vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

196 επισκέπτες, 4 χρήστες
teo77, Βασίλης Γ, mathimatikos1966, Parolos

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος kostastibo

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2055 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 12:11 »
Καλησπέρα σας.
Είμαι ο Κώστας από Αθήνα, 39 ετών και πριν από 2 μήνες ήμουν αυτό που λένε "βαρύς καπνιστής", ήμουν στο club των 3 πακέτων (25αρια) τη μέρα ή μιάμιση σακούλα καπνού. με το ηλεκτρονικό τσιγάρο είχα μια επαφή πριν 6 χρόνια επιτυχής θα έλεγα αλλά κράτησε μόνο ένα μήνα γιατί έμενα συχνά από μπαταρία. τώρα ξεκίνησα πάλι αλλά το πήρα πιο ζεστά το θέμα και ευτυχώς νομίζω ότι τα κατάφερα, έχω να καπνίσω όπως προείπα 2 μήνες και πλέον ο καπνός μ ενοχλεί τρομερά! Έχω εφοδιαστεί με 3 μπαταρίες (spinner 1300mah xaxaxax) και 9 ατμοποιητές (με ιδιαίτερη αδυναμία στους innokin). Με την ευκαιρία να ρωτήσω, θέλω να πάρω ένα μηχανικό mod (γιατί κατάλαβα ότι κάθε σοβαρός ατμιστής έχει αλλά πιο πολύ γιατί μ αρέσουν) και θα ήθελα τη βοήθεια σας. Είμαι ανάμεσα σε 3, το bod, to 69 και το roller και θα ήθελα να μου πείτε τα υπέρ και τα κατά αλλά ίσως και κάποιο άλλο που δεν ξέρω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Καλός σας βρήκα.   

Αποσυνδεδεμένος Johnnyd13gr

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2056 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 02:17 »
Καλημερα/Καλησπερα... ειμαι ο Γιαννης απο Αθηνα και ξανα-ατμιζω μετα απο 2 χρονια που το ειχα σταματησει. Καλως σας βρηκα και μπραβο σε ολους για την κοινοτητα που εχετε δημιουργησει.

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2057 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 18:54 »
Γεια σας κ από εμένα.Με λένε Δημήτρη,43 ετών.Καπνιστής από τα 20μου κ το έκοψα πριν από ένα μήνα που άρχισα το η.τ. που με έχει βοηθήσει σε μεγάλο βαθμό.Μπήκα στο χώρο του η.τ. από έναν φίλο κ δυνό ατμιστή(που τον ευχαριστώ!!!)κ με έβαλε στα βαθιά κατ'ευθείαν αφού,πάντα με την βοήθειά του,πήρα ατμο την ΙΤΗΑΚΑ κ mod just GG.Aυτά τα λίγα από εμένα για αρχή κ σας ευχαριστώ όλους σας για τις πολύτιμες γνώσεις που απέκτησα όσο καιρό διαβάζω το φόρουμ! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος xristoskap11

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2058 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 20:38 »
Λιγο αργα για παρουσιαση αλλα καλιο αργα..ειμαι ο χρηστος 30 χρονων και πρωην μανιακος καπνιστης!!ειχα 2-3 αποτυχημενες προσπαθειες στο μελλον για ατμισμα αλλα ξαναγυρνουσα γρηγορα στον καρκινο..μετα απο συμβουλες ενος φιλου συνατμιστη και μελους του φορουμ τον σεπτεμβρη του 13 πηρα το 1ο μου μοντακι και εναν εβοντ και απο τοτε ειμαι φανατικος ατμιστης και το απολαμβανω οσο τιποτα!!!συγχαρητηρια στο φορουμ και στις πολυτιμες συμβουλες ολων των φιλων εδω μεσα!!!

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2059 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 14:56 »
Γεια σας φίλοι! Είμαι ένας νέος, πολύ πολυ νέος ατμιστης, μόλις δυο ημερών. Είχα ξανακάνει προσπάθεια κατα το παρελθόν αλλά χωρίς κάποιο αποτέλεσμα. Μάλιστα ηταν τόσο χάλια η συσκευή που είχα δοκιμάσει αλλα και το υγρό, και είχα αποκλείσει κάθε ενδεχόμενο να καπνίσω ξανά η.τ.  Πριν καμία εβδομάδα όμως, έτσι για πλάκα δοκίμασα ξανά απο τον αδελφό μου και ξαφνικά ένιωσα να μου αρέσει και σε γεύση και σε ατμο. Έτσι είπα να κανω μια καινουρια προσπάθεια μήπως και απαλλαχθώ απο τη βρωμια και τη δυσωδία του κ.τ. Έκανα μια αναζήτησή στο νετ για να βρω περισσότερες πληροφορίες και έτσι ανακάλυψα το φορουμ, το οποίο πρέπει να ομολογήσω, ότι μέσα σε λίγες ημέρες με βοήθησε να κατανοήσω παρα πολλά πράγματα. Είναι πολύ ωραίο που υπάρχει αυτό το φορουμ, ειδικά για έναν νέο ατμιστη!
Καλώς σας βρήκα λοιπόν και καλές συζητήσεις!!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος xesbyecrof

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2060 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 12:32 »
Χαιρετω ολη την ομαδα των ατμιστων.Λεγομαι Αντωνης και καπνιζα απο 16 χρονων τωρα ειμαι 31 και ξαφνικα νιωθω οτι γνωρισα ξανα τον ερωτα μετα απο τοσα χρονια,νιωθω οτι αγορασα αμαξι ενω πηγαινα μετα ποδια στη δουλεια ,νιωθω οτι επινα αργο δηλητηριο χωρις καμια ευχαριστηση.Ολα ξεκινησαν πριν ενα μιση μηνα που επαθα μιας ελαφρας μορφης  πνευμονια,ειχα τοσο βηχα που ποναγανε μεχρι και τα ποδια μου αλλα το τσιγαρο εκει παρον..ως που ηρθε το δευτερο χαστουκι σε μια επισκεψη στου γονεις μου μου αραδιαζουν το παραμμυθι..παραμμυθι αληθειας ο παππους και συνωνοματος που δεν γνωρισα ποτε ειχε χασει την ζωη του στα 36 απο καρκινο του πνευμονα...ξερω ισως να μην εφταιγε το τσιγαρο αλλα για μενα ηταν η καμπανα χαστουκι ωστε την πρωτοχρονια να κοψω το τσιγαρο και απο τα νευρα της ελειψης να φτασω να τσακωθω μεχρι και μετην γυναικα μου..ξερω ακουγομαι υπερβολικος αλλα αυτη ειναι η αληθεια..ετσι αφου πιο παλια ειχα δοκιμασει η.τ και ηταν χαλια αποφασισα να παω τις πρωτες μερες του χρονου να ξαναδοκιμασω να μπω σε ενα nobacco store που ειναι διπλα απο το σπιτι μου και το βλεπα καθε μερα οταν γυρναγα απο την δουλεια.Αποτελεσμα αυτα που περιγραφω πιο πανω..τελος το βαρος στο στηθος, τελος η βρωμα, τελος το μπες βγες για τσιγαρο μπαλκονι, δουλεια κτλπ.Βεβαια επαιξε ρολο η σταθεροτητα ενος απλου bdc ναμε κανει να ξεχασω το τσιγαρο αλλα και την κακη πρωτη δοκιμη πριν χρονια του η.τ.Επισης μεγαλη βοηθεια τα βιντεακια στο you tube ενος συνατμιστη εδω μεσα που μου ανοιξε τα ματια.Ετσι λοιπον εφτασα ενα μηνα χωρις καρκινοσωληνα στο στομα και συν δυο ατομα φιλους να γυρνανε στο η.τ .Εχω τρελλαθει στο διαβασμα αλλα σιγουρα εχω πολλες αποριες αρα συχωρηστε με απο τωρα αν σας πριξω μετις ερωτησεις και συγνωμη αν σας κουρασα μετα πολλα που γραψα και ηθελα πολυ να σας πω.

Αντωνης απο αργυρουπολη αρραβωνιασμενος ,συντομα παντρεμενος και αν βοηθησει ο θεος και το κοψιμο του τσιγαρου ενας ευτυχισμενος πατερας!

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2014, 16:05 από xesbyecrof »

Αποσυνδεδεμένος liogas

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2061 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 15:10 »
Χαιρετώ όλους τους συνατμιστές,
 Νέος στο επάγγελμα του ατμιστη εδώ και 4 μήνες. Αυτήν την εποχή ατμιζω με την Σοφία αφού είχα πάρει ένα κάρο ατμοποιητες πρώτα protank,nobacco omega, evod,fogger(που ήταν και τα ποιο πεταμένα λεφτά).και από mod έχω ένα μηχανικό της atmizoo το guppy και ένα vv/vw τον itaste svd-μου κόστισε ακριβά το κόψιμο του τσιγάρου. Τώρα ειμαι στην φάση που πειραματιζομαι με τα υγρά και θα χρειαστώ την βοήθειά σας , Καλώς σας βρήκα λοιπόν.


Φιλικά Γιώργος

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2062 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 20:29 »
Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ,
ατμιστής πριν από δύο χρόνια με ovale ego T, το κράτησα 2 μήνες και είδα τρομερή βελτίωση σε σχέση με το κτ
αλλά δυστυχώς ξανάρχισα τα μαρλμπορο. Τώρα θέλω να ξαναδοκιμάσω ητ αλλά κάτι που να μην καίει φυτίλια,
να μη μου ρχεται το υγρό καθε τρεις και λίγο στο στόμα και να δίνει γερές τζούρες.


Πάω στο αντίστοιχο θέμα να σας ρωτήσω τί προτείνεται!


Να στε καλά!

Αποσυνδεδεμένος stogiannos kostas

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2063 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 23:25 »
χαιρετω ολουσ τουσ συνατμιστεσ σασ  ευχουμε  καλη χρονια να  εχετε οσω μπωρουμε και εγω  φιλι μου 20χρονια  καπνιστισ ειμουνα και τωρα ειμαι  με  πολλι  παθοσ ατμιστισ στα  δυο  χρονια ειμαι και  θελω  να σινεχισω  γειτι η  ζωη μασ οπωσ  τιν  εχουνε  κανει ειναι  πολιτιμι  τουλαχιστον μα μην παμε  απο  τσιγαρο απο ατμο δεν  ξερω  θα  δειξι ενα  ευχαριστο στα  παιδια που με  εμαθαν να  φτειχνω τα  υγρα μου στο  μανο στο  Μικε γει το  αναφερο 15εμλ την  ημερα  θελω με 10νικοτινι κανω αμα τα αγοραζα μπααααα δεν  θα  μου  ετθανα τα  χρηματα σε  τσιγαρα την  ημερα  ηθελα 7ε την ημερα τωρα  μωνο  αρωματα αγωραζο με  20μιστ και pg kai vg απο σιδεσμο περνω και περναω ενα 8μηνεσ καλω εεεεεε αντε μισ  σασ  κουραζο  χρονια  πολλα με  καλα  ατμισματα γει σασ

Αποσυνδεδεμένος Ατμιστής

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
  • Βρε λες.....;
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2064 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 16:40 »
Καλησπέρα σας!


Συγχαρητήρια για το forum!
Με λένε Ηλία είμαι 35 και ατμίζω σχεδόν 3 μήνες. Παρ'όλο που το forum το ήξερα από την αρχή άργησα να κάνω εγγραφή γιατί δεν ήξερα αν θα μείνω στο άτμισμα. Παλαιότερα είχα ξαναδοκιμάσει με κάποια συσκευή η οποία με κούρασε και το παράτησα μέσα σε μία εβδομάδα. Ο λόγος που ξεκίνησα το άτμισμα είναι γιατί ήθελα να κόψω το κτ αλλά δεν τα κατάφερνα. Τώρα είμαι ένας φανατικός μπορώ να πω ατμιστής γιατί με έχει καλύψει 100% πράγμα που δεν περίμενα. Τα υπόλοιπα θα τα συζητήσουμε στις αντίστοιχες ενότητες..




Καλώς σας βρήκα!!




 

Αποσυνδεδεμένος soulty

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2065 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 16:45 »
Καλησπέρα ονομαζομαι Τανια, (λίγο αργα για παρουσίαση αλλά δεν πειράζει :tongue_smilie: :tongue_smilie: ) Ειμαι 21 χρόνων και απο Θεσσαλονίκη.  Ήμουν καπνιστρια 6 χρόνια κάνοντας περιπου 15 τσιγαρα την ημέρα και τωρα προσπαθω να κάνω την τρίτη και ελπιζω επιτυχημένη προσπάθεια μου στο ατμισμα! Το αστείο είναι οτι παρότι νε το ατμισμα δεν τα κατάφερα τις προηγούμενες φορες πολύ καλά κατάφερα και φανατησα 3 άτομα ενω εγω απετυχα (ντροπη μου) >:( Δεν πειράζει... Ελπιζω με την βοήθεια σας να τα καταφέρω γτ πραγματικά πιστευω οτι αξίζει! 

Αποσυνδεδεμένος panpan267

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
    • Panagioths Panagiotou
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2066 στις: Ιανουαρίου 31, 2014, 20:07 »
Καλησπερα και καλως σας βρηκα. :)  Ερχομαι απο 3 πακετα τσιγαρα την ημερα. :wall:  Εδω και 20 μερες απεχω απο καπνο.Ελπιζω αυτο να κρατησει για παντα.Η ηλικια μου ειναι 58.καπνιζω απο τα 18. :eyesplash: .Δεν εχω γνωμη για υγρα και  ατμοποιητες. 20 ημερες ατμιζω..ουτε την βασικη δεν περασα ακομα .ΣΤΡΑΒΑΔΙ. :)) Ελπιζω να φυγει το γρασο απο τα ματια μου και να παλιοσο ατμιζοντας. καλως σας βρηκα λοιπον.

Αποσυνδεδεμένος NBJOGA

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2067 στις: Ιανουαρίου 31, 2014, 23:23 »
Καλησπέρα σε όλους !!!
Επιτέλους βρήκα το θάρρος και το χρόνο να ....αυτοπαρουσιαστώ.... Με λένε Γιάννη , είμαι 40 ετών (  :-\ ) ...αλλά φαίνομαι για 25 όπως λένε.....και εδώ και 1 μήνα κάνω την 2η προσπάθειά μου να εισέλθω δυναμικά στον κόσμο του ατμίσματος κόβοντας παράλληλα το κ.τ.  Πέρσι έκανα την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια η οποία κράτησε 1 μήνα. Φέτος αποφάσισα να διαβάσω πιο πολύ και να ακολουθήσω πολλές από τις συμβουλές των παλαιών που πραγματικά μας κάνουν την τιμή και μοιράζονται όλες αυτές τις πληροφορίες μαζί μας. Είμαι αποφασισμένος και....αποφασισμένος να μην ήμουν.....το η.τ. με έχει κάνει να νιώθω την παλιά συνήθεια του κ.τ. τόσο μα τόσο μακρινή..... Ελπίζω να τα καταφέρω και......αυτό που θα ήθελα να πω πιο πολύ από όλα είναι .....ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους εσάς εδώ μέσα που τροφοδοτείτε και στηρίζετε αυτό το φόρουμ με την ΄συνεχή παράθεση όλων αυτών των πληροφοριών.....να είστε όλοι καλά . Αν τα καταφέρω θα το χρωστάω σε εσάς.....μου δίνετε καθημερινά κουράγιο.....

Αποσυνδεδεμένος karlos1971

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2068 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 16:05 »
καλημερα και απο εμενα. λεγομαι καρολος η γιωργος οπιο προτιματε. ειμαι 43 ετων. καπνιστης ειμουν28 χρονια και καπνιζα κοντα στα 3 πακετα την ημερα. πριν καπιο διαστιμα την εποχη που θα θιμαστε ολοι ανιγανε μαγαζια ητ πιο πολλα και απο περιπτερα ειχα κανει 1 προσπαθεια αλλα απετιχε. τωρα ατμιζω κοντα στους 4 μηνες. το κ.τ ειναι παρελθον για μενα. δεν ειμαι και πολυ ομιλιτικος εδω στο φωρουμ αλλα διαβαζω πολλα, μαθενω και μπορω να πω οτι με εχει βοιθισει σε αρκετα θεματα.
 ειμαι αυτοκινιτιστης μενω μενιδι ολυμπιακο χωριο ειμαι διαζευγμενος εχω εναν γιο 13 ετων που τον λατρευω και μου αρεσει πολυ που σταματισε να μου λεει οταν τον εχω μαζι μου μπαμπα το σπητι μηριζει. τωρα μου λεει τη μιριζει τοσο ομορφα. αυτα τα λιγα για μενα.
σιγνωμη για την ορθογραφια μου ποτε δεν ειμουν καλος

Αποσυνδεδεμένος lolos

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2069 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 16:23 »
Γεία σας είμαι ο μάνος,Είμαι 11 χρώνια καπνιστής πολλές φορές προσπάθησα να κόψω το κάπνισμα αλλά...ξέρετε τώρα...δέν την πάλευα..πριν 2 χρώνια έπιασα το πρώτο μου ηλεκτρονικό και ναι ήταν το ego-T F3 με πολλές διαρροές κτλπ.μετά πέρασα στο mini n more τίς nobacco πολύ ικανοποιητικό...παράλληλα κάπνιζα και καπνό..τελικα το πήρα απόφαση να το κόψω και να πάρω το vision spiner 1300ma me aspire bdc...είναι τέλειο.!!!αυτααα.... :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343097 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206824 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542129 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31290 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50463 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597810 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11862 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193335 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1435 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593920 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios