vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

222 επισκέπτες, 3 χρήστες
teo77, Βασίλης Γ, mathimatikos1966

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2070 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 20:29 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος anxri

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2071 στις: Φεβρουαρίου 02, 2014, 01:11 »
Καλησπέρα σας είμαι ο Χρήστος, μένω στην Καλλιθέα είμαι παντρεμένος και έχω δυο παιδιά 21 & 14 ετών, καλώς σας βρήκα μέσω google.
Στις 09/01/2014 αγόρασα ηλεκτρονικό τσιγάρο, έως σήμερα ατμίζω μόνο αυτό, είμαι πολύ χαρούμενος γιατί εδω και 35 χρόνια είναι η πρώτη φορά που δεν έχω ανάψει τσιγάρο.
   

Αποσυνδεδεμένος ΣτελιοςΚ.

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2072 στις: Φεβρουαρίου 03, 2014, 18:55 »
καλησπερα ειμαι ο Στελιος 43 ετων, ατμιζω εδω και ενα μηνα χωρις να εχω νοιωσει την αναγκη να καπνισω κ/τ

Αποσυνδεδεμένος partalos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2073 στις: Φεβρουαρίου 03, 2014, 22:13 »
Γειά σας , με λένε Δημοσθένη και είμαι ατμιστής εδώ και ένα χρόνο.  Πραγματικά ένιωσα ότι οι προσευχές μου να υπάρξει κάτι που θα με κάνει να σταματήσω την άθλια συνήθεια του κ.τ. εισακούστηκαν μόλις πρωτοάτμισα !!!

Αποσυνδεδεμένος nikos_abel

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
  • Χμμμμ...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2074 στις: Φεβρουαρίου 04, 2014, 10:05 »
Hello, είμαι ο Νίκος και είμαι καλά. Για να δούμε τι θα μάθουμε μπας και αρχίσουμε.

Αποσυνδεδεμένος demerlad

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2075 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 23:21 »
Καλησπέρα, είμαι ο Χρήστος και μένω στα Γιάννενα. Καπνίζω 8 χρόνια και ύστερα από δύσκολες καταστάσεις έφτασα σε σημείο να κάνω 1 καπνό την ημέρα. Τελικά μου πήρε η ξαδέρφη μου ένα Aero mega από την nobacco σαν δώρο για να με βοηθήσει να σταματήσω αυτή τη μ@##κία τον καπνό. Από την ιδέα κατενθουσιάστηκα και από όταν μου είπε ότι μου το παρήγγειλε (σε 2 μέρες θα μου το δώσει) άρχισα να ψάχνω παντού πληροφορίες για το τι στο καλό γίνεται με το θέμα ηλεκτρονικό τσιγάρο. Είμαι χαρούμενος που σας βρήκα καθώς το φόρουμ είναι κατατοπιστηκότατο. Θα τα λέμε λοιπόν από εδώ και πέρα :)

Αποσυνδεδεμένος snowflake

  • **
  • 164
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2076 στις: Φεβρουαρίου 07, 2014, 01:34 »
Γεια σας ....!!!
Πριν πολυ καιρο ειχα δει την μαμα μιας φιλης ( αρκετα μεγαλη  κ μ εκανε εντυπωση) να κρατα στο χερι τις ενα
"Μαρκουτσακι" οπως συχνα θα το αποκαλουν πολλοι ....μ εκανε αρκετα μεγαλη εντυπωση οποτε επρεπε να αρχισω να ψαχνω κ κατελειξα να κανω την πρωτη μ παραγελεια .....μιας κ ειχαν αρχισει να με ενοχλουν πολλα στο κ.τ. κ ηθελα να το σταματισω απο καιιρο ( ειχα βαλει πισμα εδω κ χρονια )παλευα να ελλατωνω τα τσιγαρα αλλα δεν μ πιγαινε πλεον
πολλα με ενοχλουσαν οπως :
1. Μεγαλο κακο στην υγεια μου
2. Τρομερα ασχημη μυρωδια  π πλεον ενοχλουσε κ μενα την ιδια
3. ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ( σε δικο μ συγγενικο προσωπο ) 2 πακετα malboro  σκληρο κοκκινο
Κ μετα  μπηκα σε εναν μυρωδατο κοσμο του η.τ. ο οποιος με ενθουσιασε  κ πραγματικα ευχομαι να υπαρχουν καινοτομιες κ ολα τα καλουδια για να ξεκινισουν κ αλλοι (προσφατα εκανα εναν φιλο ατμιστη μετα απο καπνο γνωστης εταιριας κ για αυτο ειμαι περιφανη)
ΕΥΧΟΜΑΙ κ ΕΛΠΙΖΩ σε πολες ερευνες κ στα καλα τους για την υγεια μας αποτελεσματα

Αποσυνδεδεμένος exarhos

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • mOjo
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2077 στις: Φεβρουαρίου 07, 2014, 01:41 »
καλησπερα παιδες! Ειμαι ο Κωστας στα 33 πια μουσικος και δουλευω σε πωλησεις μουσικων οργανων και ως επαγγελματια κιθαριστας.
12 χρονια πρωην καπνιστης , εδω και 5 μηνες ατμιστης. ξεκινησα με ατμοποιητη tou εμποριου k μπαταρια Ego-T  αλλα ευτυχως πολυ γρηγορα πηγα σε μοντακι και επισκευασιμο. Μετα απο αρκετο διαβασμα και ενημερωση στο φορουμ και απο διαφορα βιντεο εχει γινει πια χομπυ το ατμισμα και δεν θελω ουτε να μυρισω τσιγαρο κανονικο.
Πηγα γρηγορα οπως ειπα μετα απο αρκετες συσκευες ατμισματος στο σετ της φωτο με μια ακομη σοφια η οποια εναλλασει τον driper
. Καλως βρεθηκαμε λοιπον :)

Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2078 στις: Φεβρουαρίου 07, 2014, 10:18 »
ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟ ΡΟΔΟ ΞΕΝ/ΛΟΣ  ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΜΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΘΑΡΟΣ ..... ;D

Αποσυνδεδεμένος chrismia13

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στον Ατμό
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2079 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 19:09 »
Καλησπέρα! Είμαι ο Χρήστος από Salonica 34 χρονών.
Δουλεύω 16 χρόνια σε τεχνική εταιρία, πλέων ως εργοδηγός σε διάφορα έργα, παλιότερα ως συγκολλητής.

Έχω δύο κοριτσάκια ''και είναι ίσος και ο μοναδικός λόγος που θα με έκανε να κόψο το κάπνισμα'', λέγοντάς με μπαμπά
μυρίζεις άσχημα.

Καπνίζω από τα 12 μέχρι τα 19 prince και απο 19 μέχρι και πριν 5 μέρες καπνό Virginia πράσινο!

Σας βρήκα εδώ και 1 μήνα (για την ακρίβια πέφτατε πάνω μου σε όποια αναζήτηση και να έκανα).
Έχω διαβάσει πάρα πολλές σελίδες, αν και για να πω την αλήθεια υπήρξαν φορές που ''καραμπερδεύτηκα''
Αλλά ο λόγος που δεν έκανε εγγραφή πιο νωρίς ήταν πρώτων για να μην επηρεαστώ από άλλους παίρνοντας μασημένη τροφή,
δεύτερον γιατί είμαι αρκετά μεγάλο ψαχτήρι και τρίτων γιατί μου αρέσει να ''κολυμπάω στα βαθιά''.

Πέντε μέρος καθαρός και ενθουσιασμένος!!!

Συγνώμη αν σας κούρασα,αλλά αυτός είμαι!!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Intro10hour

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2080 στις: Φεβρουαρίου 11, 2014, 22:33 »
Μια και εγινα και γω μελος.....
Με λενε Μαρια και ατμιζω απο τις 29/12/2012 με μεγαλη επιτυχια.Καπνιζα μανιωδως 16 χρονια και ποτε δεν ειχα καταφερει να το κοψω οτι και αν ειχα δοκιμασει.Μεχρι που μια μερα μιλησαμε στο τηλεφωνο με τον αδερφο μου και την νυφη μου,που μενουν Θεσσαλονικη γιατι εγω μενω Ηρακλειο.Μ ειπαν για το ηλεκτρονικο τσιγαρο και οτι ειχαν να καπνιζουν τσιγαρο μερες και μετα απο μερικες μερες αγορασα και γω το πρωτο μου ηλεκτρονικο τσιγαρο.
Μ αρεσει παρα πολυ να μαθαινω και να δοκιμαζω καινουρια πραγματα σχετικα με το ηλεκτρονικο τσιγαρο και να γνωριζω συντροφους ατμιστες!!!!!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2081 στις: Φεβρουαρίου 12, 2014, 13:08 »
Κυρίες, Κύριοι καλησπέρα.
Ονομάζομαι Θοδωρής, είμαι στα 37 παντρεμένος και με μία κοράκλα. Είμαι Ναυτικός (Υποπλοίαρχος προς το παρόν)και μετά απο 20+ χρόνια στο ΚΤ, κατάλαβα οτι δεν πάει άλλο....Ασχημη ποιοτητα ζωής σε όλους τους τομείς....άσχημη μυρωδιά....και αρκετα άλλα. "Ανακάλυψα" το Ηλεκτρονικό τσιγάρο απο συνάδελφο ατμιστή και με το που γύρισα Ελλάδα απο το τελευταίο πλοίο πήγα στο πλησιέστερο κατάστημα (Ελισάβετ Ευχαριστώ!!!) και εδώ και 6 μήνες ειμαι Αποκλειστικά Ατμιστής....Να τονίσω οτι μετά την αγορά του πρώτου ΗΤ δέν ξανακάπνισα και αυτό λέει πολλά για τις δυνατότητες του εγκεφάλου μας.... :yes: . Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά στο Φόρουμ γιατί βρήκα όλες τις απαντήσεις που έψαχνα αυτούς τους 6 μήνες, χωρίς κάν να ρωτήσω. Ευχομαι όλοι με τις εμπειρίες μας να μπορέσουμε να βοήθησουμε και τους επόμενους.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2014, 13:46 από Θεόδωρος Μηνιάτης »

Αποσυνδεδεμένος dex85

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2082 στις: Φεβρουαρίου 12, 2014, 16:46 »
Γεια σας…
Τον Νοέμβριο που μας πέρασε μια πολύ καλή μου φίλη πήρε Η.Τ. ένα e-go W. Έτσι είχα και εγώ την πρώτη μου επαφή με το Η.Τ.. Στην αρχή βέβαια το κορόιδευα μου φαινόταν πολύ περίεργο και δεν μπορούσα να φανταστώ τον εαυτό μου με ένα τέτοιο. Με τα πολλά πολλά της φίλης μου το δοκίμασα και μου άρεσε αρκετά. Πριν ένα μίνα ακριβός λοιπόν απέκτησα και εγώ ένα e-go C. Έχω γίνει μανιακός με το Η.Τ. έχω κόψη το Κ.Τ. από την πρώτη μέρα μετά από 14 χρόνια καπνίσματος χωρίς να μου έχει λήψη καθόλου το Κ.Τ. :thumpup: [size=78%]. Σύντομα θα αποκτήσω και το πρώτο μου μηχανικό [/size][/size][size=78%]mod[/size][/size][/size][size=78%]με επισκευάσαμε ατμοποιητές.  [/size]

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2083 στις: Φεβρουαρίου 13, 2014, 17:14 »
Γεια σας!
Ειμαι η Παγωνα, 27 χρονων. Καπνιζω απο τα 14, 1 πακετο ανα 2 μερες συνηθως..συνολο 13 χρονια με μια συντομη διακοπη 8 μηνων περιπου. Πριν απο 1 εβδομαδα περιπου και αφου περασα μια αρκετα δυσκολη βρογχιτιδα αποφασισα να βαλω τελος στο τσιγαρο. Κατα τυχη ενα βραδακι περασα απο την θεια μου και ενιωσα εντονη την αναγκη να καπνισω οποτε και της ζητησα τσιγαρο αλλα με απετρεψε και μου εδωσε να δοκιμασω το ητ που ειχε αγορασει πριν απο εναν χρονο περιπου. Δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασε αλλα αποφασισα την επομενη κιολας μερα να αγορασω ενα μονο και μονο για να καταπολεμησω το ψυχολογικο θεμα με τον καπνο και με την απασχοληση του χεριου μου. Ενταξει..καθε αρχη και δυσκολη, αλλα υποσχεθηκα στον εαυτο μου να αφοσιωθω σε αυτο παρα να ξαναπιασω το κανονικο. Πολλα προβληματα αρχικα αλλα ελπιζω να ξεπεραστουν.Προς εκπληξη μου ειδα οτι υπαρχει μεγαλη κοινοτητα ατμιστων και χαιρομαι γι αυτο! Ηδη με βοηθησε πολυ το φορουμ αν και πρεπει να το ξεψαχνισω. Καλως σας βρηκα λοιπον και καλα ατμισματα!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2084 στις: Φεβρουαρίου 13, 2014, 19:23 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343110 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206827 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542130 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31293 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50466 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597821 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358437 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11865 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193338 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1437 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1437 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593923 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios