vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

335 επισκέπτες, 3 χρήστες
gfilip, camber, Mimhsdr

Υγρά Halo από iVape

Αποσυνδεδεμένος Menelaos

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #525 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 19:21 »
αστα για 24  ωρες με τελειως ανοιχτο το καπακι και τελος δεν θελουν παραπανω...

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #526 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 19:33 »
μάλλον από τη μεγάλη επιθυμια να το ευχαριστηθεις αφού σου άρεσε τόσο, τράβηξες μερικές τζουρίτσες παραπάνω μονοκοπανιά..... ;)

Δεν θα το έλεγα, ίσα ίσα επειδή την πρώτη μέρα μου φάνηκε βαρύ δεν το πλάκωσα, επίσης και σε κόσμο που έδωσα κάτι ψιλές την άκουσε. Ο ένας δε από την πρώτη τζούρα και μετά τον έπιασε λίγο το κεφάλι του. Τώρα όλα ειναι οκ! 

Αυτό που με χαλάει μόνο στην Halo ειναι ότι δεν αναγράφει τα πλήρη συστατικά του υγρού και μου κάνει εντύπωση γιατί στην Αμερική οι κανόνες και οι έλεγχοι είναι πολύ αυστηροί όχι όπως σε μας. Αν δηλαδή κάποια εταιρεία πχ σκυλοτροφών βγάλει στην παραγωγή μια τροφή είναι υποχρεωμένη να αναγράφει τα πλήρη συστατικά της, σε τυχόν έλεγχο αν το ποσοστό πχ της αναγραφόμενης πρωτεΐνης είναι 35% και στην πραγματικότητα είναι 20% τότε μπαίνει λουκέτο. Εδώ δεν καταλαβαίνω τι παίζει, και δεν μου κάθεται η θέση της εταιρείας πως και καλά δεν θέλει να μαθευτεί η μυστική συνταγή! Σιγά τον μαγικό ζωμό ! Έλεος!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #527 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 03:28 »
Γνωριζω οτι το Tribeca μυριζει στον χωρο οπως αντιθετα το Freedom οχι.
Με τα υπολοιπα υγρα της Halo τι γινεται ?

Ρωταω γιατι εχω μπλεξει με μλκς συναδελφους  :-\  :wall:
σχεδόν όλα αφήνουν μια οσμή με εξαίρεση τα Freedom, Smooth8 , Fusion.
Επίσης τα menthol είναι άοσμα.
Bella Valente , Torque56 , Prime15 αφήνουν αρκετή οσμή. Ειδικά το Bella Valente καλύτερα να το αποφύγεις αν πρόκειται να ατμίσεις κοντά σε περίεργους  ;)

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #528 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 09:51 »
Thanks :thumpup:

Μπλεξαμε γμτ...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2011, 17:47 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Menelaos

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #529 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 10:52 »
ετσι οπως τα λεει ο Τεμ ειναι :thumpup:
γενικα τα Ηαλο ειναι απ τα πιο κορυφαια υγρα για ηλεκτρονικα τσιγαρα,καθονται ωραια στον ατμοποιητη
τωρα το μονο που παρακαλαω να αυξησουν τα μλ στα μπουκαλακια
θα θελα πολυ ενα 50μλ φρεεντομ ή τριμπεκα :respect:

Αποσυνδεδεμένος PetranBos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #530 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 10:57 »
ε! ωραια και δεν μπορεις να παιρνεις τριανταρια πρεπει σωνει και καλα να
ειναι πενηνταρια

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #531 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 11:23 »
Γνωριζω οτι το Tribeca μυριζει στον χωρο οπως αντιθετα το Freedom οχι.
Με τα υπολοιπα υγρα της Halo τι γινεται ?

Ρωταω γιατι εχω μπλεξει με μλκς συναδελφους  :-\  :wall:

Καλά, είναι δυνατόν να μην τους αρέσει?? Σε όλους?? Το λέω γιατί όποιος γύρω μου το μυρίσει νομίζει ότι έχω αρωματιστεί με καραμέλα ή κάτι τέτοιο. Και εννοείται πως δεν έχω ακούσει κανένα παράπονο, ειδικά για το Tribeca, ίσα ίσα που αρέσει και σε φανατικούς αντικαπνιστές! Μάλλον όντως έχεις μπλέξει με μ@λ@κ$.. :wall:

Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #532 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 11:29 »
...αφού εγώ σκέφτομαι να το χρησιμοποιώ και ως κολώνια. Tribeca for man :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #533 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 11:33 »
Υπάρχουν άνθρωποι που τους ενοχλεί σχεδόν οποιαδήποτε οσμή αλλά είναι απίθανη συμπτωση να βρεθούν πολλοί στον ίδιο χώρο.
Πολύ πιο συχνό φαινόμενο είναι άνθρωποι που προσπαθούν να σου επιβάλλουν τη θέληση τους.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #534 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 11:42 »
Αμα ο ανθρωπος ψαχνεται να στραβωσει ....
Στο σπιτι οσοι ερχονται τους αρεσει σε σημειο να θελουν να δοκιμασουν, στην δουλεια δια μαγειας βρωμαει ο tribeca... :idiot1:
Θα δοκιμασω freedom και βλεπουμε.

Ειχα μεγαλες ελπιδες για τον Torque56 οτι δεν θα μυριζε αλλα παει και αυτος..........

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #535 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 13:08 »
Το Torque56 αφήνει οσμή που ορισμένοι την λατρεύουν και ορισμένοι την μισούν. Εχω συναντήσει άτομα μη καπνιστές που ευχαρίστως θα άρχιζαν το άτμισμα λόγω του συγκεκριμένου υγρού.

Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #536 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 20:25 »
Το 56 αρέσει και στην γυνάικα μου, γιατί δεν της μυρίζει λέει καθόλου!!!
Αντίθετα το Tribeca σαν άρωμα δεν το μπορεί...έλα όμως που εγω με το Tribeca έχω πάθει αθεράπευτο έρωτα;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2011, 02:43 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #537 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 21:02 »
To Freedom είναι πάντως πιο γλυκό από το Tribeca

Εμένα πάλι μου φαίνονται ανάποδα. Το tribeca πιο γλυκό!  :)

Αποσυνδεδεμένος MACATTACK

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • DD BY GRAVEN - GP MOD - A2MT SS,CLASSIC SS
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #538 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 16:38 »
καλησπερα στην παρεα απο εναν φανατικο prime-ιστα...μολις μετα λυπης μου ειδα οτι το prime πλεον δεν βγαινει με 18 νικοτινη????η απλα δεν υπαρχει στην ivape??ti ισχυει??

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #539 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 16:44 »
Δοκίμασα μέχρι στιγμής τα εξής υγρά με τη σειρά,
freedom
tribeca
bella vallente
όταν δοκίμασα το freedom και προερχόμενος από το virginia της decadence ώς πρώτο μου υγρό, διαπίστωσα πώς έχει έντονη τη γευση του κανονικου τσιγάρου αφήνοντας και μια γλυκιά και δροσερή γευση κατά την εκπνοή.Η αλήθεια είναι ότι με ξένισε αρκετά και αμέσως μόλις άδειασε το tank γέμισα με tribeca όπου η διαφορά ήταν έντονη.Ναί μεν βαριά πάλι γευση που θυμιζε τσιγάρο αλλά πιό γλυκιά σαφώς με γευση σαν καραμέλομένο αμυγδαλο......Αφού έμεινα στο tribeca για τρεις περιπου μερες ειπα να δοκιμάσω και το bella χωρις όμως να το έχω αφήσει να ωριμάσει όπως έκανα με τα άλλα υγρά της halo...Πολύ έντονη γευση, γλυκιά, την προσδιοριζω κοντά στο γαρυφαλο κατά την εκπνοή...βαριά γευση όμως.
Αφού λοιπόν έκανα τις δοκιμές μου, σήμερα γύρισα πάλι στο freedom όπου ως έκπληξη δεν με ξένιζε πλέον αυτή η έντονη γευση τσιγαρου.Το μόνο που με ενοχλει σε όλα τα υγρά της HALO  ειναι ότι μου έχουν κάνει ένα λαιμό τσαρουχι και αρκετά στεγνό.
Και τώρα έρχεται η ερώτηση.....
Να κατέβω σε mg νικοτίνης από τα 12 που δοκιμασα? Είναι όλα τα υγρά της halo τόσο έντονα στις γευσεις τους? :hmmm: 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151666 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11057 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345668 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147309 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8093 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208962 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545214 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32957 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600517 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360949 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13372 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos