούσα και κάπνιζα και κατα την διάρκεια της νύχτας. Παρά το αίσθημα αυτό δεν μπήκα καν σε πειρασμό να ανάψω. Την επόμενη μέρα μείωσα την περιεκτικότητα νικοτίνης στα 0.6%. Τις τελευταίες 2 μέρες έχω ζοριστεί αρκετά, μου λείπει, κοιτάω του συναδέλφους να στρίβουν και νιώθω σα να πέρνω μάτι. Αλλά και πάλι δεν μπαίνω σε πειρασμό.. Είναι πολύ περίεργο το συναίσθημα. Το βλέπω σαν, πως μαγειρεύεις ας πούμε για να φας.. και δε σου πετυχαίνει το ρημάδι, θα το φας όμως κι ας μην είναι και πολύ νόστιμο γιατί αυτό έχεις και πεινάς.
Έχω μόνιμες φλασιές ότι κι αν κάνω - είτε ψάχνω την περιοχή γύρω μου να βρω το στριφτό μου - είτε σκέψη του τύπου τι ήθελα να κάνω τώρα? α ναι ας στρίψω ένα, και μετά συνηδειτοποιώ οτι οχι.. δεν στρίβω πια...
Είμαι στα πρόθυρα του να βάλω τα κλάμματα μονίμως. Νιώθω ότι θέλω να τρώω όλη την ώρα. Νιώθω ότι πρέπει να καταπιέσω τόσα "θέλω" που μου προκαλεί "κατάθλιψη" και τίποτα δεν έχει και πολύ νοήμα -καλύτερα να κοιμάμαι για να περνάνε οι ώρες.

Ξέρω ότι δεν είναι φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης - αλλά μοιράστηκα με τον τρόπο που ένιωσα ότι θέλω να μοιραστώ.
Ίσως ζορίζομαι γιατί μείωσα πολύ γρήγορα την νικοτίνη.

Η θετική πλευρά:
Νιώθω το κεφάλι μου πολύ πιο καθαρό (παρά τους αμυδρούς πονοκεφάλους) τις τελευταιές μέρες καπνίσματος ένιωθα σα μαστουρωμένη μόνιμα - σα ζόμπι.
Λίγο περπάτημα που έκανα χτες ήταν πολύ πιο ευχάριστο και η ανηφόρα βγήκε χωρίς λαχάνιασμα - βέβαια με το στριφτό κάπνιζα και περπατώντας όποτε λογικό να υπάρχει ήδη διαφορά.
Νιώθω ότι το μόνο που χρειάζομαι είναι το η.τ και ενα 10ευρω στην τσέπη και είμαι έτοιμη για όλα ούτε τσάντα ουτε αναπτήρες και όλα τα συμπράγαλα :P H μπαταρία δεν τελειώνει ποτέ!
Ένιωσα ότι "έδεσα" κατ ευθείαν με το η.τ (ίσως γιατί το δούλευα στο κεφάλι μου για καιρό) το κυκλοφόρησα έξω και στη δουλειά κατευθείαν χωρίς αναστολές.

Διαβάζω πολλά στο φόρουμ προσπαθώντας να αποκτήσω εμπειρία/γνώση μέσα απο τις δικές σας καθώς δυστυχώς δεν είχα την ευκαιρία να πάω μόνη μου σε κάποιο μαγαζί να δοκιμάσω γεύσεις και να δω/ να πιάσω/ να διαλέξω.

Αλλά ενώ στους καπνούς με ενοχλούσε το οποιοδήποτε άρωμα η πορεία μου ήταν:
Marlboro κόκκινα 5 χρόνια/Drum καπνός άσπρος 5 χρόνια και μακράν ο αγαπημένος μου/ καπνός Marlboro Gold τα τελευταία 3-4 χρόνια. Ο μόνος λόγος που άλλαξα τον drum ήταν τα κλαδιά και τα κομμάτια πίσσας που έβρισκα μέσα - παρόλο που σαν γεύση τον προτειμώ αποφάσισα να τους στείλω!
Ενώ λοιπόν με ενοχλούσαν τα αρώματα στο κ.τ στο η.τ ένα υγρό που μου έφεραν που παρέπεμπε σε marlboro δεν μου άρεσε καθόλου. Κάνω εναν με ελαφρύ άρωμα κεράσι μέχρι να καταφέρω να πάω να δοκιμάσω !

Αυτά για όποιον άντεξε :X

Αποσυνδεδεμένος kbazakas

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2369 στις: Νοεμβρίου 29, 2014, 19:46 »
Συνατμιστές γειά σας.Ατμίζω εδώ και τρείς βδομάδες(θα το κόψω το άτιμο) και βρήκα το φόρουμ σας πολύ καλό.Πληροφοριακά είμαι χημικός και δουλεύω στο Γενικό Χημείο του κράτους(ΓΧΚ) στα Γιάννενα.Ήδη άρχισα να ανακατεύω βάσεις και αρώματα και πιστεύω οτι με τον καιρό θα μπορούσα να συνεισφέρω στις συζητήσεις.Παρεπιπτόντως τους επόμενους μήνες το ΓΧΚ έχει ένα πρόγραμμα μέτρησης των υγρών των ηλεκτρονικών τσιγάρων με δειγματολειψίες σε όλη την Ελλάδα.Εγώ πάντως προς στιγμήν είμαι ενθουσιασμένος.Ένα μικρό προβληματάκι έχω μόνο.Η γλώσσα μου μουδιάζει όταν ατμίζω.Καλώς σας βρήκα λοιπόν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206608 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50288 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357891 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11594 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193165 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1359 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592132 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios