vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

201 επισκέπτες, 7 χρήστες
karmakoma, Tem, billaras, razen, SEB, paulxan, sakissalonika

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος giorgos dimoudis

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2085 στις: Φεβρουαρίου 13, 2014, 22:37 »
 :respect:23 μερες χωρις τσιγαρο

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2086 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 01:02 »
Συνάδελφοι καλησπέρα,
Ειμαι ο Νίκος 50 χρονών πλέον και καπνιστής φανατικός επι 35 συναπτά ετη. Μετά απο την τρίτη προσπάθειά μου στο χώρο του ΗΤ, η πρώτη περίπου προ πενταετίας με τα τότε  ηλεκτρονικά τσιγάρα στα σπάργανα μια αποτυχια, δευτερη πρό διετίας αλλά απο οτι φάνηκε οχι αποφασιστική με παράλληλο κάπνισμα κανονικού τσιγάρου αλλη μια αποτυχία,   τρίτη και μέχρι στιγμής δείχνει επιτυχημένη (μετά απο τέσσερις μήνες μακριά απο τα πρώην αγαπημένα μου Moods Filter οπου το ειχα παρακάνει με τέσσερα πακέτα την ημέρα). Ομολογώ οτι ο πρώτος μήνας ηταν σκληρή δοκιμασία ο δεύτερος λιγότερο κ.ο.κ. Τώρα ειμαι σε φάση απλής νοσταλγίας ειδικά τα βράδια σε κάποιες εξόδους. Χμμμμ αποτοξινώθηκα ? Θα δείξει. Εδώ θα ειμαστε.... 

Αποσυνδεδεμένος andreas1966

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2087 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 11:57 »
Καλημέρα και από εμένα


λέγομαι Ανδρέας, είμαι από Θεσσαλονίκη, αλλά λόγω δουλειάς ζω αρκετά χρόνια στην όμορφη πόλη του Βόλου. Έχω περάσει ατέλειωτες ώρες διαβάζοντας στο forum ως επισκέπτης, ενημερώθηκα για κάποια πολύ βασικά που ήθελα και ταυτόχρονα γνώρισα έναν ολόκληρο κόσμο (του η.τ και του ατμού γενικά) που δεν είχα ιδέα ότι υπήρχε  :yes: .
Ατμίζω σχεδόν μήνα, νιώθω διαφορετικά πλέον από υγεία και αισθάνομαι ότι δεν υπάρχει πλέον κανένας απολύτως λόγος να γυρίσω στο κ.τ. κάνοντας κακό στον ευατό μου.
Είναι τεράστια η ευγνωμοσύνη που νιώθω για το e-kapnisma.gr, μιάς και δεν έτυχε να γνωρίζω ατμιστή και δεν είχα κάποια άλλη βοήθεια -  πληροφόρηση.


Να είστε όλες και όλοι καλά και θα τα λέμε!

Αποσυνδεδεμένος TheGreatDalmuti

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2088 στις: Φεβρουαρίου 15, 2014, 19:23 »
Καλησπέρα.

Με λένε Δημήτρη και μέχρι πριν δύο εβδομάδες ήμουν καπνιστής πίπας. Τους τελευταίους μήνες, λίγο η δουλειά και λίγο η βαρεμάρα με είχαν κάνει να παραγκωνίσω τις χρείζουσες καθαρισμό πίπες μου (και ήταν αρκετές, ώρες ολάκερες το καθάρισμα) και να καπνίζω στριφτά. Λίγο η μηδενική ευχαρίστηση που μου έδιναν όμως, λίγο τα πολλά λεφτά που έφευγαν και για αυτή, αποφάσισα να αγοράσω ηλεκτρονικό "τσιγάρο".

Σήμερα το απόγευμα έκλεισα δυό βδομάδες που δεν έχω καπνίσει. Δεν μπορώ να πω πως το άτμισμα δεν με ικανοποιεί και θα το γυρίσω. Από την άλλη δεν είμαι και σε φάση "θα κόψω την πίπα". Οπότε συνεχίζω άκαπνος μέχρι να μου την βαρέσει. Σκέφτομαι και κάποιους καπνούς που έχω βάλει για παλαίωση και κάποιες πίπες που έχω καιρό να καπνίσω και υπάρχει μια πάλη μέσα μου....

Μεγάλος μου προβληματισμός είναι ο εξής: εμένα η γεύσεις που μου άφηνε ο καπνός μου άρεσαν. Όχι αυτοί οι καπνοί του περιπτέρου εννοείται, κάποιοι καλύτερης ποιότητας. Τέτοιες γεύσεις σε "καπνικά" υγρά δεν έχω βρει. Μόνο γεύση "ακαθόριστη" και γεύση "τασάκι". Υπάρχει κάτι στην αγορά? Μπορώ να δοκιμάσω Virginia, Perique, Burley και να έχω τις γεύσεις και την επίγευση που αφήνουν αυτοί? Ή πρέπει που και που να "κουράζω" τις πίπες μου? (Θα τελειώσω και το κελάρι μου έτσι, κάπου 2,5 χρόνια έβγαινα με τους καπνούς που έχω μαζώξει).

Κατά τα άλλα, για κάποιον λόγο γευστικά το άτμισμα μου φαίνεται λίγο "λεπτό". Είναι θέμα ατμοποιητών αυτό (μιας και ακόμα είμαι σε "βρεφικό στάδιο") και φτιάχνει? Και αν φτιάξει η κατανάλωση εκτοξεύεται?

Ουφ πολλές ερωτήσεις. Πάω να παίξω λίγο φτιάχνοντας αντιστασούλες, πλάκα έχει αυτό, να περάσει και η ώρα.
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος e-stratos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2089 στις: Φεβρουαρίου 15, 2014, 23:02 »
Καλησπέρα σε όλη την παρέα του foroum. :)  Ονομάζομαι Στρατος και είμαι  από την μυτιλήνη. Σταμάτημα του καπνίσματος σχεδόν 3 χρονια τώρα και ατμιστις 2 χρονια περίπου... Είμαι 31 χρόνον και είμαι  οικοδομος. Μου άρεσε πολύ το ηλεκτρονικό τσιγάρο από την πρώτη τζούρα...!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2014, 13:45 από e-stratos »

Αποσυνδεδεμένος akisfis

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2090 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 12:06 »
Καλημέρα και από εμένα :)
Είμαι ο Ακης 28 χρονών, καπνίζω από τα 16 μου και ανα διαστήματα εχω προσπαθήσει να κόψω το κ.τ. Εδώ και ένα χρόνο παλεύω με το ΗΤ θέλοντας να σταματήσω το ΚΤ. Αυτός είναι κ ο λόγος που μπήκα στην παρέα σας, θέλοντας να πάρω συμβουλές κ γνώμες από όλους εσάς.

Αποσυνδεδεμένος viruscy

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2091 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 09:12 »
 Καλημέρα .
Εγώ είμαι ο Γιώργος και  είμαι από Κύπρο. Είμαι 37 χρονών και ήμουν καπνιστής για 22 χρόνια . Είμαι ατμιστης για 2 χρόνια τώρα και τα πάω πολύ καλά .
Είχα ασχοληθεί και πιο παλιά με το ηλεκτρονικό αλλά χωρίς επιτυχία .
 

Αποσυνδεδεμένος stelios365

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2092 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 15:46 »
καλησπερα ειμαι ο στελιοs απο λαρισα ασχολουμαι  :respect_hat:

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2093 στις: Φεβρουαρίου 20, 2014, 15:05 »
Καλημέρα σε όλους ,

Τόλης από Έβρο , νέος στο χώρο του ατμίσματος , 25 μέρες χωρίς τσιγάρο.

Με την ευκαρία να πω και ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά του forum γιατί πραγματικά οι πληροφορίες που υπάρχουν καλύπτουν όλες τις απορίες ενός αρχάριου.

Αποσυνδεδεμένος TakisCavo

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2094 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 14:02 »
Καλησπέρα και από εμένα!
Ονομάζομαι Τάκης είμαι 28 χρονών από Πειραιά και κάπνιζα από τα 17 μου.
Το 2010 έκοψα το κανονικό τσιγάρο και πήρα ηλεκτρονικό το οποίο το κράτησα περίπου 3-4 μήνες χωρίς καθόλου τσιγάρο αλλά το παράτησα γιατί συνέχεια έσταζε, δεν έβρισκα εύκολα ατσμοποιητές και υγρά και ξέμενα συνέχεια από μπαταρία μέχρι που έσπασαν τα νεύρα μου και άρχισα πάλι το κανονικό.
Κάπνιζα περίπου 1-1,5 πακέτο την μέρα μέχρι που δεν πήγαινε άλλο  και έψαξα στο νετ και σας βρήκα... και να μαι  :tongue_smilie:
Ζητώ την κατανόηση σας γιατί πρώτη φορα γράφομαι σε φόρουμ και δεν ξέρω τι παίζει αλλά από όσα θέματα διάβασα βλέπω ότι όλοι είναι πολύ φιλικοί και πρόθυμοι να βοηθήσουν τους νέους για αυτό το αποφάσισα!
Καλώς σας βρήκα λοιπόν

Αποσυνδεδεμένος Fumar

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2095 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 23:24 »
Καλησπέρα!
Ονομάζομαι Στέλιος, είμαι 23 χρονών και σπουδάζω Μηχανικός Πετρελαίου.
Παίζω μπάσκετ σε ομάδα..μ'αρέσει η μουσική (6 χρόνια κιθάρα) και το διάβασμα.
Επίσης τρελαίνομαι για ταξίδια στο εξωτερικό!
Κάπνιζα από 16 χρονών και αποφάσισα να το κόψω για το καλό της υγείας μου όσο είναι ακόμα, κάπως, νωρίς..

Αποσυνδεδεμένος efthGR

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω και χάνεσε
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2096 στις: Φεβρουαρίου 24, 2014, 14:58 »
Καλησπέρα και από εμένα , το όνομα μου είναι Θεμης , είμαι 20 και σπουδάσω μηχανολογία στη Λάρισα. Δυστυχώς ξεκίνησα το κάπνισμα πολύ μικρός ( στα 13) αλλά εδώ και έναν μήνα δεν το έχω ξανά ακουμπήσει.

Αποσυνδεδεμένος chris1990

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2097 στις: Φεβρουαρίου 24, 2014, 20:38 »
Καλησπέρα σας. :)
Ονομάζομαι Χρίστος είμαι 24 χρονών και είμαι από Φάρσαλα.
Άρχισα μετά από 4 χρόνια περίπου , ξανά το κάπνισμα οπότε μπήκα στο forum μήπως τελικά καταφέρω να το κόψω ξανά.

Αποσυνδεδεμένος nikos2003

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
    • Ο ΝΙΚΟΣ
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2098 στις: Φεβρουαρίου 25, 2014, 20:06 »
Καλησπέρα και από εμένα
Ονομάζομαι Ιωάννης Βουτυράκης και κατάγομαι από το όμορφο νησί της Λέσβου.Καταρχήν θερμά συγχαρητήρια για την προσπάθεια σας και τη βοήθεια που δίνετε στους αρχάριους ατμιστές.Σήμερα αγόρασα το πρώτο μου Η.Τ http://www.ecig.gr/set-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/637-ecig-bdc-set.html  σε μια προσπάθεια όχι να κόψω το τσιγάρο αλλά με σκοπό όταν καπνίσω(π.χ μπορεί να καπνίσω το Σαββάτο όταν βγω για ουζάκι 5 με 8 τσιγάρα)να κάνω κάτι πιο υγιεινό.Καπνιστής από τα 18 αλλά όχι καπνιστής του πακέτου ,μάλλον περιστασιακός καπνιστής (αν μπορούμε να το πούμε αυτό)κυρίως με καλή παρέα και συντροφιά ούζου η καλού τσίπουρου.
Η αλήθεια είναι ότι έχω διαβάσει διάφορα στον ιστο αλλά και στο φόρουμ σχετικά με το ε.τ και ακόμα προσπαθώ να βρω τον μίτο της Αριάδνης.
Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές και νομίζω ότι θα παραμείνω σε αυτόν τον τρόπο καπνίσματος ή ατμίσματος καλά να είμαστε πρώτα :laugh1:
Να στε πάντα καλά. :bye:

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2099 στις: Φεβρουαρίου 25, 2014, 21:31 »
Καλησπερα.Ειμαι ο Παναγιωτης απο Καλαματα.Εκοψα το καπνισμα μαχαιρι 2 χρονια,πριν 5 χρονια ομως,μεχρι που το ξεκινησα στο στρατο.
Απο τοτε το παω "φυτιλι" το πακετακι.Ελπιζω να το κοψω με τη βοηθεια του η.τ η τουλαχιστον να με καλυψη μονο αυτο.
Χαιρομαι που σας βρηκα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 342880 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542085 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31230 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50397 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593452 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios