vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 3 χρήστες
2Fdeal, manoslykos, GeorgeGTS

Πρωτότυπα και ιμιτασιόν

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #180 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 15:01 »
Πως δεν εμεινε?
Το UFS που το πας?
Ασε που μπορει να δουμε την αντιγραφη του Αχιλλεα ή της Ιθακης πριν τα original.  :))

Αποσυνδεδεμένος ProSeXe

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουφαμε κ τα λεμε .. ρουφαμε κ τα λεμε λεμεεε!!!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #181 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 17:38 »
εγω παλι εχω δει οτι λενε για τον nautilus οτι ειναι ακριβος το ιδιο.. α ναι κ αλλο ο κλονος τς tobeco κ αλλο ο nautilus.. τεσπα θα δουμε τα αποτελεσματα κ για τν ποπη κλονο αργοτερα..

Αποσυνδεδεμένος StavrosM

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Titanium - SubOhm - Rulezzz !!!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #182 στις: Φεβρουαρίου 15, 2013, 23:18 »
Έτυχε να δοκιμάσω κλώνο-αντίγραφο του Οδυσσέα και του iAtty από φίλο και τον ευχαριστώ.....  ;)
Έχω να πώ τα εξής....
1. Είναι πιστά αντίγραφα των αντίστοιχων GG
2. Τα ανταλλακτικά , από ότι το δοκιμάσαμε, είναι ολόϊδια !!!!!!! και ταιριάζουν απόλυτα από το ένα στο άλλο
3. Το μέταλλο δεν ξέρουμε μόνο αν είναι ποιοτικά το ίδιο
4. Η απόδοση είναι σχεδόν η ίδια....... ουσιαστικά δεν μπορείς να καταλάβεις διαφορές ........αν υπάρχουν

Μάλλον κάτι αντίστοιχο θα είναι και το "νέο" αντίγραφο που λέγεται Euforia

Και τίθεται το ερώτημα : Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά τιμής τα αυθεντικά με τους κλώνους μιας και τα 2 είναι ποιοτικά εφάμιλλα ??? ??
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2013, 23:24 από StavrosM »

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #183 στις: Φεβρουαρίου 15, 2013, 23:55 »
Σταύρο, 2 πράγματα:
1) η ιδέα
2) η υλοποίησή της
 :)

Αποσυνδεδεμένος StavrosM

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Titanium - SubOhm - Rulezzz !!!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #184 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 00:00 »
Φιλε μου και ο Παπουτσανης και εγω κανουμε σαπουνια.
Αλλα ο παπουτσανης ειναι πολυ πιο φθηνος...........!!!!

Η ιδεα και η υλοποιηση της στιχοιζουν τοσα πολλα (50€ το κομματι διαφορα)????
Αν ητανε και πιο φθηνα δεν θα εμπαινε κανεις στον κοπο να τα αντιγραψει ;)

Τεσπα...... Ειμαστε of topic

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #185 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 00:12 »
Πρόσεξε να δείς:
Ο οδυσσέας έχει 100 ευρό.
Ο κλώνος του οδυσσέα έχει 50 ευρό.
Ο κλώνος του κλώνου του οδυσσέα έχει 25 ευρό.
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:   
 
 
 

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #186 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 00:17 »
Βαλτε την εφορια , το φπα , το κερδος απο το μαγαζι που την πουλαει και οτι πρεπει να βγαλει και κατι  ο δημιουργος που μπορει να εκανε 3μηνες δοκιμες για να βγει αυτο που βγηκε.

Καθε φορα τα ιδια λεμε μου φαινεται.

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #187 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 00:30 »
Αφου ειμαστε που ειμαστε οφ...  :-[ :tongue_smilie:
μια διορθωσουλα μονο...
Ο Οδυσσεας εχει 90 ευρω.

Και τα νουμερα παραγωγης θα εχουν τη σημασια τους προφανως.
Καθως επισης και τα κοστη κατασκευης δεν ειναι τα ιδια σε ολες τις χωρες του κοσμου.
(Τουλαχιστον οχι ακομα... )


.........
Καθε φορα τα ιδια λεμε μου φαινεται.
Βρε μηπως ξεχασαμε τιποτα? Μεγαλωνουμε κιολας... :hmmm: :)) :))


Αποσυνδεδεμένος ProSeXe

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουφαμε κ τα λεμε .. ρουφαμε κ τα λεμε λεμεεε!!!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #188 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 02:13 »
εγω τα βλεπω ακριβος το ιδιο πραγμα σε ολα (με αλλαγει στν τιμη μονο )  :P

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #189 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 03:06 »
Έτυχε να δοκιμάσω κλώνο-αντίγραφο του Οδυσσέα και του iAtty από φίλο και τον ευχαριστώ.....  ;)



Κλωνοποίησαν και τον ΙΑΤΤΥ;;;
Καμιά πληροφορία;;

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #190 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 03:29 »
Δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα επιλογής μεταξύ γνήσιου και αντιγραφής, αφού γνήσια δεν υπάρχουν! Υπήρξαν κάποτε και κάποιοι τα αγόρασαν. Ορισμένοι ακόμη που παρακολουθούσαν τις εξελίξεις, πρόλαβαν τις προπαραγγελίες των νέων παραγωγών και μετά τέλος. Αφού δεν υπάρχει πουθενά πλέον διαθεσιμότητα για Ιαττυ, Οδυσσέα, Πηνελόπη και UFS, δεν είναι θέμα επιλογής: ακόμη κι αν θέλει κάποιος να αγοράσει τα original, υπάρχουν πλέον μόνο σε αντίγραφα.
Καλώς ή κακώς, αυτό είναι....


Αποσυνδεδεμένος gtm

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #191 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 09:13 »
συγνωμη για το εκτος αλλα επειδη δουλευα εξω και συνεργαζομουν με κινεζους εχουμε αντιθετες φιλοσοφιες
οι μεν κινεζοι προτιμουν λιγα και παραγωγη και επενδυουν σε γραμμες παραγωγης , με απλα λογια 1 ανταλλακτικο που το κανει εδω 1 ατομο 4 ωρες πχ εκει το κανουν 4 σε ισα μερη σε 1 ωρα, επισης φροντιζουν υλικα -ανταλλακτικα να ειναι στην ιδια περιοχη ωστε να μειωνουν κοστη μεταφορας.
τελος εδω η τεχνη τορνος μηχανουργος υπερκοστιζει ενω εκει ειναι βασικος μισθος απλου  εργαζομενου

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #192 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 09:43 »
εγω εχω να γραψω πως οτι και αν κανουν,τα γνησια προιοντα gg δεν προκειτε να τα φτασουν ποτε.
το οτι τεσσερα χρονια μετα την κατασκευη πραγματων gg,ασχολουμαστε μονο με αυτα,αυτο τα λεει ολα.

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #193 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 11:02 »

Τα προϊόντα είναι άψογα, δεν το συζητώ, κι εγώ είμαι κάτοχος ενός GGTS κι ενός Οδυσσέα, το ένα εκ των οποίων το "πέτυχα" από καθαρή τύχη και το άλλο επειδή είχα ήδη μπει στο forum και παρακολουθούσα τις εξελίξεις και τις προπαραγγελίες. Δεν μπορώ να κάνω την σύγκριση με τις αντιγραφές, παρά μόνο από τα reviews. Αλλά όταν με ρωτάει κάποιος από που μπορεί να πάρει ένα αντίστοιχο, του λέω απλά ότι δεν μπορεί γιατί δεν υπάρχει ή τέλοσπάντων ότι πρέπει να έχει γνωστό τον πάπα της Ρώμης, ο οποίος από ότι ακούω παραιτήθηκε κι αυτός!
 :laugh1:


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2013, 12:39 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #194 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 12:30 »
Καλημέρα σας .

Εκεί που φτάσαμε θα δούμε τα πάντα σε αντιγραφές και είναι σίγουρο .
Το ερώτημά μου είναι το εξής ... αφού πλέων αντιγράφονται τα πάντα γιατί να κάτσω να ασχοληθώ εγώ βγάζοντας ένα προϊόν και αφού σπάσω κεφάλι τρέχω από εδώ και από εκεί με πολλές εργατοώρες σε δοκιμές και πειραματισμούς με κατάθεση ενός σημαντικού κεφαλαίου να βγάλω 500 - 1000 κομμάτια και ξαφνικά να βρεθεί αντιγραφέας ? .

Πολύ φοβάμαι ότι καλές ιδέες και υλοποιήσεις δεν θα δουν το φως , με ότι συνεπάγεται αυτό για τον ρυθμό ανάπτυξης - εξέλιξης του Η.Τ.

Έχετε την εντύπωση ότι αν δεν υπήρχαν τα προϊόντα GG η τύπου Genesis θα ήμασταν εδώ πού είμαστε τώρα ?

Είναι εύλογο να κρίνουμε σαν καταναλωτές , ποιό είναι ακριβό ποιό φτηνό  , προσωπικά πιστεύω οτι έχει να κάνει με όλους τους παράγοντες που μπορεί να σκεφτεί κάποιος με σημαντικότερο το κόστος παραγωγής .
Κίνα .... ....................Πολύ φτηνά
Βουλγαρία ...............Φτηνά
Ελλάδα ....................ακριβά
Αγγλία - Γερμανία ....Πολύ ακριβά
Καναδάς  .................Πάρα πολύ ακριβά 

Τί είναι προτιμότερο από της παραπάνω επιλογές ?
Μήπως λέω τώρα !!! Η Ελλάδα ?

Όπως και να έχει οι επιλογές είναι δικές μας και με αυτές θα θα καθορίσουμε το μέλλον.

Μου δόθηκε αφορμή γι΄αυτό και ο λόγος !!!
Γιά την αντιγραφή της Πηνελόπης έχω να πώ πώς αφού δεν υπάρχει επαρκή διάθεση από τον κατασκευαστή , λογικό είναι να υπάρχουν τέτοια φαινόμενα .
Από ότι δείχνει πάντως πρόκριτε για πιστή αντιγραφή και αφήνω λιγοστά τα σενάρια για κακή λειτουργία .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 142 41155 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 23:55
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1882 249667 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 22:08
από Tem
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420612 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158452 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15790 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131325 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 206 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 309 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 194 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767722 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966