vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

86 επισκέπτες, 6 χρήστες
I.P, manoslykos, zamploutos, white varadero, Milarepa, john67

Twitter

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Μπράβο Πάνο :thumpup: συνέχισε όπως πας μην αγχώνεσαι και νάσαι σίγουρος ότι σύντομα δεν θα σου χρειάζεται
ούτε αυτό το τανκάκι με τη low νικοτίνη.

Τώρα για σένα trenino2 τι να πω.
Αν θέλης από χόμπυ να ατμίζης που και που χωρίς νικοτίνη βέβαια τι να σου πούμε εμείς. :dontknow:
Και εμένα μου περνάει καμιά φορά από το μυαλό έτσι να γεμίσω ένα τανκάκι χωρίς νικοτίνη να ατμίσω.
Το ξανασκέφτομαι όμως και λέω αν με ξαναβάλει σε κανένα άσχημο λούκι και ξαναμπλέξω με νικοτίνες. :confused1:
κ.λ.π.  Οπότε λέω ας μου λείπει και διώχνω την πονηρή σκέψη μακριά. :)) :))

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Καλημέρα και απο μένα. Είμαι κι εγω απο αυτούς που έκοψαν το κ.τ. μεσω ατμισματος. Μετα απο λίγο διάστημα έκοψα και το ατμισμα. Τώρα, 2 χρονια μετα, νοιώθω πάλι την ανάγκη, ενδιαφερον, όρεξη, πείτε το όπως θέλετε να ξανά ξεκινήσω το ατμισμα. Στο κ.τ. δεν υπάρχει φόβος οτι θα ξαναγύρισω, αλλά μου έχει λείψει το ατμισμα οταν διαβάζω κανένα βιβλίο, σε συζητήσεις, στο γράψιμο και άλλες ασχολίες.

Σίγουρα το πιο υγιεινό ειναι να μην ατμμιζει κανεις και μπορει ίσως κάποιος να πει οτι κανω βλακεία και πισωγύρισμα. Η αλήθεια ειναι όμως οτι αν κανουμε μόνο τα ¨σωστα¨ και υγιεινά, χάνουμε το αλάτι πιπέρι της ζωης. Ετσι μέχρι να αποδειχθεί οτι ειναι βλαβερο το ατμισμα, σκέφτομαι να συνεχίσω.

Εννοείται χωρις νικοτίνη...


Sent from my iPad using Tapatalk


συγχώνευση συνεχόμενων ποστ

Καλύτερα αφού το θες να το ξανααρχίσεις παρά να λιγουρευτείς κανένα κτ λίγο αρ΄γοτερα λόγω "στέρησης"

Η αλήθεια ειναι οτι δεν μπορω να κατεβάσω ούτε τζουρα πλέον απο το κ.τ.. Αλλά νομίζω οτι σαν χόμπι θέλω να το συνεχίσω. Θα δώ πως θα παει. Μπορει και να βρεθώ, ποιος ξέρει. Για την ώρα μου λείπει αν και απο χόμπι εχω πολλα και αυτο δεν το λες και φτηνό χόμπι !!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Θάθελα να πω ότι πολλοί που έχουν φύγει από το τσιγάρογια 1,2 και 3 χρόνια λένε έλα μωρέ θα κάνω
από χόμπυ ένα ή δύο τσιγάρα.
Αφού τόκοψα μία φορά δεν μπορεί ένα ή δύο τσιγάρα να με πισωγυρίσουν.

Δυστυχώς δεν είναι έτσι.Γιατίκαι ένα τσιγάρο μπορεί να κάνει τη ζημιά.
Το ένα μπορεί να φέρει  δεύτερο και δεν αργεί κάποιος να πάρει ξανά την κατηφόρα.

Γιαυτό σου λέω άμα είσαι 2 χρόνια μακριά από τσιγάρο αποφυγέ το σαν ο διάολος το λιβάνι.

Αν πάλι θέλης κάτι να ασχοληθείς και δεν μπορείς διαφορετικά.Άτμισμα που και που χωρίς νικοτίνη
και αν είναι δυνατόν και χωρίς άρωμα.Έτσι για χόμπυ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9612
  • Φύλο: Άντρας
Έχω παρατηρήσει ότι κάποια αρώματα "δίνουν" χτύπημα. Πρόκειται συνήθως για καπνικά αρώματα. Αυτά , αν προστεθούν σε μηδενική βάση, μπορεί να βοηθήσουν όσους φιλοδοξούν να πέσουν στην κατηγορία ... Φλορέξ.

Είμαι στα 5mg/ml πάω για τα 3mg/ml.Για φλορέξ λίγο δύσκολο το κοβω αλλα θα δούμε. :)

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Μην έχεις άγχος με τη νικοτίνη. Το πρώτο που σε νοιάζει είναι να μείνεις μακρυά από το τσιγάρο. Άρα καλύτερα νικοτίνη και ατμός παρά φλωρέξ και κτ...

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Επιστράτευση, βετεράνοι  :respect:  :respect:  :respect:
Ζητείται η βοήθειά σας εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,19148.msg718485.html#msg718485

Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
Aπο τον Αυγουστο του 2013
σκετη μηδενικη βαση και σπανιως αρωμα.
Το επομενο σταδιο ειναι "papoys" :laugh1:
Oντως, καποια καπνικα αρωματα 'δινουν' χτυπημα..
Εφτασα στο μηδεν σταδιακα (χωρις μεγαλη προσπαθεια) σε δυο χρονια :yes:
Αυξηση καταναλωσης περιπου στα 8-10ml / ημερα, παντα με VW...
Για τσιγαρο ουτε λογος..
Εχουμε παρει καποια λιγα κιλακια ομως που δεν λενε να φυγουν..
Keep Vaping....

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
λεω και εγω μηπως κανω μια προσπαθεια για 0mg,τωρα ειμαι στο 6mg και ατμιζω ry69 atmos lab,λετε να παω στο 0 με το ιδιο υγρο που μου αρεσει ή να δοκιμασω καποιο πιο εντονα καπνικο?

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
πάνε μ αυτό που ξέρεις γιατί μέχρι να βρεις καπνικό έντονο που να σου κάτσει θέλεις ψάξιμο, εκτός αν θέλεις να κάνεις δοκιμές ούτως ή άλλως

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Εγω θα σου ελεγα με το δικο σου, που το ξερεις και σου αρεσει.
Αν θες να κανεις πειραματισμους, δοκιμασε περισσοτερη PG στη βαση σου (για να αναπληρωσεις και τη μειωση της νικοτινης)
ή καποιο ενισχυτικο γευσης. Και η μειωση σταδιακα, οχι απο τα 6mg/ml στο μηδεν με τη μια.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Αν πάλι, θέλεις να δοκιμάσεις το μηδενικό, έχε πάντα μαζί και ένα υγρό με 2, 3, 4 ή και 6 mg/ml.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
μαλλον θα παρω δυο μπουκαλακια 0 και 6 και θα φτιαξω μια μικρη ποσοτητα με 3.


να παω πιο βατα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Oπως τα λενε ο Nemesis και ο Spectrum .

Απο καπνικα εντονα......δεν ξερω αν σου αρεσει αυτο που θα γευτεις απο το Fotia και Kapnos της Atmos Lab........ :dontknow:

Ειναι ομως πραγματικα τοσο βαρια η γευση τους που δεν μπορεις να τα ατμιζεις συνεχεια........

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 12 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 67 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 47 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248814 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767061 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 176 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181508 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 371 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 337 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573485 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2482 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8647 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr