vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

108 επισκέπτες, 2 χρήστες
babis1993, Jorge

Twitter

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος taurus65

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • In God we trust.
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #135 στις: Απριλίου 15, 2013, 22:01 »
Τον έχω περίπου 15 ημέρες και πραγματικά είναι ό,τι καλύτερο στα clearo που έχω δοκιμάσει(nova, vision,ce4,MT3).Ουδέποτε παρατήρησα διαρροή, η κεφαλή του εξακολουθεί να είναι θαυμάσια. Επιβεβαιώνω τα της μπουρμπουλήθρας όταν κατέβει η στάθμη του υγρου.Τα μείον είναι οι υδρατμοί στο επιστόμιο το οποίο δεν αλλάζει.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #136 στις: Απριλίου 15, 2013, 22:05 »
προφανώς και στους Evod Bcc παρατηρείται διαφορά ποιότητας και συμπεριφοράς ανάλογα με το από πού τον έχει αγοράσει ο κάθε ένας... Έμενα π.χ. ούτε μπουρμπουλήθρες βγάζει ακόμα και αν τελειώσει όλο το υγρό και στεγνώσουν τα φιτίλια, ούτε διαρροές κάνει ούτε και χρειάστηκε να αφαιρέσω κανένα απο τα φιτίλια του για να παίζει κανονικά και απροβλημάτιστα...
Αυτό όμως που αξίζει να σημειωθεί είναι ότι σε όλες τις εκδόσεις (και σε αυτές που κανουν μπουρμπουληθρες η που βγαζουν καμμένο αν δεν αφαιρέσεις φιτίλι) υπάρχει κάτι κοινό  -συμφωνα με τις παρατηρήσεις των μελών σε αυτό το νήμα-... Όλοι οι Evod Bcc βγάζουν πολύ ντουμάνι και έχουν καλή απόδοση γεύσης!  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 15, 2013, 22:50 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #137 στις: Απριλίου 15, 2013, 22:22 »
Εγώ προχθές άλλαξα κεφαλή και στα μισά του τανκ μου κάνει κάποιες μπουρμπουλήθρες.

Τον ανοίγω επί τόπου και προσθέτω 2 ίνες από 2άρι φυτίλι = 1mm (έχει και αυτό το καλό ότι μπορείς να επέμβεις ανά πάσα ώρα και στιγμή αφού δεν χρειάζεται να αδειάσεις τανκ)

Αυτό ήταν.

Μέχρι τα όρια του καμένου παίζει απροβλημάτιστα

Για όσους δεν μπορούν να το κάνουν αυτό... :dontknow:

Το αντίθετο βέβαια κάνουμε όταν έχουμε υποψία στεγνώματος.

Αφαιρούμε κάποιες ίνες απο το φυτίλι που ακουμπάει πάνω στην αντίσταση

Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #138 στις: Απριλίου 15, 2013, 22:51 »
Προς Θεου δεν λεω οτι υποτιμηθηκε η νοημοσυνη καποιου.Απλα λεω οτι για τα προβληματα που τυχον ενα προιον εχει ισως καποιες φορες να φταιει το προιον (αστοχια υλικου, κακος σχεδιασμος κλπ) και οχι οι χρηστες, ειδικα απο τη στιγμη που τοσοι πολλοι εχουν προβληματα (δειτε youtube  και αλλα ξενογλωσσα  φορουμ).αυτο προσπαθω να καταλαβω τι φταιει τελικα

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #139 στις: Απριλίου 15, 2013, 22:57 »
Σίγουρα παίζει ρόλο και η ρευστότητα του υγρου. Έχω την εντύπωση πως το στήσιμο των κεφαλών του άτμο συμπαθεί περισσότερο τα πιο παχύρευστα υγρα.

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #140 στις: Απριλίου 15, 2013, 23:05 »
και σε εμενα μια απο τα ιδια σε ανταπτορα πανω σε προβατακι μπουρπουληθρες,υγρο στο στομα στις αποτωμες και υγρο απο τις τρυπες αερισμου,
μολις τον εβαλα πανω στο evic εντελως αλλος ατμο,παει τρενο,φουλ ντουχνα και γευση,ουτε κολπακια κανει ουτε τιποτα! :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #141 στις: Απριλίου 15, 2013, 23:07 »
Το υγρο που χρησιμοποιω ειναι καθαρη vg με 20 σταγονες πορτοκαλι αρωμα και δεκα σταγονες μεντα σε καθε 10 ml .αυτο δεν ειναι υγρο θα μπορουσε να ειναι υλικο οικοδομης:))
Ισως να εχω πεσει σε ελλατωματικο το αφηνω να σταθει απλα και το λαδι τρεχει

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #142 στις: Απριλίου 15, 2013, 23:09 »
οχι ποτε οταν τον αφηνω ορθιο δεν χανει σταγόνα, μάλλον σε ελαττωματικό επεσες!!!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #143 στις: Απριλίου 15, 2013, 23:11 »
Όντως φίλε rodo μάλλον αυτό ισχυει. Κι εγω σκετη vg, όλα όμως ρολόι...

Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #144 στις: Απριλίου 15, 2013, 23:11 »
Το κουλο της υποθεσης ειναι οτι τη διαρροη αυτη την παρουσιαζει οταν ειναι απο το 1/3 του τανκ και κατω...γεματο δεν χανει καθολου...ο,τι να'ναι...:o:o:o:o

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος zellps2

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙ-ΖΩ αρα ΖΩ!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #145 στις: Απριλίου 15, 2013, 23:25 »
 :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:  μονο εμενα φερνει πλαστικιλα???? :wall: :wall: :wall: :wall: φυτιλι αλλαξα και κανει παλι τα ιδια (μονο το φυτιλι οχι και την κεφαλη, μου φαινεται πως ειναι η πλαστικιλα απο τα υλικα του και οχι απο την κεφαλη :hmmm: :hmmm: καμμια ιδεα???

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #146 στις: Απριλίου 15, 2013, 23:27 »
Rodo δεν ανέτρεξα πίσω στα γραφόμενα σου για να δω αν το δοκιμασες, αλλά αν μπορείς, τσέκαρε τον με ego μπαταρία για λιγες ώρες. Μπορεί να λέω βλακεία αλλά ίσως παίζει αυτό ρόλο που εγώ τα βρίσκω όλα ρόδινα.


Φίλε zellps πες μας λίγα πραματάκια για το πως τον χρησιμοποιείς. Τι μπαταρία η μοντ, πόσα βολτ κλπ. Αν κι εγώ δεν έχω ασχοληθεί να επισκευάσω κεφαλή, ίσως καποιος άλλος σε βοηθήσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 15, 2013, 23:34 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #147 στις: Απριλίου 15, 2013, 23:35 »
Ευχαριστώ , τώρα ησύχασα . Ξέρει κανείς τι διαφορά έχει ο συγκεκριμένος με  Kanger BCC T3  εκτός το μέγεθος ;
Είναι πιο επιρρεπής στην ... λάθος χρήση  :)) :)) :))

προφανώς και στους Evod Bcc παρατηρείται διαφορά ποιότητας και συμπεριφοράς ανάλογα με το από πού τον έχει αγοράσει ο κάθε ένας... Έμενα π.χ. ούτε μπουρμπουλήθρες βγάζει ακόμα και αν τελειώσει όλο το υγρό και στεγνώσουν τα φιτίλια, ...

Θα ήθελα παρακαλώ κάποιος που έχει τέτοιον evod ή/και mini T3 να μου πεί από πού τον αγόρασε (έστω και σε πμ αν τίθεται θέμα διαφήμισης), γιατί οι δικοί μου δεν ανήκουν σε αυτή την οικογένεια...
5 ως 7 γεμίσματα έχω κάνει και στους δύο αλλά δεν...
Και τις τζούρες μου πρόσεχα και τις μπαταρίες είχα καλά φορτισμένες, στον mini T3 έπαιξα και με τα φυτίλια αλλά δεν την πάλεψα. Στον mini μία φορά άδειασα τανκ απροβλημάτιστα για όσο ασχολήθηκα, στον evod ούτε μία.
Διαροές είχα αν προσπαθούσα να παλέψω τις μπουρμπουλήθρες με κόλπα που έχουν αναφερθεί, όπως τινάγματα και γρήγορες κοφτές ρουφηξιές (εκεί έπινα και το υγρό κιόλας  :D ).

Συμφωνώ πως όλοι οι άτμο έχουν τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματά τους. Όπως έχω ξαναπεί, διαλέγεις αυτό που σε ενοχλεί λιγότερο. Για τον συγκεκριμένο δεν θεωρώ ότι έχει την τόσο καλύτερη απόδοση γεύσης από έναν vivi nova πχ, ώστε να με πείσει να υποστώ το βασανιστήριο του φραπέ με τρύπιο καλαμάκι :nope: :nope: :nope:
Το πλεονέκτημά του είναι ο χλιαρός ατμός, που κι αυτό σε κάποιους αρέσει, σε άλλους όχι. Και σε μένα αρέσει, αλλά μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτόν.

Αποσυνδεδεμένος zellps2

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙ-ΖΩ αρα ΖΩ!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #148 στις: Απριλίου 15, 2013, 23:39 »
και σε ego αλλα και σε μοντακια με οχι πανω απο 3,7-3,9 βολτ δινει οχι καμμενο, απλα η γευση στο τριμπεκα ειναι πλαστικοποημενη σαν την πλαστικιλα του ce2 ενα πραγμα, που δεν ειχα με τον epsilon της νομπακο, ισως να επεσα σε λαθος παρτιδα??? >:(

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #149 στις: Απριλίου 15, 2013, 23:55 »
Καλό μπανάκι τον έκανες;
Αν όχι, καλό μπανάκι με οινόπνευμα ή χλιαρό προς ζεστό νερό και πολύ καλό στέγνωμα !

Το φυτιλάκι σου, το έκαψες ή το έβρασες πριν το χρησιμοποιήσεις;
Αν όχι, κάντο κι αυτό και ξαναδοκίμασε.

Αν δεν πιάσει τίποτα, τι να πω...
Αγόρασε ένα άλλο από διαφορετικό μαγαζί μήπως ανοίξει κι η δική σου τύχη  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116971 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825150 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508161 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9086 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155172 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569268 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244309 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1923 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763228 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1262 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4154 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem