vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος zellps2

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙ-ΖΩ αρα ΖΩ!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #150 στις: Απριλίου 16, 2013, 00:13 »
οταν θα βαλω την αλλη κεφαλη θα το κανω, εχω την υποψια πως το τσιμουχακι της κεφαλης μου το φερνει αυτο, αλλα αν ειναι μεχρι και στου εμποριου τους ατμο να τους πλυνουμε πριν τη χρηση καηκαμε! θελω να ελπιζω πως επεσα σε ζαβο και δεν θα ειναι ολοι ετσι γιατι ειναι πολυ καλος και δροσερος ατμο (βλεπε καλοκαιρι που ερχεται!) γιατι με την κεφαλη πανω δεν ξερω αν θα αντεξω αλλο...


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #151 στις: Απριλίου 16, 2013, 00:25 »
Ετσι ακριβώς. Και γιατί ο συγκεκριμένος είναι μάλλον ο καλύτερος bcc της αγοράς.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #152 στις: Απριλίου 16, 2013, 00:44 »
Εγώ πάντως ότι έγραψα παραπάνω και να συμπληρώσω ότι έχω οργανική φράουλα μέσα (δύσκολα τα οργανικά) και πάει σφαίρα :baby:

Ντουμάνι και απόδοση γεύσης... :cigar: :cigar: :cigar:

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #153 στις: Απριλίου 16, 2013, 17:28 »
 Τον παρέλαβα σήμερα και ατμίζω όλο το απόγευμα σκέτη βάση , διαρροές δεν είχα . Μου αρέσει και το χτύπημα και χλιαρός ατμός . Πλαστικίλα δεν είχα . Όχι , μου αρέσει ….
   :yes:

Αποσυνδεδεμένος zellps2

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙ-ΖΩ αρα ΖΩ!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #154 στις: Απριλίου 16, 2013, 22:33 »
σημερα δοκιμασα της νομπακο το πριμερο και τον ατμοποιητη της, τελικα ειχα πεσει σε σκαρτη παρτιδα γιατι αυτο που δοκιμασα ειχε απλα φυτιλιλα οπου μετα απο λιγη ωρα εστρωσε, ντουμανι γευση και δροσα στο μαξιμουμ!!!  :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος mitsos

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #155 στις: Απριλίου 16, 2013, 23:25 »
και σε ego αλλα και σε μοντακια με οχι πανω απο 3,7-3,9 βολτ δινει οχι καμμενο, απλα η γευση στο τριμπεκα ειναι πλαστικοποημενη σαν την πλαστικιλα του ce2 ενα πραγμα, που δεν ειχα με τον epsilon της νομπακο, ισως να επεσα σε λαθος παρτιδα??? >:(


Φιλε zellps


  αν η αντισταση που εχει ο ατμο σου ειναι 1.8 πρεπει να παιξεις στο μοντ απο 3.1 εως 3.4 βολτ


  αν η αντισταση ειναι 2.5 πρπει να παιξεις απο 3.9 εως 4.2 βολτ

Αποσυνδεδεμένος kathlos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #156 στις: Απριλίου 18, 2013, 11:36 »
Επειδη πολλά λέγονται για το διάφανο drip tip η δική μου λογική λέει το εξής.  Το έχουν κάνει διαφανές πλαστικό ώστε και καλά να μπαίνει πιο πολύ φως μέσα στο τανκακι και να βλέπεις την στάθμη του υγρού πιο εύκολα από τα πλαϊνά 'τζαμακια'. Επειδή δεν είναι απλά drip Tip αλλά είναι και η βάση του σωλήνα που κατεβαίνει μέχρι την αντίσταση.

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #157 στις: Απριλίου 19, 2013, 11:49 »
O ατμοποιητής αυτός νομίζω ότι είναι το καλύτερο εργοστασιακό clearomizer που έχω δοκιμάσει, τουλάχιστον από πλευράς απόδοσης γεύσης,  αφήνει πίσω Vivi, Thor, CEx κλπ
Αν αποδειχτεί σταθερός στην λειτουργία του, έχει διάρκεια και σταθερή ποιότητα ανταλλακτικών (αν και με την επιτυχία που έχει, θα γεμίσουμε κλώνους σε λίγο, με ότι σημαίνει αυτό...) τοτε μιλάμε για τον καλύτερο εργοστασιακό μέχρι σήμερα (αφήνω στην άκρη τα DCT).
Βέβαια δεν μπορώ να πώ ότι με αυτόν θα εγκαταλήψω τους επισκευάσιμους και ειδικά τους dripping, μια και η γεύση του ενώ είναι καλή, δεν τους φτάνει.Όμως το μέγεθος και η ευκολία χρήσης του, τον κάνει ιδανικό σύντροφο μιας Ego ή μιας miniEgo. Τη θέση όμως πάνω στο vamo μου ή ακόμα και στο evic μου δεν την κερδίζει.... :nope:

ΥΓ: Το επιστόμιο είναι ενιαίο με τους σωλήνες (εσωτερικό και εξωτερικό) οπότε λόγω σχεδίασης δεν βγαίνει... πολύ έξυπνη σχεδίαση με προφανή λόγο την μείωση κόστους κατασκευής.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #158 στις: Απριλίου 19, 2013, 12:21 »
Βέβαια δεν μπορώ να πώ ότι με αυτόν θα εγκαταλήψω τους επισκευάσιμους και ειδικά τους dripping, μια και η γεύση του ενώ είναι καλή, δεν τους φτάνει.Όμως το μέγεθος και η ευκολία χρήσης του, τον κάνει ιδανικό σύντροφο μιας Ego ή μιας miniEgo. Τη θέση όμως πάνω στο vamo μου ή ακόμα και στο evic μου δεν την κερδίζει.... :nope:

Εγώ τους εγκατέλειψα ήδη (εκτός του Diver που είναι εύκολος)

Την θέση του πάντως την πήρε πάνω στα καλύτερα ;D 8)

DNA 12 + DNA 20 8)



Υ.Γ
Στο vamo καλά κάνεις και δεν το βάζεις , θέλει σωστά smooth ρεύματα για να παίξει σωστά και όχι ότι να 'ναι ;)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #159 στις: Απριλίου 19, 2013, 13:47 »
Ήρθε και το αδερφάκι του και με έπιασε ντελίριο με το gun metal χρωματάκι του και την pass through μπαταρία...  :angel:



Αποσυνδεδεμένος kathlos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #160 στις: Απριλίου 19, 2013, 14:17 »
Δεν ήξερα ότι βγαίνει και με διάφανες εξωτερικό βολικό αλλά άσχημο

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #161 στις: Απριλίου 19, 2013, 14:22 »
Εμένα πάντως το μόνο τελικά που με χαλάει στο διαφανές τζαμάκι, είναι το γνωστό πράγμα σε όλους τους clearo: Οι ρημάδες οι γραμμές με τα ml. Kατά τα άλλα το σκούρο μεταλλικό χρώμα της μπαταρίας δένει εμφανησιακά πολύ με τις ιδίου χρώματος λεπτομέρειες του άτμο.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #162 στις: Απριλίου 19, 2013, 14:22 »

#160, kathlos:

Θα διαφωνήσω μαζί σου...
Εμένα αυτό το τελευταίο μ' αρέσει ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ περισσότερο!!!!!
Δεν ήξερα ούτε εγώ ότι βγαίνει κι έτσι.....

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #163 στις: Απριλίου 19, 2013, 14:58 »
Πήγα να αλλάξω κεφαλή πριν λίγο γιατί έπεσα σε σκάρτη που δεν έστρωνε με τπτ,
βάζω τη δεύτερη, πάω να ρουφήξω και δε ρούφαγε με τίποτα! Αέρας μηδεν!


Τι έφταιγε;





Τελικά το μεγάλο πρόβλημα του ατμοποιητή είναι η ποιότητα και ο ποιοτικός έλεγχος των κεφαλών του.
Κρίμα, κρίμα, κρίμα...
Στις περίπου 10 κεφαλές που έχω αλλάξει, 3-4 πήγαν στα σκουπίδια είτε επειδή δεν έστρωνε η γεύση είτε τώρα γιατί είχαν το παραπάνω σφάλμα στην κατασκευη.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #164 στις: Απριλίου 19, 2013, 15:05 »
Στις περίπου 10 κεφαλές που έχω αλλάξει, 3-4 πήγαν στα σκουπίδια είτε επειδή δεν έστρωνε η γεύση είτε τώρα γιατί είχαν το παραπάνω σφάλμα στην κατασκευη.

Δεν πιστεύω να ισχύει? :(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246356 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572256 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122085 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298066 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511840 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios