vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

173 επισκέπτες, 6 χρήστες
lagoudakis, Milarepa, mathimatikos1966, io, manoslykos, maprix

Twitter

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #240 στις: Μαΐου 01, 2013, 10:35 »
 Δεν βρήκα πουθενά για καθαρισμό της  evod αντίστασης , ξέρει κανείς ; :sign_voithiaaaa:
 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #241 στις: Μαΐου 01, 2013, 10:59 »
Aποσυναρμολόγησε απλά την κεφαλή ώστε να έχεις πρόσβαση για καθάρισμα της φιτιλοαντίστασης


Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #242 στις: Μαΐου 01, 2013, 11:06 »
 Το καπάκι δεν μπορούσα να ανοίξω , και φοβήθηκα ότι ανοίγει αλλιώς .Θέλει με πενσάκι άνοιγμα .
  :thank_you2:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #243 στις: Μαΐου 01, 2013, 11:14 »
Καλύτερα να χρησιμοποιήσεις μια παλιά μπαταρία, που πανω της θα βιδώσεις την βάση και την κεφαλή. Στη συνέχεια κρατώντας τη μπαταρία και τραβόντας με ένα πενσάκι από το αξονάκι θα βγεί εύκολα...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #244 στις: Μαΐου 01, 2013, 11:16 »
Το καπάκι δεν μπορούσα να ανοίξω , και φοβήθηκα ότι ανοίγει αλλιώς .Θέλει με πενσάκι άνοιγμα .
  :thank_you2:
Ανοίγει βέβαια σχετικά εύκολα και χωρίς πενσάκι

Αποσυνδεδεμένος Akis_

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #245 στις: Μαΐου 01, 2013, 12:17 »
Κάτοχος από χτες κι εγώ ενός πακέτου DELIRIUM 69, αγορασμένο από το ηλεκτρονικοτσιγαράδικο (υποκατάστημα Συγγρού). Η εξυπηρέτηση από τα παιδιά εκεί ήταν άμεση και φιλική. Μάλιστα ενώ είχα παραγγείλει  και 4 επιπλέον κεφαλές, όταν άνοιξα το πακέτο είδα ότι είχαν βάλει 5 κεφαλές. !!! Τις ευχαριστίες μου λοιπόν στο κατάστημα γι αυτό το δωράκι.

Σίγουρα είναι μια καλή "εισαγωγική" περίπτωση που πρέπει να δει κάποιος  νεοεισερχόμενος στο η.τ. Σαν πακέτο είναι ολοκληρωμένο, με μπαταρία passthrou 650ρα, άρα φορτίζοντας την μπορεί άνετα να την έχει μαζί του και στην έξοδό του, μίας και είναι λεπτή καλοσχεδιασμένη και με διακριτικό μεταλλικό χρωματισμό.

Η τιμή του, τόσο για την μπαταρία 12€, όσο για τον ατμοποιητή 6€ αλλά (και το βασικότερο όλων) για τα ανταλλακτικά του 1,5€, είναι πάρα πολύ καλή.

Πριν την αγορά του, είδα και διάβασα το αντίστοιχο νήμα του forum, όπως και την παρουσίαση στο βίντεο που έκανε ο gewre. Στο τέλος του βίντεο σκέφτηκα : "Με αυτό θα πνιγώ στον ατμό..." αλλά φευ...

Δεν γνωρίζω τι διαφορετικό είχε κάνει ο gewre στον δικό του στο βίντεο ή ποιας σύνθεσης υγρά άτμιζε, αλλά όσο και εάν προσπάθησα , δεν μπόρεσα να δω αυτό το "ντουμάνι" που έλεγε.

Ο ατμός είναι υποτονικός, σε σημείο που να είναι λιγότερος και από έναν CE4 εργοστασιακό. Αν δεν "τσιτσίριζε" λίγο ίσως δεν καταλάβαινα ότι λειτουργεί. Άρα λοιπόν μεγαλύτερη προσπάθεια να δω σωστή τζούρα. Ένα άλλο σημείο που με παραξένεψε, και το κατάλαβα ελάχιστα αργότερα, είναι ότι μετά από λίγη χρήση, στέγνωνε το στόμα μου...(δικαιολογημένο με τόσο αέρα που τράβαγα).

Αν προσέξει κανείς την βάση του ατμοποιητή, εκεί στο σαγρέ σημείο θα δει 3 μικρές τρύπες εισαγωγής αέρα. Παίζοντας και δοκιμάζοντας, κατέληξα ότι για μένα 2 μόνο τρύπες είναι ότι πρέπει. Η τζούρα γίνεται σαφώς πιο σφιχτή.

Αν κανείς στις απανωτές τζούρες φυσήξει ελάχιστα θα δει καπνό να βγαίνει από τις τρύπες. Δεν ξέρω εάν με ενοχλεί αλλά είναι σίγουρα πρωτόγνωρο.

Μακάρι να ισχύει η "συνηθισμένη" απάντηση, των ελαττωματικών παρτίδων κεφαλών και να μην είναι κάτι άλλο. Θα δείξει....

Ένα άλλο σημείο που τράβηξε την προσοχή μου είναι ο αρκετά πιό κρύος ατμός που παράγει σε σχέση με τους "πανωφυτιλάτους", αλλά βέβαια όχι χωρίς κόστος. Μετά την 3 τζούρα η βάση του ατμοποιητή "βράζει" και με αναγκάζει να σταματάω από φόβο για την μπαταρία. Ακόμα μία τροχοπέδη....

Αυτά τα ολίγα ως πρώτες εντυπώσεις κάποιων ωρών και μακάρι να πάει καλύτερα....




Διόρθωση μεγέθους γραμματοσειράς.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2013, 13:17 από alexmach »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #246 στις: Μαΐου 01, 2013, 12:28 »
Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής είναι καλός παραγωγός ατμού και το κυριώτερο βγάζει πολύ καλά τα αρώματα σε αντίθεση με όλους του πανωφιτιλάτους.... κάτι δεν πάει καλά στη περιπτωση σου.
Το πρώτο που σκέφτομαι είναι να φορτίσεις καλά τη μπαταρία, στην αρχή θέλει 4-5 πλήρεις φορτίσεις μέχρι να αποδόσει σωστά. Εναλλακτικά να τον τοποθετήσεις σε άλλη μπαταρία να δείς πως παίζει.
Η αλήθεια είναι ότι ο Delirium69 έρχεται με αντίσταση 2.5-2.6Ω που είναι αρκετά μεγάλη για κοινές Ego και λειτουργεί λίγο υποτονικά (σκέψου ότι άνετα η 2.5Ω παίζει μέχρι και τα 5V), πάρε μια κεφαλή 1.8Ω (πουλιέται ως Evod ή ως Primero) και δοκίμασε...
Επίσης δοκίμασε μια άλλη κεφαλή από τη συσκευασία, να δείς αν έχει το ίδιο αποτέλεσμα...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2013, 12:56 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος Akis_

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #247 στις: Μαΐου 01, 2013, 13:41 »
Αγαπητέ slammer,
δεν ξέρεις πόσο θέλω να έχεις δίκιο εσύ και άδικο εγώ. Ακολούθησα τις οδηγίες του καταστήματος και βέβαια η μπαταρία ήταν φορτισμένη ΟΛΗ την νύχτα. Βέβαια δοκιμάστηκε και σε σταθερό ego-passthrou και σε variable voltage. Ακόμα το πέρασα και από mod vv1 (μπας και είναι η ιδέα μου)....τίποτα....πάντα τα ίδια.
Δεν γνωρίζω τί αντίσταση είχε ΗΔΗ φορεμένη όταν το πήρα, αλλά είπα να την ταλαιπωρήσω όσο πάει και μετά να βάλω την ανταλλακτική. Σίγουρα θα ψάξω όπως λες να βρω και την 1,8. Και μετά σειρά έχουν και οι άλλες 5 spare που πήρα...ζάφτι....κάποια θα δουλέψει να δούμε και εμείς "ντουμάνι".


Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου. :)

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #248 στις: Μαΐου 01, 2013, 13:50 »
Μηπως χρησιμοποιεις υγρα με πολυ pg?

ακομα αυτην την απορια με τον ατμο στα video ειναι λιγο παραπλανιτικη ατμισε σε μαυρο φοντο την ωρα που ατμιζεις καθως τραβας βιντεο με το κινιτο σου και θα σιγκρινεις :D :D

ετσι νομιζα και εγω μετο μοντακι μου στην αρχη

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #249 στις: Μαΐου 01, 2013, 13:59 »
:bye: ..εχει δουλεψει κανεις τon Evod με ego-mini μπαταριες ? θα κανει σωστη επαφη , κανενα 3ωρο θα την βγαζει ? μην παρω και πανε χαμενες 8)

Δουλεύοντάς τον με mini 400mah δούλεψε άψογα με την αναμενόμενη μειωμένη αυτονομία βέβαια. Οπως κ με όλους τους άλλους κλιαρό που έχω (κρύσταλ, μόνο βίβι). Οταν είμαι έξω, θέλω να είμαι κομψή :tongue_smilie: , οπότε έχω κανα δυο τέτοιες κ καμιά 650 καβάτζα και κάνω τη δουλειά μου ανετότατα!!! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2013, 14:32 από zerom »

Αποσυνδεδεμένος Akis_

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #250 στις: Μαΐου 01, 2013, 14:33 »
Αγαπητέ LKLO330


Δική μου παράλειψη που δεν ανέφερα τι υγρά έβαλα. Οι δοκιμές έγιναν με α) inawera Dirty + καπνικο της inawera, β) 11 PURE βάση 50/50 + c-blend της FlavourLand, g) 11 PURE βαση VG 0 mg + DIY άρωμα (δικό) μου.


Όλα αραιωμένα με 13-17 % με WFI "νερό"......

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #251 στις: Μαΐου 01, 2013, 15:03 »
τοτε δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο απλα αρχισε τις δοκιμες με κεφαλες μικροτερης αντιστασης ,αν εχεις πολιμετρο μετρα τες, οι ατμο ζεστενονται στα απανοτα αλλα λες οτι καει πολυ μηπως εχεις θεμα με την μπαταρια? δοκιμασες καποια αλλη ego??

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #252 στις: Μαΐου 01, 2013, 15:13 »
Όλα αυτά τα πλαστικά clearomizers το έχουν το θεματάκι τους όταν πολυζοριστούν (μου έρχεται η μυρωδιά του πλαστικού), αλλά ο evod είναι από τους πιο ανθεκτικούς.
Το πιο πιθανό είναι να έπεσες σε κακή κεφαλή (αφού τη δοκίμασες και σε άλλη μπαταρία)... ακόμα και η 2.5 βγάζει πολύ ντουμάνι απλά η γεύση είναι λίγο υποτονική.

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #253 στις: Μαΐου 01, 2013, 17:12 »
..μια κεφαλη 1,8 (primero) που εχω εδω και 9 μερες ,, εχει φαει 4-5  burn ,σε μπαταρια primero kai Vamo vv,  πλισυματα , αλλαγες  υγρων ,  και συνεχιζει στοιχημα να εχει χασει 5% αποδοση ...  :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #254 στις: Μαΐου 01, 2013, 17:22 »
Αντέχει πολύ είναι αλήθεια.... με τα δικά μου υγρά που είναι ελαφρώς αρωματισμένα, μετά το 4ο dryburn δεν ξεβρωμίζει ή δεν αντέχω εγώ μέχρι να ξεβρωμίσει... :laugh1:  με ποιο δυνατά αρώματα μπορεί να πάει πολύ περισσότερο.
Στην έκδοση delirium69, που ο ατμοποιητής δεν έχει κάλυμα και το υγρό φαίνεται, καταλαβαίνεις αμέσως πότε μπουκώνει η αντίσταση, αρχίζει να βγαίνει από τα φυτίλια πολύ σκούρο υγρό σαν χρώμα... δείγμα ότι η αντίσταση μαύρισε....




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246379 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572264 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122100 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326894 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827691 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios