vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

173 επισκέπτες, 6 χρήστες
io, lagoudakis, Milarepa, mathimatikos1966, manoslykos, maprix

Twitter

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος zellps2

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙ-ΖΩ αρα ΖΩ!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #195 στις: Απριλίου 21, 2013, 03:23 »

Φιλε zellps


  αν η αντισταση που εχει ο ατμο σου ειναι 1.8 πρεπει να παιξεις στο μοντ απο 3.1 εως 3.4 βολτ


  αν η αντισταση ειναι 2.5 πρπει να παιξεις απο 3.9 εως 4.2 βολτ

με επισκευασιμο πως επεζα 1.3 οημ με 3.9 βολτ υπο φορτιο και δεν ειχα κανενα θεμα????
ατμιζω σταθεροτατα στα 9 με 10 βαττ η κεφαλη ηταν η μαμα απο την αρχικη συσκευασια, ανταλακτηκη δεν εβαλα, μαλλον εφταιγε η παρτιδα η το συγγεκριμενο κομματι που βρωμαγε πλαστικιλα απο το σωμα μαλλον και οχι απο την κεφαλη ατμοποιησης!


επισης μην νομιζετε πως ειναι μονο της kager γιατι καπου ειδε το ματι μου τετοιο ατμο αλλα εγραφε και πανω με μεγαλα γραμματα evod ! (το πρωτο που δοκιμασα δεν εγραφε τπτ, του πριμερο εχει στη βαση το ''νομπακο'') μου θυμησε αμεσως τις β διαλογης και πιο ευπαθεστατης κατηγοριας μπαταριες ego-t οπου κουδουναγαν και χαλαγανε αμεσως, ασε που το πακετο ελεγε απεξω wE  Go Together :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #196 στις: Απριλίου 21, 2013, 03:56 »
Η βάση έχει λογότυπο, οι κεφαλές δεν έχουν τιποτα. Με κάποια ποσότητα σου γράφουν ότι θές οπότε δεν νομίζω ότι η κενή βάση να σημαίνει noname....
Βεβαια δεν θεωρώ απίθανο να αρχίσουν σιγα σιγα να έρχονται και κλώνοι, αλλά προς το παρόν δεν φαίνεται κάτι τέτοιο. Κάποιες αποκλίσεις ή ακόμα και αστοχίες στην ποιότητα είναι φυσιολογικό να υπάρχουν σε κινέζικα προιόντα χαμηλού κόστους ακόμα κι αν προέρχονται από το ίδιο εργοστάσιο.

Στην αρχή, δύο κεφαλές που δοκίμασα από διαφορετικά μαγαζιά είχαν ακριβώς την ίδια μποχα που θέλει μισό τανκ για να φύγει, εκτός αν χρησιμοποιεί κανείς υπεραρωματισμένα υγρά οπότε μπορεί να μη πάρει χαμπάρι τιποτα.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η αντοχή των κεφαλών στη τάση. Ενω άλλες έτοιμες κεφαλές για άλλους ατμοποιητές, στα 1.8Ω παραμορφώνουν τη γεύση από 3.7-3.8V, αυτές δεν χαμπαριάζουν τίποτα. Σε evic που είναι ευγενές στην απόκριση, πάει χαλαρα μέχρι 4.0-4.1V μέχρι να έχω αλλιώσεις, ενώ η κεφαλή των 2.5Ω τραβάει γερά και αρκετά ψηλώτερα. Αυτό σημαίνει καλή τροφοδοσία... Αν τα κάνεις αυτά σε vivi, CE4 κλπ θα φας καμένο και πλαστικίλα μέχρι αηδίας.


Αποσυνδεδεμένος zellps2

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙ-ΖΩ αρα ΖΩ!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #197 στις: Απριλίου 21, 2013, 04:43 »
το evod το ειδα στο σωμα και ουτε στην βαση αλλα ουτε και στη κεφαλη,γιαυτο εχω τις υποψιες μου, σαν να κανει διαφημιση θελει να πει,


φιλε μου στις κεφαλες που αντεχουν η διαφορα ειναι το διαμετρημα της αντιστασης, οσο πιο μικρο τοσο πιο ευκολα πυρωνει και το αναποδο, οσο πιο χοντρο τοσο πιο αργα πυρωνει! παντως σε γενικες γραμμες 4η μερα που το εχω καλα παει

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #198 στις: Απριλίου 21, 2013, 14:56 »
Μετα απο μια εβδομαδα συμβιωσης με τον Evod μονο καλα λογια εχω να πω...

Ατμιζω 3 υγρα κατα κανονα, Tribecca, RY69 και Cigarillos. Και με τα τρια εχω παρα πολυ καλη γευση και πυκνο ντουμανι  :yes:

...ισως λιγο πιο ουδετερη γευση απο οτι θα ηθελα παιρνω με το Tribecca αλλά δεν με ενοχλει.

Με 1.8 αντισταση(τουλαχιστον οταν το εχω σε απλη μπαταρια).

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #199 στις: Απριλίου 22, 2013, 03:52 »
Μετά από περίπου 3 ημέρες αποκλειστικής χρήσης, και πάνω από 15-20ml, εμφανίστηκαν τα πρώτα σημάδια κόπωσης...
Αν και η παραγωγή ατμού δεν μειώθηκε, όμως έχει σφίξει λίγο και η γεύση έχει χάσει την ζωντάνια που είχε τις προηγούμενες ημέρες. Για να είμαι σίγουρος για τις παρατηρήσεις μου, έβαλα μια καινούργια κεφαλή και όντως όλα επανήλθαν στα φυσιολογικά επίπεδα.
Από την εμπειρία μου με τα φιτίλια, ακόμα και στις αντιστάσεις που φιάχνω σε επισκευάσιμους, σίγουρα μετά την τρίτη μέρα έχω αλλιώσεις και κάνω ένα dry burn για να καθαρίσει το φιτίλι, οπότε γιατί να μην ισχύει το ίδιο και στον eVod?
Για να γίνει dryburn ο Evod, πρέπει να αφαιρεθεί το πλαστικό από την κεφαλή, ο σωλήνας-άξονας πάνω από την αντίσταση και το κομματάκι φιτίλι που είναι εκτός αντίστασης. Τα άνοιξα όλα αυτά και όντως η αντίσταση ήταν μια μαύρη μάζα που δεν ξεχώριζαν κάν σπείρες. Με dryburn η αντίσταση έγινε λευκή, επανατοποθέτησα τα πράγματα και πλέον λειτουργεί σαν καινούργιος.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2013, 12:20 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος spiruni

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΤΜΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #200 στις: Απριλίου 22, 2013, 04:39 »
το κομματάκι φιτίλι δλδ το ξανα εβαλες ?πες μας σε παρακαλω φιλε


Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #201 στις: Απριλίου 22, 2013, 04:49 »
Το κομματάκι το φιτίλι, αν και είχε μαυρίσει λίγο το ξαναέβαλα προσεκτικά στην θέση του (θέλει και προσοχή στο βγάλσιμο να μη διαλύσει).
Μπορεί άνετα να τοποθετηθεί νέο, μάλλον είναι δυο κομματάκια του 1mm αλλά δεν είμαι σίγουρος, θα το τσεκάρω την επόμενη φορά και πιθανόν να το αλλάξω, γιατί θα έχει χειροτερέψει η κατάσταση του μέχρι τότε.... Εναλλακτικά ένα γρήγορο πέρασμα με φλόγιστρο θα το κάνει και αυτό ολόλευκο.

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #202 στις: Απριλίου 22, 2013, 12:27 »
@slammer και σε μενα το ιδιο...3-4η μερα ηθελε dry burn...μετα στρωνει....

Γενικα, ειτε ειναι top ειτε bottom coil στην εβδομαδα επανω πάντα κοιταζω να βαζω καινουργιο ανταλλακτικο(οταν βαριεμαι να στηνω φυτιλοαντισταση  ;D )
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2013, 12:34 από Lazy Dog »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #203 στις: Απριλίου 22, 2013, 12:40 »
Νομίζω καμμια φιτιλοαντίσταση δεν παίζει καλά (όταν λέμε καλά εννοούμε κυρίως καθαρή γεύση) μετά από 3-4 ημέρες ή πάνω από 20ml (εξαρτάται και το υγρό). Βέβαια οι φιτιλοαντιστάσεις με μεγαλύτερους πυρήνες και πιο αραιές σπείρες αντέχουν περισσότερο (ο Evod έχει 6 σπείρες σε 2άρι φιτίλι, τουλάχιστον ο 1.8Ω). Μου φαίνεται ότι θα αποδειχτεί και πολύ ανθεκτικός στο dry burn, όπως τον βλέπω, θα αντέξει τουλάχιστον 15-20 ημέρες...
Πάντως οι εντυπώσεις μου είναι πάρα πολύ καλές, είναι εύκολος, ελαφρύς, όμορφος, γεμίζει εύκολα και το κυριώτερο... παίζει καλα! Έχει ένα προβληματάκι με το evic που μερικές φορές δεν κάνει επαφή αλλα σε EGO πάει σφαίρα...

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #204 στις: Απριλίου 22, 2013, 12:45 »
^^Συμφωνω απολυτως  :)

(Για οποιον ατμιζει tribeca και σε καινουργια αντισταση δεν παιρνει καλη γευση ή αρνειται να στρωσει το φυτιλι, πριν τον εκπαραθυρωσει ας βγαλει το αξονακι και ας σταξει 2-3 σταγονες επανω στην αντισταση)

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #205 στις: Απριλίου 22, 2013, 12:50 »
Πρέπει τελικά να παραδεχτώ το λάθος μου και να ομολογήσω ότι οι μπουρμπουλήθρες οφείλονταν σε δική μου λάνθασμένη χρήση  :wall: :wall: :wall:
Εδώ και 2-3 μέρες του πίνω το αίμα και δεν έχει βγάλει κανένα κουσούρι. Τον στραγγίζω πριν τον ξαναγεμίσω και μπουρμπουλήθρες  :nope: :nope: :nope:

Τα φυτιλάκια πάνω από την αντίσταση, καλό είναι να τα πετάτε, γιατί δεν γίνεται (δεν είναι καθόλου εύκολο και δεν αξίζει και τον κόπο) να καθαριστούν, εκτός κι αν δεν έχετε άλλο φυτίλι για να τα αντικαταστήσετε. Αγοράστε ένα πολύ λεπτό φυτίλι για να μπορείτε να τα αλλάζετε ή αν έχετε καμιά κεφαλή από mini/vivi nova, αυτές με τα πολλά, λεπτά και μακριά φυτίλια, κόψτε δυο κομματάκια και βάλτε από αυτά, κάνουν μια χαρά (το δοκίμασα χτες).

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #206 στις: Απριλίου 22, 2013, 13:42 »
Πρέπει τελικά να παραδεχτώ το λάθος μου και να ομολογήσω ότι οι μπουρμπουλήθρες οφείλονταν σε δική μου λάνθασμένη χρήση  :wall: :wall: :wall:



Τι του έκανες δηλαδή???

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #207 στις: Απριλίου 22, 2013, 13:48 »
Δεν τράβαγα σωστά τις τζούρες και δεν άφηνα έτσι το υγρό να ατμοποιηθεί πλήρως και είχα μπουρμπουλήθρες  :wall: :wall: :wall:

Μάλλον το ίδιο πρέπει να ισχύει και για τον mini T3 (θα τον ξαναδοκιμάσω).

Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #208 στις: Απριλίου 23, 2013, 16:10 »
Αγόρασα χθες τον συγκεκριμένο, ως delirium από κατάστημα ovale.

Πρώτο πρόβλημα... Ακούγοντας μπουρμπουλήθρες, θεώρησα σωστό να τον ξεβιδώσω απ την μπαταρία και να τον φυσήξω απ το στόμιο για να φύγουν τυχόν υγρά που είχαν μαζευτεί στο σωλήνα του. Ξεκίνησα να τον φυσάω με τη στάθμη του υγρού λίγο πάνω απ το 1,2 και όταν σταμάτησα η στάθμη ήταν λίγο πάνω απ το 0,4!!! Εκεί ξεβίδωσα την κεφαλή, την φύσηξα να γύγει το όποιο υγρό και συνέχισα να ατμίζω. Σήμερα την ξαναπάτησα, αλλά σταμάτησα έγκαιρα κι έτσι έχασα μόνο 0,2 ml...

Δεύτερο πρόβλημα και πιο σοβαρό... Πλαστικίλα ασταμάτητη και καθόλου γεύση! Σήμερα το πρωί του έκανα ένα μπανάκι με χλιαρό νερό, έφυγε μεν η πολλή πλαστικίλα αλλά από γεύση τίποτα! Και ατμίζω σταθερά agrinio που έχει χαρακτηριστικά δυνατό άρωμα

Μάλον είμαι για ν αλλάζω άμεσα τη μανίσια κεφαλή?

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #209 στις: Απριλίου 23, 2013, 16:29 »
Καταρχας φιλε μου παντα στην αρχη ενα καλο μπανακι καλο κανει κακο δεν κανει...
Τωρα αν συνεχιζει να μην σου κανει τοτε μπορει να επεσες σε ελλατωματικη αντισταση και πας για καινουργια...
Αν στο κανει και η καινουργια τοτε το πιο πιθανον ειναι απλα να μην σου κανει αυτος ο ατμοποιητης και πας παρακατω... ;D
Τελος για να μην χανεις υγρα οταν φυσαμε το κλιαρο η το καρτο μας η...φυσαμε παντα απο το επιστομιο και αφου γυρισουμε προς τα πανω τον ατμοποιητη σαν το μιλκο... :tongue_smilie:
Ετσι απλα φυσαμε το παραπανισιο υγρο και οχι γενικα το υγρο μας...

 :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246379 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572264 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122101 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326894 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827691 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios