vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

158 επισκέπτες, 0 χρήστες

Υγρά Halo από iVape

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #495 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 09:25 »
Εμένα τα Halo μου άφησαν τέλειες εντυπώσεις. Δοκίμασα το Tribeca το Freedom και αυτή τη στιγμή ατμίζω το Torque56.

Πιο συγκεκριμένα το Tribeca θα είναι σίγουρα το all day καθημερινό υγρό μου, που πολύ δύσκολα θα αλλάξω με άλλο.
Έχει μια γεύση τσιγαρίσια και πολύ διακριτικά γλυκιά στο τέλος. Δεν κουράζει καθόλου δεν σε μπουχτίζει είναι υγρό για πολύωρη χρήση και πολύ σωστά μελετημένο.

Το Freedom ήταν μια ευχάριστη έκπληξη για μένα. Ιδιαίτερη γεύση πολύ σοφιστικέ, ρετρό κατάσταση, είναι σαν μια ανάμνηση από τα παλιά.
Μου αρέσει για βραδινό άτμισμα στο σπίτι σε στιγμές χαλάρωσης.

Τέλος στο  Torque56 η  Halo νομίζω πως έχει πλησιάσει πολύ τη γεύση του φυσικού καπνού αν και παρατήρησα πως στο τέλος αφήνει μια αίσθηση μέντας.

Σε γενικές γραμμές αν και καινούργιος ατμιστής (απο 7 Οκτωμβρίου) είμαι της γνώμης πως η Halo δεν έχει αντίπαλο στα υγρά του ΗΤ.
Θα δοκιμάσω και τα Βella Valente και Captain Jack. Prime 15 δεν θα πάρω άκουσα πως κάνει καλό στα ποντίκια...και ευτυχώς δεν έχω :tongue_smilie:

Πραγματικά και γω εκεί έχω καταλήξει,δεν υπάρχει αντίπαλος για τη Halo. :respect:
Ακόμη και τα υγρά που γευστικά δεν μου άρεσαν(γούστο),με κατέπληξαν σαν ποιότητα παρασκευής και δε θα μπορούσα να πω για κανένα πως είναι για πέταμα(πέραν του Prime15,λόγο οσμής και όχι για τη γεύση).
Το Bella Valente,φίλε μου,ειδικά τώρα που χειμωνιάζει είναι ότι καλύτερο.Σπίτι,ζεστός καφές,τζάκι ή σόμπα,απαλή μουσική ethnic και Bella Vallente... :)) 8)
Το Torque56,έτυχε να το δοκιμάσω και μου θύμησε έντονα γεύση τσιγάρου(από φυσικά καπνά).Πολύ ωραία αίσθηση. :thumpup:
Για μένα το top 5 έχει ως εξής :
1. Tribeca  :love_hearts: :love_hearts:
2. Torque56
3. Freedom
4. Bella Valente
5. Τiki

 :) :bye:

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #496 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 09:38 »
Πραγματικά και γω εκεί έχω καταλήξει,δεν υπάρχει αντίπαλος για τη Halo. :respect:
Ακόμη και τα υγρά που γευστικά δεν μου άρεσαν(γούστο),με κατέπληξαν σαν ποιότητα παρασκευής και δε θα μπορούσα να πω για κανένα πως είναι για πέταμα(πέραν του Prime15,λόγο οσμής και όχι για τη γεύση).

Συμφωνώ απόλυτα!! Άσε που βγάζουν και έναν ατμό τα άτιμα.. βιλούδο!!  :))

Αποσυνδεδεμένος Menelaos

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #497 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 10:21 »
freedom
tribeca
torque 56
ΤΕΛΟΣ 8)
δεν αγοραζω και δεν δοκιμαζω τπτ αλλο..εδω θα μεινω μεχρι να κοψω και το ηλ.τσ. :bye:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #498 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 14:00 »
Αν σου αρεσουν οι γλυκες γευσεις δοκιμασε τοτε τα bella valente και το malibu (απορω που λιγοι το αναφερουν, εχει απιθανη γευση)

μόλις τελειώσουν αυτά θα δοκιμάσω και άλλα να δώ.σήμερα έβαλα το tribeca το οποιο μου κάθεται καλύτερα σε γευση σε σχεση με το freedom που εχει πιο τσιγαρισια γευση
τα εχω εδω και  μιάμιση μερα ανοιχτα τα μπουκάλια, να τα αφησω και άλλο ή να τα κλείσω?

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #499 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 14:03 »
Κλείστα καλύτερα, και άσε να γίνουν τα μαγικά μέσα στο μπουκάλι.  ;)

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #500 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 14:22 »
Κλείστα καλύτερα, και άσε να γίνουν τα μαγικά μέσα στο μπουκάλι.  ;)

τα έκλεισα τώρα και βλέπουμε, το καλό ειναι ότι έχουν πολύ περισσότερο ατμο σε σχεση πάντα με τα decadence που δοκιμασα.

Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #501 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 15:02 »
Το Bella Valente,φίλε μου,ειδικά τώρα που χειμωνιάζει είναι ότι καλύτερο.Σπίτι,ζεστός καφές,τζάκι ή σόμπα,απαλή μουσική ethnic και Bella Vallente... :)) 8)
 :) :bye:
Θα δοκιμάσω σίγουρα και το Bella Vallente όπως και το Captain Jack. Βαγγέλη για την  ωρίμανση του υγρού πρέπει να βγάζω τελείως το καπάκι ή να το αφήνω μισάνοιχτο για 1-2 μέρες?

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #502 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 15:13 »
Ξερει κανεις γιατι οπου και να κοιταξα, οι μικρες συσκευασιες (7ml), υπαρχουν μονο σε 12mg νικοτινη;

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #503 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 15:17 »
Δεν ξέρω, ρώτησα τις προάλλες αν θα φέρουν κι άλλες περιεκτικότητες και μου είπαν πως μάλλον όχι. Υποθέτω πάντως επειδή είναι και καλά δοκιμαστικά τα μικρα μπουκαλάκια, για να μην μπλέκουν με πολλά πολλά, να δοκιμάζεις αν σου κάνει η γεύση και μετά παίρνεις το μεγάλο. Αυτά είναι που νομίζω εγώ πάντα, έτσι?

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #504 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 15:21 »
Ωραια τα λενε, αλλα νομιζω οτι η περιεκτικοτητα σε νικοτινη επηρεαζει τη γευση νομιζω. Εκτος και αν δεν συμβαινει στα Halo αυτο.

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #505 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 15:25 »
Νομίζω ότι στα Halo δε συμβαίνει αυτό. Μια φορά που είδα διαφορά στη γεύση μεταξύ 18mg και 24mg τελικά έφταιγε ο ατμοποιητής. Τώρα σίγουρα σίγουρα δε μπορώ να πω..

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #506 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 15:51 »
Δεν βλέπω και το Smooth 8....

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #507 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 15:59 »
Έχω αρχίσει να ερωτεύομαι το Captain Jack. Εξαιρετικό υγρό! Το ατμίζω στα 12ml και είναι άπαιχτο. ;)
Στην εισπνοή σου αφήνει μια αίσθηση ένος μίγματος λουλουδιών θα τολμούσα να πω πως έχει κάτι από τριαντάφυλλο και γιασεμί, χωρίς να μπορώ με απόλυτη σιγουριά να το προσδιορίσω. Αντίθετα στην εκπνοή σου αφήνει μια απόλυτα ''τσιγαρίσια'' αίσθηση όπως το torque 56 και το tribecca. Είναι απόλυτα καπνικό υγρό, με έντονα αρωματικά στοιχεία και εκπληκτικό χτύπημα. Πιστεύω πως μετά από τη σχετική και απαραίτητη ωρίμανση θα γίνει ακόμα καλύτερο. Κερδίζει επάξια μια θέση στο top 3 των ατμιστικών μου υγρών.

Το προτείνω ανεπιφύλακτα. :D
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2011, 16:04 από Drakos »

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #508 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 16:00 »
Δεν βλέπω και το Smooth 8....

Χαχαχαχ, τελικά είμαι πολύ ενημερωμένη!! Γιατί ρώτησα και γι'αυτό!  :yes: Μου είπαν ότι μάλλον δεν θα φέρουν.. Κρίμα, και ήθελα να δοκιμάσω..

Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #509 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 16:01 »
Torque56....το δοκίμασα και αυτό σήμερα.
Απλά....φοβερό!!!
Το ίδιο υπέροχο με το Tribeca, έχοντας ίσως ελάχιστα πιό πολύ την γεύση τσιγάρου στην εκπνοή και μάλιστα στριφτού!!!
Πραγματικά δεν ξέρω πιό απο τα δύο μου αρέσει περισσότερο...ίσως το Tribeca λόγω ελάχιστα πιό δυνατής γεύσης,το οποίο θα είναι μάλον και η βάση στο καθημερινό μου άτμισμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151711 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11099 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345701 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147387 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8123 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208989 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545247 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32974 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52555 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600552 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360996 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos