vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

107 επισκέπτες, 7 χρήστες
gfilip, Buliwyf, I.P, manoslykos, camber, Mimhsdr, dallaskdp

Twitter

Fog.. the afs απο funstore. (video).

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #210 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 16:21 »
Βασικα ειναι καθαρα θεμα γουστου για το τι θα βαλει πανω ο καθενας. Τωρα για το θεμα με τις διαρροες, απο την ωρα που θα κουμπωσει κ μετα δεν εχει καθολου, ισως καμια φορα να βγαλει μερικες σταγονες πανω στον πολο της μπαταριας, ολο αυτο που γινεται με το υγρο που θα τρεξει μολις βγαλεις το καποτακι εχει να κανει με την αρχη των συγκοινωνουντων δοχειων οταν γεμιζεις το fog το υγρο για αρχη τρεχει μεσα απο το atomizer κ παει μεχρι το καποτακι οταν αυτο γεμισει το υγρο αρχιζει κ ανεβαινει προς τα πανω κ βρισκεται στο ιδιο υψος με την σταθμη στη μπουκαλα, οταν κλεισεις τη μπουκαλα κ μετα δεν εχει προβλημα αλλα το υγρο μεσα στο σωληνακι πρεπει να αδειασει, το ξανα μαζευεις σε καποιο μπουκαλακι κ αυτο ειναι ολο.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #211 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 21:45 »
Εμενα η γνωμη μου ειναι οτι ΟΛΟΙ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ !! Αν και νεος ατμιστης ( 1 μηνα και χωρις τζουρα απο κτ ) και με πολυ λιγες εμπειριες στο αντικειμενο , διαπιστωσα τα εξης. Ειμαι ευτυχης κατοχος e-go ggts-avs και fog . Kαθε μερα ειναι τοσο διαφορετικη αλλα και συναρπαστικη με το ητ !! Σημερα για παραδειγμα το fog μου εβγαλε απιστευτα απολαυστικες τζουρες , αν και ειχα ενα θεματακι με καμενο . Φυσαγα , εκλεινα τρυπες και προσπερνουσα . Χτες το gg και το fog μου εκαναν κατι νερα ( σιγουρα απο δικα μου λαθη ) και την εβγαλα μια χαρα με το e-go με το μεγαλο ατμo των 2 ml !! Εχω μπλεξει και με τα υγρα , ψαχνομαι με ατμ βασεις , αρωματα , δοσολογιες , μπαταριες ( εκανα και παραγγελια απο Αγγλια .. αλλο γελιο , 0 στις 2 προσπαθειες  . Λαθος μπαταριες 3v οχι επαναφορτιζομενες με ασχετο φορτιστη που τα παιρνει ολα εκτος απο 3v !!!!  )  Σας λεω περναω καταπληκτικα !!! Γι, αυτο που δεν ανησυχω ειναι πως , οσα λαθος μονοπατια και να παρουμε , ξερουμε απο που βγαινει ο ηλιος και δεν προκειται να χαθουμε !!!!

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #212 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 00:28 »
Θα συμφωνήσω και εγω με την ενδιαφερουσα αποψη του vasilisx .
Επίσης είναι κριμα που περα από αποσπασματικες γνωμες ή προβληματα , ουσιαστικα λειπουν από αυτό το νημα αρκετες εμπεριστατωμένες κριτικες ή βιντεο που θα εδειχναν καλυτερα τη συσκευή. Το ηλεκτρονικο τσιγαρο εν τη γεννέση του ειχε δυο σημαντικα προβληματα :
 α) την διαρκεια μπαταριας που εδώ και λιγο καιρο σχεδον δεν υφίσταται και
β)  την τροφοφοδοσια με υγρο που εδώ ερχεται και δινει μια πολύ αξιολογη λυση το fog .(όπως και το avs του Θαναση που απευθυνεται σε μια διαφορετικη κατηγορια ηλεκτρονικων τσιγαρων).  Είναι κριμα να το προσπερναμε με ελαφρα τη καρδία   .
Το fog λειτουργει και λειτουργει καλα. Αυτό είναι γεγονος.
Αν σε καποιους δεν λειτουργει καλα 3 πραγματα μπορει να συμβαινουν :
1. Δεν το εχουν συναρμολογησει καλα, ή
2.δεν το γεμιζουν σωστα ή
3.δεν το χειριζονται σωστα.
Παρατηρησεις:
Θα ηταν πολύ χρησιμο αν καποιος που γνωριζει από youtube  να εφτιαχνε ένα βιντεο συμπληρωματικα με του craven  που να δειχνει ακριβως την συναρμολογηση και τροπο λειτουργιας (προσωπικα εχω μαυρα μεσανυχτα αλλιως θα το ειχα κανει)
Ολο το κολπο είναι το κλεισιμο στις τρυπες και η στιγμιαια  τζουρα ώστε να ξαναγεμιζει ο ατμοποιητης.

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #213 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 11:05 »
Τελικα καταφερα ν'άπολαυσω το ατμισμα με το Fog ,και πιστευω οτι εχει καλυτερο ατμο απο το e-go που ατμιζα μεχρι τωρα.
Εχει λιγα "χουγια" ,οπως το να κλεινεις τις τρυπες του αερισμου αν διαστηματα,αλλα πραγματικα το αποτελεσμα τ'αξιζει.Το οτι μοιαζει με Soprano sax το συνηθηζεις σιγα-σιγα. :thumpup:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 09, 2011, 22:06
Για οσους ενδιαφερονται να αφαιρεσουν το logo απο το fog η ασετον κανει εξαιρετικη δουλεια!

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 09, 2011, 22:07
καλα τελειο δεν θα το ελεγα με τετοιο δακτυλο που θελει ουτε γκομενα να ητανε,αλλα ειναι πολυ καλο
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2011, 22:07 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #214 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 21:14 »
imeothanasis εσύ σχεδίασες το fog;

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #215 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 22:24 »
Πουλησα το δικαιωμα "παρομοιας" κατασκευης στο funstore. Δεν το σχεδιασα και δεν το εφτιαξα max

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #216 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 23:38 »
Είναι φως φανάρι πως το fog είναι μια παραλλαγή του afs του Θανάση. Χαίρομαι που το funstore ακολούθησε τον ίδιο δρόμο με σένα Θανάση και στην ποιότητα κατασκευής και δεν προσπάθησε να βγάλει κάτι φτηνιάρικο με δεύτερης διαλογής υλικά.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #217 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 23:45 »
το fog το χρησιμοποιω περιπου 2 εβδομαδες  λοιπον
οταν μετα απο καποια ωρα οταν  δεν εχετε  την επιθυμυτη γευση η γευση καμενου προτεινω   να ξεβιδωνετε το πανω καπακι μερικεσ στροφες οχι  το πιπακι αυτο γυριζει ετσι και  αλλιως  το αποτελεσμα θα σας ενθουσιασει
αυτο κανω εω κ πολυ καιρο  και εχει τρομερο ατμο κ κτυπημα ,
το κολπο αυτο το κανετε ενω ειναι βιδομενο το fog πανω στην μπαταρια
αυτα κ περιμενω αποτελεσματα .

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #218 στις: Δεκεμβρίου 10, 2010, 00:00 »
το fog το χρησιμοποιω περιπου 2 εβδομαδες  λοιπον
οταν μετα απο καποια ωρα οταν  δεν εχετε  την επιθυμυτη γευση η γευση καμενου προτεινω   να ξεβιδωνετε το πανω καπακι μερικεσ στροφες οχι  το πιπακι αυτο γυριζει ετσι και  αλλιως  το αποτελεσμα θα σας ενθουσιασει
αυτο κανω εω κ πολυ καιρο  και εχει τρομερο ατμο κ κτυπημα ,
το κολπο αυτο το κανετε ενω ειναι βιδομενο το fog πανω στην μπαταρια
αυτα κ περιμενω αποτελεσματα .
Ετσι κάνω και εγώ... και πράγματι το αποτέλεσμα είναι καταπληκτικό :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #219 στις: Δεκεμβρίου 10, 2010, 00:31 »
Αυτο που ειπες ειναι σωστο atloupa. Ηταν και δικη μου "απαιτηση" να γινει οσο το δυνατον καλυτερο. Δεν ηθελα η Ελλαδα να δειξει βλακειες στον υπολοιπο κοσμο. Αφου ξεκινησαμε ως οι καλυτεροι καλο ειναι να παραμεινουμε εκει. Ο λογος που εχω το fog και το τεσταρω ειναι γιατι ημουν ετοιμος να βγαλω AVS για το slim. Αφου ομως ο Περικλης εφτιαξε το fog το οποιο κατα την ταπεινη μου αποψη δουλευει καλα, μαλλον θα φτιαξω το slim με πισω καπακι για το fog, οποτε θα αποφυγω περαιτερω κατασκευες γιατι η αληθεια ειναι οτι δεν προλαβαινω να παω ουτε τουαλετα μερικες φορες

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #220 στις: Δεκεμβρίου 10, 2010, 00:40 »
Πολύ καλό video με οδηγίες από to funstore
http://www.funstore.gr/index.php?target=categories&category_id=93
http://www.funstore.gr/index.php?target=categories&category_id=94
Θα με είχε βοηθήσει πολύ το πρώτο video για να γλιτωσω τις διαρροές.
Λειπει το βιντεακι για να φύγει η γευση καμένου ," πως βαζουμε δάκτυλο στο fog"

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #221 στις: Δεκεμβρίου 10, 2010, 00:55 »
Ατμιζω με το fog απο εχθες και ειμαι πολυ ευχαρισημενος με τον ατμο του ,οταν δεν μυριζει καμενο.
Μολις γινει αυτο ερχιζει ο γολγοθας που καταλιγει σχεδον παντα στη χρηση pampers.
Μηπως καποιος παλιος χρηστης του fog ξερει κανε κολπακι ; :hmmm:

Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #222 στις: Δεκεμβρίου 10, 2010, 01:09 »
Ετσι κάνω και εγώ... και πράγματι το αποτέλεσμα είναι καταπληκτικό :thumpup:

nai ontos fovero ktipima kai efyge i mirodia tou kamenou

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #223 στις: Δεκεμβρίου 10, 2010, 01:11 »
Ειναι σωστο το ταπομα στις τρυπες ρουφαω, χωρις να πατω το κουμπι της μπαταριας και μετα απο πολυ λιγο απλος ελευθερωνο τις τρυπες ενω συνεχηζω να ρουφαω;

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #224 στις: Δεκεμβρίου 10, 2010, 01:15 »
ναι σωστο αλλα δοκιμασε κ αυτο το κολπο που αναφερω πριν 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1870 247119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 27, 2024, 21:07
από treloneritis
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572531 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2069 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8189 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122578 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 770 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327208 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8804 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298340 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827839 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 512364 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios