vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 5 χρήστες
Lazy Dog, Aoratix, dallaskdp, camber, maprix

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Εύχομαι να το συνεχίσης και το χειμώνα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ

(Image removed from quote.) (Image removed from quote.) (Image removed from quote.) είμαι ακόμα φλόρεξ από τέλη Δεκέμβρη 2011 (Image removed from quote.) (Image removed from quote.) (Image removed from quote.)

και εδώ και 4 μήνες χωρίς  ΗΤ ε... καλοκαίρι, ζέστη, παραλίες και βαριέμαι να κουβαλάω αξεσουάρ...
 

αν δεν έχεις γράψει πουθενά για την όλη σου πορεία και την προσπάθεια θα σε παρακαλούσα να το κάνεις  :yes:
δεν ξέρεις τι κουράγιο μπορείς να καταφέρεις να δώσεις  :)


ήδη με αυτό που είπες έδωσες πολύ σε πολλούς  8)


Υ.Γ  ............... γεια σου παππού ;)

Αποσυνδεδεμένος takattack

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε
Ας γράψω και εγώ τότε κάτι.
Από Μάρτη του 13 0νική νικοτίνη.Αρχές Αυγούστου και συγκεκριμένα 2 του μηνός αποχαιρέτισα οριστικά οτιδήποτε έχει σχέση με το άτμισμα χωρίς μέχρι τώρα να έχω ζοριστεί πουθενά και για τίποτα είτε να ξαναατμίσω είτε να ξανακαπνίσω (κάπου εδώ να πώ πως το τελευταίο τσιγάρο το έκανα 28/10/2011).
Αντίθετα με τον παππού εγώ με την μηδενική έβαζα και άρωμα (σκετη βάση δεν μπόρεσα ποτέ).
Αυτό που θα ήθελα πραγματικά να πω στα παιδιά που μα διαβάζουν είναι να προσπαθούν  να μειώσουν την νικοτίνη (και κάποια στιγμη από μόνοι τους θα βάλουν ένα τέλος).
Δεν είναι εύκολο αλλά είναι πολύ ευκολότερο από το να κόψεις το τσιγάρο απευθείας.
Αυτά από εμένα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που στάθηκαν δίπλα μου όταν τους χρειάστηκα (και από τα δύο φόρουμ) και να ξέρετε ότο παρ'ότι σταμάτησα εξακολουθώ να διαβάζω και να βοηθάω όπου μπορώ.
Υ.Γ. Σαν συμβουλή καλοπροαίρετα πάντα λίγο προσοχή στους διαχειριστές στο τι σβήνετε, ναι μεν να δουλεύουν οι σκούπες αλλά με μέτρο πάντα.
Καλή συνέχεια σε όλα τα παιδιά που προσπαθούν να απεξαρτηθούν από τα πάντα (μιά απόφαση είναι παιδιά και προπαντώς μη βιάζεστε).  :bye:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας

Αντίθετα με τον παππού εγώ με την μηδενική έβαζα και άρωμα (σκετη βάση δεν μπόρεσα ποτέ).


Όταν το αποτέλεσμα είναι το ίδιο δεν έχει σημασία η μέθοδος. :yes: :yes:

Μπράβο και γραπτώς. :thumpup: :thumpup:
Τελικά είμαστε αρκετοί και πιστεύω η καλίτερη διαφήμιση τόσο για το η.τ. όσο και για το φόρουμ. :bye:

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Και εγώ σας θαυμάζω! Η διαδρομή για την απεξάρτηση από τήν νικοτίνη πώς πάει? Από 0,6 mg στό 0,3 mg η παίρνεις τη μεγάλη απόφαση καί πας κατ ευθείαν σε 0% νικοτίνη? VG 50%/PG50%?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2013, 22:53 από nikospap »

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Και εγώ σας θαυμάζω! Η διαδρομή για την απεξάρτηση από τήν νικοτίνη πώς πάει? Από 0,6 kg στό 0,3 mg η παίρνεις τη μεγάλη απόφαση καί πας κατ ευθείαν se 0% νικοτίνη? VG 50%/PG50%?


εξωγήινος είσαι και αντέχεις τόσο  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


χιουμορακι έεεεε  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος takattack

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε
Σιγά σιγά εγώ ας πούμε άτμιζα με νικοτίνη 2αρα για 5 μήνες χωρίς να καταφέρω να τη μηδενίσω και αφού την μηδένισα πάλι έφαγα την "φλασιά" μου ευτυχώς για 1 - 2 ημέρες ήτανε πιό ζόρικα.
Με μηδενική απλώς έκανα πιό έντονα αρώματα που πριν δεν..... (φουντούκι - καπνικά κτλπ )
Γι αυτό και λέω σιγά σιγά και όποτε είστε έτοιμοι για το μεγάλο βήμα κάντε το  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Εγω απο 18 κατέβηκα στο 12 με την μια  αλλα πιο κατω με τίποτα τι να κανω γιατρε ? :dontknow:

Να κατέβεις στο 10  ;)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Παιδες,δεν ειναι οτι απλα θα φτιαξεις την 0νικη και θα ατμισεις και ολα ο.κ.....
Δεν μου αρεσε,ξαναγυρναω στα +mg...
Θελει και λιγο θεληση και με τον καιρο και την υπομονη,θα ερθει και το αποτελεσμα.
Oσα ml και να κανεις πλεον (10-12 και παραπανω),δεν σε νοιαζει,δεν εχεις καμια παρενεργεια,δεν αισθανεσε δυσφορεια (π.χ. πολυ νικοτινη),εχεις απλα ολοκλυρο το αρωμα που σου αρεσει.Βαλτε παραπανω αρωμα,δεν πηραζει.Μην πατε σε μικρα ποσοστα με την μια.Σιγα,σιγα γινονται ολα πιο καλα.
Σε λιγο καιρο και με λιγο προσπαθεια,τα 5mg θα ειναι ''τερας''.
Δοκιμασα απο φιλο 9mg και............. :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Αρκετες φορες ανεβαινω και πανω απο 13ml.  Η  VG ομως ειναι απο φαρμακειο αξιας  4,60 - 6  ευρο.
Και 20ml να κανω ,παλι φτηνη ειναι.....

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σε όλους  :)
Τι να πω, εγώ ξεκίνησα το νήμα και είμαι ακόμα στα 12 με 18 mg  :-[
Αξίζουν 1000 ΜΠΡΑΒΟ σε εσάς που έχετε καταφέρει να συνεχίζετε το φλορέξ και περισσότερα σε εκείνους που το έχουν σταματήσει και αυτό :respect:

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Η νικοτίνη είναι ένα το κρατούμενο! Απο εκεί καί πέρα σημαντικότατο ρόλο παίζουν κάι όλα τά υπόλοιπα! Διαρκώς εξελισσόμενοι ατμοποιητές ,mod μπαταριοθήκες ,ego ,υγρά μέ ωραιες γεύσεις!Διαρκώς απασχολείσαι μέ ολα αυτά και τό κ.τ σου φαίνεται μία σαχλαμάρα..ανούσια.
Οσοι διακόπτουν το κ.τ δέν ξέρουν τι να κάνουν τα χέρια τους .Πάντως εγώ είμαι 1,2-0.9mg νικοτίνη50%/50% pg/pv  αλλά οταν επιχειρώ να πάω στο 0,6mg ζορίζωμαι :-\
 
 

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Σιγά σιγά εγώ ας πούμε άτμιζα με νικοτίνη 2αρα για 5 μήνες χωρίς να καταφέρω να τη μηδενίσω και αφού την μηδένισα πάλι έφαγα την "φλασιά" μου ευτυχώς για 1 - 2 ημέρες ήτανε πιό ζόρικα.
Με μηδενική απλώς έκανα πιό έντονα αρώματα που πριν δεν..... (φουντούκι - καπνικά κτλπ )
Γι αυτό και λέω σιγά σιγά και όποτε είστε έτοιμοι για το μεγάλο βήμα κάντε το  :thumpup:

Πάντως όσο περίεργο και να φαίνεται κι εγώ το περισσότερο ζόρι το είχα για να πάω από το 2 στο 0. Λιγότερο με πείραξε από το 18 στο 12. Βέβαια ρούφαγα σαν τρελός ml αλλά δεν με έπιαναν νεύρα (στερητικό σύνδρομο) όπως με το 0. Αν και τώρα που το σκέφτομαι παίζει απλά να ήταν και ιδέα μου και τίποτε παραπάνω...

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Έγώ έχω κατέβει με τα χίλια ζόρια στα 11mg αλλά πλέον για παραπάνω με τίποτα! Μου είχε μείνει υγρό με 15mg (DIY) και όταν το δοκίμασ μου ήρθε κόλπος! :)) Και μιας και είναι ώρα για να πάρω βάσεις θα πάω στο 10 που στην ουσία είναι κάτι λιγότερο αφού μπαίνει και άρωμα! Έτσι όπως το πάω όμως μέχρι να φθάσω 0 με βλέπω να θέλω 1 χρόνο ακόμα εύκολα αλλά θα το καταφέρω ειδικά αν αναλογιστεί κανείς ότι πριν 2 χρόνια ξεκίνησα με 24mg και μετά από κάθε πτώση δεν ξανανέβηκα ποτέ. Και δεν κάνω 10ml την ημέρα, γύρω στα 5 κάνω κι αυτό λόγω αποκλειστικής χρήσης Genesis που ρουφάνε υγρό μπόλικο.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Καταρχήν, έτυχε σήμερα να ξαναδω την πρώτη προσπάθεια, σχεδόν τρία χρόνια πριν...

Λοιπόν συνάδελφοι συνατμιστές καλημέρα :)
Από χθες είμαι στα 0mg με σύνθεση 60%VG 40%PG και μερικές σταγόνες βανίλιας flavourart classic. Το ατμίζω με cart E2R4, 901LR, 510LR και μπορώ να πω οτι είμαι σχετικά ΟΚ :thumpup:
Θα δοκιμάσω μάλλον λίγο μέντα για να έχει κάποιο χτύπημα, ίσως να το αφήσω και έτσι.
Όσοι πιστοί προσέλθετε στο ΜΗΔΕΝΙΚΟ νήμα (Σταύρο-abet σε περιμένω απο τους πρώτους) έστω και περιστασιακά, να δούμε αν και πόσο θα αντέξουμε στο μηδέν ::)

Ήταν ένα από τα ποστ που με έκαναν να κολλήσω εδώ.
Τώρα, με το πέρασμα του χρόνου, νοιώθω ακόμα περισσότερο σεβασμό στα πειραματόζωα, που, τω καιρώ εκείνω, προσπαθούσαν.
Σήμερα, έχουν αλλάξει πολλά. Όπως λέει και η παλιά γενιά στην καινούργια: "αν είχα τα μέσα που έχεις εσύ, τώρα θα..."

Δεν είναι έτσι όμως... Σήμερα:

Καλησπέρα σε όλους  :)
Τι να πω, εγώ ξεκίνησα το νήμα και είμαι ακόμα στα 12 με 18 mg  :-[
Αξίζουν 1000 ΜΠΡΑΒΟ σε εσάς που έχετε καταφέρει να συνεχίζετε το φλορέξ και περισσότερα σε εκείνους που το έχουν σταματήσει και αυτό :respect:

Απόλυτα φυσιολογικό. Ίσως δεν μπορούν να φτάσουν όλοι στο μηδέν. Πιστεύω ότι σημαντικό ρόλο παίζουν τα γονίδια (50%) και σίγουρα οι συνθήκες ζωής του καθενός, ακόμα και η κρίση, εν δυνάμει και προσωρινά.

Για μένα, που ξεκίνησα το ΗΤ για να μην έχω τύψεις απέναντι στα παιδιά μου αύριο, μετράνε οι γνώμες και των δύο:

1) Αυτών που κατάφεραν να μηδενίσουν τη νικοτίνη και να κόψουν το άτμισμα
2) Αυτών που ναι μεν ατμίζουν, αλλά τουλάχιστον έκοψαν το ΗΤ με πενιχρά, για την εποχή, μέσα.

Για την εποχή;
Ναι. Μπορεί να μην έχουν περάσει ούτε 1.000 μέρες, αλλά είναι μια γενιά για το ΗΤ, με βάση τις εξελίξεις.
Δεν θα λέω στα εγγόνια μου ότι πολέμησα κάπου, αλλά θα νοιώθω ένα καμάρι σαν τους λέω ότι έκοψα το ΚΤ - τουλάχιστον - με μια πρωτόγωνη ego. Ναι, θα ζω να το λέω στα εγγόνια μου, πράγμα που είχα διαγράψει με το ΚΤ. Και θα είμαι ευτυχής να τα βλέπω να μου γεμίζουν το ΗΤ με υγρά, αν τυχόν ρέμουν τα χέρια μου και εγώ δεν μπορώ... Σίγουρα, θα είναι πιο γευστικό από το τήλιο.

Γι αυτό, οι φλωρέξ, παρακαλούνται να αναφέρουν, πέρα από τη μεθοδολογία τους, για την οποία πήραμε μια γεύση, και την ψυχολογική στιγμή που το τόλμησαν. Απλά, αν είχαν προβλήματα κι έτυχε, ή αν το μηδενικό υγρό ήταν αυτοσκοπός...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2917 421249 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:35
από xristos99
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41657 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250260 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158852 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16033 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131528 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 298 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 315 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 319 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 465 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 292 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 768130 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966