vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

53 επισκέπτες, 5 χρήστες
ThioVag, Βασίλης Γ, manoslykos, camber, Ducati.Jimakos

Twitter

Fog.. the afs απο funstore. (video).

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #195 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 01:04 »
Για τα αρωματα δε μπορω να πω κατι γιατι πλεον χρησιμοποιω μονο PG με νικοτινη. Τωρα για τον LR....... εμενα δε μου αρεσε  :-[ στο fog, πολυ ευκολα βγαζει καμμενο. :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

Δύο τρία καλά ρουφήγματα στο FOG χωρίς πάτημα στο κουπμί της μπαταρίας , άντε το πολύ ένα μικρό ρούφηγμα με το δάκτυλο στις τρυπούλες και όλα εντάξει :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Σούπερ άτμισμα,απόλαυση,ωραία γεύση :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Κάπως έτσι κάνω και με το the ggts με avs.
Αυτό το βοήθημα το κάνω μία φορά κατά την διάρκεια ενός γεμάτου με υγρό FOG, άντε άλλα μια φορά ακόμα προς το τέλος που καταλαβαίνω ότι τελειώνει το υγρό.

Μετά η συνηθησμένη διαδικασία με το καποτάκι... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #196 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 01:06 »
εγω προσπαθω να το δουλεψω με LR λεται να ειναι αυτο το προβλημα,ευχομαι. ::)
Το λογοτυπο δεντο εχω δοκιμασει αλλα νομιζω οτι με λιγη ασετον μπορει να φυγει ευκολα ,καποια στιγμη οτανμου δουλεψει θα το δοκιμασω, νομιζω και εγω οτι το λογοτυπο ειναι λιγο σαν διαφημιστικο δωρο

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #197 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 10:23 »
Δύο τρία καλά ρουφήγματα στο FOG χωρίς πάτημα στο κουπμί της μπαταρίας , άντε το πολύ ένα μικρό ρούφηγμα με το δάκτυλο στις τρυπούλες και όλα εντάξει :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Σούπερ άτμισμα,απόλαυση,ωραία γεύση :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Κάπως έτσι κάνω και με το the ggts με avs.
Αυτό το βοήθημα το κάνω μία φορά κατά την διάρκεια ενός γεμάτου με υγρό FOG, άντε άλλα μια φορά ακόμα προς το τέλος που καταλαβαίνω ότι τελειώνει το υγρό.

Μετά η συνηθησμένη διαδικασία με το καποτάκι... :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Συγνώμη για την "παρέμβαση" αλλά θα πω τη γνώμη μου, άσχετα από το γεγονός οτι δεν θα έπαιρνα το προϊόν για τους λόγους που εχω εξηγήσει... Λοιπόν, ΟΛΟΙ σχεδόν οι αντιπρόσωποι, ξέρουν οτι τους έχω στηρίξει και έχω αγοράσει διάφορα πράγματα, οπότε ελπίζω να μην με "κατηγορήσει" σε αυτήν την περίπτωση ο κ. Περικλής ή κάποιος από εσάς. Η γνώμη μου λοιπόν είναι, οτι το συγκεκριμένο μοντ (όπως και το "exelixis") ΔΕΝ είναι έτοιμο ακόμα για την αγορά. Είναι μάλλον μία "beta" έκδοση, μιας -κατά τα άλλα- καλής ιδέας και κατασκευής. Μπορεί να είναι λίγο "αυθαίρετο" το συμπέρασμά μου (αφού δεν έχω τη συσκευή), αλλά αυτό το συμπέρασμα βγάζω από αυτά που γράφετε αρκετοί... Ένα προϊόν οφείλει να συμπεριφέρεται, όπως διαφημίζεται, ή πολύ κοντά σε αυτά που υπόσχεται... Εδώ γράφει άλλος για καμένη γεύση, άλλος για διαρροές, άλλος για πατέντες για να λειτουργήσει σωστά και άλλα. Μπορεί κάποιον να τον εξιτάρει η ιδέα να μπορεί να χρησιμοποιεί με "κολπάκια" κάποιο προϊόν, κάποιον άλλο όμως όχι. Από τη στιγμή όμως που το προϊόν θέλει "κόλπα" για να δουλέψει σωστά, (για εμένα πάντα) είναι σε "πειραματικό" στάδιο και τίποτα παραπάνω. Φυσικά δεκτές οι τυχόν αντιρρήσεις σας και τα σχόλιά σας :)

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #198 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 11:04 »
Ατμιστή, σεβαστή η άποψη σου και πιστεύω ότι ο κ. Περικλής πρέπει να σου στείλει μια συσκευή ή να σου το δανείσει κάπιος (εγώ δεν το δανείζω :))) για Beta test και δεν κάνω πλάκα. Θα ήθελα τη γνώμη σου μετά από μια βδομάδα χρήσης.
Γιατί αλλά έλεγα στην αρχή τώρα το έχω πιπίλα.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #199 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 11:51 »
οντως αμα του παρεις τον αερα,ειδικα εσυ που εισαι στην κατηγορια των εμπειρων ατμιστων,ειναι ενα πολυ καλο εργαλειο  8)

Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #200 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 12:10 »
Atmisti, ελα να δεις τι λενε στο ξενο forum για το GGTS και θα καταλαβεις. Πολλοι δεν μπορουν να το δουλεψουν στην αρχη και μετα πινουν νερο και αλλα ποτα στο ονομα του. :))

To χουμε ξαναπεί: το GGTS είναι bombproof αλλά δυστυχώς όχι idiotproof  :tongue_smilie:
Πάντως όντως το fog έχει αρκετά περιθώρια εξέλιξης καθώς και σημαντικά λάθη που πρέπει να διορθωθούν. Επιγραμματικά αναφέρω το σημαντικότερο (κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα):
κακή θερμική συμπεριφορά --> υπερθερμαίνεται πολύ εύκολα με συνεχή χρήση και LR atomizer --> αυξάνεται η πίεση στο εσωτερικό του --> διαρροές υγρού.

Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός πως πρόκειται για ένα εξαιρετικό προϊόν που βρίσκεται μπροστά από τον ανταγωνισμό (στην άλλη άκρη του Ατλαντικού το παλεύουν με manual bottom feeders ακόμα). Συν ότι απέδειξε (πέρα από το AVS του θανάση) ότι το όλο concept ενός συστήματος αυτόματης τροφοδότησης μέσω κλειστού θαλάμου ΔΟΥΛΕΥΕΙ (και έδωσε αμέτρητες ιδέες στους modders)  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #201 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 12:13 »
Συγνώμη για την "παρέμβαση" αλλά θα πω τη γνώμη μου..

Καλημέρα. 
Δεκτή η παρέμβαση και η γνώμη σου όπως και οι γνώμες όλων  εδω μέσα.. :thumpup:

Οποτε θέλεις..  (το αφήνω λευκό), να βρεθούμε να στο δώσω να το κρατήσεις 2-3 μέρες, και να κάνεις τους πειραματισμού σου.. :yes:
Εγώ βολεύομαι και με το mini afs prototype. :bye:

Το εργαλείο φυσάει, και κρίνω ότι είναι τιμιότατο..
Για το ύψος συμφωνούμε...   αλλά ο.κ   Μακάρι να μπορούσε ό κάθε κατασκευαστής, να φτιάχνει ένα fog ή ένα ggts στα μέτρα του καθενός.... ::)
Τά λέμε.. :)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #202 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 12:24 »
Ευχαριστώ για την προσφορά, αλλά δεν το θέλω :yes:
Ειδικά με αυτά που αναφέρει ο polioud για την συμπεριφορά του με τους LR...
Το μέγεθος είναι για εμένα αξεπέραστο πρόβλημα, δεν θα με χαλούσε όμως για το σπίτι αν ήταν συνολικά καλύτερο στους τομείς που έθιξες εσύ και άλλοι χρήστες.
Αυτά :)

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #203 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 13:58 »
To χουμε ξαναπεί: το GGTS είναι bombproof αλλά δυστυχώς όχι idiotproof  :tongue_smilie:
Πάντως όντως το fog έχει αρκετά περιθώρια εξέλιξης καθώς και σημαντικά λάθη που πρέπει να διορθωθούν. Επιγραμματικά αναφέρω το σημαντικότερο (κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα):
κακή θερμική συμπεριφορά --> υπερθερμαίνεται πολύ εύκολα με συνεχή χρήση και LR atomizer --> αυξάνεται η πίεση στο εσωτερικό του --> διαρροές υγρού.

Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός πως πρόκειται για ένα εξαιρετικό προϊόν που βρίσκεται μπροστά από τον ανταγωνισμό (στην άλλη άκρη του Ατλαντικού το παλεύουν με manual bottom feeders ακόμα). Συν ότι απέδειξε (πέρα από το AVS του θανάση) ότι το όλο concept ενός συστήματος αυτόματης τροφοδότησης μέσω κλειστού θαλάμου ΔΟΥΛΕΥΕΙ (και έδωσε αμέτρητες ιδέες στους modders)  :thumpup:
Αυτο κατα την ταπινη μου αποψη ειναι γενικοτερα προβλημα με τις μπουκαλες κ τους LR atomizer θερμαινονται, διαστελλεται ο αερα κ σπρωχνει το υγρο προς τα κατω.
Εμενα το μονο μου προβλημα με το fog ειναι το θεμα με τα ανταλλακτικα O-rings, πλαστικο πιπακι κ το καποτακι, αμα χαλασουν............. τι κανουμε???
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2010, 15:36 από aiwnios_foithths »

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #204 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 14:47 »
Εμενα το μονο μου προβλημα με το fog ειναι το θεμα με τα ανταλλακτικα O-rings, πλαστικο πιπακι κ το καποτακι, αμα χαλασουν............. τι κανουμε???

Tο καποτάκι για να χαλάσει το βλέπω δύσκολο..  (οχι βέβαια ακατόρθωτο)..  Μάλλον το πιο σίγουρο είναι να το χάσεις κάπου η να το ξεχάσεις κάπου, ενώ είσαι αλλού.  Αλλά υπάρχουν λύσεις. :yes:

Το πιπάκι, άν και θεωρώ ότι θα βγεί και ώς ανταλλακτικό, για να χαλάσει πρέπει να ακονίζεις τα δόντια σου επάνω.. :))

Οσο για τα o-ring, πές μου πόσες δεκάδες θές να σου στείλω.. ;D

Αποσυνδεδεμένος vasilisx

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Όσα δεν φτάνει η αλεπού πηδάει και τα πιάνει...!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #205 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 14:52 »
Συγνώμη για την "παρέμβαση" αλλά θα πω τη γνώμη μου, άσχετα από το γεγονός οτι δεν θα έπαιρνα το προϊόν για τους λόγους που εχω εξηγήσει... Λοιπόν, ΟΛΟΙ σχεδόν οι αντιπρόσωποι, ξέρουν οτι τους έχω στηρίξει και έχω αγοράσει διάφορα πράγματα, οπότε ελπίζω να μην με "κατηγορήσει" σε αυτήν την περίπτωση ο κ. Περικλής ή κάποιος από εσάς. Η γνώμη μου λοιπόν είναι, οτι το συγκεκριμένο μοντ (όπως και το "exelixis") ΔΕΝ είναι έτοιμο ακόμα για την αγορά. Είναι μάλλον μία "beta" έκδοση, μιας -κατά τα άλλα- καλής ιδέας και κατασκευής. Μπορεί να είναι λίγο "αυθαίρετο" το συμπέρασμά μου (αφού δεν έχω τη συσκευή), αλλά αυτό το συμπέρασμα βγάζω από αυτά που γράφετε αρκετοί... Ένα προϊόν οφείλει να συμπεριφέρεται, όπως διαφημίζεται, ή πολύ κοντά σε αυτά που υπόσχεται... Εδώ γράφει άλλος για καμένη γεύση, άλλος για διαρροές, άλλος για πατέντες για να λειτουργήσει σωστά και άλλα. Μπορεί κάποιον να τον εξιτάρει η ιδέα να μπορεί να χρησιμοποιεί με "κολπάκια" κάποιο προϊόν, κάποιον άλλο όμως όχι. Από τη στιγμή όμως που το προϊόν θέλει "κόλπα" για να δουλέψει σωστά, (για εμένα πάντα) είναι σε "πειραματικό" στάδιο και τίποτα παραπάνω. Φυσικά δεκτές οι τυχόν αντιρρήσεις σας και τα σχόλιά σας :)

Δύστυχος το thread του fog χρησιμοποιήθηκε κ χρησιμοποιείτε περισσότερο για αυτούς που είχαν πρόβλημα μέχρι να προσαρμοστούν με την λειτουργία του fog, όποτε είναι λογικό κάποιος που προσπαθεί να βγάλει συμπεράσματα διαβάζοντας το να αποκτήσει αρνητικές εντυπώσεις.
Είναι σπάνιο να βρεθεί ατμό που να έχει την ιδία αποδοτικότητα κ λειτουργία με άλλους ομοίους του, τα υγρά είναι διαφορετικής πυκνότητας όπως κ η τζούρα διαφέρει από ατμιστή σε ατμιστή, μην ξεχνάμε αυτό που κάνει τη μεγαλύτερη διάφορα το θέμα γούστου που έχει ο καθ’ ένας μας.
Αυτά τα δεδομένα δεν κάνουν το fog πειραματικό αλλά εμάς όταν πρέπει να προσαρμοστούμε μ ένα στάνταρ δοχείο που διαφέρει σε κάθε περίπτωση λόγο του διαφορετικού περιεχομένου του κ της διαφορετικής χρήσης.

Το μεγάλο μου πρόβλημα με το fog  μετά από μια εβδομάδα χρήσης είναι ότι,
με ότι άλλο κ αν ατμίσω μου φαίνετε κοπανιστός αέρας …

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #206 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 14:55 »
...ΚΑΙ αυτό σωστό :yes:

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #207 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 15:56 »
συμφωνώ στα περισσότερα μαζί σου atmisti.για μένα το μήκος του fog το κάνει απαγορευτικό.ειδικά με μια 1100Mah μπαταρία το χω ξαναπεί φαίνεται σαν κλαρίνο.
με ποια συσκευή ατμίζεις τελευταία;αν θες απαντάς

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #208 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 16:08 »
Ημουν κι εγω ετοιμος να πατησω το ender για αποστολη, αλλα τελικα δεν θα το παρω. Δεν με νοιαζει τοσο το μηκος, ακομα και για το σπιτι καλο θα τανε. Απο την στιγμη ομως που υπαρχουν παραπονα για διαρροες, για γευση καμμενου, μαλλον περισσοτερα προβληματα δημιουργει παρα λυνει. Αλλοι λενε οτι μονο με LR βλεπουν φως, αλλοι λενε οτι μονο ο απλος 901 ταιριαζει. Τρεχα γυρευε δηλαδη...

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #209 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 16:19 »
συμφωνώ στα περισσότερα μαζί σου atmisti.για μένα το μήκος του fog το κάνει απαγορευτικό.ειδικά με μια 1100Mah μπαταρία το χω ξαναπεί φαίνεται σαν κλαρίνο.
με ποια συσκευή ατμίζεις τελευταία;αν θες απαντάς
Χρησιμοποιώ το ego με 900αρες μπαταρίες και ατμοποιητές 510LR από funstore και τους νέους 510 e2r4 καρτο :)΄
Είναι σούπερ οι τελευταίοι, 3-4 ώρες (με τους xl) με συνεχές άτμισμα χωρίς να γεμίζω συνέχεια :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2010, 16:40 από atmistis »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 247964 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181193 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 251 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 228 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572868 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2185 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122999 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 833 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 533 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327642 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8981 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis