vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

248 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, ηλεκτρονικό τσιγαράδικο, camber

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Κωστα,
δοκιμασε να συνδιασεις την βανιλια με καποιον καφε
και εγω σχετη δεν την μπορω.
Προσεχώς Νίκο, ευχαριστώ :)

Αποσυνδεδεμένος kws35

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey the Daleks!
Μια χαρά είναι και το 0 παιδιά. Με vg + wfi + γεύση/άρωμα είναι κυριλέ αν μπορείς να αλλάζεις και τις γεύσεις. Άλλαξε και λίγο συνήθειες που είχες με κ/τ (καφέ, ώρες κλπ) και δεν υπάρχει πρόβλημα.  :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος navas

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Γιατί σ' αυτήν την κατηγορία φλωρέξ, δεν βαζετε PG, που από όσο έχω διαβάσει δίνει περισσότερο χτύπημα;
Με 0 νικοτίνη ακόμα και η PG έχει χτύπημα 0; :confused1:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Βασικα φλωρεξ δεν μπορεις να το κανεις και με το ζορι...
Οποτε οσοι κανουν φλωρεξ, ειναι κατα βαση αυτοι που δεν τους ενδιαφερει και τοσο πολυ το χτυπημα. Η σκετη PG εχει ενα καποιο χτυπημα! Αλλα περισσοτερο τα αρωματα το δινουν. Οποτε με περισσοτερο αρωμα ισως και με σκετη VG να εισαι ενταξει!


Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Το χτυπημα η το χαιδεμα ειναι θεμα γουστου,
οπως και τοσα αλλα γευσεις, συσκευες κτλ
Υπαρχουν και οι μαζοχιστες που τους αρεσει να τους μαστιγωνουν.
Αρα δεν μπορουμε να κρινουμε απο τα δικα μας γουστα
τι μπορει να θελει ο αλλος.
Την βρηκα με vg - 0mg (φλωρεξ) και καποια αρωματα
που με φτιαχνουν γευστικα.
Δεν θελω μαστιγωμα και γδαρσιμο στο λαιμο
και δεν το θεωρω απαραιτητη προυποθεση για την ικανοποιηση μου.
Χρησιμοποιω 7-8 γευσεις εναλλαξ κατα την διαρκεια του ατμισματος,
δεν ειμαι πιστος σε μια γευση μου αρεσει η ποικιλια
και δοκιμαζω και αλλες που μου αρεσουν τα αρωματα τους.
Σημασια εχει το αποτελεσμα και για αυτο ειναι το θεμα,
πως θα φτασουμε στο 0 (φλωρεξ),
αλλος με χτυπημα αλλος με χαιδεμα αρκει να πιασουμε τον στοχο.

 :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Συμφωνω με το Νικο,

στοχος μας ειναι να φλωρεψουμε ολοι.....

...απλα εμεις οι ατμιστες θα το καταφερουμε (ελπιζω) με τον λιγοτερο επωδυνο τροπο... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Το θέμα είναι και το εφέ που δίνει η vg σε σχέση με την pg και δεν είναι άλλο από τον πολύ ατμό που παράγει κατά το άτμισμα.
Τώρα στο φλορέξ, είτε pg βάλεις, είτε vg βάλεις, το (ανύπαρκτο) χτύπημα είναι για πολλά  :laugh1:
Εξαίρεση αποτελεί η χρήση αρώματος μέντας, η οποία κατά κάποιο τρόπο προσωμειώνει κάτι σαν χτύπημα στο λαιμό για όποιον την αντέχει βέβαια.
Αυτά :)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Δεν θελουμε χτυπημα,
χαιδεμα θελουμε.

 :dance3: :dance3:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Όχι όλοι Νίκο, όχι όλοι  ::)  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος stoikon

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Ειμαι 3 μηνες με VG στο 0 και λιγο αρωμα και ειμαι ωραιος. Τερμα κα το κ/τ και η νικοτινη. Στο τελος ισως και το η/τ, αν και τη βρισκω με τον καπνο και το αρωμα. Απο παρενεργεια τιποτα. Πολυ το γουσταρω.  :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Όχι όλοι Νίκο, όχι όλοι  ::)  :laugh1:

Στην αλλη συναντηση,
θα εχω μαστιγιο

 :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Καλά να περάσετε :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Καλησπερες παιδες!

Λοιπον.....αρχισα το ατμισμα χωρις να εχω σκεφτει να κοψω το καπνισμα.......Συγκεκριμενα οποιος με ρωτουσε απαντουσα με πυγμη οτι δε ΘΕΛΩ να το κοψω!

Ξεκινησα για δυο μερες με ενα 24αρι αλλα ηταν σκετη VG κ καταλαβα γρηγορα οτι θελω χτυπημα.

Πηρα 18αρι 80% PG κ ημουν οκ για καμμια 10αρια μερες...μετα εβαλα κατω τα νουμερα (ml που ατμιζω και ποσα τσιγαρα κ με ποση νικοτινη καπνιζα) κ σκεφτηκα οτι το 18αρι ηταν πολυ. Ετσι το γυρισα στο 12αρι.

Tαυτοχρονα ενημερωνομουν οσο μπορουσα για το τι ακριβως ειναι το ατμισμα, πιθανες επιπτωσεις κτλ κτλ φυσικα εδω μεσω του φορουμ. Eπισης, εμαθα για τα DIY υγρα και προμηθευτικα βασεις και αρωματα........

Ομως για να ενημερωθω σωστα, και αφου το ατμισμα το ξεκινησα ως λιγοτερο βλαβερο απο το κ.τ ηρθα σε επαφη - ΞΑΝΑ - κ με τις επιπτωσεις του κ.τ. Δηλάδη θελω να πω, ενω ολοι μας γνωριζαμε τις επιπτωσεις του κ.τ. λιγο το νεαρο κ ανεμελο της ηλικιας τοτε που το αρχισαμε, λιγο η αδιαφορια για την υγεια σε αυτες τις ηλικιες......Τεσπα, θελω να πω, τωρα, με τα σημερινα μου μυαλα και ηλικια αρχισα να προβληματιζομαι παρα πολυ ακομα και για αυτη καθεαυτη τη προσληψη νικοτινης και τον εθισμο, για το γεγονος οτι ατμισμα - ξε ατμισμα , παραμενω εθισμενος βιολογικα και ψυχολογικα απο μια ουσια - ειμαι ενας (ας μου επιτραπει η εκφραση) "πρεζακιας" της νικοτινης. Και ας ακουγεται βαρυ,για εμενα αυτο ειναι, εθισμος αρα?
Πως κατακρινω μια ολοκληρη κοινωνια (ελληναρες, τα χαλια μας κτλ κτλ) που δεν αλλαζει "χουγια" οταν εγω ο ιδιος δε μπορω να αλλαξω στον εαυτο μου κατι που αναγνωριζω οτι ειναι λαθος;


Ετσι λοιπον, μεσα σε μολις (μολις κοιταξα την home made εφαρμογη μου) 51 μερες εχω αλλαξει εντελως τροπο σκεψης κ αντιμετωπιση του ατμισματος.

Εφτιαξα προχθες το βραδυ ενα 85% PG, 15% VG και μηδεν σε νικοτινη - το μεγαλυτερο μου προβλημα ειναι η ελλειψη χτυπηματος αλλα υπενθυμιζω στον εαυτο μου οτι μονο αυτο εχει "μεινει" απο τον παλιο μου εθισμο.....Και παλευω να "πεισω" τον εγκεφαλο μου οτι χτυπημα ΔΕΝ ισουται διεγερση (καταλοιπο της συνηθειας απο το κ.τ)

Δε ξερω αν θα το κρατησω το 0 - ακομα ειναι νωρις.....Αλλα παντως αλλαξα τοσα πολλα σε τοσο λιγες μερες......γιατι οχι κ αυτο!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2012, 00:58 από Teodor »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Περιμένω εντυπώσεις, σε κάτι που ξεκίνησα μεν, αλλά κράτησε μόνο 3 ώρες περίπου.

Και εντυπώσεις (αν τα καταφέρεις, που το εύχομαι  :thumpup:)
από τη σταδιακή μείωση της pg, που θεωρώ σαν λογικό επακόλουθο.

Αποσυνδεδεμένος panosfl22

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Κρατα γερα αδερφε  :thumbup_move_3: :thumbup_move_3:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342400 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206592 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541705 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31134 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50261 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597368 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357870 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11581 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193132 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1352 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1354 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592094 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios