vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 3 χρήστες
maprix, bloodlessz, ZoeM

Twitter

Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #90 στις: Ιουνίου 17, 2013, 06:39 »
ενα λάθος που έχω εντοπίσει απο πολλούς (και όχι νέους)
είναι οτι δεν ξεπλένουν καλά τους καινούργιους επισκευάσιμους (ειδικά τους κινέζικους )
με αποτέλεσμα όταν ατμίζουν
να έχουν μια διαφορετική γεύση τα υγρά τους
και να νομίζουν οτι φταίει ο ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος PanosLion

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #91 στις: Ιουνίου 17, 2013, 12:23 »
ειδικά για τους επισκευασιμους, πλύσιμο, κάψιμο το κεραμικο, εξορκισμο να φυγουν τα κακα πνευματα. Τα πάντα όλα χάρην καλής γεύσης...


Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #92 στις: Ιουνίου 17, 2013, 13:24 »
με τη βοήθεια του παρόντος φόρουμ αλλά και ενός 83χρονου, 70 χρόνια καπνιστή που κυκλοφορεί με ένα ego-τ
Είναι μέλος του φόρουμ;
Αν όχι νομίζω ότι πρέπει να τον γράψεις.
Στην ανάγκη κάνε τον γραμματέα του  :)) .
Ο παππούς πρέπει να είναι χρυσωρυχείο άποψης.

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #93 στις: Ιουνίου 17, 2013, 13:42 »
Καπνιστης ηταν ο άνθρωπος.Τι να μας πει? Πόσο μαυρα ειναι τα πνευμόνια του μετά από 70 χρονια καπνίσματος?... :wall:

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #94 στις: Ιουνίου 17, 2013, 13:47 »
@microchip

Έχεις δίκιο. Η κουβέντα μας για το ήτ κράτησε καμιά ώρα τουλάχιστον. Η σύμπτωση ήταν ότι είχα αρχίσει να ξανά ψάχνω το θέμα μετά την αρχική μου απογοήτευση πριν χρόνια μόνος μου αλλά δεν το τολμούσα γιατί φοβόμουν μην χαλάσω πάλι τσάμπα χρήματα. Διάβασα πολλά εδώ, είχα και την κουβέντα μαζί του (πρωι) και την ίδια μέρα απόγευμα ατμιζα με το evic.

Μακάρι να τον έκανα μέλος και ας έκανα τον γραμματέα αλλά δυστυχώς είναι επαρχία και δεν έχω συχνή επαφή του. Θα έδινε πολύ ωραία νότα η "φιλοσοφία" του για το ήτ (γιατί είχε και τέτοια) καθώς θεωρώ ότι ένας ηλικιωμένος με καλό μυαλό πολλές φορές βλέπει πιο ώριμα κάποια θεματα / προβλήματα σε πολλά θέματα από νεότερους.

Sent from my 2 using (frequently) my brain.

Αποσυνδεδεμένος MAdKetch

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Foggatti Hybrid LE - Poldiac Hybrid V2
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #95 στις: Ιουνίου 18, 2013, 22:47 »
 Παρότι δεν είχα καλή πληροφόρηση πριν ξεκινήσω το η.τ δεν θεωρώ ότι έκανα ιδιαίτερα λάθη στις αγορές μου. Ίσως ο λόγος ήταν ότι εξαρχής κριτήριο μου ήταν η τιμή (ακριβότερο=καλύτερο) αγόρασα πράγματα ακριβά μεν που δεν με απογοήτευσαν δε.
 Το λάθος μου που πλέον το έχω αποδεχθεί έχει να κάνει με τα υγρά. Από την αρχή ξεκίνησα μανιωδώς την αναζήτηση του υγρού που φέρνει σε γεύση πιο κοντά σε κ.τ. Μέγα λάθος, εκτός από τα έξοδα σε ότι σχεδόν υπάρχει σε καπνικά υγρά, συνειδητοποίησα ότι είναι χαζό να την αναζητώ τη στιγμή που υπάρχουν τόσες πολλές επιλογές σε πραγματικές γεύσεις. Συμπέρασμα ατμιστικό υγρό σε γεύση κ.τ δεν υπάρχει ούτε καν κοντά σε αυτό (80% ας πούμε), το ατμισμά μπορεί μεν να είναι κάτι για να αντικαταστήσουμε το κάπνισμα, έχει όμως τις δικές του ιδιαιτερότητες και "ομορφιές".
 

Αποσυνδεδεμένος dimitris2000

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μου τους κύκλους τάραττε.
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #96 στις: Ιουνίου 18, 2013, 22:59 »
Σαν νέος πάντα κάνεις κάποια λάθη το θέμα είναι να μην είναι μεγάλα
και  μετά από αυτά τα λάθη να ξέρεις πλέον τι ζητάς και
  βασικά να το έχεις βρει  ώστε να μην τα επαναλαμβάνεις 
όσο ζεις μαθαίνεις   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #97 στις: Ιουνίου 20, 2013, 17:31 »
[youtube]642zmpuCz0w[/youtube]

Μη βιάζεστε και μη τα παρατάτε. Ενημερωθείτε και κάντε υπομονή.

Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #98 στις: Ιουνίου 20, 2013, 19:38 »
Πολλά μπραβο !!! Ολοι οι νεοι ατμιστες πρεπει να δουμε αυτό το βίντεο ! Ευχαριστούμε gewre!

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #99 στις: Ιουνίου 20, 2013, 20:58 »
Bλέποντας το video του Gewre ένιωθα ότι αυτά που λέει τα ''ζούμε'' στο φορουμ....
Νέοι ατμιστές μετά από 2-3 εβδομάδες ατμισμα εχουν δοκιμάσει 3-4 εργοστασιακούς, 3-4 επισκευάσιμους, στήσανε φυτ/ασεις, τώρα παλεύουν με το mesh και περιμένοντας το 3ο τους VV από fasttech, φτιάχνουν και κανα μισοκιλο υγρό που τελικά δεν τους πολυαρέσει... 

Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #100 στις: Ιουνίου 20, 2013, 21:48 »
Οι πρωτες 2-3 εβδομαδες ειναι η πιο σημαντικες. Ηδικα οταν σταματάμε κτ και έχουμε μόνο ατμοποιητη. Το λάθος που έκανα για 15 μέρες περίπου ήταν να νομίζω ότι ο τάδε ατμό είναι καλύτερος η ότι με τάδε μοδ θα είμαι καλυμμένος για διάρκεια κτλ. Είναι από την έλλειψη κτ.Και το καλύτερο mod να πάρεις - δεν θα είσαι ευχαριστημένος. Θέλη προσοχή , να μην πάρουμε πράγματα που δεν θα μας βοηθήσουν να σταματήσουμε κτ, και να λέμε (τόσα χρήματα πεταμένα) Προσωπικά ατμίζω περισσότερη ώρα με μια απλή ego 650 και atmo ce4++.  Το καλύτερο - δεν μου λείπει καθόλου κτ !!!!! Και πάλι θέλω να ευχαριστήσω τους δημιουργούς, συντονιστές και όσους συμμετέχουν στο φόρουμ. Χωρίς εσάς θα ήμασταν πολύ λιγότερη  ατμιστές.

Αποσυνδεδεμένος fotisdrak

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #101 στις: Ιουλίου 14, 2013, 03:53 »
παιδια ενα μηνα ατμιζω...1300σαρα με i clear16 και στις 20 μερες απο 12 σε 6 η νικοτινη!! δυο λαδακια ατμιζω.... αποτελεσμα? ειμαι πολυ καλα και το μονο λαθος απ'ολα πιστευω ειναι οτι δεν το αρχισα νωριτερα! οσο αφορα τα εξοδα σε ενα μηνα ακομα θα μπορω να παρω και προβατακι γιατι η αποσβεση θα εχει γινει με το παραπανο!!!  και το τελευταιο που θελω να πω ειναι οτι ειμαι πολυ χαρουμενος που σας βρηκα και μαθαινω πραγματα αλλα και μου κρατατε και ωραια συντροφια!!!  σας ευχαριστω ολους και ολες.... ειναι πολυτιμο το φορουμ!!!

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #102 στις: Ιουλίου 14, 2013, 10:18 »
Οντως και εγω εχω κανει καποια λαθη ως νεος στο ητ.ειδικα την πρωτη φορα πριν απο κατι χρονια  με εκεινο το ριμαδιασμενο το τυπου τσιγαρο η.τ οπου εβρεχες το σφουγκαρακι με λαδι της πλακας κινεζικο no name  :)) (για εμενα μιλαω) το οποιο γρηγορα με ξενερωσε λογο της μυρωδιας καμμενου που εβγαζε!
Εδω και 8 μηνες τωρα και με τα λιγα που εχω μαθει(και απο το υπεροχο αυτο forum τον τελευταιο καιρο) και εχοντας στο χερι μου  εργαλεια,ατμο,υγρα,μπαταριες,mod,που τα γουσταρω και με γεμιζουν τοσο πολυ που μονο μου μυριζω την ΜΠΟΧΑ του κτ.χαλιεμαι ασχημα...
Και κλεινω λεγοντας οτι τελικα...
Δε θελει κοπο,θελει ΤΡΟΠΟ ..
Ναστε ολοι καλα παιδια και τα μελη και οι υπευθυνοι της κοινοτητας αυτης. :respect:

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #103 στις: Αυγούστου 20, 2013, 12:52 »
Το λάθος ήταν που δεν πήρα από την αρχή μοντα. Λάθος επιλογές έχω κάνει σε υγρά που φύγανε στον κάδο απορριμάτων.  :'(

Αποσυνδεδεμένος filikos4

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
  • I find your lack of faith disturbing
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #104 στις: Αυγούστου 20, 2013, 13:42 »
και τι δεν έκανα ... καμένα cartomizer , υγρά που με την πρώτη τζούρα πετάχτηκαν , μπαταρίες χύμα στη τσέπη που ξεχαρβαλώθηκαν , ατμοποιητες ελαττωματικοί που επέμενα να αγοράζω ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116027 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824457 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507470 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8953 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154815 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568839 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243930 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294246 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1775 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762818 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4027 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem