vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

144 επισκέπτες, 4 χρήστες
maraki1308, camber, Ηρακλης, Milarepa

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Μπράβο σε όλους τους φλωρέξ.Εύχομαι σύντομα να έρθουν και άλλοι.

Τόχω ξαναπεί και θα το πω ακόμη μία φορά.
Προσωπικά εκείνο που με βοήθησε να κατέβω στο φλωρέξ και να μείνω εκεί χωρίς να ξανακυλήσω ήταν η
πλήρης κατάργηση των αρωμάτων.

Όσοι μπορείτε καταργήστε σιγά σιγά τα αρώματα ατμίστε σκέτη βάση με ή χωρίς νικοτίνη και θα με θυμηθείτε.


Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Μπράβο σε όλους τους φλωρέξ.Εύχομαι σύντομα να έρθουν και άλλοι.
Για να μην παρεξηγηθω δεν ΔΙΑΦΩΝΩ :)

Όσοι μπορείτε καταργήστε σιγά σιγά τα αρώματα ατμίστε σκέτη βάση με ή χωρίς νικοτίνη και θα με θυμηθείτε.
Καποιοι θελουν μα καποιοι αλλοι οχι να κοψουν το ΗΤ  :nope:  Ας το δουμε και σαν μια διαφυγη (οχι αντιμετωπιση) των οσων περνα ο κοσμος σημερα  ;)

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Ένας απο αυτούς που δεν θέλουν ούτε προσπαθούν να κόψουν το άτμισμα είμαι και εγω
προς το παρόν

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Μπράβο σε όλους τους φλωρέξ.Εύχομαι σύντομα να έρθουν και άλλοι.

Τόχω ξαναπεί και θα το πω ακόμη μία φορά.
Προσωπικά εκείνο που με βοήθησε να κατέβω στο φλωρέξ και να μείνω εκεί χωρίς να ξανακυλήσω ήταν η
πλήρης κατάργηση των αρωμάτων.

Όσοι μπορείτε καταργήστε σιγά σιγά τα αρώματα ατμίστε σκέτη βάση με ή χωρίς νικοτίνη και θα με θυμηθείτε.

Τι εννοείς, παππού;
1) Ότι δεν σου άρεσε η σκέτη βάση κι έτσι έμαθες σιγά-σιγά να αποφεύγεις το άτμισμα;
2) Ότι σου άρεσαν τα αρώματα πάρα πολύ και τα απόφυγες;
3) Κάτι που έχεις γράψει, αλλά η μνήμη ενός σχεδόν συνομήλικου δεν συγκράτησε;
4) Κάτι άλλο...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Θάλεγα Μιχάλη πως είναι το πρώτο από αυτά που αναφέρης. :yes: :yes:

Σίγουρα στην αρχή δεν μου ήταν ότι και το καλίτερο να ατμίζω σκέτη βάση.Με τον καιρό όμως τη συνήθισα και
μπορώ να πω ότι μου άρεσε κιόλας από το να την ατμίζω με αρώματα.
Με βοήθησε όμως η σκέτη βάση καταρχήν να μηδενίσω τη νικοτίνη,όπως προανέφερα και στην συνέχεια  να κόψω
και το άτμισμα,γιατί πιστεύω ότι και τα αρώματα,εκτός από τη νικοτίνη έχουν κάποιο εθισμό,μικρό αλλά έχουν.

Έχω πει επανηλειμένα ότι προσωπικά για μένα το άτμισμα δεν ήταν ποτέ απόλαυση. :nope:
Ήταν όμως αυτό που με βοήθησε  να απαλαγώ από το κ.τ. γιαυτό θα το ευγνωμονώ  πάντα. :yes:

Αποσυνδεδεμένος moroua

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
ε,αφου εκλεισα και τεσσέρα μηνάκια με μηδενική ειπα να δοκιμάσω και την σκέτη βάση που λέει και ξαναλέει ο papoys...τελικά εχει δίκιο :thumpup: ειχα μπουχτίσει απο τα πολλά αρώματα, φλώρεξ και σκέτη βάση...ειδωμεν,πάντως ποιο οικονομικά δεν γίνεται :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Pappou.........εχεις δικιο......δοκιμασα πολλα αρωματα και τελικα ειδα οτι εχω εθισμο στην βανιλια
Δεν κανω πλακα.   Οτι και να ατμισω,γυρναω στην βανιλια σαν τρελος
 
Αν και  αστειο....ετσι νομιζω κι εγω οτι ειναι. >:( >:( >:(   Εδω ομως δεν πειραζει πουθενα αυτος ο εθισμος
 
Εστω και μετα απο λιγο ζωρι με μηδενικα υγρα,με τον καιρο ο οργανισμος δεν δεχεται πλεον την νηκοτινη
και με....το πολυ...5 mg με πιανει λοξυγγας ή βηχας.

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Παίδες, όταν κατεβαίνετε στο 0, καταναλώνετε περισσότερα ml ?, και πόσα περισσότερα, ή πόσα την ημέρα ?


Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
υπάρχει καποιο αρωμα που να δινει εστω και μικρο χτυπημα η να ξεγελαει για χτυπημα με μηδενική νικοτίνη? ???


(sorry αν ειμαι εκτός θέματος)

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Πιστεύω πως η μέντα θα κάνει το θαύμα της, αλλά ας μας πούνε οι έμπειροι του είδους.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ειναι χτυπημα αυτο που θα νοιωσεις  π.χ. με την μεντα ή  π.χ.  με το  Fotia Atmos Lab
Ειναι πιο εντονα αρωματα και σε ''γεμιζουν'' πιο πολυ.Αυτο ειναι ολο
Το Fotia το αναφερω σαν εντονο υγρο,οχι κατι αλλο

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Ναι, αλλά δεν μας είπατε πόσα περισσοτερα ml ατμίζετε την ημέρα, απο την ώρα που αρχίσατε την 0δενική  ???

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
...σχεδόν τα διπλά!!!

Αλλά τι σε νοιάζει;
Λίγο στην αρχή είναι το ζόρι, αν και απ'τη στιγμή που θα φτάσεις να κάνεις τριάρα και κάτω βάση, μέσα σε 4-5 μέρες θα προσαρμοστείς στο μηδέν και θα σου είναι ακόμη ευκολότερο να μένεις χωρίς ατμό για αρκετές ώρες. ;)

@angelin
Για "fake" χτύπημα, σωστά αναφέρθηκε η μέντα (αν και θέλει φειδώ στην αναλογία γιατί μετά θα τη σιχαθείς) και θα προσθέσω και τη μαστίχα.
Με προσοχή όμως, γιατί είναι "αντιπολυκαρβονική".
Θέλει καλό ανακάτεμα και ωρίμανση δλδ πριν να μπεί σε πλαστικό τανκ ;)

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
 :bow:
Ευχαριστώ, και όχι μόνο τον Vango...  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2013, 01:38 από OpenMind »

Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
ευχαριστω για τις απαντησεις!  :respect:


vangos αν μπορεις μια επεξηγηση στους ορους ''αντιπολυκαρβονικη'' και ''ωριμανση''.... θα σου ήμουν υποχρεη :dontknow: :dontknow:



οταν το διαβαζα μου ήρθε στο μυαλο μια παλια διαφημιση της conn-x που ενας πατερας δεν καταλαβαινε τι ελεγε η κορη του και της απαντησε ''στη μανα σου το είπες? ''  :)) :)) :)) :)) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151578 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 10975 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345646 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147299 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8087 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208952 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545195 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32954 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52504 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600509 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360925 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13359 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos