vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, maprix, ZoeM, yorgoss, laniel, Aoratix

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Ψυχολογικά, δεν είναι κατάλληλη περίοδος σχεδόν ...ποτέ για να κόψεις μια έξη ή έστω να την καταστείλεις.

Η δική μου απόπειρα παρ'όλ'αυτά, ξεκίνησε καλοκαίρι -Αύγουστο αν αυτό έχει κάποια σημασία- και μάλλον κατά την περίοδο των διακοπών μου πάρθηκε η απόφαση.
Ένα πολύ καλό στη διαδικασία, το κόστος των υγρών καταβαραθρώθηκε!!!

Βέβαια, πάντα είχα μια πεντάρα βάση σε αναμονή για "ώρα ανάγκης".
Αν εξαιρέσω κάποιες (λίγες) βραδιές στην αρχή με μπυρίτσα ή τσιπουράκι, δε χρειάστηκε να καταναλώσω πάνω από 10-12 ml. Για την ακρίβεια, πρέπει να υπάρχει ακόμη στο βάθος του ραφιού που έχω τα υγρά μου, εκείνο το μπουκάλι με την υπόλοιπη ποσότητα...
(Θά'ναι για πέταμα τώρα, πρέπει να θυμηθώ να το πάω νεροχύτη.)

Επίσης, θυμάμαι κάποιες περιπτώσεις με στρες και ζόρια, νεύρα-άγχος κτλ, τα υγρά μου τα εξαφάνιζα λες και τα έπινα κατευθείαν απ'τον ατμοποιητή...

Αυτοσκοπό δε θα το έλεγα ότι είχα τη διακοπή της νικοτίνης.
Απλά αποφάσισα ότι, αφού είχα πέσει σε τόσο μικρή ποσότητα πρόσληψης, τελικά δε μου χρειαζόταν παρά μόνο για "ψυχολογικούς" λόγους.

Δεν είναι περίπατος, αλλά ούτε και μαραθώνιος.

Σίγουρα όμως, είναι κάτι που θέλει απόφαση!

Καλή επιτυχία στις απόπειρές σας :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Εχθες έφτιαξα υγρό με μηδεν νικοτίνη παιδιά. Η γεύση του έντονη καπουτσινάτη, γι αυτό σήμερα μάλλον θα συμπληρώσω φρουτάκι για να την γλυκάνω λιγάκι. Μπορεί πάντως να μην έχω χτύπημα, αλλά είναι σαν να πίσω καφέ, όχι εντελώς άσχημα, απλά θέλει να το γλυκάνω λιγάκι.

Σε αντίθεση με όσους το έκαναν άμεσα, εγώ το κάνω σταδιακά, παράλληλα με 3 mg που είναι το άλλο υγρό που έχω ήδη φτιάξει. Πρώτος στόχος είναι να φτάσω να κάνω το 50% από τα ημερήσια ml με μηδεμική. Ας συνηθίσω πρώτα και μετά περνάμε στο 100%.

Χαλαρά, άλλωστε το πρώτο βήμα το κάναμε αρχίζοντας το η.τ. και κόβοντας το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος moroua

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Μπράβο Βαγγέλη,θα δεις οτι ειναι πιο ευκόλο απ'αυτο που νομίζεις!!!!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tomy

2-24ωρα  με  0%      .............δυσκολα το  πρωι  .....η  υπολοιπη μερα οκ     ειδομεν  :)   

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Λιγο υπομονη και επιμονη θελει παιδια.
Δεν ειναι και κατι τρομερο........

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Δεν μας είπες πόσα ml 0% κάνεις αυτές τις 2 ημέρες

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ειχα διαφορα παντος...
10-12+   εκανα με νικ.    τοσα κανω και χωρις..........μπορει καποιος να κανει πιο πολλα,αλλα δεν το βλεπω για προβλημα.      Γλυκερινη,νερο και αρωμα ειναι πλεον......

Αποσυνδεδεμένος tomy

απο  τα  4  μλ  ανεβηκα  στα  7μλ  ανεβασα  20%  pg  και  2%  αρωμα 

και  βλεπουμε  .....................πιστευω να  κρατησω  :thumpup:   

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Θ'ελει σταδιακή προσαρμογή υποθέτω... η λες  1.2 mg, 0.6 , 0%?

Αποσυνδεδεμένος tomy

ο %  νικοτινη     απο  50/50 pg/vg    ειμαι   περιπου  70/30   και   αρωμα  απο  3% στα 10μλ  που  ημουν   δλδ  0.3μλ

τωρα  0,5μλ στα 10μλ   :)       

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Πόσο καιρό άτμιζες με νικοτίνη?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Ποιον ρωτας φιλε

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Αμφότερους   ... Σκεπτόμενος οτι εμένα πρέπει να με πάνε σε ερημονήσι και να μου δίνουν υποχρεώτικα μόνο  μηδενικά υγρά  :)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
  Αν δεν κανω λαθος,σχεδον 2 χρονια
Αντε τις δυσκολες μερες κανω μεχρι 5mg το πολυ και μαληστα με το ζορι......

Αποσυνδεδεμένος tomy

3  χρονια  με  νικοτινουχα  υγρα  ..................

18mg  για  αρκετο  καιρο  και  κανενα  χρονο  το  πολεμαγα  6-9-12
πιστευω  ομως  οτι  ειναι  νωρις  να  πω  οτι  θα  μεινω  στο 0% 

 :hmmm:   



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2917 421245 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:35
από xristos99
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41648 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250260 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158842 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16033 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131528 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 298 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 315 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 319 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 465 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 292 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 768130 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966