vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

268 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, ηλεκτρονικό τσιγαράδικο, camber

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Πρόσθεσα μία ψηφοφορία, να δούμε ποιοι είναι τελικά τόσο άντρες (ή τόσο γυναίκες οι γυναίκες  :hapy_jump: ) να αντέξουν το "φλωρέξ" :laugh1:
Πέρα από την πλάκα είναι δύσκολο!
Εγώ δεν άντεξα πάνω από 10ήμερο ποτέ.
Όσοι αντέχουν από εμένα  :respect:
Πείτε την γνώμη σας να δούμε πως πάει το φλορέξ άτμισμα.
Θεωρώ οτι αν πιάσει κάποιος 6μηνο+ δεν έχει λόγο να γυρίσει στη νικοτίνη, ούτε καν να συνεχίζει να ατμίζει αν το επιθυμεί  ;)

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
βρε και αυτον/ην που θα φτασει το μηνα :respect: :respect: :respect: :respect:
Εγω ουτε τη μερα ακομα δε :nope: :nope: :-[ :-[
Παντως μπραβο :bravo_encouragements: :thumpup:...και σε οσους το προσπαθησαν/θουν και θα το προσπαθησουν...
μακαρι να ειμαι κι εγω κααααποια μερα μαζι σας ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος thepar

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Καραμελα του Ιακωβ και του Cov
Καπνιζα κοντα στα 2 πακετα την ημερα για 37 χρονια  :eyesplash:τελικα ενα απογευμα 4 μηνες πριν πηρα απο το φαρμακειο ενα δειγμα με ενα ητ, και απο εκεινη την στιγμη δεν ξανακαπνισα κτ και το καλο ειναι οτι σχεδον αμμεσα πηγα 9mg νικοτινη και σε λιγες μερες στο μηδεν, βεβαια στην αρχη δεν αφηνα το ητ απο το χερι αλλα τωρα δεν με πολυνοιαζει και αυτο  :o :o ισως καποια στιγμη το σταματησω τελειως  ;)

Αποσυνδεδεμένος thepar

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Καραμελα του Ιακωβ και του Cov
τελικά αν ατμίζεις 0 ποιός ο λόγος να ατμίζεις ? :dontknow:
Kαι στο ΚΤ υπάρχουν  άτομα που καπνίζουν χαμηλή περιεκτικότητα αλλά όχι μηδενική. Οσοι θέλουν μηδενική, το κόβουν και ησυχάζουν.
Η απολαυση του να ατμιζεις ενα ωραιο αρωμα και η γευση των υγρων ειναι απαικτα, και τωρα παιρνω mist 00mg και αρωματακια πολυ καλα και με κραταει μια χαρα 8), στο μελλον θα κοιταξω να το κοψω τελειως αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
εγω..και να πεσω στο μηδεν...δεν ξερω αν θα το κοψω και τελειως...σιγουρα καποια στιγμη δε θα κανω..οσο κανω τωρα...αλλα θα το χω καβατζα...για την αναμνηση και   
για εκτακτη απολαυση ;)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
                  Πως  εφτασα στο φλωρεξ.
Αρχισα να ατμιζω  στις αρχες Οκτωβρη, με αντικειμενικο σκοπο
να κοψω το καπνισμα.
Καπνιστης πολλων ετων με αφιλτρα τσιγαρα και πολλα χρονια με πιπα.
Την δευτερη μερα ατμιζματος δοκιμασα απο περιεργεια να  αναψω τσιγαρο
αλλα δεν μπορεσα να καπνισω, οποτε ειχα πετυχει τον πρωτο μου στοχο
«τερμα το τσιγαρο».
Αρχισα με ενα ego-t και μετα μερικες μερες πηρα τον giant που εχω ακομη.
Στην αρχη μου εδωσαν σε ενα μαγαζι ενα υγρο 16mg,  αλλα μου ερχοταν
βαρυ επειδη ατμιζα πολα ml και επεσα στα 12mg.
Μετα απο μερικες μερες επειδη εκανα πιπιλα ειχα δυο καρντο ενα με 12mg
και ενα με 6mg, μολις χαρμανιαζα εκανα τζουρα με 12mg, πιπιλα με 6mg.
Παλι σε μερικες μερες επεσα σε 6 και στα δυο καρντο, με αλλες γευσεις.
Την περασμενη εβδομαδα εκανα υγρα και δοκιμασα 0mg πιπιλα ,
και 3mg οταν χαρμανιαζα και ημουνα ανετος.
Συνεχισα με vg και 0mg νικοτινη.
Δεν μου λειπει η νικοτινη, αλλα δεν μπορω να σταματησω την πιπιλα.
Ατμιζω ολο αυτο το διαστημα απο 12-18 ml την μερα, ανεξαρτητα με την
περιεκτικοτητα του υγρου σε νικοτινη.
Νομιζω οτι για οσους θελουν να κοψουν την νικοτινη, ειναι παγιδα
οι μοναδικοι ατμοποιητες και τα μοναδικα υγρα.
Παιζοντας με την νικοτινη και τις γευσεις μπορεις να κατεβαινεις
σιγα-σιγα,  χωρις να εχεις το συνδρομο της στερησης .
Εδω και μερικες μερες κουβαλαω 7-8 καρντο με διαφορετικες γευσεις
παντα 0mg  vg και ατμιζω οτι κανω κεφι εκεινη την στιγμη.
Να δουμε αν μπορεσω να σταματησω και το ατμιζμα.
Ευτυχως που δεν επεσα στην παγιδα της συλλογης εργαλειων που θα με
δεσμευαν και δεν θα με αφηναν να αλλαζω mg και γευσεις.
Ευχομαι να μην συμβει κατι που θα με κανει να αρχισω παλι την νικοτινη
και να απεξαρτηθω εντελως.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Και εγώ στο εύχομαι Νίκο!
προφανώς η μέθοδος σου 9διοτι περι μεθοδου πρόκειται) απέδωσε!
Εγω ξεκίνησα με 18 mg και μολις χθες -προχθες το γυρισα στο 12mg, εχω δρομο ακομα μεχρι το 0 αλλα δεν σκοπευω να σταματησω το ατμισμα! Τουλαχιστον οχι άμεσα! Μυ αρεσει το ντουμάνι εστω και χωρίς νικοτίνη!

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απο σημερα αρχισα 9μγ νικοτινη απο 18 που εκανα 9-10 μερες.Με υπερικανοποει μιας και υπαρχει δυνατο χτυπημα με τον κανουριο ατμο που πηρα.
Αυριο θα δοκιμασω και 0 νικοτινη η το πολυ πολυ να κανω μιξ υγρου με 9 και 0 και να το παω στα 4,5.Σε λιγες ημερες δηλ ελπιζω να καταφερω να παω στο 0...δεν την θελω την νικοτινη πια.

dksn20

πάντως με τη μέντα/δυόσμο (:P) του καλλιτέχνη (δεν έχω δοκιμάσει και άλλες για να είμαι δίκαιος) χαλαρά κόβεις τα mg στη μέση με τη μια. ετοιμάζομαι για 3 και σιγά σιγά σας έρχομαι :P

Αποσυνδεδεμένος foukis40

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Eπειδή κάποιες στιγμές της ημέρας με μπουκώνουν τα καπνικά και θα ήθελα κάτι πιο ελαφρύ με διαφορετική γεύση και φλορέξ φυσικά  :tongue_smilie: τι θα προτείνατε σε έτοιμο υγρό και όχι DIY ;
Το γνωρίζω ότι η γεύση είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα αλλά θα ήθελα να ακούσω μερικές γνώμες.
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
1 cola
2 cappuccino με vanilia
3 Σοκολατα γαλακτος με μελι
4 cyban
5 mint (δυοσμος)
6 καραμελα
7 μελι

Μονο vg και 0 mg

Εναλλαξ ολη την ημερα και καθε μερα,
οτι μου κανει κεφι εκεινη την ωρα. :yes: :yes: :yes: :yes:
Δεν μπορει να γινει ευκολα με ετοιμο υγρο   :nope: :nope: :nope:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Μπράβο Νίκο, πολύ καλή η μεθοδολογία σου :thumpup: και σε όλους όσους το παλεύετε :)
Η μέντα είναι το ιδανικό υγρό για 0 νικοτίνη με κάποια αίσθηση "χτυπήματος"(για όσους την αντέχουν και δεν ξηραίνει το λαιμό τους μετά)  :yes:
Εγώ με τη βανίλια δεν τα κατάφερα ποτέ  :nope: και η μέντα μου ξηραίνει το λαιμό :yes:
Είμαι στα 11mg πάντως (το τελευταίο 9μηνο) και είμαι καλά :)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Κωστα,
δοκιμασε να συνδιασεις την βανιλια με καποιον καφε
και εγω σχετη δεν την μπορω.

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια, νομίζω οτι παίζει ρόλο και ο ατμο στην κατηγορία "Φλορεξ",δλδ εγώ με τον Α2 και με καραμέλα η κεράσι απ την Zerobacco είμαι ο.κ. Με τον Οδυσσέα ακόμα ψάχνομαι στην κατηγορία 0... :bye:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Εγω ειμαι ταυτοχρονα με 7-8  eGo Mega Dual Coil Cartomizer,
και νομιζω οτι η εναλλαγη των γευσεων βοηθαει.

 ;) ;) ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342401 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206593 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541706 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31135 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50264 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597369 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357871 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11582 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193132 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1353 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1354 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592094 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios