vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

82 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, optostyle, camber, Mimhsdr, mfk

Twitter

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #225 στις: Απριλίου 27, 2013, 03:09 »
:bye: ..γεια σας και πααααααλι  ;D  ..λοιπον μετα απο 1 βδομαδα μαζι του ενα εχω να πω ,, αυτο το μαραφετι it works !! ετσι απλα , το θεμα ειναι τι θα κανω με αυτα που εχω μαζεψει :wall:  2 epsilon , 2 epsilon XL , i-clear30 ,vivinova, και εναν mini DID ..

Τον mini DID δούλεψε τον, δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα σύγκρισης...
Τον vivi κράτα τον για περίπτωση που όλα πανε στραβά (σταθερή αξία)...
Τους άλλους στον κουβά

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #226 στις: Απριλίου 27, 2013, 11:11 »
Tη 2.5Ω χαλαρά τη πήγα μέχρι 5V.... ουτε καμμένο, ουτε τίποτα...
Νομίζω ότι η αρχή λειτουργίας με Bottom Coil είναι το πλεονέκτημα, και φυσικά η σωστή υλοποίηση στον Evod, αλλα είναι γνωστό εδω και καιρό ότι η σωστή κατευθυνση είναι το Bottom Coil, δεν είναι τυχαίο ότι όλοι οι ατμοποιητές GG (που θεωρούνται οι κορυφαίοι φυτιλάτοι) είναι όλοι Bottom Coil.
Θα συμφωνήσω μερικώς μαζί σου και λέω μερικώς γιατί μεγάλες εταιρείες του χώρου ασχολούνται αποκλειστικά σχεδόν με ατμοποιητές που έχουν επάνω την αντίσταση. Δε μπορούμε, για παράδειγμα, να αγνοήσουμε την Innokin και ιδιαίτερα τα προϊόντα iClear 16 & 30, όπως και την αρχή λειτουργίας πολλών πλήρως επισκευάσιμων ατμοποιητών.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #227 στις: Απριλίου 27, 2013, 11:30 »
Δύο παράπονα έχω μόνο από αυτόν τον ατμοποιητή.. Τον προτείνω συχνά σε νέους διότι πολύ απλά ταιριάζει σε ego, και έχει σε σχέση με άλλους που έχω δει τα μικρότερα ζητήματα τροφοδοσίας. Στη χειρότερη, έστω επιφυλακτικά μπορώ να πω και στον νέο, ξέρεις τι αν τρέξει, πιστεύεις μπορείς να βγάλεις το ένα φυτιλάκι; Αλλά..  1) με χαλάει το 1,8 η μικρότερη αντίσταση. Θα μου πεις ζητάς πολλά αλλά για μένα με 1,3 θα πέταγε, μη ξεχνάμε είχε βγει και εργοστασιακό carto 1,25 κι ας μην πρόλαβα εγώ να το δοκιμάσω ποτέ. Στον τελευταίο τώρα που το πρότεινα 2) μετά από ένα μήνα χρήσης το επιστόμιό του έχει ραγίσει, έχει ραγίσει αρκετά δηλαδή, και πάει για σπάσιμο, που για νέο ατμιστή που έδωσε τα πρώτα λεφτά για να ξεκινήσει μαζεμένα είναι μεγαλύτερο σπάσιμο.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #228 στις: Απριλίου 27, 2013, 14:58 »
Κι εμένα έχει ραγίσει ο ένας. Αλλά μετά απο κάμποσες πτώσεις. Έχει αντέξει άλλες τόσες όμως μετά το ράγισμα.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #229 στις: Απριλίου 27, 2013, 15:46 »
Δύο παράπονα έχω μόνο από αυτόν τον ατμοποιητή..

 2) μετά από ένα μήνα χρήσης το επιστόμιό του έχει ραγίσει, έχει ραγίσει αρκετά δηλαδή, και πάει για σπάσιμο, που για νέο ατμιστή που έδωσε τα πρώτα λεφτά για να ξεκινήσει μαζεμένα είναι μεγαλύτερο σπάσιμο.

Προφανώς απο πτώση?

'Οπως του φίλου Stepeha?

Εμένα δεν έχει πάθει τίποτα και ούτε πρόκειται (δύο μήνες το έχω , δεν μου έχει πέσει ποτέ)

Κάποια στιγμή θα το πετάξω μόνος μου το σώμα διότι πρέπει να χρησιμοποιήσω και τα άλλα που έχω 8)

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #230 στις: Απριλίου 27, 2013, 16:37 »
..αξιζει τον κοπο να φτιαχνουμε δικη μας ΦΤ/ση στις κεφαλες evod ,, η οχι? (2 - 2,5 ευρω εχουν ) ..αν ομως μαζευτουν πολλες νομιζω οτι συμφερει ε? ::)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #231 στις: Απριλίου 27, 2013, 17:01 »
Υπάρχουν πολλοί λόγοι να το κάνουμε, και αν θελουμε, συνεχιζουμε την συζητηση εδω: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16226.0.html

Επίσης υπάρχουν πολλοί λόγοι να μην το κανουμε, όπως το οτι δεν "τοχουμε', ή βαριόμαστε, ή ειμαστε πληρως ικανοποιημενοι απο τις κεφαλες του εμποριου, οι οποιες ειναι και φθηνες και αποδιδουν μια χαρα, οπότε συνεχίζουμε την συζήτηση εδώ  ;D

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #232 στις: Απριλίου 27, 2013, 17:15 »
..αξιζει τον κοπο να φτιαχνουμε δικη μας ΦΤ/ση στις κεφαλες evod ,, η οχι? (2 - 2,5 ευρω εχουν ) ..αν ομως μαζευτουν πολλες νομιζω οτι συμφερει ε? ::)
Σίγουρα συμφέρει ιδίως αν "πιάνουν" τα χέρια σου και βλέπεις καλά. Μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις πρώτα αυτά που υποδεικνύουν ο Pastafarai (απάντηση #244) και έπειτα ο slammer (απάντηση #223). Επεκτείνουν τη ζωή του ατμοποιητή σίγουρα.... και δοκιμασμένα.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #233 στις: Απριλίου 27, 2013, 21:34 »
tsiv/stepha: Μάλλονε τον έχει ρίξει καμιά δυο φορές κι αυτός, δεν παίρνω όρκο.
Yannis74: Με το φόβο να μη βγω off topic για μένα αξίζει να μην πάρεις έτοιμη αντίσταση λιγάκι στην οικονομία, είναι ένα δεκαευράκι το μήνα αν θες να τον αλλάζεις σχετικά συχνά.. Αλλά πιο πολύ φτιάχνω του φίλου μου εγώ "χειροποίητες" για το πρώτο πρόβλημα που είχα θέσει, ότι θα τον προτιμούσα με πιο χαμηλή αντίσταση. Θα μου πεις αν ξεκινήσει καινούργιος θα του βγει η αντίσταση όσο θέλει; Αν ρωτήσει πριν το δοκιμάσει ναι!

Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #234 στις: Απριλίου 28, 2013, 22:16 »
Οι συζητήσεις εδώ είναι μόνο για τον ατμοποιητή με τις γνήσιες αντιστάσεις της kanger
ή εν πάση περίπτωσή για τον εργοστασιακό ατμοποιητή.
Όποιος θέλει και πιστεύει πως μπορεί να βοηθήσει κάποιον με τις γνώσεις του αλλάζοντας
ή μετατρέποντας την "μαμίσια" αντίσταση, ας μην το κάνει σε αυτό το νήμα αλλά στο σχετικό
νήμα εδώ


 Από το συντονισμό:
Παρακαλούμε τα μέλη που γράφουν σ' αυτό εδώ το νήμα να μην αρχίζουν συζητήσεις για σεταρίσματα φιτιλιών, σπείρες αντιστάσεων, σύρματα και άλλες τέτοιες "μικροχειρουργικές" επεμβάσεις. Οι ατμοποιητές αυτοί έχουν έτοιμα ανταλλακτικά σετ
του πυρήνα τους (έτοιμα σετ φιτλιοαντίστασης μαζί με τη βάση τους). Τα ανταλλακτικά τους σετ, τα οποία μπαίνουν πανεύκολα με ένα βίδωμα, είναι μιας χρήσης και όσο αντέξουν. Δεν φτιάχτηκαν για να βάζουν οι χρήστες δικές τους χειροποίητες αντιστάσεις και φιτίλια.

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #235 στις: Μαΐου 01, 2013, 01:44 »
 :bye: ..εχει δουλεψει κανεις τon Evod με ego-mini μπαταριες ? θα κανει σωστη επαφη , κανενα 3ωρο θα την βγαζει ? μην παρω και πανε χαμενες 8)

Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #236 στις: Μαΐου 01, 2013, 01:46 »
Σπείρωμα eGo έχει ο ατμοποιητής και κάνει για τις μπαταρίες που είναι ... eGo.
Όσον αφορά τη διάρκεια να υπολογίσεις αν με μια 650 mAh βγάζεις ικανοποιητικά
Χ ώρες με την mini θα θες τον μισό χρόνο περίπου αφού είναι 350 mAh  :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #237 στις: Μαΐου 01, 2013, 02:08 »
Θα έλεγα ότι με την 350ρα θα έχεις όχι μόνον ελάχιστο "ωφέλιμο" χρόνο, αλλά και άτμισμα "αδύναμο". Οχι μόνον η χωρητικότητα, αλλά και η ισχύς της μικρής εγκο δεν αρκεί για ικανοποιητικό άτμισμα.
Ακόμη και με την 1.8 ομ.
Οταν μάλιστα η μπαταρία μισοαδειάσει, η πτώση τάσης θα είναι εξαιρετικά ενοχλητική

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #238 στις: Μαΐου 01, 2013, 09:13 »
Ενα ερώτημα και απο εμένα επειδή κάποιος είπε οτι η 1.8 αντίσταση πρέπει να δουλεύει κάτω απο τα 3.6. Με την evod μπαταρία που είναι στα 3.7 δουλεύει άψογα η δίνει καμμένο;

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #239 στις: Μαΐου 01, 2013, 09:35 »
Δουλευει άψογα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 26 6144 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:54
από Tem
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117107 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825246 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508341 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155240 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569342 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244371 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294813 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1282 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog