vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

246 επισκέπτες, 2 χρήστες
ZoeM, Mimhsdr

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος ferrariGTS

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
  • VAPE ON VESPA PA PA PA
    • Vespa Forum Hellas
Απο το περασμένο Σαββατο 28/1 το έχω γυρίσει τα απογεύματα σε 0 όπως ακριβώς ο Teodor...και έτσι το συνέχισα Κυριακή και Δευτέρα
μέχρι στιγμής μου αρέσει μπορώ να πω

Όλη μέρα με 9άρα νικοτίνη...και τα απογεύματα-βράδυ χωρίς.. :thumpup:

το η.τ το γουστάρω πολύ με ή χωρίς νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
- το μεγαλυτερο μου προβλημα ειναι η ελλειψη χτυπηματος αλλα υπενθυμιζω στον εαυτο μου οτι μονο αυτο εχει "μεινει" απο τον παλιο μου εθισμο.....Και παλευω να "πεισω" τον εγκεφαλο μου οτι χτυπημα ΔΕΝ ισουται διεγερση (καταλοιπο της συνηθειας απο το κ.τ)
αυτο που λες ειναι πολυ σωστο !! επισης το φορουμ το συγκεκριμενο περα απο την πληροφορηση που μας δεινει για διαφορα παρελκομενα του η.τ (ατμοποιητες-υγρα-μπαταριες κ.τ.λ) μας βοηθαει ψυχολογικα να μοιραστουμε τις όποιες προσπαθεις μας προς το καλυτερο με αλλους

Αποσυνδεδεμένος leetsi

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σε όλους!Είμαι στην κατηγορία φλορέξ εδώ και ένα μήνα. Ξεκίνησα πριν 2,5 μήνες με 9mg. Πριν ένα μήνα όμως, έχοντας κάνει παραγγελία από inawera και αναμένοντας γεύσεις και pg-vg νικοτινούχα από flavourart, δοκίμασα βάση vg 0 και pg σκέτο (αναλογία 60-40) από inawera με black cherry tobacco. Τέλος! Δοκίμασα και άλλες πολλές γεύσεις μετά αλλά νομίζω θα καταλήξω σε αυτή. Πριν 1 βδομάδα περίπου αφού μου ήρθαν τα πράγματα από ιταλία, έφτιαξα με 5mg μηλόπιτα και ροδάκινο. Δεν μπορούσα με τίποτα.
Οπότε 0mg forever. Και για του λόγου το αληθές, πωλούνται 100(-3) ml velvet cloud 36mg από flavourart.Αν τα θέλει κάποιος.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2012, 20:12 από leetsi »

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Λοιπον παιδες, μετα απο 4 μερες μονο μηδενικης....αυτη τη στιγμη "ενεδωσα".....

....εφτιαξα ενα καφεδακι γυρνωντας απο τη δουλεια....κ ηθελα "αφορητα" λιγο χτυπημα....ετσι εσταξα στο Giant ενα ml απο ενα 12αρι υγρο που ειχα ετοιμο στο ντoυλαπι με τα συνεργα.........

Σκεφτομαι τελικα να αλλαξω τακτικη......

Σημερα εφτιαξα ενα 5αρι και σκεφτομαι να "παιζω" ημερησιως με μηδενικο κ οποτε μου λειπει το χτυπημα να ριχνω λιγο πενταρι........Δε τα παραταω παντως και δε μπαινω στη ψυχολογια του "δε θα τα καταφερεις, παρατα το φλωρεξ".......Απλως του δινω λιγο χρονο ακομα προσαρμογης! ;)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας

Εκλεισα 20 μερες στο φλωρεξ.

 :)) :)) :)) :))

 

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Συγχαρητήρια κύριε Νίκο.. πραγματικά σας ζηλεύω.. δεν κατάφερα πάνω από 2 ημέρες σε φλορέξ....  :'(


Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Να ατμιζεις συνεχως 0
και οταν ζοριζεσαι να ατμιζεις με νικοτινη.
Σιγα-σιγα θα μεινεις στο 0

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Και εγω αυτη τη τακτικη εφαρμοσα........τωρα ειμαι 5 μερες με μηδενικη......προς το παρον δε ζοριζομαι!

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
θα το προσπαθήσω...  και ελπίζω να μου βγει... Σας ευχαριστώ...!!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Σαν εμψυχωση φαντασου το ως εξης, οτι εχεις ανεβασει επιπεδο:

Εκει που οι αλλοι οταν ζοριζονται με το η.τ. αναβουν τσιγαρο, εσυ με το που ζοριζεσαι με το 0, ατμιζεις με νικοτινη....

Στην αρχη αντεξα 3-4 μερες πριν ξαναατμισω με νικοτινη κ το ειχα συνεχεια στο μυαλο μου, σημερα πεμπτη μερα δε το σκεφτομαι......εχω βεβαια και ετοιμο υγρο με νικοτινη αλλα πολυ χαμηλο και με γευση που δε μου πολυαρεσει.....ετσι αν ζοριστω και θελω να το ατμισω, να μη πολυ-γλυκαθω!

;)

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
απο ότι με βλέπω στο μηδεν μόνο με την πτώχευση με βλέπω να φτάνω  :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana:

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
το πρόβλημα είναι λόγω ενός τραγικού συμβάντος ανέβασα τη Νικοτίνη στο 18 (που εγώ ποτέ δεν ήμουν τόσο ψηλα) και άναψα και ένα κ.τ.
σήμερα είμαι πάλι στο 4...
τελικά λίγο να ξεφύγεις για 2 μέρες είναι εξαιρετικά δύσκολο να πέσεις σε χαμηλά mg/ml....

thanks όπως και να έχει για την ψυχολογική στήριξη!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Έχω κάνει και γώ Φλωρεξ... αλλά δεν με χορταίνει ακόμα...

Ξεκίνησα σταδιακά με 18..> 16..> 12..> 10..> 8

και παίζω στα 6-8-10 Νικοτίνη...

Ακόμα είναι νωρίς... σε κανα 3μηνο ίσως τα καταφέρω!




Αποσυνδεδεμένος makoma

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Ειμαι 3 μηνες στο η.τ. μονο
Ξεκινησα με 16mg αλλα ηταν πολυ για μενα το χτυπημα και πριν το συνηθισω κατεβηκα στα 9mg οπου και εμεινα για 1,5 μηνα περιπου.
Εδω και 1 μηνα ειμαι στο 0mg, εχοντας ανταλλαξει στο μυαλο μου το χτυπημα της νικοτινης με ωραια αρωματα απο καλλιτεχνης.
Οταν το εριξα στο 0 ηταν λες και ξαναεκοβα το τσιγαρο, τρελη ορεξη και τα αναλογα νευρα, αλλα με τον καιρο το εχω συνηθισει και το καλο ειναι οτι αμα δεν γινεται να ατμισω για καποιο λογο δεν αισθανομαι της ελλειψη της νικοτινης.
Απο οταν αρχισα το 0 δεν εχω κανει καθολου υγρο με νικοτινη αν και πολλες φορες θα ηθελα...αλλα για αυτο και το εριξα στο 0 γιατι βαρεθηκα την εξαρτηση απο την νικοτινη.
Αισθανομαι πιο ελευθερος και η μονη εξαρτηση που εχω πια ειναι η διαδικασια του ατμισματος (παραγωγη εισπνοη ατμου)
Ισως με βοηθαει πολυ το γεγονος οτι ποτε δεν ατμισα πολυ (0,5-1ml).
Eλπιζω να μεινω στο 0 και κυριως ελπίζω να μην ξανακαπνισω μετα απο 24 χρονια. :)
 

Αποσυνδεδεμένος thanos_rr

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
    • Δρομοκρατία
Κατα τη ταπεινή μου άποψη δε χρειάζεται να ζοριστεί κανείς να πέσει στο 0 θα έρθει μόνο του.
Εγω ξεκίνησα με 18 έμεινα εκει κανα δίμηνο έπεσα στο 12αρι και τώρα εδω και 2 μήνες είμαι στο 6αρι και 5αρι και κάποιες φορές κανω και με 0.
Μειώνοντας τη νικοτίνη μειώνεις και την εξάρτηση,οπότε είναι πολύ πιο εύκολο κάποια στιγμή ν απεξαρτοποιηθείς.Αν το κάνεις εμμονή θα είναι πολύ δύσκολο να το καταφέρεις.Χαλαρά θέλει και χωρίς άγχος,έτσι και αλλιώς και εγω με την εξαρα είμαι πάρα πολυ χαμηλα.Δοκίμασα προχθές να κάνω ενα στριφτό που έκανα 50 τη μέρα και στη 2τζούρα ζαλίστηκα και ένιωθα μαστούρης,εννοείται πως το πέταξα  8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206578 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541665 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597355 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357861 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11571 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1346 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1343 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592085 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios