vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

38 επισκέπτες, 8 χρήστες
eurogod, Sergios, Milarepa, Parolos, Aoratix, camber, liabovas, Tem

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1485 στις: Ιουνίου 02, 2012, 19:00 »
οκ. Με λένε Πέτρο και είμαι χημικός με ειδικότητα τα χρώματα. Καπνίζω ητ από 1/1//2012 giant με desert από nobacco. Αυτό που έψαχνα πάντα είναι πλούσιος καπνός με καλό χτύπημα. Πρόσφατα πηρα DYI από nobacco και τον clear με καλές εντυπώσεις εκτός από το καμμένο που δημιουργείται. Ψάχνοντας στο internet βρήκα το site με χρήσιμες πληροφορίες και εντυπωσιάστηκα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1486 στις: Ιουνίου 03, 2012, 15:50 »
Καλησπέρα από Αθήνα, με λένε Στέλιο, έχω καβατζάρει τον μισό αιώνα ζωής,  και έχω διαβάσει αρκετές ώρες τα γραφόμενά σας πριν γίνω μέλος σας.

Η πρώτη μου εμπειρία με ητ ήταν όταν πρωτοκυκλοφόρησαν τα nobacco.  Απογοήτευση πλήρης, (δεν υπήρχαν τότε νικοτίνες...), και φυσικά συνέχισα κανονικά με ~30 βαριά στριφτά την ημέρα.

Πολύ πρόσφατα, ένας φίλος μου χάρισε ένα hybrid μεταχειρισμένο.
Αγόρασα λίγα υγρά, λίγους  ατμοποιητές.... και καλώς σας βρήκα !!!

Ωραία η διαδικασία, και μόλις μπορέσω, (είμαι και λίγο πατεντιάρης - πλην άνεργος γαρ),  θα φορτσάρω με τη σειρά μου.

Θέλω να συγχαρώ όλα τα ενεργά μέλη του forum για τη προσπάθεια και την βοήθεια που δίνετε σε μας τους “νέους”.

Να είστε όλοι καλά.

Αποσυνδεδεμένος Foumadre

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1487 στις: Ιουνίου 05, 2012, 17:24 »
Αρχικά να πω ότι υπήρξα φανατικός καπνιστής, όταν κάποτε το αφεντικό έκανε κάτι λεονταρισμούς στο γραφείο για να μην καπνίζω έφυγε για ράμματα με σχισμένο φρύδι (έφαγε τασάκι στη μάπα) και δεν επέστρεψε για τα επόμενα 2 χρόνια. Μήνυση δεν έκανε γιατί ήξερα που έμενε.
Ημουν από αυτούς που έλεγαν ότι "το παθητικό κάπνισμα είναι κλοπή". Στα 25 περίπου χρόνια που κάπνιζα (25 κ.τ. ημερησίως) δεν αντιμετώπισα σχεδόν κανένα πρόβλημα υγείας με καθημερινή σκληρή προπόνηση 2-3 ώρες, συμμετοχές και διακρίσεις σε αγώνες πολεμικών τεχνών και ιστιοπλοίας. Το "σχεδόν" σχετίζεται με την περιοδοντίτιδα που απέκτησα. Τα ούλα άρχισαν να "κατεβαίνουν" και σε συνδιασμό με χτυπήματα που δεχόμουν στους αγώνες, αναγκάστηκα να αντικαταστήσω κάποια ευπαθή δόντια με εμφυτεύματα.
Παρόλα αυτά, δεν κάπνιζα ποτέ μπροστά σε παιδιά, εγγύους ή πνευμονοπαθείς.
Πριν από 4 περίπου χρόνια, αναγκάστηκα να περιμένω στο διάδρομο του μαιευτηρίου όπου γεννούσε η σύντροφός μου. Τότε πήρα το πρώτο μου η.τ. (συγκεκριμένα το πήρα ένα μήνα νωρίτερα για να αντέξω την αναμονή). Μια απαράδεκτη απομίμιση κ.τ. όπου άλλαζα τα φιλτράκια με τον υαλοβάμβακα και το υγρό. Η τιμή απλησίαστη (90 ευρώ το σετ) και η μπαταρία κρατούσε ένα μήνα το πολύ. Σχεδόν κανείς δεν το είχε ξαναδεί και στο ημίφως του μαιευτηρίου φαινόμουν να καπνίζω κ.τ. Μου έστειλαν έναν σεκιουριτά που κοίταζε από απόσταση για λίγο. Εφυγε και επέστρεψε μαζί με άλλον έναν.
Ερχεται και μου λέει "απαγορεύεται το κάπνισμα κύριε". Δεν έδωσα σημασία, οι σεκιουριτάδες πήραν θάρρος και πλησίασαν. Τότε κατάλαβαν ότι παίζει κάτι άλλο. Αρχισαν να χασκογελάνε και με ρώτησαν που μπορούν να βρούν τέτοιο. Αφού είδα ότι ήταν ευγενικοί, τους απάντησα.
Σε λίγο σχηματίστηκε γύρω μου ένα πηγαδάκι απίθανων ανθρώπων, κινέζων, τσιγγάνων κλπ που με ρωτούσαν για το η.τ. Απάντησα ευγενικά στις ερωτήσεις τους και τους κέρασα από ένα φιλτράκι να δοκιμάσουν. Αφού τελείωσε η αναμονή και είδα το μωρό, πάνω στον ενθουσιασμό του "χαζομπαμπά" δώρισα σε ένα νεαρό τσιγγάνο το η.τ. μου.
Ενα χρόνο αργότερα βρήκα σε ένα ταξίδι στο εξωτερικό μια συσκευή "electronic cigar" (έτσι λεγόταν το σημερινό η.τ.) κι από τότε το καθιέρωσα κόβοντας εντελώς τα κ.τ.
Για την ιστορία να πω ότι τα ούλα μου όχι μόνο σταμάτησαν να "κατεβαίνουν" αλλά ανέβηκαν πάλι και τα δόντια μου πλέον είναι σίδερο.
Ο λόγος πάντως που ξεκίνησα το η.τ. δεν ήταν η υγεία μου αλλά η απόλαυση. Χρησιμοποιώ μπαταρίες 1300mAh και CE-4 που συντηρώ μόνος μου.
Από υγρά, φτιάχνω δικό μου μίγμα με καπνική γεύση και 20mg νικοτίνη. Καταναλώνω γύρω στα 25ml την εβδομάδα μαζί με 1-2 κ.τ. αν τύχει να ξεμείνω από μπαταρία.

Το μόνο πρόβλημα είναι η φόρτιση κατα τις διακοπές. Στις διακοπές δε μένω ποτέ (μα ποτέ) σε σπίτι, περνάω το χρόνο μου στο σκάφος ή σε παραλίες έρημων βραχονησίδων. Οι ώρες λειτουργίας της μηχανής του σκάφους δεν αρκούν για να το φορτίζω (συνήθως κινούμαι με τα πανιά) κι έτσι καταφεύγω στα κ.τ. ή στην πίπα μου με Captain Black (gold).
Δοκίμασα να φορτίσω με αυτοσχέδιο φωτοβολταικό, δεν αρκεί όμως. Αυτά από μένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 05, 2012, 17:54 από Foumadre »

Αποσυνδεδεμένος kωσταs

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1488 στις: Ιουνίου 05, 2012, 23:52 »
καλησπερα στην παρεα!! ειμαι καινουργιοs και ασχετοs με το η.τ    Ειμαι 37 ετων και καπνιζω ενα πακετο τσιγαρα επι 22 χρονια!  δεν αντεχω αλλο δεν παει ..... θελω να γινω ατμιστηs !!! θα συνεχισω να διαβαζω και ελπιζω να καταληξω στο τη ακριβωs μου ταιριαζει.   Σαs ευχαριστω για την δυναμη που μου δινετε, και αν μπορειτε να με κατευθηνετε σαν αρχαριο στο ατμισμα, ασχετου χρηματων, αρκει να μπορεσω να κανω το καλυτερο δωρο στον εαυτο μου την διακοπη του κ.τ και  τον παρενεργειω του θα σαs ειμαι ευγνωμων!!   καλη δυναμη και κουραγιο σε ολουs  !!!   σαs  ευχαριστω!!

Αποσυνδεδεμένος ManosRadX

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1489 στις: Ιουνίου 06, 2012, 00:08 »
Καλησπέρα είμαι ο Μάνος 25 χρόνων και εδω και ένα μήνα περίπου έχω αποκτήσει κι εγώ η.τ.
Εχω τις καλύτερες εντυπώσεις μέχρι σήμερα και δεν με κόβω να το σταματάω άμεσα γιατι το βρήσκω αρκετα απολαύστικο.
Το φορουμ απλα τα σπάει! Συγχαρητήρια σε όλα τα μέλη για την ελεύθερη πρόσβαση στη γνώση  :)
Πραγματικά καθε φορά που μπαινω ξοδεύω αρκετη ώρα σε διάφορα θεματα που μου τραβάνε τη προσοχή και απελπιζομαι γιατι δεν εχω διαβασει ουτε το 1 χιλιοστό  :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος αλεξανδρα

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1490 στις: Ιουνίου 06, 2012, 14:46 »
Γειαααααα σας!!!! Ονομάζομαι Αλεξάνδρα, μένω στην Κερατέα Αττικής και είμαι νυν άνεργη!!! Έχω σπουδάσει στην Ακαδημία Εμπορικού Ναυτικού, Μηχανικός και έχω ταξιδέψει μόνο 13 μήνες... Όταν είπα να εγκατασταθώ στην στεριά μόνιμα ήρθε και το μνημόνιο μαζί με αποτέλεσμα να κάνει τα πράγματα δύσκολα αλλά και να συνεχίζει να τα κάνει δυσκολότερα!!!
Είμαι 25 ετών και ξεκίνησα το τσιγάρο στα 18 μου,οπου μεχρι εκεινη την στιγμή το σιχαινόμουν, ως αντίδραση!! Από τοτε μεχρι και τα 23 κάπνιζα 1 πακέτο 100αρια την ημερα μπορει και παραπανω καμια φορα! Ώσπου ήρθε μια μέρα του καλοκαιριού του έτους 2011 και είπα τέρμα!! Έτσι ξεκινησα το η.τ.!!! Νιώθω πιο αναλαφρη και εχω βρει τις αντοχες μου και δεν μυρίζω πλεον σαν κινούμενο σταχτοδοχείο!!!

Αποσυνδεδεμένος Timos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1491 στις: Ιουνίου 07, 2012, 05:56 »
  Καλημερα σε ολους και ολες, ειμαι ο Τιμος απο Θεσσαλονικη, 50 ετων νυχτοφυλακας στο επαγγελμα. Μετα απο 32 χρονια καπνισματος επιτελους εδω και 2,5 περιπου μηνες ατμιζω αποκλειστικα...το πολυ 3 ml τη μερα.
  Θελω να πω πολλα συγχαρητηρια στο φορουμ και τα μελη του για την σπουδαια δουλεια που κανουν, μεταγγιζοντας τις γνωσεις τους στους νεους ατμιστες. Εριξα κι'εγω αρκετο διαβασμα και επωφεληθηκα στο επακρον, σε συντομο χρονικο διαστημα εμαθα να σεταρω μονος μου τις αντιστασεις με επιτυχια και να φτιαχνω ο ιδιος τα υγρα μου...χαρη σε σας. Ευχαριστω πολυ,καλα που υπαρχετε. :thank_you2:

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1492 στις: Ιουνίου 07, 2012, 13:52 »
Γεία σας..!!!
 Λέγομαι Γιάννης,είμαι νησιώτης και καπνίζω εδω και 4 χρόνια(λίγα αλλά φανατικά).Πριν από ένα μήνα περίπου άρχισα το η.τ από παρότρυνση πολύ καλού μου φίλου,στην αρχή άκουγα για η.τ και δε μου γέμιζε το μάτι το θεωρούσα ως μια άλλη αποτυχημένη προσπάθεια διακοπής καπνίσματος κι ένεκεν το υψηλού κόστους(στις αρχες)το είχα ξεχάσει εώς απορρίψει .

Ταυτόχρονα όμως είχα μπει σε μια διαδικασία αμφισβήτησεις του κατεστημένου και γενικότερα του κόσμου έτσι όπως μας τον έχουν παρουσιάσει απο μίκρα παιδιά,με αποτέλεσμα να άρχισω τη δική μου έρευνα για την αναζήτηση της αλήθειας μελετώντας ιστορία και μυθολογία(ανά τον κόσμο),φιλοσοφία,Πατέρες της Εκκλησίας μας,καθώς κι εκτενείς έρευνα στα γεγονότα του σήμερα.
Αυτό που βρηκα μέχρι τώρα είναι οτι το πράγμα πέι πολύ μακριά,και σκόπος της υπάρξεως μας δεν είναι το ΑΜΕRICAN DREAM που προωθούν.Κάθε μέρα που περνά εστερνίζομαι ολοένα και περισσότερο το ρητό του Σωκράτη ''εν οίδα οτι ουδέν οίδα''...

έτσι έχω μπει σε μια διαδικασία να μάθω τον εαυτό μου και να μπορώ να τον ελέγξω....το η.τ πιστεύω θα με βοηθήσει να μετριάσω τον  εθισμό του καπνίσματος με απότερο σκοπό την διακοπεί του για πάντα..!!!

ωχ..!!!! πήρα φόρα...μαζέψτε με..χα χα χα  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

είστε ένα πολύ ωραίο παρεάκι με πόλυ καλη δουλειά σε οτι αφορά το η.τ :thumpup: :thumpup:...πραγματικά με έχετε βοηθήσει πολύ..!!

θα τα λέμε πολύ συχνά.. ;) ;) ;) :thumpup: :thumpup: :thumpup:




Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1493 στις: Ιουνίου 07, 2012, 19:04 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1494 στις: Ιουνίου 08, 2012, 19:20 »
καλησπερα

ονομαζομαι Γιωργος και ειμαι 32 ετων . μετα απο 10 χρονια καπνισματος (virginia πρασινο) το γυρισα σε η.τ.
πριν απο 15 μερες αγορασα απο το νετ  ενα ego-w και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη παραια αν και το πρωινο τσιγαρο με τον καφε μου λειπει.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1495 στις: Ιουνίου 08, 2012, 19:47 »
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.Έχω διαβάσει αρκετά από το φόρουμ και με βοήθησε πολύ στις επιλογές μου.Ώρα να το ανακαλύψω καλύτερα και από κοντά τώρα.Εδώ και 20 ημέρες δεν καπνίζω αλλά ατμίζω μόνο.Διαφορά στην υγεία μου δεν έχω δεί ακόμα αλλά στο μέλλον θα φανεί.Κάπνιζα ένα πακέτο Camel την ημέρα.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1496 στις: Ιουνίου 08, 2012, 23:58 »
καλησπερα σε ολους και ολες :respect:ειμαι ο κωστικας και οδηγο νταλικας :)) ειμαι κατοχος ενος NOBACCO SET HYBRID (1100mAh) και ολα πανε αριστα!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Nefeli

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1497 στις: Ιουνίου 09, 2012, 15:52 »
Ευχαριστώ πολύ Κύριε Giannis Pap για την σημείωσή σας...Λοιπόν την καλησπέρα μου και απο'δω και καλώς σας βρήκα αγαπητοί συνατμιστές... :) Είμαι η Νεφέλη απο Αθήνα Κέντρο και είμαι 25 χρονών...Έχω διαβάσει αρκετά πράγματα από εδώ πριν γίνω μέλος και μπορώ να μάθω πολλά ακόμα χάρη σε εσάς...Έχω μια βδομάδα σαν νέα ατμίστρια και δουλεύω το Εgo-C...πρωστοπαρών πάνε όλα καλά....ελπίζω να συνεχίσω έτσι....Να είστε όλοι καλά και συγχαρητηρία σε όλους εσάς που προσπαθείτε κάθε μέρα να βοηθάτε εμάς τα νέα μέλη...Ευχαριστώ πολύ!!!! :D

Αποσυνδεδεμένος k3x4

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1498 στις: Ιουνίου 11, 2012, 11:15 »
Χαίρετε και από μένα.

Δεν έκανα τώρα εγγραφή αλλά κάνω τώρα αυτοπαρουσίαση. (κάλιο αργά παρά ποτέ..) ::)
Με λένε Χρήστο, είμαι 27 χρονών και είμαι από Σέρρες..
Πληροφορικάριος και πορωμένος με τις ιστοσελίδες..
Αυτά..
3,5 μήνες με DIY υγρά και μέχρι πριν λίγο καιρό με τον ατμοποιητή
του ακατανόμαστου.. (Θεός σχωρέστον - όχι τον ακατανόμναστο  :-[ τον ατμοποιητή.. μην παρεξηγηθούμε.. :dontknow:)
Έχουν περάσει από τα χέρια μου μέχρι στιγμής οι ατμοποιητές ego-c, i-want, giant, a2, dct, και προσωρινά την βγάζω με τον c4 της nobacco (χειρουργείο).
Αυτά.. τώρα επιστρέφω στο topic με τον steam machine. :))

Αποσυνδεδεμένος suns

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1499 στις: Ιουνίου 12, 2012, 13:49 »
Γεια σας...Ειμαι ο Θανος 23 ετων συντομα μαθηματικος και ανεργος :)) :))Ειμαι γαυρος!!!!!!!Ημουν καπνιστης απο τα 18 μου...Πολυ καπνισμα!!!!!1 καπνο στις 2 μερες..Τις τελευταιες δυο μερες ειμαι και επισημα στον κοσμο του η.τ. και εχω να πω οτι ειναι μια σπουδαια εφευρεση...Το site σας το ανακαλυψα βλεποντας διαφορα rewie η.τ. των μελων σας στο youtube..Συγχαρητιρια λοιπον για την προσπαθεια σας!!!!!   

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41558 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250107 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420996 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158731 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15959 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131474 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 260 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 287 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 285 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 423 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 263 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 768002 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966