vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

383 επισκέπτες, 2 χρήστες
seniorize, karmakoma

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2175 στις: Μαΐου 06, 2014, 21:13 »
Γιώργος από Αχαρνές(Μενίδι).
18 χρόνια καπνιστής,ξεκίνησα άτμισμα προ 2μήνου και δεν το ξανακούμπησα. :victory:


1ο mod το Evic με Αspire Nautilus/Vivi Nova,10 ημέρες μετά αλλαγή με Innokin Svd.
Ξανά αλλαγή με Atmizoo Roller(+Kick2 Evolv) μετά από καμιά 15μέρες :))
Ε,χθες πήρα και τον Striker Ice By Atmomixani,αναμένω και έναν Russian91%.


Είμαι σε καλό δρόμο γιατροί μου;



Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2176 στις: Μαΐου 06, 2014, 21:28 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος iossif

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2177 στις: Μαΐου 08, 2014, 11:35 »
Γειά σας,
είμαι ο Σήφης, ζω στην Αθήνα, είμαι 48 χρονών.

Καπνίζω ΚΤ από τα 16 μου. Το έχω κόψει 2 φορές σοβαρά, τη μία φορά μάλιστα για 4 χρόνια (μη με μαλώσετε) και ξανάπεσα σαν τον μ@μ@κ@...

Ένας φίλος μου έφερε το Μάρτιο δώρο από την Αγγλία ένα kit για να ξεκινήσουμε μαζί το ΕΤ, και έτσι ξεκίνησα.

Διαβάζω πολύ και το ψάχνω.

Δε μπορώ να πω ότι δεν έχω ξανακουμπήσει τα ΚΤ... κάποιες φορές θα βρεθώ έξω και θα τελειώσει το υγρό ή η μπαταρία και δε θα έχω φέρει άλλο μαζί μου και θα κάνω μια τράκα. Αλλά γενικά μπορώ να πω ότι από το Μάρτιο, μπορεί συνολικά να έχω καπνίσει καμιά 10αριά ΚΤ όλα κι όλα.

Αυτά...

Αποσυνδεδεμένος stathis75

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2178 στις: Μαΐου 08, 2014, 12:37 »
Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για το forum. Προσωπικά με εχει βοηθησει πολύ. Πρώην καπνιστής 20 ετών και νυν ατμιστης 4 μηνών, απόλαυση το ατμισμα πραγματικά. Ξεκίνησα δυναμικά με provari, Sofia, DIY, ήθελα να ειμαι σίγουρος πως θα απαλλαχτώ απ το τσιγάρο και ευτυχώς συνέβη! Στάθης, 38, από Χαλκίδα. Όσο για χομπυ..αθλητισμός ξανά!

Αποσυνδεδεμένος stesmax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • ολοι περαστικοι ειμαστε
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2179 στις: Μαΐου 08, 2014, 16:08 »
Καλησπέρα σας.Στελιος από θεσσαλονικη.
Μολις πατησα τα πρωτα ηντα και μαζι με τη πρεσβυωπια ηρθε η στιγμη για την μεγαλη αλλαγη στη ζωη μου.Καπνιζα από τα 15 μου χωρις διακοπη,ουτε ειχα κανει καμμια σοβαρη προσπαθεια να το κοψω.Στην ουσια δεν εκανα καμμια προσπαθεια.Τις περισσοτερες φορες εμενα στα σχεδια(θα αρχισω τσίχλες,θα παω για βελονισμο,θα παρω χαπια νικοτίνης....)και ετσι περνουσε ο καιρος.Πριν μερικα χρονια ειχα αρχισει το στριφτο,δηθεν θα καπνιζα λιγοτερα,αλλα τελικα κατεληξα να καπνιζω ένα μεγαλο old holborn σε μιαμιση μερα.Τωρα τελευταια αρχισα να παιρνω χυμα από διαφορα μερη της ελλαδας.Αυτο ηταν και το τελειωτικο όμως,εφτασα να θελω ένα κιλο στον ένα μηνα και κατι.Στο τελος μπουκωσα,οπως είναι φυσικο.Ουτε να αναπνεύσω δεν μπορουσα.Εκανα σαν ατμομηχανή  :D.
Ετσι,ενα ωραιο σαββατο μεσημερι (1/3/2014) μπηκα σε ένα μαγαζι με η.τ. και βγηκα με έναν aspire bdc.Aπο τοτε δεν εχω ξανακαπνισει,εκτος από κανα πουρακι που κανω,για να μη ξεχνιομαστε ;D.
Ειχα ξαναδοκιμασει πριν πολλα χρονια να ξεκινησω η.τ. με ένα nobacco white Line,αλλα πανω στη βδομαδα ειχα στο ένα χερι το η.τ. και στο άλλο το κανονικο.Καμμια σχεση τα τοτε με τα τωρινα.Τωρα με καλυπτει αρκετα και ελπιζω να τα καταφερω να μη ξαναγυρίσω στο τσιγαρο.
Το επομενο βημα,βεβαια,ειναι να παρω επισκευασιμο και μοντακια(τα περιμενω και τα δυο),οποτε θα εχουμε πολλα να λεμε και να μαθαινω.
Ευχαριστω για την υπομονη σας και τα λεμε μεσα.

Αποσυνδεδεμένος Aris78

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2180 στις: Μαΐου 08, 2014, 16:31 »
Καλησπέρα & από εμένα, Ονομάζομαι Αριστείδης, είμαι 36 ετών, κατοικώ Αθήνα & προς το παρών είμαι άνεργος & στη διαδικασία εύρεσης εργασίας,  :(
στο παρελθον δούλευα σε μεταφορική εταιρία επι σειρά ετών.
Τα χόμπι μου είναι: η μουσική (παίζω μπάσσο & κιθάρα), τα ηλεκτρονικά (τρελός επιστήμων) & ο Ραδιοερασιτεχνισμός.

Κάπνιζα απο τα 17 μου χρόνια (20 σχεδόν χρόνια κάπνιστης) & πλέων εδώ & 5 μήνες ατμιστής.  :D
Στη προσπάθεια μου να απαλλαγώ απο το ΚΤ βοήθησαν τα αποτελέσμα του τελευταίου μου check up στα οποία χοληστερίνη, τριγλικερίδια, σάκχαρο κτλ. ήταν στα ύψη & το ότι έπεσε στα χέρια μου, απο ένα φίλο, ένας ατμοποιητής τύπου CE5 BDC..
Είχα προσπαθήσει & στο παρελθόν να γυρίσω απο το κτ σε ητ & είχα αγοράσει τότε ένα σέτ ητ αλλά οι "παιδικές ασθένειες" των ατμοποιητών τύπου ego t (με αποσπώμενο πλαστικό τάνκ) & οι συνεχόμενες διαρροές που είχαν με έκαναν να το βαρεθώ, αφού πιο πολύ υγρό έπινα παρά άτμιζα & ξαναγυρίσα στο κτ.  :eyesplash:

Πέντε μήνες (& κατι) τώρα που ατμίζω, ζήτημα αν εχω κανει 2 κτ τα οποία & με "χαλάσαν"  & σε αυτό το διάστημα έχω δεί σημαντική διαφορά στην αναπνοή μου & στις αντοχές μου, τσιγαρόβηχας ΤΕΛΟΣ, & γλύτωσα απο αναπτήρες, τασάκια, στάχτες, κιτρινίλες σε χέρια & δόντια & κάμποσα ευρά..
Ατμίζω 2 εώς 4 ml την ημέρα στα 9mg νικοττίνη & έτοιμα υγρά & diy

Καλώς σας βρίσκω, συγχαρητήρια για το forum (με εχει βοηθήσει & εμένα πολύ..), για τη πληθώρα θεμάτων, την ανταλαγή απόψεων & tips οσο αφορά το άτμισμα,τους ατμοποιητές & τα υγρά & για την αλληλοβοήθεια μεταξύ των μελών στη κοινή μας προσπάθεια να απαλαγούμε απο το καρκινοτσίγαρο..  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2181 στις: Μαΐου 08, 2014, 17:40 »
Kαλησπερίζω και εγώ το φόρουμ!
Με λένε Βάιο, είμαι 36 χρονών και μένω Αθήνα.
Δυστυχώς με "χτύπησε" και εμένα η κρίση και είμαι ανέργος αυτόν τον καιρό.
Έχω δουλέψει 10 χρόνια σε Η/Μ μελετητικό γραφείο ως σχεδιαστής CAD αλλά και ως τεχνικός μηχανών γραφείου και pc.
Ξεκίνησα το ΗΤ πριν μόλις μία εβδομάδα και έχω καταενθουσιαστεί!
Βαρύς καπνιστής στριφτού κυρίως τσιγάρου τα τελευταία 20 χρόνια σχεδόν, πλεόν δεν μου κάνει καρδιά να το βάλω στο στόμα μου και ας είμαι στην αρχή ακόμα.
Όπως και ο φίλος Aris78, είχα και εγώ πολύ ανεβασμένα τριγλικερίδια/χοληστερίνη/σάκχαρο στις τελευταίες εξετάσεις και πήρα την απόφαση να αλλάξω τρόπο ζωής προς το καλύτερο.
Προς το παρόν ξεκίνησα με Aspire CE5 BDC αλλά ήδη σκέφτομαι να προχωρήσω σε νέες αγορές, όπως Vamo V5 mod και Aspire Nautilus.
Συγχαρητήρια για την πολύ καλή και σοβαρή δουλειά που κάνετε στο φόρουμ, μιας και μου ανοίξατε τα μάτια σε πολλές απορίες που είχα.
Πλέον μπορώ να πω ότι η επιστροφή στο ΚΤ μετά το άτμισμα, απογορεύεται για εμένα δια ροπάλου! (Άσε που δεν θέλω κιόλας  :D  )

Αποσυνδεδεμένος webm0nst3r

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2182 στις: Μαΐου 08, 2014, 22:11 »
Καλησπέρα σε ολους με λένε Σπύρο ειμαι 21 χρονών καπνίζω απο τα 16 μου (κανε παρέες να δεις καλο :P) και πρόσφατα αποφάσισα να γυρίσω στο η.τ πλέον το οι ιώσεις του χειμώνα δεν κρατάνε 10 και 15 ημέρες, σταματησαν τα δαχτυλα μου να ειναι κίτρινα και να μυρίζουν τσιγαρίλα και οταν το εκοψα το πρώτο πραγμα που μου ειπε η κοπέλα μου (3 χρόνια σχεση) ηταν επιτελους μπορώ να σε φιλάω χωρις να υπαρχει αυτη η τσιγαρίλα στην μεση :D εχω ενα epsilon mini της nobacco και ενω ειναι μικρό με μια δευτερη μπαταρία που αγόρασα βολευει παρα μα παρα πολυ :)


Ευτυχώς που βρέθηκε αυτο το φόρουμ και μου ανοιξε τα μάτια γιατι μεχρι σήμερα με αυτα που διαβαζα ελεγα ασε ρε η.τ θα πεθάνουμε πιο γρήγορα απο το κανονικό, είχα φτάσει ομως να καπνίζω εναν craven 20γρ σε 2 μέρες, οπότε και το σταμάτησα απο την ημέρα που αγόρασα η.τ εχω κανει 3 κ.τ μονο και μονο για να τελειώσει ο καπνος και να τον πετάξω.

Αποσυνδεδεμένος 206xtreme

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2183 στις: Μαΐου 09, 2014, 02:16 »
Καλησπέρα σας παιδιά. Βασίλης ονομάζομαι. Είμαι παλιό μέλος. Γραφτηκα το 2012 αλλά δεν έχει τύχει να δημοσιεύσω ποτέ, καθώς κατέληξα τότε πρόχειρα σε ένα Η.Τ. και φυσικά σύντομα το παράτησα. Όμως πάλι επανήλθα, μιας και έπρεπε να κοπεί το κανονικό.

Καλώς με βρήκατε λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος filip9

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2184 στις: Μαΐου 12, 2014, 17:06 »
Γεια σας
ειμαι ο Φιλιππος 43 χρονων απο Βεροια. 25 χρονια καπνιστης μανιωδης. 30 μερες ακαπνος (για πρωτη φορα στην ζωη μου). στην κατοχη μου 2 innokin itaste mvp v2, 2 vision spinner v2, 2 naytilus, 2kanger aerotank, 2 aspire bdc et-s by eigate, 2 protank 3 mini (ολα διπλά τα πηρα :)) ) και διαφορα υγρα.
σας ευχαριστω για τον χωρο. :bye:

Αποσυνδεδεμένος vilsnick

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2185 στις: Μαΐου 13, 2014, 09:05 »
Καλημερα σε ολους
Το ονομα μου ειναι Νικος 47 ετων. Ειμαι απο Καρδιτσα αλλαμενω Θεσ/νικη τα τελευταια 3 χρονιαΕιμαι ‘άπειρος’ στο ηλεκτρονικό τσιγάρο. Ξεκίνησα το ΗΤ εδω και 10 μερες κοβοντας 'μαχαιρι' το 'κανονικο τσιγαρο' μετα απο 30 χρονια οπου καπνιζα 1-1,5 πακετο την ημερα...!!!  εμαθα για το φορουμ σας τυχαία στο Internet Προσπαθω να μαθω οσα περισσοτερα μπορω από τα post σας μιας και το ΗΤ που χρησιμοποιω τωρα με ικανοποιει μεν ,αλλα μπορει (σιγουρα) να υπαρχη και κατι αλλο που να με ικανοποιει περισσοτερο...!!!
Αυτη την στιγμη ατμιζω ενα ego-T, το οποιο νιωθω οτι τις τελευταιες 2-3 μερες αλιωνει την γευση, το υγρο που χρησιμοποιω ειναι liqua trditional tobaco , και δεν εχω εμπειρια απο αλλα ΗΤ.....
Eυχαριστω για τον χρονο που αφιερωσατε διαβαζοντας το post μου, καθε συμβουλη σας θα ηταν ευχαριστα δεκτη..., την καλημερα σε ολους

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2186 στις: Μαΐου 13, 2014, 20:07 »
Καλώς σας βρήκα και εγώ,
Με λένε Γιάννη και είμαι 45 ετών, καπνιστής από τα 16.
Εδώ και 2 μήνες το έχω γυρίσει από το κάπνισμα στο άτμισμα και "βρήκα την υγειά μου" που λένε.
Έφτιαξα ήδη το δικό μου μηχανικό mod που θα το κάνω ηλεκτρονικό σε επόμενη έκδοση. Είμαι αρκετά έμπειρος σε ιδιοκατασκευές και μπαταρίες όντας παλιός μοντελιστής σε τηλεκατευθυνόμενα ηλεκτρικά αεροπλάνα που τα έφτιαχνα μόνος μου.
Χαίρομαι που βρήκα το forum και που είμαι πλέον μέλος του, αφού είναι σημαντικό να υπάρχει πρόσβαση στη γνώση που κάποιοι έχουν αποκομίσει και μοιράζονται με τους άλλους.
Καλώς σας βρήκα λοιπόν και καλά ατμίσματα.

Αποσυνδεδεμένος td

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2187 στις: Μαΐου 14, 2014, 13:21 »
Παιδιά γεια σας και καλώς σας βρήκα,
Με λένε Θόδωρο, 35 ετών, είμαι οδοντίατρος και μένω στη Ξάνθη.
Κάπνιζα αδιαλείπτως επί 17 συναπτά έτη. Πριν από καμιά 15αρια μέρες ξεκίνησα το ΗΤ και από τότε δεν έχω βάλει ΚΤ στο στόμα μου (έχω βρει την υγειά μου  :D )
Ατμiζω με nobacco epsilon 1100 και έχω ήδη μπει στη διαδικασία επιλογής του 1ου μου mod (πολύ διάβασμα, πολύ ψάξιμο :wall: )
Έχω πολύ δρόμο να διανύσω ακόμα και χαίρομαι που υπάρχει αυτό το φόρουμ 











Αποσυνδεδεμένος christoforos

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2188 στις: Μαΐου 16, 2014, 15:21 »
καλησπέρα σε όλους, ονομάζομε χριστόφορος χριστοφόρου και κατάγομε απο τη λευκοσία τις κυπρου. Έχω 2 μίνες που ατμίζω και δεν εχω βάλει κανονικό τσιγάρο στο στώμα μου. Αν και νεός στο χόρο ψάχτικα αρκετά με υγρά και τα συναφή του η.τ και βρισκω εντοιποσιακό το φόρουμ διότι μου δήνει τη δυνατότιτα να μαθένω τη γίνεται και τι παίζει στο χόρο τοθ η.τ
Είμαι φοιτητής ψυχολογίας και είμαι 25 χρονόν

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2189 στις: Μαΐου 16, 2014, 17:51 »
Καλησπέρα σε όλους .... είμαι ο Αντώνης και βρήκα το forum σας τυχαία μέσω Google ..... Ευτυχώς!!!!!! ... κάπνιζα 3,5 με 4 πακέτα τσιγάρα την ημέρα. Εδώ και 20 ημέρες άρχισα το άτμισμα με ένα nobacco και δεν έχω πλησιάσει (ούτε μου λείπει ...  :thumpup: ) τσιγάρο. Σας ευχαριστώ για τη πολύτιμη βοήθειά σας .......

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206657 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541793 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31176 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50322 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597451 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357975 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11626 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193202 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592450 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios