vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

389 επισκέπτες, 2 χρήστες
tsipi, JohnDag

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #180 στις: Απριλίου 20, 2013, 11:37 »
Προς το παρόν είναι όλοι γνήσιοι... είτε primero είτε delirium είτε σαν Evod... όλοι by Kanger!

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #181 στις: Απριλίου 20, 2013, 11:45 »
Ακόμα και σε αυτόν που δουλεύει καλά θα έχουμε θέμα με τα original και μαϊμού πράγματα?
Δηλαδή απλά και ξεκάθαρα γιατί δεν είμαι όλη μέρα μέσα στο internet όπως οι περισσότεροι από εσάς αν θέλω να πάρω ένα καλό ατμοποιητή από που να τον πάρω.
Και ρωτάω στα ίσια τον Giannis Pap που είναι και διαχειριστής έχει να πει κάτι ή πετάει έτσι σπόντες στο αέρα?
Εμείς που είμαστε πιο άσχετοι μπερδευόμαστε και θέλουμε δεδομένα όχι εικασίες.
Όποιος έχει να πει κάτι να το πει τώρα αλλιώς να σιωπήσει για πάντα.

Ώπα ρε φίλε για κούλαρε λίγο.

Άκου να ''σιωπήσει για πάντα'' >:( >:( >:(

Κάτσε διάβασε για να μάθεις όπως και όλοι εμείς που ''είμαστε όλη τη μέρα στο ίντερνετ''

Τι περιμένεις να σου πούμε από που να ψωνίσεις λες και είμαστε μέσα στον ατμοποιητή?

Και αν σου βγει σκάρτο να μας πεις γιατί σου το είπαμε και δεν ''σιωπήσαμε για πάντα''? :eleos: :eleos: :eleos:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #182 στις: Απριλίου 20, 2013, 11:55 »
και να προσθέσω σε αυτά που λέει ο tsiv, ότι παρόλα αυτά, έχουμε φάει φόλες... όχι λίγες....
Απλά προσπαθούμε να ανταλλάξουμε εμπειρίες για να γλιτώσουμε όσες πιο πολλές μπορούμε...

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #183 στις: Απριλίου 20, 2013, 12:03 »
 Τι να πω , εγώ ένα Evod που πηρά και 4 κεφάλες μου βγήκαν εντάξει  :thumpup: .
 

Αποσυνδεδεμένος savvis66

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Carto με λεμόνι στο μπαλκόνι κ' η pg μου φουντώνει
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #184 στις: Απριλίου 20, 2013, 12:08 »
Ακόμα και σε αυτόν που δουλεύει καλά θα έχουμε θέμα με τα original και μαϊμού πράγματα?
Δηλαδή απλά και ξεκάθαρα γιατί δεν είμαι όλη μέρα μέσα στο internet όπως οι περισσότεροι από εσάς αν θέλω να πάρω ένα καλό ατμοποιητή από που να τον πάρω.
Και ρωτάω στα ίσια τον Giannis Pap που είναι και διαχειριστής έχει να πει κάτι ή πετάει έτσι σπόντες στο αέρα?
Εμείς που είμαστε πιο άσχετοι μπερδευόμαστε και θέλουμε δεδομένα όχι εικασίες.
Όποιος έχει να πει κάτι να το πει τώρα αλλιώς να σιωπήσει για πάντα.

Αφού φίλε μου θέλεις ξεκάθαρες απαντήσεις θα σου πω εγώ την γνώμη μου.Να πάρεις έναν επισκευάσιμο να φτιάχνεις την αντίστασή σου μόνος σου όπως θέλεις για να μην πέφτεις θύμα κανενός εργοστασίου και κανενός καταστήματος.Ίσως όμως χρειαστεί να περάσεις λίγες ώρες στο ίντερνετ.Συγνώμη για το offtopic...

Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #185 στις: Απριλίου 20, 2013, 12:09 »
Και ρωτάω στα ίσια τον Giannis Pap που είναι και διαχειριστής έχει να πει κάτι ή πετάει έτσι σπόντες στο αέρα?
Εμείς που είμαστε πιο άσχετοι μπερδευόμαστε και θέλουμε δεδομένα όχι εικασίες.
Όποιος έχει να πει κάτι να το πει τώρα αλλιώς να σιωπήσει για πάντα.


Αναφέρθηκε εδώ:

Πήγα να αλλάξω κεφαλή πριν λίγο γιατί έπεσα σε σκάρτη που δεν έστρωνε με τπτ,
βάζω τη δεύτερη, πάω να ρουφήξω και δε ρούφαγε με τίποτα! Αέρας μηδεν!


Τι έφταιγε;


(Image removed from quote.)

Τελικά το μεγάλο πρόβλημα του ατμοποιητή είναι η ποιότητα και ο ποιοτικός έλεγχος των κεφαλών του.
Κρίμα, κρίμα, κρίμα...
Στις περίπου 10 κεφαλές που έχω αλλάξει, 3-4 πήγαν στα σκουπίδια είτε επειδή δεν έστρωνε η γεύση είτε τώρα γιατί είχαν το παραπάνω σφάλμα στην κατασκευη.

και η διαπίστωση μου ήταν:

Εφόσον υπάρχουν διαφορές σχεδιαστικά, μπορεί να μην είναι Kanger  :)

Είδες καμιά σπόντα ? για ποια εικασία μιλάς από μένα ? ένα μέλος λέει για διαφορετικές κεφαλές  :hmmm:

Καλό θα είναι να είσαι πιο προσεχτικός αλλά και ευγενής.

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #186 στις: Απριλίου 20, 2013, 16:20 »
Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα σχετικά με την Ασιατική αγορά.
1. Όλες οι βιομηχανίες κατασκευής ητ βρίσκονται στην Άπω Ανατολή
και κυρίως στην Κίνα (υπολογίζω σε ποσοστό γύρω στο 95% !)

2. Οι περισσότερες βιομηχανίες βγάζουν το ίδιο προϊόν με διαφορετικό branding
κατά παραγγελία δλδ όταν παραγγείλεις 2.000 ego-c μπορείς να επιλέξεις τι μάρκα
θα γράφει επάνω, τι θα γράφει το κουτί, τι ποιότητα θα είναι οι ατμοποιητές κλπ.
(ακόμα σε παραγγελίες από χονδρέμπορα μπορεί να γίνει αυτό για πολύ λιγότερα
κομμάτια ακόμα και μέσω internet)

3. Πράγματι τα περισσότερα εργοστάσια αντιγράφουν τα επιτυχημένα μοντέλα των
ανταγωνιστών τους αλλά αυτό παίρνει χρόνο και συνήθως οι αντιγραφές εντοπίζονται
εύκολα. Μέχρι στιγμής λίγα προϊόντα kanger έχουν αντιγραφεί λόγω της πολύ
καλής εργοστασιακής τιμής τους (νομίζω εκτός εάν υπάρχουν και άλλοι λόγοι...)

Τα υπόλοιπα περί original και διαφορετικών κλπ είναι απλώς marketing...  ;)

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #187 στις: Απριλίου 20, 2013, 16:22 »
...Στις περίπου 10 κεφαλές που έχω αλλάξει, 3-4 πήγαν στα σκουπίδια είτε επειδή δεν έστρωνε η γεύση είτε τώρα γιατί είχαν το παραπάνω σφάλμα (έλλειψη αυλακιού εισόδου αέρα) στην κατασκευη...

Μου έτυχε και μένα μιά τέτοια κεφαλή -μάλλον όχι της Kanger- και δουλεύει μόνο στα Αpollo LavaTube μου που έχουν "διχαλωτό" και κινούμενο με έλασμα πάνω-κάτω πόλο...

Αποσυνδεδεμένος gkasta

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #188 στις: Απριλίου 20, 2013, 22:18 »
Καλησπέρα σε όλους,
είμαι νέος στο φόρουμ και στο ηλεκτρονικό κάπνισμα. Θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με τον ατμοποιητή αυτόν. Ένώ την πρώτη μέρα που τον αγόρασα ένιωθα πιο γεμάτη την γεύση, από την τρίτη μέρα κι έπειτα δεν έχει καμμία σχέση η γεύση του κι νιώθω ότι μου καίει λίγο το λαιμό.(κάποιες τζούρες είναι σχεδόν χωρίς γεύση, σαν να είναι μπουκωμένο). Τι κάνω? Αλλάζω αντίσταση? Μπορώ να την καθαρίσω κάπως? Επίσης να ρωτήσω αν χρειάζεται ποτέ αλλαγή στα υπόλοιπα μέρη του πλην της αντίστασης... Να σημειώσω ότι τις τρείς μέρες αυτές κατανάλωσα περίπου 3ml ανά μέρα. Με συγχωρείτε αν οι απορίες μου ακούγονται λίγο περίεργες, αλλά όπως είπα και πριν είμαι καινούριος στο άτμισμα..
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #189 στις: Απριλίου 20, 2013, 22:42 »
Φίλε καλώς ήρθες. Δοκίμασε να αλλάξεις την αντίσταση. Δε νομίζω πως θα επανέλθει. Μπορεί η συγκεκριμένη να είχε μικρό χρόνο ζωής. Πάρε καβατζα να έχεις μερικές. Μπορει να χρειαστεί καπάκι να ξαναλλάξεις. Γενικότερα ανα μερικά γεμίσματα να βγάζεις την αντισταση πανω σε μια χαρτοπετσέτα, να πλένεις τα υπόλοιπα μέρη του ατμοποιητή κ να σκουπιζεις με άλλη χαρτοπετσέτα τον πόλο της μπαταρίας. :)

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #190 στις: Απριλίου 20, 2013, 22:58 »
Εγώ πλένω πάντα τις κεφαλές (και τους ατμοποιητές) με καθαρό οινόπνευμα ή ισοπροπυλική αλκοόλη ή απορρυπαντικό κουζίνας κάθε 2-3 γεμίσματα, τους ξεβγάζω καλά με νερό και τους αφήνω να στεγνώσουν καλά πριν τους επαναχρησιμοποιήσω και είδα ότι έτσι οι κεφαλές διαρκούν περισσότερο...

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #191 στις: Απριλίου 20, 2013, 23:42 »
Αν σου καίει τον λαιμό την αλλάζεις άμεσα. Με αυτά δεν παίζουμε.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #192 στις: Απριλίου 20, 2013, 23:57 »
και να συμπληρώσω ότι δεν φταίνε μόνο οι αντιστάσεις όταν χαλάνε γρήγορα...
μπορεί να φταίνε και κάποια υγρά που δημιουργούν περισσότερα κατάλοιπα ή ακομα και ο τρόπος με τον οποίο χρησιμοποιούμε τη συσκευή.

Αποσυνδεδεμένος gkasta

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #193 στις: Απριλίου 21, 2013, 02:10 »
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας..Παρηγγειλα ηδη καμμια δεκαρια αντιστασεις να εχω καβατζα.. Να ρωτησω ποια διαφορα κανει το 2,2 η 1,8 αντισταση που αναφερει? Απο αρωματα χρησιμοποιησα l&a , το ry4 και το vanilla..Εχετε να προτεινεται καποιο αξιοπιστο και οσο το δυνατον οικονομικο υγρο;  Τελος και κλεινω, τι λαθος μπορει να κανω στην χρηαη; π.χ. παταω συνςχομςνα το κουμπι αρκετη ωρα; Ευχαριστω και συγνωμη για το μακροσυρτο μηνυμα!!!

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #194 στις: Απριλίου 21, 2013, 02:18 »
Η 1.8 αντίσταση θα σου βγάζει περισσότερο ντουμάνι αλλα θα σου τελειώνει και πιο γρήγορα την μπαταρία... ¨οσο πιο χαμηλά τα oHm της αντίστασης τόσο μεγαλύτερη η κατανάλωση ρεύματός αλλά και η παραγωγή ατμού...  :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342309 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206526 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541477 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597278 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357803 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592010 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios