vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, lounik, truckman

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος guss

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1245 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 09:06 »
Καλημερα κι απο εμενα.ειμαι 42 χρονων και φανατικος καπνιστης απο τα 17.Αυτη ειναι η τριτη προσπαθεια να κοψω το τσιγαρο και η πιο αποτελεσματικη μεχρι τωρα.Ακομη ψαχνωμαι με υγρα γιατι μετα απο 3 πακετα βαρια τσιγαρα τη μερα δυσκολα με καλυπτει κατι.Στην Λιβαδεια βεβαια με κοιταζουν σαν να εχω φορητο ναργιλε!!

Αποσυνδεδεμένος captaincolly

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1246 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 13:12 »
Γεια σας και από εμένα, νέος στο χώρο, 25 χρόνια περίπου καπνιστής (εύχομαι πρώην), χρήστης αποκλειστικά Η.Τ τις τελευταίες 20 ημέρες. Συνήθως όταν έλεγα να το κόψω καρφωνοτανε τοσο έντονα η σκέψη μου στο να καπνίσω που σε μισή ώρα μία το πολύ είχα ανάψει τσιγάρο. Τωρα με το Η.Τ έχω πραγματικά εντυπωσιαστεί με το πόσο εύκολα πλέον αντιστέκομαι στην επιθυμία για κ.τ αλλα και με το ποσοστό μείωσης αυτής της επιθυμίας απο την πρώτη κιόλας μέρα. Μπράβο στο Site για την προσπάθεια, τις πληροφορίες, το καλό επίπεδο που διατηρείται απ'όλους τους συμμετέχοντες. Παίρνουμε ολοι κουράγιο να συνεχίσουμε και να φέρουμε και άλλους καπνιστές στο χώρο.

Αποσυνδεδεμένος NMD169

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1247 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 08:40 »
Καλημέρα και απο εμένα ...Νίκος το όνομα , περιοχή Πειραιά ...Καπνιστής απο τα 18 μου .Είμαι πλέον 30 και απο τον περασμένο σεπτέμβρη δεν έχω ακουμπήσει κανονικό τσιγάρο ...Πέρα οτι πλέον με ενοχλεί ακομα και η μυρωδια του , παρατηρώ οτι άλλαξε η διάθεση μου , οι αντοχές μου και γενικότερα κάθε μέρα που περνάει ειναι και καλύτερη .....Το μόνο που μου λείπε ακόμα ειναι το στρίψιμο ,καθως τόσα χρόνια έκανα αποκλειστικά στρειφτό . :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος margarit

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1248 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 08:47 »
Καλημέρα. Μετά από 2 εβδομάδες που είμαι μέλος αλλά και αρκετές ώρες διαβάσματος πολλών θεμάτων, θέλω κι εγώ με τη σειρά μου να ευχαριστήσω τους διαχειριστές και τα μέλη του φόρουμ για τις πληροφορίες που βρήκα για το η.τ.  (λίγο καιρό πριν τα atomizer, cartomizer, mods κτλ μου φαίνονταν 電子香煙)
Δεν έχω καπνίσει/ ατμίσει ποτέ (και μάλλον ούτε πρόκειται) αλλά επειδή κάπνιζαν οι δικοί μου έψαχνα τρόπους να τους πείσω να το κόψουν. Τονίζω το κάπνιζαν, γιατί πλέον μετά από τη χρήση η.τ. για 10 μέρες δεν έχουν βάλει ακόμα στο στόμα τους κ.τ. Θα συνεχίσω να διαβάζω το φόρουμ βρίσκοντας πληροφορίες που θα κάνει την εμπειρία τους για το η.τ. ακόμα καλύτερη.
Μίλτος

Αποσυνδεδεμένος kiestor

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1249 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 15:41 »
Καλημέρα. Είμαι 41 ετών, συνθέτης και παραγωγός. Σπούδασα μουσική, πολιτισμολογία, έχω κάνει ένα μεταπτυχιακό στο ΕΜΠ στον τομέα Αρχιτεκτονικής και τώρα είμαι υποψήφιος Διδάκτωρ.
Ξεκίνησα το κάπνισμα στα 17 και η πρώτη προσπάθεια διακοπής ήταν στα 30 μου. Τα κατάφερα με την πρώτη περίπου για διάστημα δύο χρόνων :thumpup:. Ωστόσο σε όλο αυτό το διάστημα θα έλεγα ότι ένιωθα ως "μη καπνίζων καπνιστής" καθώς μόνο το σώμα μου απείχε από τη διαδικασία.... Σε μια στιγμή χαράς άναψα ένα τσιγάρο (το οποίο δύσκολα θα ξεχάσω για πολλούς λόγους, όπως θα γίνει αντιληπτό στη συνέχεια), και διαπίστωσα ότι θα ήταν εξαιρετική εμπειρία να καταφέρω να κρατήσω το επίπεδο καπνίσματος σε αυτό το ένα και μοναδικό τσιγάρο την ημέρα με τον πρώτο καφέ.....Αυτό διήρκεσε περίπου 3 μήνες. Μετά το ένα έγινε 2 τα δύο τρία και οι "πρώτοι καφέδες" τρεις....Αυτό για 3 μήνες ακόμη και μετά επέστρεψα στην "κανονική" καπνιστική μου συνήθεια του ενός ή ενάμισυ πακέτου ημερησίως. Στα 37 μου έκανα τη δεύτερη προσπάθεια με ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο της εποχής. Πράγματι με βοήθησε για μερικές μέρες αλλά η διάρκεια ατμίσματος δε μπορούσε να ξεπεράσει τις τρεις ώρες καθώς οι μπαταρίες ήταν μικρές και η ενημέρωση στο θέμα περίπου ανύπαρκτη. Η τελευταία μου προσπάθεια (ελπίζω να είναι η τελευταία), συμβαίνει τώρα. Η πρώτη ερώτηση στον αντιπρόσωπο ήταν για τη διάρκεια της μπαταρίας και μόλις άκουσα την απάντηση σκέφτηκα ότι μάλλον το πρόβλημα επιλύθηκε.....Τώρα πια ένα μήνα εκτός κλασικού τσιγάρου, και πραγματικά χωρίς την παραμικρή έλλειψή του, νιώθω ότι ίσως μπορώ να συνεχίσω αυτή την τόσο αγαπημένη συνήθεια (του καπνίσματος / ατμίσματος) χωρίς τόσο φόβο και τόσο κίνδυνο, ελπίζοντας ότι στο μέλλον οι έρευνες θα δικαιώσουν τις ευχές μας... 

Αποσυνδεδεμένος GeorgeTripoli

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1250 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 20:41 »
καλησπέρα και απο μένα. Είμαι ο Γιώργος. Είμαι 30 , από Τρίπολη και καπνίζω 11 χρόνια. Παλιά έκανα camel άφιλτρο, Dunhill κασετίνα , δοκίμασα ολους τους καπνούς και εδώ και κανά χρόνο ειμαι με Holborn άσπρο με Rizla λευκά , και Philip Morris 0.4νικοτίνη, 4πίσσα. Με 25άρη καπνό βγάζω μία , μιάμιση μέρα και όταν κάνω τσιγάρα, φτάνω και τα 3 πακέτα την ημέρα. Είμαι νυρικός και η δουλειά μου είναι οδηγός.   Είπα να κάνω το μεγάλο βήμα αλλά εχω πελαγώσει.  :'(

Θέλω κάτι να έχει διάρκεια και να μη με παιδεύει πολύ. Έχω μπερδευτεί με το αν πρέπει να πάρω καρτο η αμπούλα. Θα ήθελα 2-3 προτάσεις για να καταλήξω επιτέλους κάπου.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1251 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 21:03 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.

Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

 (Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1252 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 22:56 »
Πρωτο γεια κι από μένα σε όλους! Κωνσταντίνος, 31 και ατμιστής από 5 Γενάρη του 12! Αποκλειστικα σχεδόν, αφού απο τότε δεν έχω κάνει πάνω από 5-6 τσιγάρα συνολικά, ενώ καπνιζα σταθερα 35 με 50 lights τσιγαρα ημερησίως :-\ Μάλλον ήρθα για να μείνω στο άτμισμα! Παρ'όλο που δεν έχω κατασταλάξει σε συσκευή ούτε σε γευσεις, την έχω καταβρεί και γουστάρω Η.Τ. ανελέητα  ;) Επίσης διαβάζω πολύ το φόρουμ τις τελευταιες μέρες και μαθαινω πολλά. Ελπίζω να μαθω κι άλλα  και να προσθέσω κι εγώ κάτι από τις εμπειρίες μου.  :victory:

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1253 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 11:47 »
Καλημέρα σε όλους τους ατμιστές.
Με λένε Λάμπρο και είμαι 33 χρονών.Δουλευω σαν computer engineer και λιγο software development.
Καπνιζω 18 χρονια  :-[
Ξεκίνησα το ηλεκτρονικό τσιγάρο πέρυσι το καλοκαίρι και το σταμάτησα μετά από 2 μήνες .Το ξανά άρχισα πριν μια εβδομάδα και είμαι πολύ καλά χωρίς τον καπνό μου.
Έχω πάρει τις πληροφορίες μου σχετικά με την δουλεία που κάνετε , από τον κουμπάρο μου που βρίσκεται ήδη στην παρέα σας.
Καλή συνέχεια σε όλους και καλό άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος obsession

  • *
  • 79
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1254 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 16:00 »
37χρονια επι 2 πακετα ημερησιως ισον 540200 τσιγαρα.Νοιωθω πως εχω καπνισει για τρεις ζωες.Δεν  το εκοψα ουτε για μια μερα.Τοχα παρει αποφαση πως θα παω απο αυτο μεχρι που πριν απο ενα μηνα ηρθε ενα φιλικο ζευγαρι στο σπιτι και ξεκινησε να ατμιζει με τον καφε.Τι ειναι βρε παιδια αυτο κλπ κλπ. και ετσι βρε θηκα εγω το πρωτο τσιγαροπρεζονι να ατμιζω με 6mg νικοτινη και να μετραω 30 μερες ακαπνη.Απιστευτο φαινεται και σε μενα και στην οικογενεια(ολοι φανατικοι αντικαπνιστες) που με ρωτουν που εχω κρυμενα τα τσιγαρα.Παρακολουθω το φορουμ απο την αρχη που ξεκινησα τον ατμο και ευχαριστω οσους το ξεκινησαν και ολους τους υπολοιπους που το συντηρουν.Καλη δυναμη σε ολους μας.  Ναστια

Αποσυνδεδεμένος Dolmas

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1255 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 17:15 »
Καλησπέρα :)
Νέος ατμιστης κι εγώ :) πρώην (ελπίζω) καπνιστης για 12 χρόνια με μισό πακέτο την ημέρα :) τώρα έχω ένα Giant και ελπίζω κάποια μέρα να μην το χρειάζομαι ούτε αυτό!

Αποσυνδεδεμένος kostas266

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1256 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 21:18 »
Γεια σε ολους ειμαι ο κωστας εργαζομαι ως ιδιωτικος υπαλληλος και κατοικω σε ενα χωριο διπλα απο το Ναυπλιον. Ξεκινησα να κανω ερευνα αγορας για το ΗΤ διχως να ειμαι πολυ αποφασισμενος να κοψω το καπνισμα !
Μετα απο λιγες μερες ανακαλυψα το υπεροχο αυτο φορουμ.(και δεν ειναι κοπλιμεντο).
Εδω και δεκα μερες παρακολουθω ανελειπως το φορουμ και η αληθεια ειναι οτι εχω μπερδευτει αρκετα διοτι δεν περιμενα να ειναι τοσο περιπλοκο το θεμα καθωτι τελειως ασχετος.
Βρισκομαι σε ερευνα αγορας και δεν εχω και καμια εμπειρια απο ΗΤ.Θα συνεχεισω να διαβαζω το φορουμ ως οτου  με βοηθησει να κανω την καλυτερη επιλογη για μενα αλλα σιγουρα θα συμμετεχω και μετα απο αυτη.
Θα ηθελα να εγραφα και περισσοτερα  αλλα συγχωρεστεμε  ειμαι λιγο αργος στο γραψιμο.
Σας ευχαριστω εκτον προτερον!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1257 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 22:32 »
Γεια σας και απο εμενα.Με λενε Μανωλη και καπνιζω 38 χρονια.Τα καινουρια επιπλα ,με τα δικα μου λεφτα τα αγορασε ο Παπαστρατος.τα τελευταια 32 χρονια καπνιζω Ασσο κασετινα 50-60 τσιγαρα την ημερα.Την επαφη μου με το η.τ. την εκανα αναγκαστηκα,οταν η συζηγος με αβγαλε στο μπαλκονι για να καπνιζω στο πολυ κρυο αρχες Γεναρη.Ετσι ξεκινησα με ενα ego-t,και ειμαι ενθουσιασμενος!!Απο την πρωτη μερα που αρχισα το η.τ. καπνιζω 4 τσιγαρα(για να κανω και κοντρα στη γυναικα)Το forum το βρηκα μετα απο αναζητηση για υγρα και μετα απο καθημερινο διαβασμα εμαθα αρκετα.Επεισα και 4 φιλους μου να ξεκινησουν το η,τ και τους κανω τον ξεροψολα λυνοντας τις αποριες τους με αυτα που εμαθα απο εσας.Καλώς σασ βρήκα

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1258 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 00:08 »
Καλησπέρα κι από'μένα. Είμαι 24 χρονών και καπνίζω από τα 16. Έχω καπνίσει αρκετές μάρκες. Ξεκίνησα με malboro, συνέχισα με asso που τα έπαιρνε ο πατέρας μου, για να μπορώ να του κλέβω ( :-[) μετά πήρα winston και έβαλα και τον πατέρα μου να τα πάρει, μετά winston silver και κατέληξα στα winston silver slim. Παίζει να είμαι και η μοναδική στην Ελλάδα που τα καπνίζει. Έχω δει για το η.τ. εδώ και χρόνια, αλλά δεν ήξερα καν ότι υπάρχει στην Ελλάδα. Το ανακάλυψα πριν μερικούς μήνες, όταν άνοιξε μαγαζί στην γειτονιά μου και τώρα λέω να το πάρω, επιτέλους. Έψαχνα στο ίντερνετ να βρω μάρκες, κριτικές, κτλ -δεν μ'αφήνουν να δοκιμάσω στα Τρίκαλα- και βρήκα αυτό το φόρουμ. Ήδη μου λύθηκαν κάποιες απορίες και σας ευχαριστώ γι'αυτό και θα παίξει πολύ διάβασμα ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος brokuna

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Be cool, Be excellent!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1259 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 09:50 »
Είμαι ο Γρηγόρης. Κάπνιζα 22 χρόνια και εδώ και 3 μήνες ατμίζω, κάνοντας ένα-δυο ΚΤ την ημέρα για να μην νιώθω ότι το έχω κόψει και με πιάνουν "διάολοι".
Ευτυχώς μου σκυλοβρωμάει πια το ΚΤ και γουστάρω τρελά το ΗΤ.
Το χω κάνει πιπίλα όμως.

Να στε όλοι καλά!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 142 41157 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 23:55
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1882 249669 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 22:08
από Tem
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420616 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158454 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15792 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131326 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 188 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 207 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 212 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 311 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 195 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767725 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966