vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

236 επισκέπτες, 1 χρήστης
razen

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2115 στις: Μαρτίου 07, 2014, 22:09 »
Ειμαι <φρεσκος> ατμιστης μιας βδομαδος. ::)
Εχω ατμιση μεχρι τωρα 4 γευσεις και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα.
ΥΓ. Ειμουν? 30 χρονια καπνιστης.
Καλως σας βρηκα
ΤΣΑΡΛΥ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος lemon3

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2116 στις: Μαρτίου 08, 2014, 00:01 »
Χαιρετώ κι'εγώ!

Νίκος λέγομαι, είμαι 32 και κατοικοεδρεύω στη Χαλκιδική. Καπνίζω από τα 16 και επειδή η  :love_hearts: με προειδοποίησε για πτώση των επιδόσεων στο  :laugh_cool_jump: είπα να το ελαττώσω γι'αρχή, και βλέπουμε  :))

Όπως έγραψα και στο τόπικ περί προτάσεων στους νέοι, το ντουμάνιαζα καλά το αναλογικό τσιγάρο, αλλά εδώ και λίγο καιρό με το ηλεκτρονικό βελτιώθηκα πολύ!

Μπαγκράουντ για μένα: Έχω ζήσει στο εξωτερικό κάμποσα χρόνια, έζησα στο πετσί μου το να βγαίνεις στους -20 έξω για τσιγάρο, πνίγομαι στη δουλειά και δεν έχω χόμπι  :)) , ως αποτέλεσμα καπνίζω-κάπνιζα μάλλον υπερβολικά, άλλες καταχρήσεις δεν κάνω, ούτε αλκοόλ ούτε τίποτα, οπότε το παλιοτσιγάρο μας έμεινε να ξεφορτωθούμε...

Το κακό είναι ότι ο διπλός εσπρέσσο... χωρίς τσιγάρο... δεν γίνεται... όλα στο μυαλό έιναι... :idiot1:

Πάντως να πω ότι από το λίγο που ασχολήθηκα, μου άρεσε το όλο θέμα του ΗΤ... είναι λίγο σαν την γευσιγνωσία να πω, τόσες "γεύσεις", τόσοι τρόποι να τις απολαύσεις. Μερακλήδικη ασχολία, μ'αρέσει!

Βλέπω πεδίο δόξης λαμπρό, σήμερα πήρα το πολύμετρο και μετρούσα την μπαταρία!

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!

Αποσυνδεδεμένος giorgos81

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2117 στις: Μαρτίου 08, 2014, 18:00 »
Συγχαρητήρια για το φόρουμ. με λένε Γιώργο, ήμουν καπνιστής 17+ χρόνια από  τα15 . το έχω σιχαθεί το κτ για πολλούς λόγους.
έκανα σπασμοδικές "προσπάθειες" να το κόψω, αλλά πάνω από 1 μήνα δεν το κατάφερα. κάπνιζα βαριά τσιγάρα πάντοτε κ τα τελευταία 5 χρόνια καπνό βαρύ. κάπνιζα παντού( σπίτι,δουλειά,αμάξι,μηχανάκι..).    πριν κανά χρόνο έφερε ο μικρός
αδερφός ητ με νικοτίνη 6μγ/εμελ 6%, το "δανείστηκα¨ :fight_knuppel: για 3 μέρες και το βρήκα πολύ ελαφρύ και το παράτησα. Δεν είχα ιδέα από ητ τότε και δεν πήγε το μυαλό μου να βάλω πιο νικοτινούχο υγρό. οι ελπίδες να το κόψω άρχισαν να σβήνουν! ώσπου, ξάφνου :)  την καθαρά δευτέρα ήρθε ο μεγάλος αδερφός με ητ με 16% νικοτίνη με καπνικό άρωμα,στην πρώτη τζούρα ένιωσα το πρώτο χτύπημα! του είπα να μου φέρει το ίδιο και την τετάρτη μου το έφερε. από την τετάρτη μεσημέρι 5/4/2014 δεν έχω καπνίσει και γουστάρω τρελά και δεν το σκέφτομαι κιόλας. το ητ μου είναι μπαταρίας 510 με 16% νικ. αρωμα πόθος καπνικό. Πάντως έχω να το λέω ότι "εσώθειν" :D .
  Ελπίζω πολύ ότι θα το κόψω το κτ, εύχομαι και σε όλους  όσους θέλουν να το κόψουν να το κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος goze

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2118 στις: Μαρτίου 08, 2014, 19:34 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΒΑΓΓΕΛΗ ΑΤΜΙΖΩ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΜΑΙ 28ΕΤΩΝ.






Παρακαλούμε: Μην γράφετε ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζετε αλλά και κουραστικά στην ανάγνωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2014, 19:43 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2119 στις: Μαρτίου 08, 2014, 19:44 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος giorgos dimoudis

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2120 στις: Μαρτίου 09, 2014, 20:51 »
Ειμαι καινουργιος ατμιστης το ονομα μου ΓΙΩΡΓΟΣ.Εχω 40 μερες ακαπνος μετα απο 45 κ.τ.εχω μια σοφια και μια ιθακη πανω σε  vamo v5  και το ευχαριστιεμε που δεν μου λειπει το κ.τ.Σας ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος giorgosxk

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2121 στις: Μαρτίου 10, 2014, 15:15 »
Για χαρα σε ολους και καλως σας βρηκα. :) ειμαι ο Γιωργος 38 καπνιζα 20 χρονια με ενα διαλημα για 2,5 αλλα δυστηχως το ξαναρχισα. ??? με αφορμη την υποσχεση που εδωσα στο γιο μου να το κοψω, δοκιμασα το ατμιζμα και ειμαι υπερ ηκανοποιημενος :D δε μου λειπει καθολου το κ.τ. Ξεκινησα με Aspire BDC CE5 και συνεχιζω με Aspire ETS glass με εμφανως καλητερη γευση λογο γυαλιου. Ενημερωθηκα σε πολυ καλο επιπεδο απο το forum. Συνεχιστε την καλη δουλεια. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Jimi

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2122 στις: Μαρτίου 11, 2014, 09:50 »
Καλημέρα σε όλα τα μέλη,  κάπνιζα πάνω από 17 χρόνια, πλέον ατμίζω περίπου ένα χρόνο. Παρακολουθώ το φόρουμ αρκετό καιρό και ήταν πραγματικά πολύτιμη βοήθεια.
Σας ευχαριστώ! Συνεχίστε έτσι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος omiros35

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
    • Κατασκευές μεταλλικών και μη εξαρτημάτων
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2123 στις: Μαρτίου 13, 2014, 00:36 »
Γεία σας με λένε Όμηρο και αν και μέλος πάρα πολύ καιρό, αλλά σαν απλός επισκέπτης πολύ περισσότερο, λέω πλέον να συστηθούμε και κανονικά πλεόν. Η συμμετοχή εδώ μέσα είναι και επαγγελματική, άλλα και μάθηση ταυτοχρόνως. Μαθαίνω στο τι αρέσει στους χρήστες και γενικά το τρόπο ζωής γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Σας χαιρετώ και επισήμως!

Αποσυνδεδεμένος animus

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2124 στις: Μαρτίου 13, 2014, 00:56 »
Χαίρεστε και γεια σας συμφορουμιτες. Είμαι ο Νίκος από Αθήνα και μετά από πολλά χρόνια καπνίσματος το γύρισα σε η/τ..από μια πολύ γρήγορη βόλτα στο φόρουμ είδα πολλά ενδιαφέροντα ποστ τα οποία σαν νέος ελπίζω νομίζω και εύχομαι να φανούν χρηστικά. Σας χαιρετώ και πάλι

Αποσυνδεδεμένος lc

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2125 στις: Μαρτίου 13, 2014, 20:26 »
Καλησπέρα.
Ήμουν για πάνω από είκοσι χρόνια καπνίστρια των δύο πακέτων ημερησίως. Από τον Φεβρουάριο και μετά από δηλώσεις του τύπου, εντάξει, θα το δοκιμάσω, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσω να καπνίζω και να αρχίσω αυτή την βλακεία, πήρα την πρώτη απολαυστική τζούρα από το η.τ. μου και είπα: Μα αυτό είναι ωραίο!!! :yes: Από εκείνη την μέρα ατμίζω, απολαμβάνω και δεν βήχω. Καλώς σας βρήκα!

Αποσυνδεδεμένος arist1976

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2126 στις: Μαρτίου 15, 2014, 13:08 »
Λέγομαι Άρης, είμαι 38 ετών. Είμαι νέος στο η.τ.  και το ξεκίνησα κατά πρώτο λόγο για οικονομία. Γιατί σαν καπνιστής ήμουν εντελώς ασύμφορος, αν και ψώνιζα χύμα καπνό τώρα τελευταία. Ο δεύτερος λόγος ήταν ότι μου άρεσε πολύ το υγρό της Halo (freedom juice), αν και στη Θεσσαλονίκη που μένω αυτό είναι πρόβλημα γιατί υπάρχει μόνο στη κέντρο και είναι και ακριβό(από τα λίγα που ξέρω). Η αλήθεια είναι ότι βρήκα το φόρουμ κατατοπιστικότατο μιας και δεν ήξερα τίποτα για το η.τσιγάρο. Ευχαριστώ για την ενημέρωση λοιπόν και καλώς σας βρήκα.

Αποσυνδεδεμένος x_dimion

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2127 στις: Μαρτίου 15, 2014, 13:13 »
Γεια χαρά και απο εμενά

Λέγομαι Δημήτρης, είμαι 29 χρονών και γράφτηκα πριν λίγο στο φορούμ.

Κάπνιζα 12 χρόνια, τα τελευταία 5-6 χρόνια πάρα πολύ και κατάλαβα ότι δεν πάει άλλο. Το πρώτο ηλεκτρονικό μου τσιγάρο το πήρα περίπου πριν 2 χρόνια, δεν είχα πάρει πολύ ζεστά το θέμα όμως και μετά από 4-5 μήνες ξαναγύρισα στο κανονικό  :wall: .
Επειδή το τελευταίο καιρό πάλι έιχα μπουχτίσει πόλυ με τον καπνό και μετά απο προτροπή φίλου, ''ξανάρχισε το, έχουν πλέον εξελιγχεί πάρα πολύ, εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος κτλ.'', πριν από 2 εβδομάδες λοιπόν έκανα  μία έρευνα για το τι πάιζει πλέον με ατμοποιητές και υγρά και είμαι πάλι χρήστης ηλεκτρονικού.

Είμαι πάρα πόλυ ευχαριστημένος, δεν έχω καπνισεί και δεν μου έχει λείψει και ο βασικός λόγος νομίζω ότι είναι η ποσότητα ατμού που βγάζει ατμοποιητής που χρησιμοποιώ.

Γράφτηκα στο φόρουμ γιατί έψαχνα κατί πολύ συγκεκριμένο περί καθαρισμού των ατμοποιητών και λόγω της δυνατότητας αναζήτησης μέσα στο φόρουμ τό βρήκα άμεσως και λύθηκε το θέμα που αντιμετώπιζα  :thumpup: :thumpup: :thumpup: . Επίσης επειδή ακομά ψάχνομαι θέλω να μαθαίνω απόψεις από πιο έμπειρους για ατμοποιητές και υγρά

Καλή συνέχεια σε όλους και καλό Σ/Κ.

Αποσυνδεδεμένος Dumaneiros

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2128 στις: Μαρτίου 18, 2014, 12:07 »
μετά από 17 χρόνια μανιώδους καπνίσματος αποφάσισα να ξεκινήσω το άτμισμα
1,5 με 2 πακέτα την ημέρα έκανα και τελευταία καπνό,δεν μπορούσα να το κόψω αλλά τον τελευταίο καιρό το σιχάθηκα και άρχισα να έχω προβλήματα με τον φάρυγγα,αποφάσισα να δοκιμάσω το ηλεκτρονικό,έχω 4 μέρες που ξεκίνησα το άτμισμα και δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα μου από τότε,ο στόχος είναι να μειώσω σταδιακά την νικοτίνη(12mg) και να το κόψω τελείως
καλώς σας βρήκα

Αποσυνδεδεμένος gxristop1

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2129 στις: Μαρτίου 18, 2014, 13:33 »
Καλησπέρα σε όλους.
Συνδέομαι πολύ καιρό στη σελίδα και διαβάζω τακτικά, μπορώ να πώ ότι όλα  αυτά που διάβασα με έπισαν να ξεκινήσω και εγώ την προσπάθεια με το ητ, για να διακόψω το κτ.
Λοιπόν ειμαι 48 ετών καπνίζω απο 17 ετων και δεν εχω σταματίση ούτε μια μέρα. Αργότερα ισως να σας περιγράψω πολύ αστείες περιπετειες που μου εχουν συμβεί με το κ. τσιγάρο. Εκανα 2+ πακετα τσιγαρα την ημέρα, μεχρι αρχές του 2010 που αρχισα να κανω στριφτω, ενα πακετο καπνω 20γρ, ανα 2 ημερες.
Στις 13/3/14 11,00 το πρωι εκανα το τελευταίο μου κτ, ηταν η στιγμή που αποφασισμένος μπηκα σε καταστημα και αγόρασα το ητ. Μετά απο ερευνα καποιον ημερων κατέληξα στο NOBACCO EPSILON-S BDC ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ veve 1500.
Υγρό ecig virginia 18mg nicotin.
Δέν μετανοιωσα για την επιλογή μου, Παρά την έντονη επιθυμία μου για κτ, επημένω και νιώθω οτι με καλήπτει, και τελικα θα τα καταφέρω  να μην ανάψω πάλι κτ. ποτέ.


 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342751 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50367 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597652 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358223 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11763 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1400 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593120 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios