vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

74 επισκέπτες, 5 χρήστες
tibolaso, g1smo1978, camber, treloneritis, Sergios

Twitter

Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #60 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 17:40 »

Ζητησα συγνωμη για την ατυχης εκφρασει κ την λαθος διατυπωση που έθιξε καποιους , κ εχεται κανει τέσσερις σελιδες χλευαστικά μνμ λες κ σας ειπα τα χειροτερα!!!!
Και όμως είπες το χειρότερο.
Μας είπες εμπόρους και στο θέμα η.τ (ερασιτεχνικό προς το παρών) δεν είναι και ότι καλύτερο να είσαι έμπορος...

Γι' αυτό και αυτού του ύφους τα μηνύματα
 

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #61 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 17:41 »
Δηλαδή βρε Ηλία, αυτό διαβάσες εσύ? τέσσερις σελίδες χλευαστικά μηνύματα?
Δεν ασχολούμαι άλλο με το παρόν νήμα...
Θα είμαι και ενήλικος και ειλικρινής όπως το θέτεις.
Δεν καταλαβαίνω πλέον το νόημα του νήματος, και το θεωρώ ύποπτο!! :respect_hat: :bye:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #62 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 18:20 »
Μετα απορείτε βρε παιδια γιατι το θεμα , οταν οι περισσοτεροι κανετε 3 με 4ml !!!!
Ζητησα συγνωμη για την ατυχης εκφρασει κ την λαθος διατυπωση που έθιξε καποιους , κ εχεται κανει τέσσερις σελιδες χλευαστικά μνμ λες κ σας ειπα τα χειροτερα!!!!
Οι απαντήσεις δεν ήταν χλευαστικές αλλά ήταν στο απαξιωτικό πνεύμα των ερωτήσεων.
Όσες φατσούλες και να βάλεις, μπαίνεις στο μεγαλύτερο και πιο βοηθητικό site για ΗΤ στην Ελλάδα και δηλώνεις πως οι  συμμετέχοντες αποθαρρύνουν τους νέους ατμιστές και έχουν μυστήριες συνήθειες! Τι να σου πω... Εγώ αποφεύγω να τη λέω σε ανθρώπους που μου φέρονται φιλικά και δεν γνωρίζω τι κάνουν και γιατί το κάνουν.

Η ουσία των ερωτήσεών σου ποιά είναι;
Αν θες πληροφορίες για τις επιλογές των ατμιστών, βρίσκονται σε όλο το φόρουμ.
Αν απλώς θέλεις να ασκήσεις κριτική, θα ήταν αποδεκτό από όλους... αλλά το κάνεις με τρόπο που δείχνει ότι δεν γνωρίζεις ακριβώς σε τι εξυπηρετούν οι επιλογές που κριτικάρεις, οπότε δεν υπάρχει τίποτα εποικοδομητικό. Μόνο μια ελαφριά απαξίωση.

Παράδειγμα:
Σε ενοχλούν τα 3-4 ml; Γιατί ακριβώς; Τι δείχνει με το οποίο διαφωνείς;
Το ότι εσύ παράλληλα καπνίζεις και δεν αποχωρίζεσαι το σακουλάκι με τον καπνό σου το βρίσκεις προτιμότερο;
Αν οι περισσότεροι κάνουν αγώνα να ΜΗΝ ξανακαπνίσουν, με πια ακριβώς εμπειρία θα κρίνεις τα εργαλεία τους ή την κατανάλωσή τους;
[Και γιατί να το κάνεις, αλλά αυτό το αφήνω στη μπάντα!]

Ποιό μικροσκοπικό, υπέροχο, απλό, απολαυστικό, φτηνό, δυνατό ΗΤ με αυτονομία υπάρχει και το σνομπάρουμε για χάρη των άβολων;
Πες το μου και σου υπόσχομαι να τρέξω να το πάρω πρώτος και να σου είμαι δημόσια ευγνώμων!

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #63 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 18:28 »
Λόγω του ότι δεν μπορώ τα κρυφά, θα σου απαντήσω εδω στο πμ που μου έστειλες.

Θα σου πω το εξής:

Πέρασα από αρκετούς ατμοποιητές, και όσο καθάριζε η γεύση μου από το γ%#{}τσιγάρο, ένοιωσα ότι δεν με ικανοποιούσαν. Η γεύση μου πλέον είχε γίνει τόσο ευαίσθητη, που καταλάβαινα ακόμη και τη γεύση του φυτιλιού!!! Κάποια στιγμή αφου ρώτησα και έμαθα και ΔΙΆΒΑΣΑ αρκετά στο φόρουμ, είχα ανοίξει μάλιστα και το εξής νήμα

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13311.msg496651.html#msg496651

αποφάσισα να αγοράσω έναν DID. Μέχρι εκεί ήμουν μόνο με ego μπαταρίες.
Οταν δοκίμασα να στήσω τον DID με ego μπαταρία στην αρχή δεν μπόρεσα. ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΙ EGO ΜΕ ΕΝΑΝ DID. Παιδεύτικα αρκετά, αλλά τελικά τα κατάφερα. Αυτό που άτμισα, ήταν ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ. Δεν είχε καμία σχέση με ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ είχα ατμίσει. Ομως με τον DID σε ego άτμιζα υποτονικά, και είχα 2 μπαταρίες ego οι οποίες μου κρατούσαν ούτε λίγο ούτε πολύ 2-3 ώρες. Για μέτρησε πόσες μπαταρίες θα χρειαζόμουν για να βγάλω το 24ωρο? άσε που 0,2 kanthal δεν παίζει με την ισχύ που σου παρέχει μία ego. Υπάρχουν κι άλλες τεχνικές λεπτομέρειες Ηλία που προφανός λόγω του ότι δεν σε ενδιαφέρουν δεν έχεις διαβάσει και δεν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις.
Εκεί ήταν που πήρα την απόφαση να αγοράσω το Provari Mini, γιατι αυτό? δεν ξέρω, επιλογή μου.
Από τη στιγμή που κούμπωσα τον DID στο Provari...... 3 φορές παράδεισος.
Ανέβηκα στα 4,3 volt και μου έπεσαν τα αφτιά από το χτύπημα, τον ατμό και τη γεύση. Έχω κατεβάσει νικοτίνη από εκείνη τη στιγμή.
Αυτο που γεύομαι από τότε δεν έχει ΚΑΜΜΙΑ σχέση με τους εργοστασιακούς που είχα. Το μέγεθος όμως.... Κλαρίνο!!!! Μου την έχουν πει όλοι. Αλλά εγώ... Εκεί!!!! Με το κλαρίνο!!!!

ΔΙΑΒΑΣΕ, ΜΑΘΕ, ΛΑΒΕ υπόψιν σου όλους τους παράγοντες και μετά έλα να απαντήσεις στη ήδη απαντημένη από εσένα ερώτησή σου.

Επίσης ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ... Εδώ σε αυτό το φόρουμ, μή λες τα απλά μέλη του εμπόρους!!!! Από την αρχή του νήματος, το είπες κι όμως κανένα από τα παιδιά δεν φέρθηκε με αγένεια, πάρα μόνο όταν συνέχισες να είσαι... Κάπως δεικτικός.


Με κάθε ευγένεια Κωνσταντίνος.

Φιλική συμβουλή: ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΚΑΠΝΟ ΣΟΥ!!
BigSur.... Προσκυνώ!!! :respect: :respect: :respect:


edit : ζητώ συγνώμη από τους υπόλοιπους συνατμιστές μου, για το ξέσπασμά μου :-[
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2012, 19:05 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #64 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 19:44 »
 Για τα 3 ml που λες δεν εχουν σχεσει με κατι, θα σου πω, οτι σαν οπλο την αυτονομια, τα 3ml δεν θελουν ιδιαιτερη αυτονομια, γιατι το θέτεται σαν ενα απο τα μεγαλυτερα υπερ, τον μοντ!!!!!
   Αναλυω αυτο που ειπα, το εκανα σε πμ στον demkoni, αυτο που ειπα για εμπορους, το ειπα ως εξής, βλεπω ανθρωπους που υποστιριζουν σθεναρα τα μοντ κ δεν καταλαβαινω εγω τα υπερ του σε σειμειο που με κανετε να πιστευω, εσεις το πουλατε? Ειναι αυτο που λεμε καμια φορα , τι υποστιριζεις το χ δικο σου ειναι? Ηταν μεταφορικη η εκφραση, απλα σαν νεο μελος που ειμαι το δατε με προκατάληψη!!!!
 Το τελειώνουμε εδω καλυτερα, δεν υπαρχει κανενας λογος διαπληκτισμών!!!!!

 

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #65 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 19:52 »
Ναι, γενικα ειναι λιγο ακυρο το νημα. Ειναι κοινα αποδεκτο οτι "περι ορεξεως κολοκυθοπιτα" και δημιουργηθηκε νημα με ερωτηση "γιατι κολοκυθοπιτα?".
Ε βασικα, γιατι ετσι.
Φανταζομαι οτι αν υπηρξε καποιος εκνευρισμος απο τη μερια των μοντοκατοχων ειναι γιατι, λιγο πολυ , υπονοηθηκε οτι ειναι θυματα του καταναλωτισμου και πηραν ενα αντικειμενο που δεν εξυπηρετει πουθενα, σαν το βιονικο/μαγνητικο βραχιολακι. Με λιγα λογια, ο κατοχος μοντας η ειναι εμπορος που ψαχνει για μ...κες η αφελης που τον επιασαν κοτσο.
Δεν ισχυει κατι τετοιο φυσικα.
Μπορει να αναρωτιεσαι γιατι καποιος εχει μια κουζινα-γαιδουρι ενω θα μπορουσε να εχει ενα φουρνακι μικροκυμματων να μην πιανει χωρο. Η απαντηση ειναι οτι το κοτοπουλο με πατατες μαγειρευεται και στα μικροκυμματα αλλα δεν τρωγεται. Τουλαχιστον μερικοι δεν το τρωνε. Αν καποιον αλλο τον βολευει και τα τρωει, μαγκια του. Ολοι οι κατοχοι μεγαλης κουζινας τον ζηλευουν για το συμβιβαστικο του γουστο. Αληθεια.
Ισως λοιπον να διατυπωθηκε λαθος η πρωτη αναρτηση και να παρεξηγηθηκε ενω δεν ειχε κακο σκοπο.
Αν πραγματικα εχεις απορια γιατι οσοι εχουν μοντ επελεξαν κατι τετοιο, δεν υπαρχει συγκεκριμενη απαντηση. Ο καθενας το επελεξε για αλλο λογο. Οταν εγω που πινω βοτκα ρωτησω καποιον "γιατι πινεις ουισκι", η απαντηση δεν θα εχει να κανει με το ουισκι αλλα με τον ιδιο. Δεν εχει κατι το ουισκι που το κανει καλυτερο απο τη βοτκα, εχει κατι αυτος ο ιδιος που τον κανει να προτιμαει το ουισκι.

EDIT: Καταλαβαινω τον προβληματισμο σου παντως. Τις προαλλες διαβαζα ενα φορουμ για τον εσπρεσο και εβλεπα καποιους που ελεγαν οτι εσκασαν 4-5 κατοσταρικα για καφετιερα και αρχικα σκεφτηκα "μα καλα, ποσο μ...κες ειναι? Με μια μηχανουλα των 50 ευρω απο Κοτσωβολο δεν θα εκαναν τη δουλεια τους? Εγω πως πινω μια χαρα το καφεδακι μου?" Μετα καταλαβα οτι εγω μια χαρα τον πινω και τον καφε απο τη φτηνιαρα, σε αυτους ομως μπορει να φαινεται νερομπουλι. Δεν τους κρινω, απλα νιωθω τυχερος που στον καφε ειμαι ευκολος. Αλλοι ειναι στο ατμισμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2012, 20:23 από vato »

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #66 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 20:03 »
φιλε μου εγω και 8 και 10 μλ. ατμιζω αναλογα τη μερα...
εμενα το κυριως προβλημα μου με τις ego ειναι η αποδοση. χρησιμοποιω αποκλειστικα επισκευασιμους ,και εκει οι μικρες μπαταριες ειναι παντα ασθενικες.
το προβαρι στα 3,3 βολτ που βγαζει μια ego ειναι κατα πολυ δυνατοτερο στο ατμισμα λογω δυναμης της μπαταριας και καλυτερης διαχειρησης του ρευματος.
αυτη την αισθηση μονο εαν δουλεψεις μοντ θα την καταλαβεις. ειναι σαν να συγκρινεις καμελ αφιλτρο με λαιτ.
επισης επειδη δουλευω σε περιβαλλον με σκονη με βολευει που τα μοντ με 18650 στεκονται σωστα ορθια.
και στην τελικη δεν με προβληματησε ποτε το πως το βλεπουν οι αλλοι. εαν καπνιζα πιπα που ειναι μια ξυλινη γκουμουτσα στο στομα θα με κοιταγαν περιεργα;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #67 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 21:49 »
Δόθηκαν κάποιες διευκρινήσεις, ας διατηρήσουμε χαμηλούς τόνους.

Η αγορά Ηλία, διαθέτει μεγάλη γκάμα μοντέλων.
Αλλοι αγαπούν τα ισχυρά εργαλεία, άλλοι βολεύονται με τα απλά.
Δεν είναι κανόνας ότι με την εγκο θα υποφέρεις και δεν θα ευχαριστιέσαι, αλλά για τους λόγους που αναφέρθηκαν, πολλοί προτιμούν μόντες με επισκευάσιμους. 
Σε παγκόσμιο επίπεδο χρηστών πιθανότατα τα εργοστασιακά να έχουν τη μερίδα του λέοντος.
Αλλά κι αυτό πάλι δε λέει τίποτα.

Εσύ, θα διαλέξεις για σένα, αυτό που σου ταιριάζει. Κάτι που ανά πάσα στιγμή μπορεί να αλλάξει.
Κι αυτό που θα διαλέξεις, θα το αγαπάς, γιατί σε κρατάει μακρυά από τον καρκίνο και τη βρώμα.
Κι αν ποτέ το αλλάξεις με κάτι καλύτερο, πάλι θα το αγαπάς, γιατί ήταν το σκαλί που σε βοήθησε να πας μακρύτερα από το κ.τ.


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #68 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 02:09 »
Μετα απορείτε βρε παιδια γιατι το θεμα , οταν οι περισσοτεροι κανετε 3 με 4ml !!!!

Μια διευκρίνιση για την ψηφοφορία. Αν παρατηρήσεις έχουν ψηφίσει 652 μέλη και η ψηφοφορία έχει ξεκινήσει από τον Απρίλιο του 2011. Δεν μας λέει κανείς ότι αυτοί ή οι περισσότεροι από αυτούς που ψήφισαν ήταν κάτοχοι μοντ. Θα τολμήσω μια υπόθεση ότι η πλειοψηφία ήταν εργοστασιακών μπαταριών και ατμοποιητων. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι μην βγάζεις συμπέρασμα από το ένα για το άλλο.

Στα υπόλοιπα έχουν απαντήσει πολύ ωραία οι προλαλησαντες.

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #69 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 10:04 »
  Oι διαφορές να λυθούν "πολιτισμένα" λεμε!!!!  :)) :)) :)) 




 

Ηλία εσύ απλά έθεσες ένα ερώτημα κ σίγουρα ο τρόπος που το έθεσες πήρε άλλη τροπή.
Μα ακόμη κ έτσι όλα τα παιδιά πιστεύω έχουν καλή  πρόθεση κ ας σου απάντησαν κάποιοι με "αυστηρό" ύφος.

Κάποιες φορές υπερασπιζόμαστε ίσως υπερβολικά τις επιλογές μας μα το κάνουμε αυτό γιατί κάποιες από αυτές
μας έχουν σώσει κ στην προκειμένη περίπτωση πολλοί από εμάς έχουμε σωθεί από το καταραμένο τσιγάρο!!!!!
 Είμαι σίγουρη ότι μας καταλαβαίνεις!!!

Θέλω να ξέρεις ειλικρινά ότι σε καταλαβαίνω!!!!!!!!  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Σε καταλαβαίνω γιατί αν κ εγώ ξεκινούσα τώρα το άτμισμα θα μου φαινόντουσαν πολλά πράγματα περίεργα ναι?
Δλδ θα σκεφτόμουν "Τι κάνουν όλοι αυτοί με τα μοντς? Αφού υπάρχουν τα εργοστασιακά κ είναι μια χαρά" !!!!

Πάμε λίγο πίσω στον χρόνο? Ίσως έτσι καταλάβεις γιατί πολλά μέλη κ γενικά αρκετοί ατμιστές προτιμούν τα μόντς κ όλα τα μεγάλα σε όγκο η.τ.

Θα σου πω ότι στα δυο χρόνια ++ που ατμίζω ξεκίνησα με απλό ατμοποιητή 510 που είχε μέσα το υλικό αν ξέρεις ναι?
Η χωρητικότητα του ήταν πραγματικά αστεία !!! Οι δυσκολίες αρχικά ήταν θα έλεγα όχι πολλές μα συγκεκριμένες!!!!

Δεν μπορώ να πω ότι έχω παράπονα από εκείνον τον ατμοποιητή μα τώρα που κάθομαι κ διαβάζω όλο το νήμα κ τις απαντήσεις των παιδιών
μα κ τις δικές σου απορίες καταλαβαίνω κ εσένα κ τα παιδιά που σου απάντησαν κ θα σου πω ότι ειλικρινά κανένας δεν έχει κακιά πρόθεση!

Όπως όταν κ εσύ ρώτησες η είπες κάτι ξέρω κ το πιστεύω ότι δεν είχες καμία κακή πρόθεση απλά ήταν μια ατυχής έκφραση!!!!!!!!!  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Λοιπόν λέγαμε για τον παλιό  ατμοποιητή με τις διαρροές (εγώ ευτυχώς δεν είχα τόσο μεγάλο θέμα!!) κ με τα διάφορα προβλήματά του!!!!!
Τότε που λες οι επιλογές αν δεν κάνω λάθος ήταν λίγες ναι? Τότε ο κόσμος κ πολύ λογικά άρχισε να ψάχνει για κάτι πολύ καλλίτερο!!!!

Καλλίτερες μπαταρίες καλύτερους ατμοποιητές καλλίτερη ποιότητα ατμίσματος κ πάει λέγοντας ναι?
Γεννήθηκαν τα μόντς!!!!
Κάποιοι διαφορετικοί σε γούστα άνθρωποι σκέφτηκαν να δημιουργήσουν τα η.τ. που θα ικανοποιούν  εκείνους που
δοκίμασαν τα πάντα από τα εργοστασιακά κ δεν έμειναν ικανοποιημένοι!

Δεν υπάρχει κάτι περίεργο στην όλη ιστορία κ το λέω αυτό γιατί κοιτάζοντας με μεγάλο ενδιαφέρον κ με προσοχή τα παιδιά -τα μέλη-
κ όλους όσους ατμίζουν με ογκώδη η.τ. καταλαβαίνω ότι έχουν βρει αυτό που εγώ βρήκα στα απλά εργοστασιακά η.τ. !!!

Δεν θυμάμαι σε ποιο νήμα εγώ πάντα υποστηρίζω τα εργοστασιακά αφού με αυτά ξέχασα κυριολεκτικά το κ.τ.!!!!!
Όμως δεν θέλω να πηγαίνω κόντρα πολύ για έναν κ μόνο λόγο!!!! Θα μου πουν κ θα έχουν δίκιο! "Αγγελική? Εσύ δοκίμασες να ατμίσεις
με μοντ"? Τότε τι θα πω Ηλία μου? Φυσικά θα πω έχετε απόλυτο δίκιο αφού εγώ δεν έχω μέτρο σύγκρισης ναι?

Αλλά κ πάλι θα πω στους νέους ατμιστές δοκιμάστε με τον τάδε πχ εργοστασιακό κ μετά από λίγο καιρό
αν δεν είστε ευχαριστημένοι δοκιμάστε κ με τα άλλα που σίγουρα κάτι κάνουν για τους πολύ απαιτητικούς ατμιστές !!
Το λέω με καλοσύνη κ όχι με ειρωνεία !!!!!!!!!


Είναι τόσο μα τόσο απλό Ηλία μου που πραγματικά σε κάνει να απορείς κ σίγουρα ξέρεις ότι τα απλά μας κάνουν να σκεφτόμαστε!!!!  ;)
Κάθε ένας μας κάνει τις επιλογές του   με βάση την απόλαυση κ την ικανοποίηση του!   :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Κάποια παιδιά ατμίζουν πολλά ml την ημέρα κ κάποια άλλα μόνο 2 ml. Δεν μπορούμε να κάνουμε καμία σύγκριση γιατί κ πάλι θα ακούσεις να λένε
εγώ με τόσο είμαι μια χαρά!  :) :) :) :) :) :) 


Είδα κάπου ότι εσύ καπνίζεις κ ατμίζεις?  Μήπως να πας σε κανένα μοντ?  :laugh1: :laugh1:
Μήπως είσαι κ εσύ από τους απαιτητικούς κ δεν το γνωρίζεις?
Γιατί εδώ σου λέω ότι ξέρω  παιδιά που με μοντ δεν ξανά-κάπνισαν ποτέ τους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Θα τα πούμε κ πάλι πιστεύω !!!!! Να είσαι καλά κ εγώ θα σου πω ευχαριστώ που άνοιξες αυτό το νήμα γιατί απλά με όσα είπαμε
εδώ όλοι βάλαμε ακόμα ένα λιθαράκι στον μαγικό κόσμο του ατμίσματος!!

Είδαμε καθαρά πόσο πολύ διαφέρουμε όλοι μας μα .....έχουμε ένα κοινό, την διακοπή του κ.τ. με οποιοδήποτε η.τ. ακόμα κ
 αν μιλάμε για ένα τόσο τεράστιο η.τ. που θα μας κάνει να μοιάζουμε με μαχαραγιάδες!!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Ας γελάσουμε λίγο κ ας συνεχίσουμε όλοι μαζί όμορφα τον αγώνα μας ενάντια στο βλαβερό κ θανατηφόρο κ.τ.!!!!!!!!!!!!!!!!
Σου εύχομαι καλά ατμίσματα κ πάντα να ρωτάς αυτό που η καρδιά σου θέλει να μάθει!!!!!!

Είσαι μέλος σε αυτή την όμορφη ατμιστική οικογένεια κ να ξέρεις ότι στο παρελθόν όλοι μας έχουν κάνει κάτι ερωτήσεις
που πραγματικά σε κάνουν να γελάς !  :) :) :)  :yes: :yes: :yes: :yes:

Μέσα εδώ μαθαίνουμε κάθε μέρα νέα πράγματα μα το κυριότερο όλων είναι ο σεβασμός μας προς όλα τα μέλη!!
Θέλω να νιώθεις όμορφα κ να συνεχίσεις να είσαι ο Ηλίας που απλά απόρησε αν το μέγεθος του η.τ. μετράει  κ να νιώθεις καλά που ρώτησες!
Κανένας μας δεν ξεκίνησε το άτμισμα γνωρίζοντας !!!! Η πείρα κ οι δοκιμές μας κάνουν να λέμε ότι γνωρίζουμε ναι?
Πάνω στο ερώτημά σου αγαπώ να μας δώσεις μια μέρα εσύ την δικιά σου απάντηση κ να ξέρεις θα περιμένω με μεγάλο ενδιαφέρον !!!!  :yes: :yes: :yes:   :) :)

Φιλικά,

Αγγελική.
  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2012, 10:15 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #70 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 11:30 »
Θα ηθελα να ρωτησω αν ενα "μεσο" mod (π.χ vamos) αντεχει σε πτωσεις.  Δουλευω με twist και τις εχω τρελανει στα κοπανηματα, λες και το κανω επιτηδες. Γενικα βλεπω πως αντεχουν, εκτος απο δυο φορες, οποτε τις ανοιξα (ευκολο), ειχε ξεκολησει και τις δυο φορες το μαυρο καλωδιακι απο τη πλακετα, το κολλησα (λιγο πιο δυσκολο) και ολα ο.κ  :) .
Για την ιστορια να διορθωσω και κατι που ειπωθηκε. Οι twist εχουν σταθερη αποδοση μεχρι μερικες τζουρες πριν την εκφορτιση.

Απο κει και περα το μεγεθος ειναι σχετικο και με την ιδιοσυγκρασια του καθενος. Ξερω ατομο που του αρεσει να κουβαλαει μεγαλα, φανταχτερα πραγματα, και θα προτιμουσε τη μεγαλη μπαταρια, εστω και αν ειχε ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα με μια μικροτερη (δεν το κατακρινω).... Εγω οταν ειμαι εξω προτιμω μια ταπεινη απλη 650αρα και οχι τις twist, παρ'ολα που και οι twist δεν ειναι και τιποτα θυρια. Θυσιαζοντας λιγη απο την ατμιστικη απολαυση, στο βωμο της διακρητικοτητας. Ο καθενας ιεραρχει τα πραγματα αναλογα με το πως το βλεπει και το αισθανεται!

Η προσωπικη μου αποψη ειναι πως αν καποιος δουλευει με εργοστασιακους δεν ειναι απαραιτητο να περασει στα mod. Αν ομως δουλευει με "επισκευασιμους" το mod ειναι απαραιτητο για αρκετους λογους. (Το βασικο ομως πρωτα ειναι να μαθει να τον στηνει, γιατι απο προσωπικη εμπειρια πιστευω πως 8 στους 10 επισκευασιμους ειναι στημενοι λαθος, αποδιδουν χειροτερα απο εναν εργοστασιακο, και καμια μπαταρια δεν θα τους κανει να δουλεψουν σωστα)

Αποσυνδεδεμένος spyrounis

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • ή πες κάτι καλήτερο απ΄την σιώπη ή σιώπα !
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #71 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 12:04 »
@DIMTH ....για πτωσεις πηρα ss ... μου επεσε το wildfire και ραγισε το πλακακι,το mod δεν επαθε το παραμικρο γιατι ειναι stainless steel , το Vamo δεν ειναι ...αρα υποθετω οτι θα ειχε στραβωσει σε ιδια πτωση...γι αυτο πηρα ss και δεν το μετανιωσα!!

...συμφωνω οτι με επισκευασιμους το mod ειναι μονοδρομος !!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2012, 12:39 από spyrounis »

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #72 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 12:11 »
 Τελικα,..........το μέγεθος μετράει η η τεχνικη ??

 ??? ??? ???


ΥΓ Απαντηση μετα την 100στη αναρτηση :)

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #73 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 12:12 »
 Ευχαριστω Αγγελικη, για την υπομονη σου, κ αυτα που ειπες!!!!  :respect:




Η προσέγγιση του DIMTH με καλύπτει  απόλυτα, ειδικα όσων αφορα το σχολιο   "Για την ιστορια να διορθωσω και κατι που ειπωθηκε. Οι twist εχουν σταθερη αποδοση μεχρι μερικες τζουρες πριν την εκφορτιση, κ θα συμπληρωσω οτι οι εψιλον που χρησημοποιο ειναι στα 4.2 σχεδον μεχρι την τελευταια τζουρα" 
Η προσωπικη μου αποψη ειναι πως αν καποιος δουλευει με εργοστασιακους δεν ειναι απαραιτητο να περασει στα mod.


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #74 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 12:17 »
Κακοστημένοι οι επισκευάσιμοι;;;  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Τι μου λέτε τώρα;;;;
Πα πα παααα..... μια χαρά είμαι τότε με τον κρίσταλ....
αν δεν μπορούν τα γατόνια με τα δυο δεξιά χέρια, τότε κάτι άλλες ψυχές που ούτε αυγό δεν μπορούν να βράσουν αν δεν τους σπάσει, τι θα κάνουν;;;;
Dimth, κάτι έχει πάρει κατά καιρούς το μάτι μου για λαβα και ego vv1 που έπαθαν ζημιά από πτώσεις, αλλα όπως λέει ο spyrounis δεν είναι από ss

Πάντως να καταγραφεί παρακαλώ ότι και η egoV, το ψευτομοντάκι μου, που είναι σαν twist με passthrough,  κρατάει κι αυτό σταθερή απόδοση μέχρι την τελευταία τζούρα. (Καλά, δεν την δοκίμασα στα 6βολτ, μιλάω για μεταξύ 3.7-5) Ξαφνικά φλασάρει η μπλε οθόνη και λες ή περιπολικό μου την έπεσε ή έμεινα από μπαταρία  :))

Αγγελική, όπως πάντα  :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat:
Εχεις απόλυτο δίκιο!!!!

ΥΓ Ηλία, υπάρχουν κάτι άτμο με πολλά ομ ή κακή απόδοση που η αλήθεια είναι ότι το θέλουν το μοντάκι τους για να δουλέψουν. Αν το ξέρεις όμως και παίρνεις πάντα LR άτμο, 9 στους 10 δουλεύουν ικανοποιητικά.
Ακόμη κι ο εψιλον με την 2.4 κεφαλή, σε μένα τουλάχιστον, δεν τραβάει στην απλή εγκο, θέλει την egoV, που τη θεωρώ μαζί με την twist, τα μοντ του ego-ιστή. Μια χρυσή τομή, δηλαδή, μια και είναι πολυβολτικές ego με κύκλωμα step up, που μπορεί να μην έχει την ποιότητα ενός πρόβαρι, είναι όμως ικανοποιητικότατο αν δεν σε ενοχλεί η αυτονομία. Αυτό το λύνεις παίρνοντας 2-3. Στην περίπτωση του egoV όταν είσαι στον υπολογιστή, χρησιμοποιείς passthrough.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 100 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248303 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181328 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 285 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 256 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573137 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2346 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8513 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123555 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 984 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 328037 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99