vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

66 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, thanos1071, camber, treloneritis, GeorgeGTS, tsiv, Milarepa, manoslykos, chkontog

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
-H20 τί σημαίνει?

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
H20= η μοριακή δομή του νερού.

Μετά απο κόπο 2 ετών έχω φθάσει στα 10mg και συνεχίζω να πέφτω αλλά αργά και κάνω και κάποια αρώματα με 6mg. Από τα 24mg που το άρχισα (τα 18mg δεν μου έκαναν τίποτα) καλά είναι και βλέπω ότι τα 10mg αρχίζουν και μου φαίνονται βαριά ειδικά μετά από τα 6αρια. Ξέρω πάω υπερβολικά αργά αλλά όλο και κατεβάζω και δοκιμάζω και μηδενικά. Ο απώτερος σκοπός είναι να το κόψω τελείως πάντως.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
...
αν καταφερω να κανω καποια στιγμη μηδενικη ,αραγε να επιτρεπεται η χρηση του η.τ μακροχρονια?
εννοω οτι αν δεν υπαρχει καθολου νικοτινη υοαρχει κατι στο η.τ που να μπορει να μας βλαψει?
...θα είμαι απ'τους πρώτους που θα το μάθουν.
14 μήνες στα φλωρέξ (28 συνολικά στο η.τ.) και δε σκοπεύω να το κόψω εντελώς, εκτός κι αν διαπιστώσω (ή αποδειχθεί με μελέτες) ότι κάτι απ'τα συστατικά απειλεί πραγματικά την υγεία μου.
Αν είναι κάτι τόσο βλαβερό όσο π.χ. ο καφές ή τα γλυκά , τότε θα συμβιβαστώ μ'αυτή την "κατάχρηση" για το υπόλοιπο της ζωής μου...

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
κατι τετοιο θελω να κανω και εγω,οποτε ενημερωνε συνεχως .
αν και πιστευω οτι πολυ μεγαλο ρολο παιζει και ποσο ml καταναλωνουμε.
εγω για παραδειγμα τα 20 μλ με  6αρα που τα κανω σε δυο μηνες,ισως ειναι πιο υγιεινό απο καποιον που κανει 20 μλ οmg σε μια εβδομαδα.


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2013, 22:09 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος minka

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα.
Εκανα την πρωτη μου κινηση να κανω δικα μου υγρα ετσι αγορασα ετοιμες βασεις 6mg κ 0 mg οπως κ γευσεις μπισκοτο σοκολατα κ βανιλια. Λεω για αρχη ας κανω 2 διαφορετικα μπουκαλακια συνδιασμο μπισκοτο και σοκολατα το ενα με την 6 αρα κ στο αλλο με την 0νικη. Παρε συρριγγες παρε μπουκαλακια ολα ωραια ολα καλα ανακατευω 2 μερες με ανοιχτα τα μπουκαλακια καθομαι Σαββατο πρωι στην τζαμαρια να καφεδιαστω καθαρο το εργαλειο γεμιζω με μηδενικη...... κανω την πρωτη ντουμανια γευση σουπερ λεω μια χαρα , ελα μου ομως που επρεπε να βγω για δουλειες κ το παιρνω μαζι μου οπως ειναι με την μηδενικη..... ! Σε εξωτερικο χωρο με ελαφρυ αερακι αν δε ειχα την γευση απο αισθηση τιποτα :( H ατμιζα η οχι το ενα κ το αυτο.......!!!

Συνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
αν και πιστευω οτι πολυ μεγαλο ρολο παιζει και ποσο ml καταναλωνουμε.
εγω για παραδειγμα τα 20 μλ με  6αρα που τα κανω σε δυο μηνες,ισως ειναι πιο υγιεινό απο καποιον που κανει 20 μλ οmg σε μια εβδομαδα.




Αυτό είναι τυπογραφικό λάθος η όντως έτσι είναι?

Μιλάμε για ούτε μισό μλ την ημέρα :o

Εκτός αν ''παίζουν'' και τσιγάρα κ.λ.π οπότε πάω πάσο ;)

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
οχι ετσι ειναι.
τσιγαρο εχω να κανω εδω και 18 μηνες.
τωρα παιζω με τον mini protank με αντισταση 2.2 σε 650 ego μπαταρια.
με τον vivi nova τα 20μλ τα κραταγα ανετα 2,5 μηνες.
ενω με ego-c πλησιαζα και το 3μηνο.
μαλον εγω δεν χρειαζεται να πεσω σε μηδενικη ε? :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
-H20 τί σημαίνει?

 
 
Παιδια προσοχη λιγο στο τι αγοραζετε.
 
VG - PG να ειναι οσο το δυνατον πανω απο 99,5 καθαροτητα και το νερο να ειναι απιονισμενο φαρμακευτηκης χρησης.
Το απιονισμενο ειναι μη ποσιμο γιατι δεν εχει μεσα τιποτα......το πινεις δεν το πινεις = 0
Δεν εχει ουτε αζωτο,ουτε αλατα....τιποτα.  Γιαυτο το λενε μη ποσιμο.  (Εχει και χαλια γευση αφου δεν εχει αλατα... :tongue_smilie: :tongue_smilie: )
Και τα βαρεα μεταλλα να ειναι λιγοτερα απο 0,001 στις γλυκερινες

Συνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
οχι ετσι ειναι.
τσιγαρο εχω να κανω εδω και 18 μηνες.
τωρα παιζω με τον mini protank με αντισταση 2.2 σε 650 ego μπαταρια.
με τον vivi nova τα 20μλ τα κραταγα ανετα 2,5 μηνες.
ενω με ego-c πλησιαζα και το 3μηνο
.
μαλον εγω δεν χρειαζεται να πεσω σε μηδενικη ε? :laugh1:

Μπράβο σου αν μπορείς και τα καταφέρνεις... πολλά μπράβο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Dimtsa

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Γεια σε ολους. Σε λιγες μερες κλεινω ενα χρονο χωρις κτ ( 1 Νοεμβρίου). Καπνιζα 1 μιση πακετο camel light επι 20 περιπου χρονια. Ξεκινησα μηδενικη νικοτινη πριν 6/ 7 μηνες κ εδω κ κανενα τετραμηνο δεν το κουβαλαω ποτε μαζι μου παρα μονο που κ που κανω στο σπιτι. Παρολα αυτα εννοειται οτι η επιθυμια μου για κτ υπαρχει ακομη απλα σκεφτομαι πως δεν πρεπει. Εδω κ ενα χρονο δεν εχω κανει ουτε τζουρα κτ κ θα δειξει αν μπορεσω να το συνεχισω. Καλη αντοχη/ αντισταση στο κτ σε ολους :)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε και πατριώτη Dimtsa καλησπέρα.
Μπράβο και γραπτώς και παλώς όρισες στο κλάμπ. :bye: :bye:
Εγω σε λίγο κλείνω χρόνο που έχω κόψεικαι το άτμισμα.Κ.τ έκανα 37 χρόνια.
Στα Πλατανάκια και στο Τζαμί το έμαθα το άτιμο (ξέρης εσύ αφού είσαι από Γιάννενα) και χρειάστηκε το
η.τ. και αυτό εδώ το φόρουμ να καταφέρω να το κόψω.
Και μένα που και που μου έρχεται ακόμη μια αμυδρή επιθυμία για κ.τ.. :yes:
Δεν θα του κάνουμε όμως το χατήρι.
Στο παρελθόν μου είχαν πει κάποιοι papoys αφού τάκοψες όλα τι θέλης και παραμένης στο φόρουμ και δεν
παίρνης τα μπογαλάκια σου να πας σε άλλες παιδικές χαρές.
Τόπα τότε και τοξαναλέω και τώρα.
Εδώ νοιώθω ασφάλεια ότι δεν πρόκειται να ξαναγυρίσω στοκ.τ.
Το ίδιο συμβουλεύω και σένα και τον καθένα που καταφέρνει αυτό που καταφέραμε εμείς.

Εξάλλου τώρα δεν τους ενοχλώ πολύ ούτε οφ τόπιτς κάνω. :dontknow: Τουλάχιστον προσπαθώ. ;D
Ρίχνω κανά διάβασμα, βάζω κανά μπράβο, και μία στις τόσες γράφω και κανά πόστ.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Το μηδεν ειναι ονειρο που δεν πρεπει να το κυνηγαμε απο κοντα.....
Θα ερθει μονο του,αντε με λιγη καλη θεληση και με λιγο παραπανω προσπαθεια.
 
Ειναι ομως καλο να πουμε οτι πιο καλα ειναι να ατμιζουμε εκει που μα ς ευχαριστει και απολαμβανουμε χωρις τυψεις και αγχος το η.τ., παρα να προσπαθουμε να κατεβουμε νικοτηνη,να ατμισουμε πιο πολυ ή πιο λιγο κλπ. κλπ. κλπ.
Απολαυστε το ατμισμα οπως ξερετε και ολα θα ερθουν με τη σειρα τους...... :) :) :)
 
 
 

Αποσυνδεδεμένος Dimtsa

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Μπραβο pappoys :) καλησπερα πατριωτη!! :) πιστευω οτι κ ατομα σαν εμας πρεπει να εμφανιζονται στο φορουμ, δηλ οχι κοψαμε κ ηλεκτρονικο κ εξαφανιζομαστε. Με την παρουσία μας βοηθαμε κ τους αλλους να τους λεμε εμεις τα καταφεραμε μπορειτε κ σεις, αλλα μας δινει κ μας καποια δυναμη να συνεχισουμε η συμμετοχη μας εδω :) 1 χρονος σημερα χωρις κτ κ θα προσπαθησω να συνεχισω. Το forum αυτο με βοηθησε πολυ ιδιως στα πρωτα μου βηματα περυσι τετοιον καιρο. Κ παλι καλη τυχη κ δυναμη σε ολους. Keep in touch.

Καλημέρα και απο μένα. Είμαι κι εγω απο αυτούς που έκοψαν το κ.τ. μεσω ατμισματος. Μετα απο λίγο διάστημα έκοψα και το ατμισμα. Τώρα, 2 χρονια μετα, νοιώθω πάλι την ανάγκη, ενδιαφερον, όρεξη, πείτε το όπως θέλετε να ξανά ξεκινήσω το ατμισμα. Στο κ.τ. δεν υπάρχει φόβος οτι θα ξαναγύρισω, αλλά μου έχει λείψει το ατμισμα οταν διαβάζω κανένα βιβλίο, σε συζητήσεις, στο γράψιμο και άλλες ασχολίες.

Σίγουρα το πιο υγιεινό ειναι να μην ατμμιζει κανεις και μπορει ίσως κάποιος να πει οτι κανω βλακεία και πισωγύρισμα. Η αλήθεια ειναι όμως οτι αν κανουμε μόνο τα ¨σωστα¨ και υγιεινά, χάνουμε το αλάτι πιπέρι της ζωης. Ετσι μέχρι να αποδειχθεί οτι ειναι βλαβερο το ατμισμα, σκέφτομαι να συνεχίσω.

Εννοείται χωρις νικοτίνη...


Sent from my iPad using Tapatalk


συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2013, 13:56 από spectrum »

Ξεκινησα κατευθειαν χωρις νικοτινη.Κατα την γνωμη μου πολυ ποιο ωραια γευση.Κανω κανα τανκακι με low νικοτινη οταν βλεπω οτι θελω τσιγαρο και νιωθω ανακουφιση οταν ξαναγεμιζω με χωρις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 140 41042 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:36
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1882 249592 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:08
από Tem
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420502 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158389 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15753 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131285 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 167 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 186 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 190 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 281 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 176 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767658 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966