vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

152 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, camber

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος makoma

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Κατα τη ταπεινή μου άποψη δε χρειάζεται να ζοριστεί κανείς να πέσει στο 0 θα έρθει μόνο του.
Εγω ξεκίνησα με 18 έμεινα εκει κανα δίμηνο έπεσα στο 12αρι και τώρα εδω και 2 μήνες είμαι στο 6αρι και 5αρι και κάποιες φορές κανω και με 0.
Μειώνοντας τη νικοτίνη μειώνεις και την εξάρτηση,οπότε είναι πολύ πιο εύκολο κάποια στιγμή ν απεξαρτοποιηθείς.Αν το κάνεις εμμονή θα είναι πολύ δύσκολο να το καταφέρεις.Χαλαρά θέλει και χωρίς άγχος,έτσι και αλλιώς και εγω με την εξαρα είμαι πάρα πολυ χαμηλα.Δοκίμασα προχθές να κάνω ενα στριφτό που έκανα 50 τη μέρα και στη 2τζούρα ζαλίστηκα και ένιωθα μαστούρης,εννοείται πως το πέταξα  8)

+1
Συμφωνω και με τον δικο σου τροπο και με οποιουδηποτε τον τροπο, αρκει αυτος ο τροπος να οδηγει στην αποτομη η εστω σταδιακη (οπως μπορει ο καθενας)
απεξαρτηση απο την νικοτινη.
Γιατι αμα απλως αντικαταστησουμε το κ.τ με το η.τ διατηρωντας ενα υψηλο η και χαμηλο ποσοστο ληψης νικοτινης ειμαστε εξαρτημενοι και παλι απο μια μακακια.
Και αμα στραβωσει κατι καμια μερα και μεινουμε απο μπαταρια ή ατμο και εχουμε την εξαρτηση μπορει να τσιμπησουμε και κανα απο τα αλλα...

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Kαλησπερα θα ηθελα να μαθω ποιο υγρο ειναι σχετικα πιο υγειινο η πιο φυσικο για ατμισμα ολη μερα to vg η το pg ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Ψαξε εδω να βρεις τι σου ταιριαζει.

http://e-kapnisma.gr/index.php?action=search2

Εχει αρκετα θεματα για vg και pg

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
κι εδω αν και μεγαλο θεμα, συζητηση για pg και vg
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1301.0.html  ;)


edit: κύριε Νίκο το λινκ απο πάνω οδηγεί σε αναζήτηση
Ψαξε εδω να βρεις τι σου ταιριαζει.

apologies  :eyesplash:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2012, 20:06 από koloky8anos »

Αποσυνδεδεμένος Atmosfairas

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Εδώ και μερικές ώρες βρίσκομαι στο 0.  Έφτιαξα 25ml pure vg με άρωμα espresso και σοκολάτα. Το χτύπημα μηδαμινό, αλλά προσωρινά ξεγελάω τον εαυτό μου.

Ξεκίνησα με 18ρια, έπεσα στα 9 με diy και σήμερα το πήρα απόφαση για 0.

Καλή μου τύχη λοιπόν....

Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Περιπου στην μια βδομαδα ειμαι που το παλευω.
Με βοηθαει το ουζο και η μεντα...Κατι καφεδες,κερασια, βανιλια και τα υπολοιπα γλυκα τα εχω για να σπαει μερικες φορες.
18-12-9-4,5...0
100% VG και περιμενω και απο το συνδεσμο να δω πως ειναι.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Περιπου 40 μερες στο 0 μονο VG.
Παιδια δεν ειναι τιποτε, λιγο δυνατα αρωματα.
Μεντα, πορτοκαλι, μπισκοτο κανελας, φουντουκι με κακαο,
καφες με μελι, καπουτσινο με βανιλια,
δεν μου ελειψε ουτε στιγμη η νικοτινη.
Βγαλτε την απο το μυαλο σας.

 :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Περιπου 40 μερες στο 0 μονο VG.
Παιδια δεν ειναι τιποτε, λιγο δυνατα αρωματα.
Μεντα, πορτοκαλι, μπισκοτο κανελας, φουντουκι με κακαο,
καφες με μελι, καπουτσινο με βανιλια,
δεν μου ελειψε ουτε στιγμη η νικοτινη.
Βγαλτε την απο το μυαλο σας.

 :) :) :) :) :)

με το χτυπημα τι κανεις?

Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
με το χτυπημα τι κανεις?

Εγω προσωπικα χτυπαω το  :wall: για το Νικο δεν ξερω.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Φιλε μου,
απο την αρχη που ατμιζω δεν ηθελα χτυπημα.
Χαιδεμα ηθελα παντα, δεν ειμαι μαζοχα :)) :)) :))
Αλλα αν κανεις λιγο βαρυ το αρωμα
και με λιγα volt παραπανω,
δεν νομιζω οτι υπαρχει προβλημα.

 :D :D :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Ελπιζω να πιασει η συμβουλη.
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Τα γούστα μου συμφωνούν απόλυτα με του κύριου Νίκου, αρωματάκια, παχιά VG και χάιδεμα.  :thumpup:

Σε συνδυασμό με τον χλιαρό ατμό του ego-w προσωπικά είμαι ακόμα καλυμμένος. Αν τυχόν αλλάξει κάτι, ίσως στραφώ κι εγώ σε variable voltage λύσεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Φιλε μου ,
εγω δεν το πιστευα τις πρωτες μερες.
45 χρονια βαρυς καπνιστης.

 :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
ούτε εγώ το πιστεύω ακόμη, που συγκριτικά υπήρξα "μαθητούδι" με 10 χρόνια μανιακού(κυριολεκτικά) καπνίσματος  :)
δε μου έφταναν τα τσιγάρα και τα κάπνιζα απανωτά, αν δεν είχα χειρωνακτική εργασία ήμουν μονίμως με το στριφτό στο χέρι  :idiot1:

με ιδιαίτερα μεγάλο ενθουσιασμό συνειδητοποιώ πόσο εύκολα τελικά ξεπερνιέται ο σωματικός εθισμός με την κατάλληλη μέθοδο. η άλλη πλευρά του εθισμού προς το παρόν δε μας ενοχλεί, καθώς η νέα συνήθεια είναι απολαυστικότερη!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Καλα εγω γενικα δεν πιστευω οτι δεν καπνιζω, απλα θελω να κοψω εντελως και την νικοτινη.
Μαλλον σε αυτο θα βοηθησουν τελικα τα mod.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206589 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541702 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31131 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50260 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597365 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357867 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11578 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592090 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios