vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

138 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, aragiannis, dvelev

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1260 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 16:13 »
Γεια σας παιδια και συγχαρητηρια στο υπεροχο αυτο φορουμ
Καπνιζω 12 χρονια και σημερα ειναι η πρωτη μου μερα με το η.τ
Ευχομαι να ειναι και η τελευταια μου μερα με κ.τ

Πρωτη εντυπωση παντως ,αψογη και μπορω να πω δεν μου λειπει καθολου το κ.τ
Ειδωμεν .
Να στε ολοι καλα  :)

Αποσυνδεδεμένος bird

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1261 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 16:19 »
Καλησπέρα και από εμένα , είμαι 42 ετών και καπνίζω από τα 13 μου .
η πρώτη μου προσπάθεια να κόψω το τσιγάρο κράτησε 3 μήνες ,
Eίναι πολλές οι φορές που τα πνευμόνια μου βαράνε κόκκινο , αλλά η ιδέα να κόψω τελείως το τσιγάρο είναι  βασανιστική. Ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα που σας γνώρισα  και επιτέλους ανακάλυψα ότι βρήκα  έναν εναλλακτικό τρόπο να απολαμβάνω αυτή την ιδιαίτερη συνήθεια . Μόνο  με την ιδέα ότι σε λίγες μέρες θα κάνω τη πρώτη μου αγορά ηλεκτρονικού τσιγάρου και πλέον θα λέγομαι πρώην καπνιστής,  τα πνευμόνια μου τα νιώθω καλύτερα  :) .
Καλώς σας βρήκα λοιπόν , συγχαρητήρια στο φόρουμ και εύχομαι σε όλους καλά ατμίσματα  .
Νυν ατμιστής .

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΤΑΖΗΣ

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1262 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 17:07 »
καλησπερα σας.το ονομα μου ειναι πανταζης και κατα διαστηματα παρακολουθουσα τη σελιδα χωρις να ξερω πως να γραψω,μια που και με την τεχνολογια δεν εχω την καλυτερη σχεση.εγω καπνιζα 4 πακετα more τη μερα.δεν υπηρχε στιγμη που να ειμαι χωρις τσιγαρο.οταν ειδα το ηλεκτρονικο σε εναν φιλο μου και τον κοροιδεψα μου εδωσε να δοκιμασω και ειδα πως με γεμισε.αυτο ηταν .κατευθειαν εψαξα το θεμα και πηγα την αλλη μερα και το αγορασα.αυτο συνεβει στις 1 δεκεμβριου.απο τοτε δεν εβαλα στο στομα μου τσιγαρο και οσοι με γνωριζουν εχουν εντυπωσιαστει και πολλοι απο αυτους εκαναν το ιδιο

Παρακαλούμε: Μην γράφετε ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζετε αλλά και κουραστικά στην ανάγνωση. Στο παραπάνω κείμενο τα κεφαλαία έχουν διορθωθεί σε πεζά
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2012, 20:58 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος johnhoston

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1263 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 20:36 »
Καλησπερα σε ολους.
Με λενε Βαγγελη, ειμαι 33 ετων και στο επαγελμα ειμαι ηλεκτρονικος. :)
Ξεκινησα να ατμιζω εδω και 2 εβδομαδες  χωρις να κανω ουτε ενα κ.τ. αυτο το διαστημα
και δε μπορω να πω οτι μου λειπει. :thumpup:
Φυσικα το η.τ. το εχω αγκαλια ;D

Αποσυνδεδεμένος gman

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1264 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 02:10 »
Καλημερα σε ολους. Αρχικα συγχαρητητρια για το forum.
Ειμαι 33 ετων και καπνιζω τα τελευταια 12 χρονια.
Τις τελευταιες 10 μερες ξεκινησα το ηλεκτρονικο τσιγαρο. Ομολογω πως εκτοτε δεν εχω ξαναβαλει στο στομα αλλο τσιγαρο.
Ελπιζω να το κοψω τελειως.
Τελος παντων για να μην σας ζαλιζω αλλο  λογω και του προχωρημενου της ωρας να πω Καλως σας βρηκα

Αποσυνδεδεμένος Χάρος

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1265 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 11:33 »
καλημέρα!!Σάββας 26 ετών..φανατικός καπνιστής μέχρι πρίν λίγες ημέρες και πλέον φανατικός giant-ιστής..νομίζω ότι το φόρουμ έπαιξε καθοριστικό ρόλο και σας ευχαριστώ γι'αυτό..αν σας τρομάζει το Nickname πείτε μου να το αλλάξω  :'(

Αποσυνδεδεμένος Theoh

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1266 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 12:07 »
Καλημέρα σε όλους σας!
Είμαι ο Θεοχάρης, 32 ετών από Θεσσαλονίκη και πριν λίγες μέρες ανακάλυψα το forum και τις τόσες γνώσεις που κρύβονται σε αυτό.
Ένα μπράβο στους παλαιότερους για τις συμβουλές κι ένα μπράβο θεωρώ και για εμάς τους νεότερους που έχουμε αποφασίσει να "εξερευνήσουμε" το χώρο του η.τ.
Σαν καπνιστής επί 14 χρόνια έχω περάσει από διάφορες μάρκες τσιγάρων ή καπνών και το τελευταίο διάστημα βρίσκομαι σε craven 25gr ανά 2 ημέρες.
Έχει φτάσει όμως η ώρα να ξεχάσω το κ.τ. από προσωπική απόφαση και είμαι σε αναζήτηση για την αγορά του πρώτου μου η.τ.
Όταν καταλήξω ελπίζω να έχω πολλές καλές εντυπώσεις να δώσω από την επιλογή της συσκευής που έκανα.

Καλώς σας βρήκα!  :bye:

Αποσυνδεδεμένος astrama

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1267 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 17:08 »
βασικα καλησπερα σας!με λενε Γιαννη και χρονια καπνιστης και τωρα πλεον ατμιστης!το φορουμ μου το συστησε ενας φιλος ατμιστης και χαιρομαι που ειμαι στην παρεα σας!

Αποσυνδεδεμένος Konba

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1268 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 22:17 »
Καλησπερα σε ολη την παρεα και συν-ατμιστες,

ειμαι ο Κωνσταντινος 34 ετων απο Αθηνα. Ξεκινησα να καπνιζω, αντιθετα με την πλειοψηφια, μετα τον στρατο, γυρω στα 20 μου χρονια. Ποτε δεν σκεφτηκα να το κοψω, γιατι μου αρεσε το κ.τ.Ξεκινησα με West μαλακο, περασα σε BF κοκκινα (που τα θυμηθηκα!! χαχα) και μετα σε στριφτο Craven. H πρωτη μου επαφη με το η.τ ηταν  πριν απο ενα εξαμηνο περιπου που ειπα να το δω αλλιως, και λογω βεβαρημενου οικογενειακου ιστορικου αλλα κυριως ως μια προκληση για τον εαυτο μου. Μπορω να πω οτι τα πρωτα 2-3 ατμισματα με απογοητευσαν, τοτε δεν ηξερα ακομα περι ατμοποιητων,αναψα ενα τσιγαρο και αφου τελειωσε επεσα για υπνο απογοητευμενος. Το πρωι ομως που ξυπνησα, τραβηξα αλλο ενα ατμισμα και εκει εγινε το κλικ...... throat hit bam!!!! Μη σας κουραζω αλλο, 6 μηνες δεν εχω κανει ουτε τζουρα κ.τ!!!

Συμμετειχα και σε μια ερευνα ιατρικη για τις επιπτωσεις του η.τ στη λειτουργια της καρδιας και απο οτι μου ειπε ο doctor, ολα καλα!!!

Μπραβο στους διαχειριστες του φορουμ, κανουν τρομερη δουλεια και τους αξιζει χειροκροτημα!!!!

 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Καλα ατμισματα παιδια!!!!

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1269 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 22:30 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.

Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

 (Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος rory167

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1270 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 23:08 »
Την καλησπέρα μου σε ολους!!!
Είμαι ο Ευγενιος, απο Καρδιτσα αλλα μενω θεσσαλονίκη 4 χρονια λογο δουλειας.
Εχω κοψει το καπνισμα εδω και 7 μηνες.
Το πρωτο μου ητ ηταν ενα της nobbaco το hybrid με αυτοματη μπαταρια.
και στην πορεια το αλλαξα σε ενα e-go.
Μπορω να πω οτι το φορουμ σας ειναι πολυ super και βοηθαει ακομη και τον ποιο noob (σαν εμενα) :idiot1:
να μαθει συμαντικα πραγματα για το ΗΤ.
Με ολα αυτα που ειδα στο φορουμ και της ιδεες, μπριζωθηκα να φτιαξω κι εγω ενα επισκευασιμο ατμο.
Τωρα αν τα καταφερω ειναι αλλο θεμα, παντως θα προσπαθησω.

Αποσυνδεδεμένος Fox

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1271 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 23:53 »
Την καλησπέρα μου σε όλους

Τη σελίδα σας την ανακάλυψα στο google αρχές του χρόνου όταν άρχισα να σκέφτομαι την μεταπήδηση απο το τσιγάρο στο άτμισμα. Έχω περιηγηθεί κάποιες φορές στο φόρουμ και σήμερα είπα να γραφτώ. Είμαι  43 χρονών, καπνίστρια απο τα 18 περίπου και ακόμα δεν έχω πάρει την απόφαση να γίνω ατμίστρια, το σκέφτομαι, το ψάχνω, είμαι λίγο πελαγωμένη να ομολογήσω για το τι να επιλέξω αλλά αυτή η ερώτηση δεν είναι για τη στήλη παρουσίασης μας!

Ο κυριότερος λόγος που σκέφτομαι να κόψω το κάπνισμα είναι η κόρη μου, ο θησαυρός μου, που υπάρχει εδώ και 3 1/2 χρόνια στη ζωή μου. Είμαι παντρεμένη και δεν εργάζομαι απο τότε που γέννησα την κόρη μου. Μένω εκτός Αθηνών αλλά σαν βέρα Πειραιώτισσα είμαι γάβρος και μ'αρέσει!

Χάρηκα που μπήκα στη συντροφιά σας :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2012, 15:56 από Fox »

Αποσυνδεδεμένος vaggelakis88

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1272 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 01:14 »
Καλησπερα!  ;)
Ειμαι ο Βαγγελης απο τρικαλα και ειμαι 23 ετων.
Ασχολουμε με την μουσικη (κιθαρα,μουζουκι) οταν φυσικα εχω χρονο λογο τις δουλειας. :dontknow:
Δοκιμασα Κ.Τ στα 16 και καπνιζω περιπου ενα πακετο την ημερα PRINCE Σκληρο.
Μου αρεσει αρκετα το Κ.Τ αλλα δεν "αρεσει" στην υγεια μου και αποφασισα να το σταματησω.

Εχθες μετα απο λιγες μερες μια σχετικης ερευνας που εκανα και  χωρις να γνωριζω και πολλα,κατεληξα και αγορασα το eGo-C απο καταστημα της περιοχης μου...Αποφασισα να γινω μελος ωστε να δω,να ακουσω γνωμες,και γενικοτερα μαθω ορθα πραγματα  οσον αφορα την χρηση του Η.Τ. :)

Οφειλω να πω ενα Μπραβο στους Διαχειριστες και φυσικα σε ολα τα μελη για αυτη τη σελιδα!!
Καλως σας βρηκα!

Αποσυνδεδεμένος the_ar

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1273 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:37 »
Καλησπέρα.

Το όνομά μου είναι Ανδρέας και είμαι 34 ετών.

Φανατικός καπνιστής από τα 18 μου, εφτασα πριν 4 χρόνια να καπνίζω ένα 50αρη καπνό την ημέρα. Ξαφνικά το έκοψα μαχαίρι για 2μιση χρόνια μέχρι που ξανακύλησα. Μέχρι τώρα έφτασα να κάνω ένα 25άρι κάθε δύο ημέρες.

Είδα το η/τ στα χέρια ενός γνωστού και αποφάσισα να το κάνω δώρο στον πεθερό μου. Του πήρα ένα Ego-t και, τελικά, το κράτησα εγώ.

Πρώτη μου μέρα σήμερα. Μέτριες εντυπώσεις προς το παρόν, θέλω όμως να κυλήσει καλά. Θα δω πως θα πάει.

Παρεπιπτόντως, συγχαρητήρια για την εξαιρετική δουλειά που κάνετε εδώ. Υπάρχει μια τάξη και μπαίνουμε στο κλίμα εύκολα. Ευχαριστώ!

Καλώς σας βρήκα,
Ανδρέας

Αποσυνδεδεμένος tasosvafi

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Vape...for ever
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1274 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 19:44 »
Καλησπερα
ειμαι ο Τασος  ειμαι απο θεσσαλονικη και ειμαι 36 ετων :-[
Καπνιστης κ.τ απο τα 17 μεχρι πριν ενα μηνα που ειδα ενα φιλαρακι να εχει παρει το mini&more της nobacco.Πηγα το πηρα και εγω.Ξεκινησα να ατμιζω απο τοτε και ειμαι ευχαριστημενος απο το οτι δεν το ηθελε ο οργανισμος μου το κ.τ(ενταξει με κανα ποτακι το σκαμε το κανονικο)περιμενω τωρα παραγγελια το EGO-W για περισωτερο ατμισμα.
Συγχαρητηρια στους διαχειριστες του φορουμ για την δουλεια τους και ελπιζω να τα λεμε και να καταθετουμε τις εμπειριες μας(οσες εχουμε να ψαρουκλες στο θεμε Η/Τ) ;)
ΤΑ ΛΕΜΕ :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499215 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy