vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

210 επισκέπτες, 8 χρήστες
john67, Giannis.B, axilleaspro, azografos, camber, Mulder, lagoudakis, danys620

Twitter

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #165 στις: Απριλίου 19, 2013, 15:05 »
..τον δοκιμάζω εδω και 2 ώρες σε Εgo και vamo , δύστυχος ΔΕΝ ,  λίγος ατμός!!  , έβγαλα και το ένα φιτιλακι , τζίφος ! ,,, το μονο θετικό που βλέπω μεχρι τωρα ειναι οτι δεν εχει διαρροές ,, αλά τι να το κάνω ! , ο CE4 μπροστά του ειναι ατμομηχανή !

Αποσυνδεδεμένος GATOS45

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #166 στις: Απριλίου 19, 2013, 15:13 »
Πήγα να αλλάξω κεφαλή πριν λίγο γιατί έπεσα σε σκάρτη που δεν έστρωνε με τπτ,
βάζω τη δεύτερη, πάω να ρουφήξω και δε ρούφαγε με τίποτα! Αέρας μηδεν!


Τι έφταιγε;



(Image removed from quote.)


Τελικά το μεγάλο πρόβλημα του ατμοποιητή είναι η ποιότητα και ο ποιοτικός έλεγχος των κεφαλών του.
Κρίμα, κρίμα, κρίμα...
Στις περίπου 10 κεφαλές που έχω αλλάξει, 3-4 πήγαν στα σκουπίδια είτε επειδή δεν έστρωνε η γεύση είτε τώρα γιατί είχαν το παραπάνω σφάλμα στην κατασκευη.


Απο που πηρες τις κεφαλες αυτες ?

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #167 στις: Απριλίου 19, 2013, 15:15 »

@Yannis74Ωμ? Μήπως πρέπει να δοκιμάσεις και μια ακόμα κεφαλή πριν βγάλεις συμπέρασμα?


@Spepeha
To ίδιο ακριβώς μου είχει τύχει σε ένα κάρτο Kanger πριν από πολύ καιρό, και σε άλλο ένα που δεν είχε κάν σπείρωμα (ναι δεν είχε κοπεί σπείρωμα στη βάση!)


Δυστυχώς αυτά είναι τα προβλήματα κακού ποιοτικού ελέγχου....

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #168 στις: Απριλίου 19, 2013, 15:25 »

Απο που πηρες τις κεφαλες αυτες ?


Δε νομίζω πως έχει σημασία γιατί και από τα 2-3 καταστήματα που ψώνισα, σε όλα έτυχαν κεφαλές για πέταμα. Δε φταίνε τα καταστήματα αλλά η ίδια η Kanger.


Πάντως, σίγουρα δεν ήταν κεφαλή του delerium 69. Θέλησα να βάλω πριν μια από αυτές που ήδη είχα αγοράσει και ήξερα πως είναι σίγουρα 1.8.


Αφού η μια δεν έστρωνε και η άλλη είχε το παραπάνω σφάλμα, έβαλα μια του delerium και πάει μια χαρά μέχρι στιγμης.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #169 στις: Απριλίου 19, 2013, 15:43 »
Αβυσσος η ψυχή της Kanger... και να σκεφτείς ότι είναι από τις καλύτερες εταιρίες... που να βγούνε και τα noname αντίγραφα.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #170 στις: Απριλίου 19, 2013, 16:02 »
Έχει δοκιμάσει κανείς με ασετόν ή ότι άλλο, να βγάλει τις τυπωμένες γραμμές των ml? Θολώνει το τζαμάκι;

Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #171 στις: Απριλίου 19, 2013, 16:54 »
Τι κεφαλές έβαλες, Primero ή Delirium ή ...... ?   :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #172 στις: Απριλίου 19, 2013, 17:00 »
Απ' ότι καταλαβαίνω όλοι αυτοί οι ατμοποιητές φιάχνονται προς το παρόν μόνο από την Kanger, οπότε έχει σημασία αν είναι Delirium, Evod, Primero κλπ? Δεν μιλάμε για τις ίδιες κεφαλές?

Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #173 στις: Απριλίου 19, 2013, 17:02 »
Εφόσον υπάρχουν διαφορές σχεδιαστικά, μπορεί να μην είναι Kanger  :)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #174 στις: Απριλίου 19, 2013, 17:05 »
Εχουμε τέτοια υποψία ή απόδειξη? Για να προσέχουμε δηλαδη...

Αποσυνδεδεμένος johnk102

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #175 στις: Απριλίου 19, 2013, 17:58 »
Άλλα τα μάτια του λαγού και άλλα της κουκουβάγιας…
Αν είναι Kanger, το λέει στο κουτί ή επάνω στον ατμοποιητή ή επάνω στο κουτί των αντιστάσεων…!!!
Αν όχι που να ξέρουμε?
εγώ ατμίζω KANGER EVOD BCC από τον Ιανουάριο και δεν είχα κανένα πρόβλημα.
Delirium και Primero που δεν λένε τι είναι…!!!! Δεν νομίζω να είναι τα ίδια. Και πως ξέρουμε ότι δεν είναι από Β’ Γ’ Δ’ κλπ εργοστασιάκι???
Ας προσέχανε θα έλεγα εγώ και εμείς ας παίρνουμε ότι πρέπει και όχι ότι να ΄ναι για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.
Όχι και να θάψουμε ίσως τον καλύτερο εργοστασιακό ατμοποιητή στο βωμό του κέρδους κάποιων μαγαζιών.
Αν είναι KANGER EVOD BCC οκ αν όχι ΔΕΝ το θέλω μεγάλε….


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #176 στις: Απριλίου 19, 2013, 18:05 »
Τα κουτάκια kanger evod λένε στις πεντάδες που αγοράζω. Κι εγώ είμαι της άποψης πως ένα εργοστάσιο τους φτιάχνει ακόμα...

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #177 στις: Απριλίου 20, 2013, 01:50 »
Θαύμα !!! ::) ::)   


ανοίγω και βλέπω οτι οι σπείρες της αντίστασης δεν ητανε  καλα μεταξύ τους  ειχε μεγάλο κενό στην μέση , τις στρώνω οσο μπορώ στα ίσια τους προσεκτικά ,, επίσης  ειχα αφαιρέσει και τα δυο φιτιλακια , οπότε προσθεσα ενα δικο μου μιας και του ΕΒΑΛΑ ποιο αραιό υγρό .... δοκιμή σε μπαταριά i-Want και ξαφνικά  ο ναι !  ΑΤΜΟΣ επιτέλους , μέχρι και ο Ήχος άλλαξε ,,ωραίο χλιαρό κροτάλισμα ,,ενώ πριν ήτανε μούγκα στην στρούγκα ;D  ..  τον βάζω στο Vamo ,,18350 στα 3,9v ,TZET !! , ,,στα 4.1v δεν βγάζει πλέον καμένο όπως πριν ... (πριν γίνει η επέμβαση ακόμα και στα 7watt έβγαζε καμένο )


τελικά ρε παιδιά με τις Κεφαλές γίνεται ένα μπάχαλο , μια έτσι μια γιουβέτσι ?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #178 στις: Απριλίου 20, 2013, 02:50 »
Πήγα να αλλάξω κεφαλή πριν λίγο γιατί έπεσα σε σκάρτη που δεν έστρωνε με τπτ,
βάζω τη δεύτερη, πάω να ρουφήξω και δε ρούφαγε με τίποτα! Αέρας μηδεν!


Τι έφταιγε;


(Image removed from quote.)


Τελικά το μεγάλο πρόβλημα του ατμοποιητή είναι η ποιότητα και ο ποιοτικός έλεγχος των κεφαλών του.
Κρίμα, κρίμα, κρίμα...
Στις περίπου 10 κεφαλές που έχω αλλάξει, 3-4 πήγαν στα σκουπίδια είτε επειδή δεν έστρωνε η γεύση είτε τώρα γιατί είχαν το παραπάνω σφάλμα στην κατασκευη.


Τις κεφαλές που δεν εχουν αυλάκια εισαγωγής αέρα μην τις πετάς! βγάλε τον πάτο του θετικού πόλου απο μια παλιά κεφαλή που έχει εισαγωγές αέρα και βάλτην στην καινουρια κεφαλή που δέν έχει εισαγωγή αέρα! Ο πάτος βγαίνει πολύ ευκολα! Βάλε εναν συνδετήρα στην κεντρική τρύπα και τράβα τον...  ;)

Αποσυνδεδεμένος katsignik

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #179 στις: Απριλίου 20, 2013, 11:17 »
Ακόμα και σε αυτόν που δουλεύει καλά θα έχουμε θέμα με τα original και μαϊμού πράγματα?
Δηλαδή απλά και ξεκάθαρα γιατί δεν είμαι όλη μέρα μέσα στο internet όπως οι περισσότεροι από εσάς αν θέλω να πάρω ένα καλό ατμοποιητή από που να τον πάρω.
Και ρωτάω στα ίσια τον Giannis Pap που είναι και διαχειριστής έχει να πει κάτι ή πετάει έτσι σπόντες στο αέρα?
Εμείς που είμαστε πιο άσχετοι μπερδευόμαστε και θέλουμε δεδομένα όχι εικασίες.
Όποιος έχει να πει κάτι να το πει τώρα αλλιώς να σιωπήσει για πάντα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246356 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572256 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122085 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298066 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511840 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios