vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 2 χρήστες
stavros76, manoslykos

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος mystiv

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Την υγειά μας να έχουμε,να καπνίζουμε...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1200 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 02:50 »
Hello,
Λέγομαι Γιώργος,κάπνιζα απο 2 1/2 έως 4 πακετάκια prince  και για δέυτερη φορά το κόβω δια της ηλεκτρονικής οδού.
Την πρώτη φορα(περισυ) αρχισα να καπνίζω πούρα αφου το είχα κόψει και πρίν το καταλάβω καλά καλά  βρέθηκα με πακέτο.
Αυτή τη φορά πούρα με τίποτα και μεχρι στιγμής ολα καλα.
Για το ηλεκτρονικό τσιγάρο εχω να πω το εξής:" Δεν πολεμάς τη χολέρα με την πανούκλα".
Having said that,το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι για εμένα μια εξαιρετική μέθοδος υποκατάστασης πρόσληψης νικοτίνης
αλλα σε καμία περίπτωση δεν λύνει το πρόβλημα,καθώς η εξάρτηση απο τη νικοτίνη παραμένει.
Πιστέυω ακράδαντα παρα ταυτα πως για οσους αδυνατούν να το κόψουν "cold turkey "oτι το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι μακράν
η καλύτερη λύση.
Ουτε δεκάρα στούς Τσιγαράδες!



Αποσυνδεδεμένος pizzajordani

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1201 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 10:32 »
καλημέρα παιδιά με λένε Παύλο είμαι 40 χρονών και ατμίζω εδώ και 3 μήνες  ξεκίνησα με ego-t  πήγα στο ovale και κατελήξα τελευταία BIO MINI Lavatube και είμαι πολύ ευχαριστημένος

Αποσυνδεδεμένος bIggy

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • sky is the limit
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1202 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 17:46 »
Γεια σας παιδια με λενε Μυρο μαρεσει πολυ το ατμιζμα και η ραπ μουσικη μενω στην αθηνα.Ενα μεγαλο μπραβο για το φορουμ αυτο βοηθαει παρα πολυ!!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup: :respect: :respect: :respect:

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1203 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 10:06 »
Γεια σας είμαι ο χάρης
 Είμαι 30 χρονών και ατμίζω εδώ και ένα χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος pkostas

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1204 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 12:02 »
Γεια σας και από μένα. Ειμαι ο Κώστας και ειμαι καθαρός από ΚΤ εδω και 5 μέρες ;)  λογω αυτού του φορουμ.  Και εξηγούμαι:
Ειχα παρει ενα ego-t την άνοιξη του 2011 για δοκιμή και απώτερο σκοπό να αντικαταστήσω μερικα από τα 40+ ΚΤ που καπνιζα την ημέρα αλλά κατέληξε σε πλήρη αποτυχία  (ελάχιστος ατμός- ρουφαγα υγρά και εφτυνα όλη την ώρα ) και το παράτησα την επόμενη μέρα γυρνωντας στο Κ.Τ.
Την προηγούμενη εβδομάδα σερφαροντας και κοιτώντας  μήπως και βγήκε κανένα Η.Τ που δεν ρουφάς υγρά, πέτυχα το φόρουμ  και μελετώντας αρκετές από τις ενότητες κατάλαβα ότι και ο τρόπος που άτμιζα και το υγρό που διάλεξα ήταν λάθος και είπα να ξαναδοκιμάσω .
Από τότε κόλλησα!! Με ενα ego-c και ένα VG based virginia με 18mg νικοτίνη (με απώτερο στόχο να την μειώνω την επόμενη φορά) ευχαριστιέμαι (υπέρ του δέοντος θα έλεγα) το Η.Τ μου (και φυσικά ούτε λόγος για ΚΤ μιας και το ΗΤ φάινεται να το απολαμβάνω περισσότερο...) . Προσωρινά είμαι στο στάδιο της πιπίλας αλλά απολαμβάνω τις μυρωδιές που ειχα χάσει (και ανακάλυπτω και πόσο βρωμάει το εσωτερικό του αμαξιού μου από το πότισμα του ΚΤ)

Αποσυνδεδεμένος eygenis.1968

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1205 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 20:02 »
Λέγομαι Ευγένης κάπνιζα 20 χρόνια και έχει 5 μήνες που ατμίζω, χωρίς κ.τ. καθόλου.
Το σαιτ το παρακολουθώ καιρο τ'ωρα και με έχει βοηθήσει πολυ,συνεχίστε την καλή δουλεια :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikosfts

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+Dca
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1206 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 22:02 »
Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι ο Νίκος 42 χρονών παντρεμένος με μια κόρη 15ετών.
Γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Αθήνα και μένω στην περιοχή του Ζωγράφου.

Καπνιστής 20+ χρόνων και ευτυχής ατμιστής εδώ και 1,5 μήνα χωρίς κ.τ


Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά στο φόρουμ για την βοήθεια που προσφέρουν.


Καλή συνέχεια σε όλους μας! :thumpup:




Αποσυνδεδεμένος bender

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • ...like a normal person?
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1207 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 23:54 »
Χαίρετε, καλως σας βρήκα!
Νεο μέλος κ νέος ατμιστής, 2 εβδομάδων.
35 ειμαι, καπνιζω απ τα 14 (...21 συναπτά έτη ), τα τελευταια στριφτά, γύρω στα 40 τη μέρα.
Βρέθηκα με η.τ. στο χέρι χωρίς να θέλω να κ'οψω το τσιγάρο. Σκοπός μου ήταν να αντικαταστήσω μερικα τσιγάρα τη μέρα, με το η.τ, αλλά απ την πρώτη μέρα διαπίστωσα με μεγάλη εκπληξη, οτι μπορούσα να το αντικαταστήσω τελείως, ή τουλάχιστον όσο ήθελα! Πράγμα το οποιο δεν το περίμενα με τίποτα.   :o
Βέβαια δεν το απολαμβάνω όσο απολάμβανα το τσιγάρο, αλλά η πλάκα ειναι οτι πια δεν απολαμβάνω ΟΥΤΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ. κακο αυτο :D
Ρουφάω από m&m περιπου 4ml τη μέρα  στα 18
Ευχαριστω τα μέλη του φόρουμ για τις πολυ χρησιμες πληροφορίες και για τις εμπειρίες τους σαν ατμιστες, και τα συγχωρώ που μπριζώθηκα να δωσω πολλά λεφτα για ζουμια  :D

Αποσυνδεδεμένος gohawk

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1208 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 09:51 »
Καλημέρα

Είμαι ο Γιώργος 52 χρονών, μεγάλωσα και μένω στήν Αθήνα.

Καπνίζω σαν φουγάρο  ;D απο τα 18 μου.

Το έκοψα 2 φορές μαχαίρι.

Την πρώτη φορά πριν 14 χρόνια, έμεινα άκαπνος για ενάμισυ χρόνο περίπου
και την δεύτερη φορά πρίν 4 χρόνια για ενα εξάμηνο περίπου.

Και τίς 2 φορές το ξανάρχισα, ξεκινώντας απο 1 πουρο που και που.

Τώρα καπνίζω 2 με 2μισυ πακέτα  ΑΣΣΟ ΙΝΤΕΡΝΑΣΙΟΝΑΛ τήν ημέρα.

Στο φόρουμ σας έπεσα τυχαία πρίν 1 εβδομάδα και απο τότε το εχω ρίξει στήν μελέτη.

Σήμερα περιμένω να παραλάβω το πρώτο μου ΗΤ, eGo-W με μερικά υγρά FLAVOUR-ART με 18 νικοτίνη.

Στίς επιλογές μου φυσικά κατέληξα διαβάζωντας το φόρουμ και είμαι αποφασισμένος να προχωρήσω και σε περαιτέρω δοκιμές, μέχρι να βρώ κάτι που θα μου ταιριάζει.

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1209 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 10:04 »
Γειά σας, παιδιά απο Θεσσαλονίκη. Ατμιστής περίπου 1,5 μήνα, δεν μπορώ να πω οτί το έχω κόψει μαχαίρι το κ.τ αλλά τουλάχιστον το παλεύω. Ελπίζω εδώ μέσα να βρώ παρέα να μιλήσω για το κ.τ μιας και όλοι οι γνωστοί με δε μπένου στην διαδικασία του ατμίσματος διότι το θεωρούν καρκινογόνο.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Gsouri

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1210 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 10:15 »
Γιωργος 33 και δυστυχώς καπνιστης 20 χρόνια. 7 μήνες τώρα που γεννήθηκε ο Μπεμπης το είχα ελλατωσει πολυ. Αλλα είχα γίνει πελάτης του ψυγειου. Οπότε πήρα εδώ και 5 μέρες ένα ice και μου φενεται ότι θα τα πάω καλα. Έχω πολλές απορίες αλλα προσπαθω να διαβάζω και όχι να σας πρειζω.


Sent from somewhere in Greece.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1211 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 13:44 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος jurosteamer

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1212 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 12:05 »
Καλημέρα σε όλους,

Λέγομαι Θοδωρής, μένω Αθήνα και μπαίνω αισίως στη δεύτερη εβδομάδα ατμίσματος.

Συγχαρητήρια για το φόρουμ! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος karkalas89

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
  • [url=http://www.e-kapnisma.gr][img width=400 heigh
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1213 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 13:45 »
Καλησπέρα παίδες,
Είμαι ο Γιώργος, Χαλκιδαίος φοιτητής στην Αθήνα. Είμαι 22 ετών και καπνιστής απότα 14 μου. Αυτή την στιγμή που σας γράφω, έχω στην φόρτιση το πρώτο μου η.τ. (μόλις το παρέλαβα :D). Δεν σας κρύβω ότι είμαι πολύ επιφυλακτικός για το αν καταφέρει να μου αντικαταστήσει την γ.......η μου(σορρυ για την έκφραση :D) συνήθεια του κανονικού! Ελπίζω πάντως να τα καταφέρει γιατί αυτό θα σημαίνει πολλά κυρίως για την τσέπη μου :)
Υ.Γ. ΠΑΙΔΙΑ ΦΟΒΕΡΟ FORUM keep going...!!!!! :) :)

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1214 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 16:40 »
Γειά σας και απο εμένα ...
  Είμαι ο Ηλίας ,μουσικός , είμαι καμία εβδομάδα στο φόρουμ , αλλά παρουσιάζομαι τώρα ... :-[
Ατμίζω  3+ εβδομάδες ... τις πρώτες 10 μέρες , είπα να δοκιμάσω ενα στριφτό ( καπνιστης 15 χρονια ) και επαθα σοκ ! Ούτε τζουρα δεν κατέβασα ! Μου ήρθε μια γεύση α'ι'διαστική ... μακριά !!!
Νιώθω απο την πρώτη κιόλας εβδομάδα πολύ καλύτερα , μυρίζω και αναπνέω καλύτερα ...
   Συγχαρητήρια στο φόρουμ , πολύ χρήσιμη η υπαρξη του , με βοήθησε πολύ .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 20 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248158 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181255 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 264 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 235 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573046 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2254 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8407 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123261 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 929 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 636 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327892 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99