vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

422 επισκέπτες, 5 χρήστες
neoklis79, Mimhsdr, dallaskdp, lagoudakis, Milarepa

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος glyrakos

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini + DID
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1275 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 08:46 »
Καλημέρα και από εμένα,

Είμαι ο Γιάννης από Γλυφάδα, 42 ετών και από 8/7/2011 είμαι χωρίς κ.τ., και ατμίζω Hybrid. Αν και μόλις 2 ημερών μέλος του site σας ομολογώ ότι είναι εξαιρετικά καλύτερο από ότι το περίμενα. Να αναφέρω δε ότι είναι η πρώτη φορά που διάβασα δύο ολόκληρα νήματα σε forum (hybrid και ICe) και μάλιστα αρκετά μεγάλα!. Είμαι στη φάση του να πάρω νέο η.τ. και το ψάχνω λίγο καλύτερα. Το Hybrid μου το σύστησε γνωστός που κάπνιζε πολύ περισσότερο από εμένα και όντως έκανε καλή δουλειά, αλλά πλέον οι μπαταρίες τα έχουν "παίξει".

Καλώς σας βρήκα, λοιπόν, και καλά ατμίσματα σε όλους. Ποτέ πια αναπτήρες στις τσέπες  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1276 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 09:12 »
γεια σας ειμαι ο Αντρεας και εχω ηλεκτρονικο εδω και 2 μηνες  μου αρεσει και δε βλεπω να ξαναγυρναω στο τσιγαρο

Αποσυνδεδεμένος marina-d

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1277 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 10:50 »
Γειά σας, καλώς σας βρήκα.
Με λένε Μαρίνα, είμαι 48 ετών, γραφίστας και πολυτεχνίτης-ερημοσπίτης. Έχω 2 φανταστικά παιδιά, η κόρη 15 χρονών και ο γιός 11. Μου αρέσουν παντώς είδους μαστορέματα και κατασκευές, το ράψιμο, τρελαίνομαι για χορό και μουσική και απολαμβάνω την καλή παρέα με τους ζεστούς αληθινούς ανθρώπους.
Κάπνιζα, από την ηλικία των 20, 1 πακέτο την εβδομάδα μέχρι πριν 6 χρόνια που χώρισα μετά από 20 χρόνια γάμου και πέρασα, σε μια νύχτα, στα 3 πακέτα τη μέρα. Το έχω μειώσει στο 1,5 πακέτο αλλά θέλω να σταματήσω να... καπνίζω με τα παιδιά μου.!
Την ημέρα που μου είπε η κόρη μου ότι δοκίμασε το τσιγάρο και ξετρελλάθηκε  :confused1: και ότι ανυπομονεί να το ξεκινήσει κανονικά... έπαθα νευρικό κλονισμό  :-\ . Της μίλησα αλλά είναι ανένδοτη. Την παρακάλεσα να περιμένει μέχρι τα 18, αλλά δεν κρατιέται. Λέει ότι είναι το πιο ωραίο πράγμα που υπάρχει  :confused1: :confused1: :confused1:. Πιστεύω ότι δεν έχει νόημα να της το απαγορέψω. Αν το θέλει, θα το κάνει κρυφά, ότι και να πω. Στίβοντας λοιπόν το μυαλό μου να βρω μια λύση, σκέφτηκα ότι πρέπει ΕΓΩ να αλλάξω κάτι, στον εαυτό μου. Και επειδή μου είναι αδύνατον να το κόψω, στράφηκα στο ηλεκτρονικό. Ψάχνοντας στο internet βρήκα το forum σας, που μου αρέσει πολύ-πολύ. Αγόρασα ένα eGo-T λοιπόν και προσπαθώ να περάσω από το κανονικό στο ηλεκτρονικό. Έχω κάποιες δυσκολίες που δεν θα αναφέρω εδώ, αλλά δεν παραιτούμαι. Ανυπομονώ να έρθω σε κάποια συνάντηση σας για να παρακινηθώ περισσότερο.
Αυτά, χαίρομαι που σας βρήκα και εύχομαι πρώτα σε μένα και μετά και σε όλους τους υπόλοιπους... καλά ατμίσματα :)

Αποσυνδεδεμένος markon9

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Aτμίζω για να μην καπνίζω....
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1278 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 16:13 »
Γεια σας, είμαι ο Κώστας  :bye: από Αθήνα, είμαι 26 χρονών και κάπνιζα από τα 16 μου. Από τις  9/2/2012 έχω ένα ego-c και  δεν έχω ανάψει ούτε ένα κ.τ.  (από τα 2 πακέτα που έκανα την μέρα). Το forum το διαβάζω περίπου ένα μήνα και με έχει βοηθήσει πάρα πολύ (πάρα πολύ όμως). Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ, σε όλους όσους γράφουν, γιατί βρήκα λύσεις σε προβλήματα προσαρμογής από κ.τ. σε η.τ. πριν καν μου παρουσιαστούν. :respect:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1279 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 20:32 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.

Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

 (Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος koastas

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1280 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 01:45 »
Γεια σας, είμαι ο Κώστας   από Αθήνα, είμαι 56, και καπνίζω από φοιτητής, εδω και 3 μέρες απέκτησα το πρώτο μου ητ και από τότε δεν κάπνισα τσιγάρο, και έχω στην μπάντα 2 κούτες, αχρείαστες να νε.

Αποσυνδεδεμένος georgevape

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1281 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 14:26 »
γεια σας ειμαι ο γιωργος ειμαι ατμιστης και ειμαι καινουργιος 3 μηνες εγινα μελος γιατι με ενδιαφερη η γνωμη σας

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1282 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 16:13 »
Γεια σας και από μένα 
Διαβάζω το φόρουμ από τις αρχές του έτους αν και γράφτηκα μόλις πριν λίγες μέρες.
Μέσα από τις συζητήσεις, εκτός του ότι έμαθα πολλά, αυτό που με κρατάει εδώ μέσα είναι το γεγονός ότι παίρνω κουράγιο κάθε φορά που θέλω να ανάψω κ.τ. :yes:


Αποσυνδεδεμένος VWA

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1283 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 18:06 »
Καλως με δεχτηκατε στην παρεα. Ειμε ο Γιωργος, 46ετων και ειμε απο Ευβοια. Εχω καποιο διαστημα εγγραφει αλλα αυτο εινε το πρωτο ποστ. Μπραβο για την πολυ καλη δουλεια που εχει γινει εδω μεσα καθως και για ολες τις συμβουλες προς τους νεοτερους. Πιστευω οτι εφοσον εγινε η αρχη θα τα λεμε συχνα.

Αποσυνδεδεμένος Venix

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1284 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 21:04 »
καλησπέρα ονομάζομαι κώστας και είμαι 24 ετών είμαι φοιτητής στο τει κρήτης και κάπνιζα από τα 16 μου  μέχρι πριν 3ής μήνες στο φόρους τριγυρνάω αρκετό καιρό  σχετικά γιατί το ηλεκτρονικό τσιγάρο  το γυροφέρνω πριν κόψω το τσιγάρο τελικά σήμερα παρήγγειλα από το forum έμαθα πολλά πράματα παρόλο που δεν μίλησα ποτε όπως ότι οι atmopihtes καθαρίζονται ότι η γεύση είναι υποκειμενική κτλ αν και ώρες ώρες χανόμουνα και δεν καταλάβαινα πηγαίνοντας μπρος πίσω να ξαναδιαβάσω αυτό που έχω να πω είναι ότι είστε πολύ φιλικοί και κατατοπιστικοί
(το ότι δεν καταλάβαινα ορισμένα πράματα είναι φυσικό δεν έχω καν ακόμα πιάσει στα χερια μου h.t :P )
καλός σας βρήκα λοιπόν :)

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1285 στις: Φεβρουαρίου 26, 2012, 03:07 »
..Γεια σας κ απο μενα :bye: ... Επιτέλους αξιώθηκα να αυτοπαρουσιαστώ (το γομαρι) ;)
Γιάννης 37 ..... 15 μερες με το η.τ.  και 20  χρονια καπνιστης ,,,δεν περιμενα τετοιο αποτελεσμα με το ηλεκτρονικο τσιγαρο ... στις 15 μερες δοκιμασα μονο 2 τζουρες .. και σιχαθηκα !!! .. τον τελευτεο χρονο εκανα καπνο Drum Λευκο... 

εχω παρει 2 σετ η.τ.  τα :  Nobacco Hybrid , και το Mini more ..αν και ποιο πολυ μου αρεσει ο συνδιαμος Hybrid μπαταρια με ατμο. M&M  ,  κανω Light ατμισμα με 6 και 9mg. και θελω μετα απο κανενα μηνα η 2 ,,να παω στο 0

διαβαζοντας το φορουμ εμαθα πολλα πραγματα που δεν τα ηξερα .  :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1286 στις: Φεβρουαρίου 26, 2012, 10:51 »
Καλημέρα σε όλο το φόρουμ, είμαι ο Μάκης από Μεσολόγγι, ηλικία 39 και καπνιστής 20 χρονάκια. Τον τελευταίο  χρόνο έχω κόψει το κάπνισμα στο μυαλό μου καταρχήν και από χτες που ως επισκέπτης διάβαζα το φόρουμ επί 6 ώρες αποφάσισα να προχωρήσω και στην πράξη.

Δεν γράφτηκα αμέσως επειδή είμαι διαχειριστής σε φόρουμ και ξέρω ότι πολλές φορές μπαίνουμε-βλέπουμε-φεύγουμε, αλλά το πρωί που ξύπνησα ασυναίσθητα ξαναμπήκα....

Καπνίζω περίπου ένα πακέτο τη marlboro lights τη μέρα και δεν σας κρύβω ότι γουστάρω πραγματικά τον καπνό, αλλά έχω αποφασίσει να το κόψω, διαβάζοντας πολλά και διάφορα μπορώ να πω ότι μπερδεύτηκα (νέες λεξούλες) στην αρχή αλλά μετά κατέληξα ότι αύριο θα παραγγείλω το ego c. Για υγρά δεν έχω αποφασίσει ακόμα αλλά αν δεν δοκιμάσεις δεν πρόκειτε να αποφασίσεις

Αυτά για αρχή, μόλις πάρω το εργαλείο θα τα ξαναπούμε...πολύ σύντομα μάλλον...

Αποσυνδεδεμένος vzol48

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαστατε....θα γλυτωσουμε...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1287 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 10:00 »
Γεια σας παιδια....  :bye:Βασιλης απο Θεσ/νικη,αρχαριος και πολυ ικανοποιημενος που εδω και 10 μερες δεν ....κ.τ. ενω ημουν καπνιστης 34 και πλεον χρονια... :wall:
Ατμιζω λοιπον ακαθεκτος,μονο η.τ. και ελπιζω να μη γυρισω ....πισω... :yes:
Συγχαρητηρια για το φορουμ που μου λυνει πολλες αποριες ....για το πως πρεπει να....πορευτω απο δω και στο εξης....
Να ειστε καλα. :)

Αποσυνδεδεμένος stratos7

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1288 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 10:45 »
Καλημέρα παιδιά :respect:.Με λένε Στράτο και είμαι 41 ετών.Καπνίζω από τα 16 :thumpdown:.Έχω σταματήσει το τσιγάρο αρκετές φορές [2 χρόνια το περισσότερο].Εδώ και τρεις μίνες καπνίζω το ηλεκτρονικό τσιγάρο και μόνο.Συγχαρητήρια γεια τη δουλειά που κάνετε και τη βοήθεια που μας προσφέρετε.Από φόρουμ δεν ξέρω τη τύφλα μου. :wall:Ελπίζω στη βοήθειά σας. :confused1:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1289 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 12:21 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.

Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

 (Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540868 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596698 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192759 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1171 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios