vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 8 χρήστες
g1smo1978, Aoratix, tibolaso, Doubt, camber, KORG N364, Sergios, Lazy Dog

Twitter

Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #75 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 12:32 »
Φίλε DIMTH συμφωνώ με αυτά που λες, εκτός από την τελευταία πρόταση που έχεις σε παρένθεση.(Συγχώρησέ με, προσωπική άποψη) :))

Τελικά ανακύπτουν κάποια ερωτήματα.


Εχουν οι χρήστες εργοστασιακών ατμιστικών εργαλείων δοκιμάσει το άτμισμα με MOD VV ή VW? ( Αυτό μάλιστα είναι σημαντικό, και ίσως θα έπρεπε να γίνει μια ψηφοφορία)
Προσωπικά, δοκίμασα iMist, 510 carto, egow, ce4+, egoC, πάνω στην ego μπαταρία μου και μετά στο VV μου, και ήταν σαν να ήταν ένας άλλος ατμοποιητής. :yes:

Εχουν οι μπαταρίες twist σταθερή απόδοση μέχρι μερικές τζούρες πριν την εκφόρτιση ΣΕ ΣΧΕΣΗ με ένα ΜΟΝΤ VV ή VW? σε τί έχουν αυτή την σταθερή απόδοση, σε volt, amp, watt?

Πόσα ampere, watt, volt αποδίδουν οι ego μπαταρίες και πόσο σταθερά τα αποδίδουν ΣΕ ΣΧΕΣΗ με ένα VV ή VW? (Και μάλιστα με ένα ακριβό του είδους?  ;) )

Ποιές είναι οι ατμιστικές συνήθειες του ατμιστή?

Πόσο δυνατό θα πρέπει να είναι το ατμιστικό του εργαλείο για να τον βοηθήσει να κρατηθεί μακρυά από το ΚΤ, χωρίς να χρειάζεται να βάλει ξανά στο στόμα του ΚΤ?

Πόσα χρόνια κάπνιζε και πόσο?

Στην τελική  :laugh1:  Τί σας πειράζουμε εμείς που θέλουμε τη γκουμούτσα στο χέρι, μιας και μαζί της έχουμε βρει κάτι που δεν είχαμε πρίν? οι ΛΙΓΟΙ είμαστε!!!! Γιατί μας τη λέτε οι ΠΟΛΛΟΙ? :laugh1:


Βέβαια η αλήθεια είναι ότι όλα αυτά έχουν απαντηθεί σε πολύ λεπτομερή νήματα στο φόρουμ αλλά ρωτάω γιατί θα πρέπει να υπάρχει μία βάση πάνω στην οποία θα απαντηθεί το ερώτημα του νήματος.
Edit:
Παρακαλώ έναν φίλο ατμιστή, να μου δώσει ένα λίνκ για νήμα για τις εψιλον που αναφέρει ο φίλος Ηλίας
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2012, 12:59 από demkoni »

Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #76 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 12:47 »
Πολλές φορές το μεγαλύτερο μέγεθος προσδιορίζει τις ανάγκες κάποιων για ομαλότερη και
καλύτερη χρήση όπως ένα μεγάλο σπίτι ή ένα μεγάλο αυτοκίνητο.
Οι ανάγκες αυτές ισχύουν σε πολλά αντικείμενα έτσι και στο η.τ.
Για παράδειγμα έξω από το σπίτι χρησιμοποιώ το eCab που ξέρω θα λείψω 1-3 ώρες, για μέσα
όμως δεν γίνεται κάθε 2 ώρες να αλλάζω μπαταρία να γεμίζω με υγρό και από την πολύ χρήση να
ζεσταίνεται ο ατμοποιητής και να πρέπει να το σκουπίζω διαρκώς από υδρατμούς επειδή κάνω
μεγάλη κατανάλωση. Επίσης μικραίνει και η διάρκεια ζωής του (αντίστασης)

Για το λόγω αυτό χρησιμοποιούνται τα mods που σου δίνουν περισσότερο ευχρηστία και ευελιξία
κινήσεων ατμίσματος ( ρύθμιση volts - Ohms ) όπως επίσης δεν σε περιορίζουν και στο θέμα όγκου
και πλούσιου ατμού.
Δεν ατμίζεις το ίδιο με μια eGo και έναν ce4 με ένα mod ηλεκτρονικό ή μηχανικό με έναν επισκευάσιμο.
Το ντουμάνι ναι μεν στην eGo και στον ce4 είναι ικανοποιητικό αλλά δεν είναι όπως με τα mods.
Επίσης η διάρκεια των mods είναι πολλαπλάσια μιας και επιτρέπουν τις μεγαλύτερες μπαταρίες σε
χωρητικότητα mAh.

Αλλά γιατί στεκόμαστε τόσο στο μέγεθος του η.τ. και δεν λέμε πως και στα κ.τ. υπήρχαν μεγέθη όπως
100 χιλ. ή πούρα ή πίπες ... γιατί κάποιοι κάπνιζαν πούρα ? με ένα πούρο 10 εκ. περνούσες 3-4 ώρες
με ένα τσιγάρο 6-7 λεπτά  :)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #77 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 12:59 »

Βέβαια η αλήθεια είναι ότι όλα αυτά έχουν απαντηθεί σε πολύ λεπτομερή νήματα στο φόρουμ αλλά ρωτάω γιατί θα πρέπει να υπάρχει μία βάση πάνω στην οποία θα απαντηθεί το ερώτημα του νήματος.
Edit:
Παρακαλώ έναν φίλο ατμιστή, να μου δώσει ένα λίνκ για νήμα για τις εψιλον που αναφέρει ο φίλος Ηλίας
Βάση όλων αυτών απαντάει ο καθένας ήδη.

Δεν χρειάζεται ''βάση'' για υποκειμενικό ερώτημα.

Περι ορέξεως...

Τελικά ''το μέγεθος μετράει'' είναι το αποτέλεσμα του νήματος.

Και αυτοί που δεν τα χρησιμοποιούν σε αυτό καταλήγουν.

Το γιατί δεν τα χρησιμοποιούν είναι κατάλοιπο πολλών χρονών άλλης συνήθειας (ελαφρύ , μικρό) που δεν αποβάλετε ευκολα σε μερικούς όπως και τα δήθεν καπνικά αρώματα (άλλο να καίς κάτι και άλλο να εξατμίζεις κάποιο υγρό)

Όποιος μπορέσει να απεμπλακεί απο αυτά θα απεμπλακεί και απο το κ.τ σίγουρα και για πάντα 8)

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #78 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 13:01 »
@demkoni. Καλημερα. Αποδεχομαι τη προσωπικη σου αποψη και ειναι σεβαστη. Αλλοστε και η αποψη που εξεθεσα προσωπικη ειναι. Δυο φιλοι ΝΟΜΙΖΑΝΕ οτι ατμιζανε καλα, μεχρι που  στησαμε μαζι (επειδη ετυχε να εχω εξοπλισμο που κανει τα πραγματα αρκετα ευκολα) και καταλαβανε οτι τοσο καιρο δεν....  Το αντικειμενικο ομως ειναι αυτο που μπορεις να δεις στο forum, στα νηματα για τους επισκευασιμους  :o .  Η αισθηση που μενει ειναι :  Προβλημα, δοκιμη, παλι προβλημα, ενταξει, ωχ μετα απο μια μερα παλι καμμενο, ΩΩΩχ!!!! :hmmm: κλπ. (off-topic)

Εγω εχω δοκιμασει mod (για μια μερα  ;) ), για τη χρηση που το θελω δεν μου προσφερε τιποτε παραπανω απο τη twist, αλλα θα προσθεσω συντομα ενα στο οπλοστασιο μου  ;D ,  γιατι για τη χρηση μου, ετσι οπως ειναι τωρα τα πραγματα στοιχιζει μεσοπροθεσμα φθηνοτερα απο το να αλλαζεις 2 twist καθε 8μηνο  :yes:

Για τη σταθερη αποδοση του twist μπορεις να ανατρεξεις στις μετρησεις των video review, αλλα κυριως στην αισθηση αυτων που τις χρησιμοποιουν.

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #79 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 13:10 »
DIMTH ισχύουν όσα γράφεις...Δεν είναι plug and play,αλλά δεν είναι και αστροφυσική.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #80 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 13:13 »
Εγω εχω δοκιμασει mod (για μια μερα  ;) ), για τη χρηση που το θελω δεν μου προσφερε τιποτε παραπανω απο τη twist, αλλα θα προσθεσω συντομα ενα στο οπλοστασιο μου  ;D ,  γιατι για τη χρηση μου, ετσι οπως ειναι τωρα τα πραγματα στοιχιζει μεσοπροθεσμα φθηνοτερα απο το να αλλαζεις 2 twist καθε 8μηνο  :yes:

Για τη σταθερη αποδοση του twist μπορεις να ανατρεξεις στις μετρησεις των video review, αλλα κυριως στην αισθηση αυτων που τις χρησιμοποιουν.


Μπράβο. Τονίζεις αυτά ακριβώς που πρέπει!!! :laugh1:
Για την twist (μιας και ενδιαφερόμουν για μία) έχω διαβάσει :)) , για την έψιλον που αναφέρει ο Ηλίας που κρατάει σταθερά 4,2 volt δεν μπορώ να βρω :wall: , παρακαλώ βοηθήστε με.


Επίσης μπορεί και να έχεις δίκιο σχετικά με τους επισκευάσιμους, μιας και είμαι υποκειμενικός. Επι 9 μήνες με τον Α2-Τ δυο φορές είχα καμμένο, και το αντιμετώπισα σε 1 λεπτό, και με τον DID παιδεύτικα 2 μέρες λόγω απειρίας. Αλλά προβλήματα δεν έχω. :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2012, 13:20 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #81 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 13:38 »

 


 Aυτα ειναι αυτα που εχω κρατησει, εχω πεταξει πολλα μεχρις ωρας, μεσα σε αυτα ειναι κ μια τουιστ οπως βλεπεται, με τους ατμοποιητες που βλεπετε ,πανω απο 4.2 μου βγαζει καμένο, οπως καταλαβαίνετε η κριση μου δεν ειναι αυθαίρετη, κ ουτε σπαγγος ειμαι, εχω ξοδεψει αρκετα σε δοκιμες, κ ειναι μετριμενες οι μπαταριες, εκτος τις μιας ασημη 650αρας,(δεν θα πω απο που ειναι)  που βγαζει καινουρια , μια πληρης φορτισει εχω κανει, μπορει στο μελλον να δωσει κατι παραπανω αλλα τωρα δινει 3.8, οι αλλες δινουν 4.2 ακομα κ η 510τ!!!
 Για αυτο κ η απορεια μου!!!!!!!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #82 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 13:39 »
Τελικα,..........το μέγεθος μετράει η η τεχνικη ??

 ??? ??? ???


ΥΓ Απαντηση μετα την 100στη αναρτηση :)

Η απάντηση#53 δεν σας κάνει κύριε Νίκο? :tongue_smilie: :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #83 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 13:44 »
 Οχι, δεν μου κανει

:nope: :nope: :nope: :nope: :nope:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #84 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 13:47 »
Φίλε Ηλία κάνε τον κόπο και διάβασε αυτό:


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13119.0.html

Θα δεις ότι αυτό που λες εσύ 3,8 βολτ και ειδικά μετά από μερικές τζούρες δεν είναι αυτό που νομίζεις :yes:


Ο συνατμιστής urahara έχει κάνει εξαιρετική δουλειά στο συγκεκριμένο νήμα.


Επίσης, αν ψάξεις για την twist θα δεις στα γραφήματά της ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δίνει, για πόσο και σε πόσα ampere.


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11207.0.html
Δες τα σχόλια σχετικά με το μέγεθος της 1100 που βγάζει 3-4 ώρες


Και αυτό:

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11207.msg443623.html#msg443623
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2012, 14:36 από demkoni »

Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #85 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 14:14 »
Τελικά τα mods είναι μεγάλα ενώ ή twist είναι μικρή ? αυτό θέλει να τονιστεί ή να βγεί από το
παρόν νήμα ? γιατί αν είναι έτσι τότε η απάντηση είναι πως η twist η 650αρα έχει μέγεθος 10 εκ
όσο το προβαρι και σχεδόν όλα τα μοντς, η δε twist 900αρα 12 εκ !!! σε σχέση με mini provari
50% πιο μεγάλη !

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #86 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 14:25 »
Γιάννη, συνυπολόγισε όμως τη διάμετρο των mods, που είναι διπλάσια από μιας twist, συν το γεγονός ότι πολλά δεν είναι καν λεία, αλλά έχουν εξογκώματα στο design τους. Γιατί και η 510 η 340ρα έχει μήκος 9 εκατοστά, όντας όμως πολύ λεπτότερη από την εγκο. Ε, δεν την λες και μεγαλύτερη από το πρόβαρι μίνι.
ή για να στο πω αλλιώς, ένα πλήρες 510 η.τ. είναι σε μήκος όσο ένα εψιλον μπαταρία με τον ατμο της πάνω, αλλά με το μισό πάχος. Δίπλα δίπλα αν τα δεις, δεν θα πεις ότι είναι ίδιου μεγέθους.

Αποσυνδεδεμένος bender

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • ...like a normal person?
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #87 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 14:53 »
Οτι τα μεγαλύτερα αποδίδουν και καλύτερα ειναι σιγουρο.

Ομως θα συμφωνήσω με το φίλο, που ξεκινησε το τοπικ, στο οτι δεν πρέπει να προβάλεται η αποψη οτι για να ατμίσεις "καλά" ή "ικανοποιητικά" χρειαζεσαι συσκευή σε μεγεθος ρόπαλου που κοστίζει 200-300 ευρώ όλο μαζί. Κάνει κακό γενικά στο ητ. Θα αποτρέψει υποψηφιους ατμιστες να ασχοληθούν τελικά με το ητ.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #88 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 15:13 »
Ομως λόγω του ότι το θέμα είναι υποκειμενικό ("καλά", "ικανοποιητικά"), δεν θα πρέπει ανάλογα να εκφράζεται και η άποψη ότι ΔΕΝ θα πρέπει να αγοραστεί με την καμμία και το "ρόπαλο", γιατί τότε οι ατμιστές θα γίνουν πολέμιοι ατμιστών, πράγμα το οποίο είναι το κυριότερο που δεν χρειαζόμαστε στην ατμιστική κοινότητα (έχουμε όλον τον κόσμο γύρο μας να το κάνει) και αυτός είναι ο λόγος που θεωρώ το νήμα οφ τοπιτς. :laugh1:


Επίσης... Κακό στο ΗΤ κάνει η όλη στάση άλλων παραγόντων (τηλεόραση, πολιτικοί λόγοι, οικονομικοί λόγοι κα) από τη στιγμή που κάποιος θα ξεπεράσει τα εμπόδια, και θα γίνει ατμιστής, δε νομίζω ότι τα "ρόπαλο" θα τον αποτρέψουν στο να μην είναι. :yes:  Το πιό πιθανό είναι ότι όταν θα θέλει να γίνει ατμιστής, δεν θα ξέρει κάνω την ύπαρξη των "κλαρίνων"
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2012, 15:33 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #89 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 15:30 »
Για τα 3 ml που λες δεν εχουν σχεσει με κατι, θα σου πω, οτι σαν οπλο την αυτονομια, τα 3ml δεν θελουν ιδιαιτερη αυτονομια, γιατι το θέτεται σαν ενα απο τα μεγαλυτερα υπερ, τον μοντ!!!!!
   Αναλυω αυτο που ειπα, το εκανα σε πμ στον demkoni, αυτο που ειπα για εμπορους, το ειπα ως εξής, βλεπω ανθρωπους που υποστιριζουν σθεναρα τα μοντ κ δεν καταλαβαινω εγω τα υπερ του σε σειμειο που με κανετε να πιστευω, εσεις το πουλατε? Ειναι αυτο που λεμε καμια φορα , τι υποστιριζεις το χ δικο σου ειναι? Ηταν μεταφορικη η εκφραση, απλα σαν νεο μελος που ειμαι το δατε με προκατάληψη!!!!
 Το τελειώνουμε εδω καλυτερα, δεν υπαρχει κανενας λογος διαπληκτισμών!!!!!
καλος η κακως η τεχνολογια σημερα εχει φτασει σε καποια επιπεδα. για τους ατμιστες οι οποιοι καταναλωνουν 2-3 ml με μια αντισταση ατμοποιητη της ταξης 2,4 - 2,8 ενα ζευγαρι ego ειναι υπεραρκετες θεωρω.
για τους ατμιστες οι οποιοι θελουν να ''πειραματιστουν'' σε γευσεις και ντουμανι με αντιστασεις της ταξης 1,8 με 2,1 χρειαζονται περρισοτερη αυτονομια . δεν βλεπω που ειναι το προβλημα. εσυ διαβασα οτι καλυπτεσε καλλιστα με αυτα τα προιοντα που αλλοι τα θεωρουν ''μικρα'' η ''λιγα'' για αυτο που θελουν εκεινοι .
την αυτονομια ολοι την θελουμε και μαλιστα οσο μεγαλυτερη ειναι τοσο ποιο  '' ασφαλεις '' νιωθουμε. εαν καποια στιγμη δοκιμασεις να δουλεψεις τον βιβι νοβα σου με 1,8 ωμ και δεις οτι λαμβανεις ποιο ωραια ατμιστικη εμπειρια θα δεις οτι την πρωτη φορα που θα σε πουλησει η μπαταρια σου απο αυτονομια θα την σουταρεις στον τοιχο.
παρολα αυτα δεν υπαρχουν μονο ego και 18650....υπαρχουν και ενδιαμεσα οπου πολλοι καλυπτουν το θεμα μεγεθους.
και ποιος ειπε οτι για να εχεις ''ισχυρα'' ατμιστικα εργαλεια θες μια περιουσια?
ριξε μια ματια εδω  http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8874.msg556014.html#msg556014  .
 
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 99 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248271 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181327 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 285 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 256 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573137 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2346 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8510 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123551 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 984 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 328036 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99