vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

90 επισκέπτες, 10 χρήστες
Sergios, ZoeM, Harris, andreasp, manoslykos, Milarepa, zamploutos, dallaskdp, Doubt, I.P

Twitter

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Aπο τον Αυγουστο του 2013
σκετη μηδενικη βαση και σπανιως αρωμα.
Το επομενο σταδιο ειναι "papoys" :laugh1:
Oντως, καποια καπνικα αρωματα 'δινουν' χτυπημα..
Για τσιγάρα ούτε λογος..
Εχουμε παρει καποια λιγα κιλακια ομως που δεν λενε να φυγουν..
Keep Vaping....

Αχιλέα :bye: :bye: :bye:
Έχουμε καιρό να ιδωθούμε γιαυτό θα σου πω κάτι να παρηγορηθείς.
Αν θυμάσαι και εγώ προκειμένου να απαλλαγώ πρώτα από το κ.τ.και μετά και από το άτμισμα ποτέ δεν σκέφτηκα το πόσα κιλά θα πάρω .
Πράγματι πήρα αρκετά,δεν θα πω πολλά γιατί υπάρχουν και χειρότερα  :)) και έφτασα κοντά στα 90 αρκετά για το ύψος μου γιατί δεν είμαι και πρώτο μπόι. ;D
Πριν τρεις περίπου μήνες έχοντας απαλλαγεί πλέον από εισπνεόμενα αποφάσισα ότι είναι καιρος να απαλλαγώ  και
από τα περιτά κιλά που μου έκαναν την καθημερινότητα  δύσκολη.
Έτσι με δίαιτα δικής μου έμπνευσης (απλά μείωση ποσότητας φαγητών και εισαγωγή στο μενού μου των νιφάδων βρώμης) :thumpup: έχω πέσει στα 78-79 κιλά ,είμαι πλέον άλλος άνθρωπος και χαίρομαι να περπατάω αρκετά μεγάλες αποστάσεις που πριν ούτε καν μου  πέρναγε από το μυαλό ότι θα το έκανα. 8)

Μία απόφαση είναι.Εδώ καταφέραμε να απαλλαγούμε από το τσιγάρο θα αφήσουμε κάποια κιλάκια να μας δυσκολεύουν τη ζωή μας.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Εδώ και πολλούς μήνες φλερτάρω με τούτο δω το νήμα...
Αλλά δεν....
Στο απόλυτο μηδέν δε μπορώ να πάω με τίποτα!
Έστω λίγες σταγόνες βάσης με νικοτίνη θα μπουν οπωσδήποτε μέσα στο μηδενικό υγρό μου!
Έχει καιρό τώρα, που το έχω αποδεχτεί και είμαι εκεί. Κάπου στο 1-2 νικοτίνη δηλαδή.
Αυτό όμως που δεν έχω καταλάβει και απορώ, είναι αν όλο αυτό είναι απλά στον εγκέφαλό μου, ή αν όντως έστω και ελάχιστες σταγόνες νικοτινούχας βάσης μέσα σε μηδενικό υγρό κάνουν πράγματι τη διαφορά....
 :confused1: :dontknow:
Και ποιός ξέρει... ίσως κάποτε μπορέσω κι εγώ να γράψω... "νόμιμα" εδώ!  ;)

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Ολες οι εξαρτησεις, στο συντριπτικα μεγαλυτερο ποσοστο τους ειναι στο μυαλο μας και λιγοτερο στο σωμα μας.
Πιστευω οτι οταν το θελησεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, θα μηδενισεις τη νικοτινη για πλακα. :yes:

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Μην υποτιμάτε την χημεία. Το στερητικό σύνδρομο έλλειψης νικοτίνης οφείλεται σε χημικές διεργασίες στον εγκέφαλό μας. Όσο και αν προσπαθούμε να μην το σκεφτόμαστε, είναι εκεί και υπάρχει. Επιδρά εκτός από τον εγκέφαλο και στην καρδιά, αυξάνοντας τους παλμούς κτλ κτλ.
Συμφωνώ φυσικά ότι αν υπάρχει θέληση, μπορεί κάποιος να το κόψει, αλλά υπομένοντας το στερητικό σύνδρομο. Πιο πολύ χρειάζεται υπομονή και αποφασιστικότητα παρά άρνηση. Η στέρηση ΘΑ ΕΡΘΕΙ. Οπότε καλό είναι κάποιος να μειώσει σταδιακά την ποσότητα νικοτίνης που δέχεται, με σκοπό να ελαττώσει τις επιπτώσεις της στέρησης (όταν αυτή έρθει), ή να πάρει απόφαση ότι θα φάει στη μάπα την στέρηση στο φουλ και να κάνει υπομονή 2-3 μήνες που χρειάζεται για να φύγει ολοκληρωτικά.

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Η αλήθεια είναι ότι τώρα που έφτασα στο 3μηνο στο μηδενικό, δεν θέλω συνέχεια να τρώω. Δεν το έκανα αυτό όταν αντικατέστησα το κτ και με έπιασε όταν έπεσα από τα 2mg στο 0. Τι να πω  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος kkeram

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Κωνσταντίνος
Τον τελευταίο μήνα είμαι στο 2 με 3 νικοτίνη με balanced υγρά. Με βοήθησε ο ατμοποιητής στο 100%. Λέω να κάνω το βήμα στο 0 ανεβάζοντας στο 60 την pg. Θα βοηθήσει λέτε ;
Πάντως από κιλά πήρα όσα και η νικοτίνη που έριξα. Μια δεκάρα....
Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Δεν χρειάζεται να πιέζεσαι. Τράβα μερικές τζούρες από μηδέν και μετά και καμία με 2 ή 3. Αλα papoys... όσο περισσότερο νιώσεις πίεση τόσο λιγότερες πιθανότητες έχεις.

Αποσυνδεδεμένος ivan

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
ερωτηση νεου ατμιστη: ποιο το νοημα να κανεις με μηδενικη νικοτινη;; εννοω' αν φτασεις σε αυτο το σημειο, εισαι σε σημειο να το κοψεις εντελως αφου εχεις καταφερει να σταματησεις τον εθισμο της νικοτινης...

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
H απαντηση σου δοθηκρε στο προηγουμενο ποστ .....το κανεις απο χομπυ  ;) ;) ;) ;)

Το οποίο προηγούμενο ποστ πήγε... παρακάτω:
 
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1740.msg735747.html#msg735747




« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 06, 2014, 23:34 από spectrum »

Άλλος βάζει στον φραπέ του 4 ζαχαρες και αυτοκτονεί κάθε μέρα, άλλος προσπαθεί να το κόψει και το ρίχνει στο ουίσκι... Και ποιος σου είπε πως δεν το εχω κόψει;
Εχω κόψει όλη την κακή συνήθεια, ψηφίζω κατα του κανονικού τσιγάρου, υπέρ της ευτυχισμένης ζωής και μιας και είναι έτσι τα πράγματα, υπέρ της Ουκρανίας (λόγω κατάστασης και λόγω Eurovision)

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
ερωτηση νεου ατμιστη: ποιο το νοημα να κανεις με μηδενικη νικοτινη;; εννοω' αν φτασεις σε αυτο το σημειο, εισαι σε σημειο να το κοψεις εντελως αφου εχεις καταφερει να σταματησεις τον εθισμο της νικοτινης...

Η εξάρτιση δεν έχει να κάνει μόνο με τη νικοτίνη , αλλά και με την απόλαυση να βλέπεις το ντουμάνι , την αλλαγή γεύσεων στον ατμό το hobby γενικότερα με τα Μοντ , ατμοποιητες και πολλά άλλα που ίσως κάποιοι ποιο έμπειροι από εμένα να σου ξεκαθαρίσουν καλύτερα το τοπίο

Αποσυνδεδεμένος karavid

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω άρα ελπίζω!
 :hmmm: Στα γρήγορα κάποιοι λόγοι:

- Συνεχίζεις απολαμβάνοντας τη διαδικασία του ατμίσματος.
- Το κάνεις για τη γεύση.
- Απολαμβάνεις το ντουμάνι.
- Έχεις ένα νέο χόμπυ.
- Απεξαρτήθηκες από την νικοτίνη και σου έχει μείνει η κίνηση.

Σε αυτό το σημείο της μηδενικής νικοτίνης, έχεις περάσει στο επόμενο επίπεδο και είναι καθαρά προσωπική επιλογή για το αν θα συνεχίσεις.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Πας σε ένα μπαρ... Όλοι γύρω σου καπνίζουν ή ατμίζουν. Ε όσο να πεις θα το ζηλέψεις... Δεν κόβονται εύκολα οι συνήθειες... Καλύτερα μηδενική παρά να κινδυνεύσει κανείς να γυρίσει στο ΚΤ.

Εγώ όμως να προχωρήσω την ερώτηση: Άντε και έφτασε στο μηδέν, άντε και έκοψε το άτμισμα. Γιατί να συνεχίσει να γράφει στο φόρουμ??
 :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Δηλαδή αν σου κόψει ο γιατρός το αλκοόλ πρέπει να μην ξαναμιλήσεις για τζάκ ντανιελς; :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Εγώ όμως να προχωρήσω την ερώτηση: Άντε και έφτασε στο μηδέν, άντε και έκοψε το άτμισμα. Γιατί να συνεχίσει να γράφει στο φόρουμ??

Έλα ντε?

Αυτό δε θα το καταλάβω ποτέ :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 3 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 18 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 69 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 49 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248815 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767061 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 177 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181508 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 371 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 337 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573496 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2482 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog