vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

159 επισκέπτες, 0 χρήστες

Υγρά Halo από iVape

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #480 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 00:32 »
λογικά ναι

Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #481 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 10:47 »
Παιδες προχτες αγορασα υγρα και πληροφορηθηκα οτι για αγορα απο την εταιρια πλεον δεν ισχυει εκπτωση παρα μονο απο ιντερνετ και αυτο κατοπιν προυποθεσεων!!τι αλλαξε?

Και εμένα το ίδιο μου είπαν και ομολογώ ότι εκνευρίστηκα. Έχω αγοράσει 10 φορές από εκεί και πάντα πηγαίνω αυτοπροσώπως. Προχθές μου είπαν ότι αν δεν παραγγείλω από το ίντερνετ δεν υπάρχει έκπτωση.
Επί της ουσίας δεν έχω πρόβλημα, δικό τους είναι το μαγαζί, αυτοί ορίζουν αν θέλουν να κάνουν έκπτωση στο φόρουμ η όχι.
Έχω όμως μια πολύ έντονη ένσταση προς τους κύριους της ivape: Ανακοινώστε το στο φόρουμ να το ξέρουμε.
Εγώ νόμιζα ότι τους κάνω και διευκόλυνση με το να πηγαίνω ο ίδιος και να μην χρειάζεται να πληρώνουν κούριερ και ανακάλυψα ότι προτιμούν να μην πηγαίνουμε γιατί απασχολούμε τους υπαλλήλους, όπως μου είπε συμπαθέστατος νεαρός, μέλος του προσωπικού.

Καμία αντίρηση κύριοι, προσωπικά δεν θα σας ξαναενοχλήσω. Απλά θα το εκτιμούσα αν το είχατε ανακοινώσει στο φόρουμ από πριν.

Το έγραψα και στον πίνακά τους ως αντιπρόσωποι:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1756.msg120539.html#msg120539
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 10:54 από Thodoris »

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #482 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 11:04 »
...και τι καλύτερο από το να έκαναν την έκπτωση και να ενημέρωναν (όπως και ενημέρωσαν) για την αλλαγή της πολιτικής, ώστε να κάνατε την επόμενη φορά παραγγελία μέσω Internet...
Δεν χάθηκε και ο κόσμος για μια φορά.
Πολύ κακές πολιτικές για το τίποτα. :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Menelaos

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #483 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 12:58 »
εχετε απολυτο δικιο γι αυτο κ γω ετσι την ειχα πατησει...η εκπτωση ισχυει μονο για παραγελλια απο το site της ivape.δυστυχως...αλλα τι να κανουμε,εγω προσωπικα επειδη μενω αγια παρασκευη και για να παω στον αγιο δημητριο θα καψω περισσοτερα απο 5ευρω που ειναι η εξτρα χρεωση της ACS τα παραγγελνω και τελειωνει η υποθεση :thumpup:
αυτη τη στιγμη ωριμαζουν σε συνθηκες δωματιου 21*C Freedom,Tribeca,Torque 56
 :dance2: :dance2:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 08, 2011, 16:12
να εβγαζε η Halo και μπουκαλακια των 50 ml???? :o :o :o
freedom 50ml???
tribeca 50ml :respect: :respect:
φανταζεστε? :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 16:12 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #484 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 15:41 »
να εβγαζε η Halo και μπουκαλακια των 50 ml???? :o :o :o
freedom 50ml???
tribeca 50ml :respect: :respect:
φανταζεστε? :laugh1: :laugh1:

Ή των 100ml... that's the dream!!  :thumbup_move_2:

(ps: κάνε συγχώνευση, κάνε συγχώνευση!!)

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #485 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 01:45 »
εχετε απολυτο δικιο γι αυτο κ γω ετσι την ειχα πατησει...η εκπτωση ισχυει μονο για παραγελλια απο το site της ivape.δυστυχως...αλλα τι να κανουμε,εγω προσωπικα επειδη μενω αγια παρασκευη και για να παω στον αγιο δημητριο θα καψω περισσοτερα απο 5ευρω που ειναι η εξτρα χρεωση της ACS τα παραγγελνω και τελειωνει η υποθεση :thumpup:
αυτη τη στιγμη ωριμαζουν σε συνθηκες δωματιου 21*C Freedom,Tribeca,Torque 56
 :dance2: :dance2:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 08, 2011, 16:12
να εβγαζε η Halo και μπουκαλακια των 50 ml???? :o :o :o
freedom 50ml???
tribeca 50ml :respect: :respect:
φανταζεστε? :laugh1: :laugh1:

μπορεις να πάς με το μετρό και να κάνεις και τη βόλτα σου πέριξ
επίσης θελω να πώ πώς μετά από πολυ διαβασμα και κριτικες συνατμιστών αγορασα χθες το freedom και το tribeca
τα αφησα να ωριμασουν και τα δυο για 24 ωρες και πριν από λιγο δοκίμασα το freedom .....προσωπικά δεν μου αρεσει .....κριμα και ειχα ακουσει τόσο καλά λόγια :(
οφειλω να παραδεκτώ πάντως πώς παραγει πολύυυυυ ατμό ....... το υγρο που εκανα πριν και ήταν και το πρωτο που δοκιμασα ηταν το virginia της decadence στα 11mg
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2011, 01:51 από malamadre »

Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #486 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 02:11 »
Εμένα τα Halo μου άφησαν τέλειες εντυπώσεις. Δοκίμασα το Tribeca το Freedom και αυτή τη στιγμή ατμίζω το Torque56.

Πιο συγκεκριμένα το Tribeca θα είναι σίγουρα το all day καθημερινό υγρό μου, που πολύ δύσκολα θα αλλάξω με άλλο.
Έχει μια γεύση τσιγαρίσια και πολύ διακριτικά γλυκιά στο τέλος. Δεν κουράζει καθόλου δεν σε μπουχτίζει είναι υγρό για πολύωρη χρήση και πολύ σωστά μελετημένο.

Το Freedom ήταν μια ευχάριστη έκπληξη για μένα. Ιδιαίτερη γεύση πολύ σοφιστικέ, ρετρό κατάσταση, είναι σαν μια ανάμνηση από τα παλιά.
Μου αρέσει για βραδινό άτμισμα στο σπίτι σε στιγμές χαλάρωσης.

Τέλος στο  Torque56 η  Halo νομίζω πως έχει πλησιάσει πολύ τη γεύση του φυσικού καπνού αν και παρατήρησα πως στο τέλος αφήνει μια αίσθηση μέντας.

Σε γενικές γραμμές αν και καινούργιος ατμιστής (απο 7 Οκτωμβρίου) είμαι της γνώμης πως η Halo δεν έχει αντίπαλο στα υγρά του ΗΤ.
Θα δοκιμάσω και τα Βella Valente και Captain Jack. Prime 15 δεν θα πάρω άκουσα πως κάνει καλό στα ποντίκια...και ευτυχώς δεν έχω :tongue_smilie:

Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #487 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 02:58 »
Εχω μέχρι στιγμής δοκιμάσει αρκετές γεύσεις απο Nobacco και Natura,αν και πρόσφατα ατμιστής μετά απο 30+χρόνια καπνίσματος βαριών τσιγάρων.
Απο Natura δοκίμασα σε 18mg το Maxboro και το Camel.Μεταξύ των δύο περισσότερο μου άρεσε το Maxboro,όμως στην πορεία και σε συνεχή χρήση με μπούχτιζε σχετικά.Το Camel δεν με ενθουσίασε, και δεν με απογοήτευσε.
Στην συνέχεια δοκίμασα απο την Nobacco το Tobacco και το Desert ship στα 16 mg.
To desert με απογοήτευσε,ίσα δηλαδή που πήρα μερικά ατμίσματα και το παράτησα...δεν μου πάει καθόλου.
Το Tobacco μου άρεσε πάρα πολύ...το καλύτερο απο όλα.....και επάνω που είχα σχεδόν καταλήξει στο καθημερινό μου άτμισμα σήμερα παρέλαβα δύο υγρά απο Halo, το Tribeca, και το Torque56 σε 18mg.
Απο το πρωί που τα παρέλαβα, άνοιξα τα καπάκια και είπα ότι αφού περάσει τουλάχιστον ένα 24ωρο θα τα δοκιμάσω.
Ομως τελικά πριν λίγο δεν άντεξα και έβαλα να δοκιμάσω λίγο απο Tribeca.......έπαθα την πλάκα μου.
Απίστευτα καλή γεύση και πολύ μπροστά απο οτιδήποτε άλλο.Ποιό τσιγάρο και πράσινα άλογα....σωστή ισοροπία ημίγλυκης γεύσης στο τελείωμα της εκπνοής, που δεν κουράζει καθόλου, και που μπορεί άνετα και ευχάριστα να σε συνοδεύει ολόκληρη ημέρα.
Δεν μπορώ να φανταστώ πόσο καλύτερο μπορεί να γίνει μετά απο επιπλέον 24ώρες, και επίσης δεν ξέρω ποιά διαφορά θα έχει σε λιγότερη νικοτίνη.
Το Torque56 θα το δοκιμάσω αύριο, και θα μου μένει ακόμη γιά να καταλήξω στο καθημερινό άτμισμα η δοκιμή του Freedom.
Πάντως θεωρώ πλέον δύσκολο εαν όχι απίθανο να γευτώ κάτι καλύτερο απο το Tribeca,και δεν το συζητάω καν ότι η τελική μυ κατάληξη θα είναι στα Halo.     

NAI...ακριβά τα άτιμα, όμως υπάρχει και στα υγρά ΗΤ κατηγορία Hi end ,με ότι αυτό συνεπάγεται!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2011, 03:26 από Hayabusa »

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #488 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 03:12 »

Πάντως θεωρώ πλέον δύσκολο εαν όχι απίθανο να γευτώ κάτι καλύτερο απο το Tribeca!!!     

αυριο θα το δοκιμασω και εγω το tribeca,ειναι η τελευταια μου ελπίδα στα υγρα της halo γιατι από ότι καταλαβαινω τα δυο που αξιζουν και που εχουν τη μεγαλυτερη καταναλωση ειναι το freedom και το tribeca.Ελπίζω να μην με απογοητευσει και αυτό
όσο για το freedom μου αφηνει μια πιπεράτη σαν μπαχαρι γευση στο στόμα αλλά και σαν ενα τυρί καπνιστό μετσόβου που ειχα δοκιμασει καποτε και πήγε στα σκουπιδια κατευθειαν.Δεν ξέρω, γενικά μου αρεσουν οι γλυκές γευσεις και ίσως αυτος ειναι και ο λόγος που με ξένισε το freedom.Μπορει αυριο να ειναι καλυτερο αφου ειχε ηδη ποτιστει ο ατμοποιητης από το προηγουμενο και να του αλοιωνε τη γευση.....ειδωμεν....

Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #489 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 03:23 »
αυριο θα το δοκιμασω και εγω το tribeca,ειναι η τελευταια μου ελπίδα στα υγρα της halo γιατι από ότι καταλαβαινω τα δυο που αξιζουν και που εχουν τη μεγαλυτερη καταναλωση ειναι το freedom και το tribeca.Ελπίζω να μην με απογοητευσει και αυτό
όσο για το freedom μου αφηνει μια πιπεράτη σαν μπαχαρι γευση στο στόμα αλλά και σαν ενα τυρί καπνιστό μετσόβου που ειχα δοκιμασει καποτε και πήγε στα σκουπιδια κατευθειαν.Δεν ξέρω, γενικά μου αρεσουν οι γλυκές γευσεις και ίσως αυτος ειναι και ο λόγος που με ξένισε το freedom.Μπορει αυριο να ειναι καλυτερο αφου ειχε ηδη ποτιστει ο ατμοποιητης από το προηγουμενο και να του αλοιωνε τη γευση.....ειδωμεν....
Εαν σου αρέσουν οι γλυκές γεύσεις, μπορεί τα Halo να μην είναι το καλύτερό σου.Απο Natura έχεις δοκιμάσει κάτι;

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #490 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 03:28 »
Το παρόν νήμα είναι συγκεκριμένου προϊόντος, υπάρχουν σχετικά νήματα για υγρά σε αυτόν τον πίνακα http://e-kapnisma.gr/index.php/board,21.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2011, 04:39 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #491 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 06:08 »
Αν σου αρεσουν οι γλυκες γευσεις δοκιμασε τοτε τα bella valente και το malibu (απορω που λιγοι το αναφερουν, εχει απιθανη γευση)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #492 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 07:06 »
αυριο θα το δοκιμασω και εγω το tribeca,ειναι η τελευταια μου ελπίδα στα υγρα της halo γιατι από ότι καταλαβαινω τα δυο που αξιζουν και που εχουν τη μεγαλυτερη καταναλωση ειναι το freedom και το tribeca.Ελπίζω να μην με απογοητευσει και αυτό
όσο για το freedom μου αφηνει μια πιπεράτη σαν μπαχαρι γευση στο στόμα αλλά και σαν ενα τυρί καπνιστό μετσόβου που ειχα δοκιμασει καποτε και πήγε στα σκουπιδια κατευθειαν.Δεν ξέρω, γενικά μου αρεσουν οι γλυκές γευσεις και ίσως αυτος ειναι και ο λόγος που με ξένισε το freedom.Μπορει αυριο να ειναι καλυτερο αφου ειχε ηδη ποτιστει ο ατμοποιητης από το προηγουμενο και να του αλοιωνε τη γευση.....ειδωμεν....
To Freedom είναι πάντως πιο γλυκό από το Tribeca

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #493 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 07:34 »
Το Malibu που λέει και ο lionor είναι πολύ ωραίο (έχει και λίγη μέντα, αν δεν σου αρέσει η μεντα προσοχή!) και το Tiki επίσης (και αυτό έχει λίγη μέντα) αλλά και το smooth 8 το οποίο μου αρέσει πάρα πολύ αλλά είναι κάπως ιδιόμορφη γεύση και σε πολλούς δεν αρέσει καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #494 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 09:17 »
όσο για το freedom μου αφηνει μια πιπεράτη σαν μπαχαρι γευση στο στόμα αλλά και σαν ενα τυρί καπνιστό μετσόβου που ειχα δοκιμασει καποτε και πήγε στα σκουπιδια κατευθειαν.

Αλήθεια το λες ότι το πέταξες??  :o  Γιατιιιιί???  :wall:
Πάντως γενικά θα σου έλεγα με τα υγρά της Halo να κάνεις υπομονή καμιά βδομάδα γιατί υφίστανται δραματική αλλαγή αφού περάσει λίγος καιρός. Κι εγώ πριν δοκιμάσω το θεωρούσα υπερβολικό όταν το διάβαζα αλλά τελικά έτσι είναι..! Ακόμα και το tribeca που είναι ready-to-vape για μένα, αλλάζει πολύ σε διάστημα 1-2 εβδομάδων.
Εγώ πάντως θα αφήσω το freedom κανα 10ήμερο παρ'όλο που δε μου άρεσε χθες που το πήρα. Νομίζω ότι έχει προοπτικές βελτίωσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2011, 09:23 από sempreviva »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151710 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11098 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345700 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147386 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8123 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208987 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545247 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32974 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52553 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos