vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

148 επισκέπτες, 4 χρήστες
Parolos, manoslykos, Milarepa, Sergios

Twitter

Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 22:18 »
Καλησπερα και απο εμενα,
μπηκα μολις στην 17η μερα ατμισματος και πιστευω οτι εχω κανει λαθη, παρολο που βρηκα νωρις το φορουμ και με εχει βοηθησει πολυ.


1ο λαθος ηταν περσινο που πηρα ενα η.τ. που εμοιαζε με τσιγαρο, παραλιγο να πεθανω απο το πολυ τραβηγμα και ατμο πουθενα, μονο υγρα στο στομα.... χαχα και ετσι ξαναγυρισα στον καπνοσωληνα  :thumpdown:


2ο λαθος φετινο ηταν οτι επειδη στην πολη μου υπαρχουν δυο καταστηματα η.τ. η μαλλον ενα και ενα ovale, μπηκα και πηρα πολλες γευσεις με αποτελεσμα ακομα μεχρι σημερα να εχω μπερδευτει με τις γευσεις. πηρα guevara και δεν μου αρεσε!!! τωρα κανω ry4 και πιστευω οτι καπου εκει γυρω θα κατασταλαξω.


3ο λαθος αν και δεν νομιζω οτι ειναι λαθος, εχω ηδη 4 ατμοποιητες και ευτυχως χτες δοκιμασα τον MT3 και καπως ικανοποιηθηκα, αν και ξερω οτι αυτο που θα με γεμισει ειναι ενας επισκευασιμος.


4ο και 5ο λαθος μαζι, ειναι οτι ενω ξερω οτι μπορω να τα κανω και τα δυο φοβαμαι να μπω στους επισκευασιμους λογω αντιστασεων και μικρης χωρητικοτητας και οτι και παλι φοβαμαι να ασχοληθω με τα DIY υγρα, αν και για τα δυο υπαρχουν πολλα και πολυ βοηθητικα νηματα εδω μεσα και στο γιουτιουμπι, εχω μια αμφιβολια για το αν τα καταφερω...


Οποιος συνφορουμιτης φιλος μπορει να μου δωσει καμια συμβουλη, ελευθερα, χρειαζομαι καποιον να με βαλει στον σωστο δρομο, αν και εστω και μετ εμποδιων 17 μερες δεν εχω καπνισει και ουτε δυσκολευομαι.


Ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα!!!  :bye:


Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 23:30 »
1ο   Περασμένα - ξεχασμένα ;)


2ο   Καλά πας, αφού απο μόνος σου κατάλαβες προς τα που "γέρνεις"..


3ο, 4ο και 5ο  είναι να πάρεις απόφαση ότι θέλεις να δοκιμάσεις. Απο τη στιγμή που θα ασχοληθείς, τα πράγματα γίνονται πιο εύκολα. Ξεκινάς, και οποιαδήποτε απορία έχεις, ψάχνεις στο φόρουμ, και ρωτάς στα ανάλογα νήματα, και σίγουρα θα βρείς βοήθεια και απαντήσεις... :yes:




EDIT: Δές το καθαρά σαν χόμπι, και παρέα με ένα καφεδάκι ξεκινάς δοκιμές...

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 23:38 »


1ο λαθος ηταν περσινο που πηρα ενα η.τ. που εμοιαζε με τσιγαρο, παραλιγο να πεθανω απο το πολυ τραβηγμα και ατμο πουθενα, μονο υγρα στο στομα.... χαχα και ετσι ξαναγυρισα στον καπνοσωληνα  :thumpdown:




καρκινοσωλήνα το λένε στο χωριό μου...    ;)


Πάντως είναι νωρίς ακόμα για επισκευάσιμους. Όπως είπε και ο φίλος από πάνω κάνε το για χόμπυ. Και να μην σου βγει στην αρχή δεν πειράζει... Και οι εργοστασιακοί καλοί είναι για αρχή... Δεν υπάρχει βιασύνη. Χόμπυ είναι...

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 23:45 »
εκτο λαθος δεν γράφεις απο που εισαι μήπως και υπαρχει καποιος να σε βοηθήσει με τους επισκευασιμους ! :yes:

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 00:04 »
Συγνωμη εχεις δικιο  :eyesplash:  το διορθωσα!!! Μενω Κερκυρα αυτη την στιγμη!!!


Σας ευχαριστω, ηδη παρηγγειλα φυτιλακια και συρμα να πειραματιστω με τον ΜΤ3. Και ειδα και το βιντεο με την παρασκευη υγρων που κανανε καποια παιδια απο το φορουμ και νομιζω ειμαι ετοιμος να δοκιμασω!!!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 11:40 »
Parginos, το "ένα και ένα Ovale" είναι η πιο σωστή ατάκα. Συντοπίτης όπως κατάλαβες. Πέρνα κάποια στιγμή από το άλλο μαγαζί, έχει φέρει tribecca, cafe Mocha και όλα τα El Toro εκτός από το Guevara Reserve(ακριβό)!!!

Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 12:01 »
καλησπερα σας.Εγω το Η.Τ  το ειχα πρωτογνωρισει 3 χρονια πριν,που πουλιοντουσαν στο ebay κατι σε μορφη τσιγαρου και αλλαζες το φιλτρακι του απο πισω που και καλα διαρκουσε 200 τζουρες.Ε αγοραζω λοιπον μια παρτιδα ειδα οτι βγαζει  ατμο ενθουσιαστηκα και μετα πηρα γυρω στα 1000 φιλτρακια(γυρω στα 200 ευρω αν θυμαμαι καλα) .
Φυσικα ολικη αποτυχια...Ξαναρχισα το καπνισμα


Πριν απο εναμιση χρονο αγορασα και εγω (οπως νομιζω σχεδον ολοι οι ατμιστες) το παλιο κλασικο ego-t.Μου εσπαγε τα νευρα!τι καμμενο τι διαρροες , μου ειχε βγαλει την πιστη οπου εν τελη με οδηγησε να ξαναρχισω το καπνισμα


Τελικα περυσι γνωρισα το forum ,τα παιδια ηταν(και ειναι) αψογα και σε θεση να σε βοηθησουν.Γνωριζω λοιπον το ego-w και κοβω το καπνισμα για 6 μηνες(σε εκεινο το διαστημα ειχα αγορασει απο inawera οτι γευση υπηρχε που εν τελη ηταν σχεδον ολα αποτυχια).ΟΜΩΣ  μετα απο 6 μηνες που ατμιζα ηρθε ο πατερας μου φιλοξενουμενος ο οποιος ειναι φανατικος καπνιστης,ΟΛΗ μερα στο σπιτι παφα πουφα μεχρι που του εκανα 1-2 τρακες,λιγο αυτο λιγο τα προβληματα οι τρακες αρχισαν να εχουν μεγαλυτερη συχνοτητα,μεχρι που το ξαναρχισα... :eyesplash: Περασαν λοιπον αλλοι 6 μηνες και πλεον ειμαι αποφασισμενος πως το κωλοτσιγαρο ειναι παρελθον,εδω και 2 βδομαδες ατμιζω(εχω βρει τον ατμοποιητη που με εξυπηρετει και το υγρο)οποτε δεν κανω αλλα πειραματα τουλαχιστον μεχρι να μου φυγει ο εθισμος 100%

Αποσυνδεδεμένος panos207

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 12:39 »
Καλημέρα και απο εμένα σε όλους τους συμφορουμίτες!
 
Το ξεκίνησα και εγώ πρίν απο 1,5 χρόνο περίπου όταν βγήκε το ego-t. Ώς νεότατος στο άθλημα είχα την τρελή περιέργεια να δοκιμάσω οτι γεύση υπήρχε.....τι μήλα τι φράουλες τι μπανάνες!! Τα ''ήπιε'' ολα ο νεροχύτης μου, ευτυχώς κατέλειξα στο tribeca και για αλλαγή στο virginia.
Το ίδιο θα λέω και σε λίγο καιρό για τους ατμοποιητές....έχω στο συρτάρι μου εναν T2 (ευχαριστημένος) εναν Τ3 (δεν τον εχω δοκιμάσει ακόμη) και ατμίζω τώρα με τον C5.
Το θέμα είναι όμως το εξής...αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μάθεις ποτέ! (Για το άτμισμα λέμε πάντα  :angel:  )

Αποσυνδεδεμένος danai

  • *
  • 60
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 03, 2013, 02:03 »
Αν και νεα στο άτμισμα πιστεύω ότι το μεγαλύτερο λάθος μου ήταν ότι αγόρασα ένα ego-c με τον κλασσικό εργοστασιακό ατμοποιητή. Απελπισία σκέτη, Διαρροές, ατμός λίγος και γρήγορη πτώση της μπαταρίας. Από τη στιγμή που πήρα το provari αυτά λύθηκαν ως δια μαγείας. Λυπάμαι που δεν το είχα πάρει νωρίτερα.

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 03, 2013, 02:39 »
εναλλαγες υγρών

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 03, 2013, 10:19 »
Γιατί αυτό το θεωρείς λάθος σου , όμως?

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #71 στις: Μαρτίου 03, 2013, 13:33 »
Το μεγαλύτερο λάθος μου ήταν την πρώτη φορά που ξεκίνησα το η.τ με το ego-T και τα γνωστά προβλήματα, ήταν ότι δεν αναζήτησα πληροφορίες και λύσεις,έτσι δεν ανακάλυψα το φόρουμ που πιστεύω θα με είχε γλιτώσει από την κατρακύλα στο κ.τ!

Ευτυχώς έπαθα κι έμαθα και δεν την ξαναπάτησα

Αποσυνδεδεμένος spiros385

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #72 στις: Μαρτίου 03, 2013, 13:39 »
ενα απο τα λαθη μου η και πολλων αλλων ατμιστων  ειναι η εμπιστοσυνη σε μαγαζια με ειδη η.τ. :wall: :wall: :wall:
Κοστιζει και σε χρημα και σε χρονο αλλα και σε ψυχικη ηρεμια ,,,, :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #73 στις: Απριλίου 19, 2013, 23:37 »
εμένα έχουν περάσει 11 μήνες απο τότε, αλλά πάντα θα θυμάμαι ειδικά το 1ο λάθος: Να ξεκινήσω (δεν ήξερα, αλλά και δεν ρώτησα, νόμιζα πως αυτό που μου έδωσε ο τυπος είναι) με νικοτίνη 9mg. 2 εβδομάδες τράβηξα κανάλι. άλλο λάθος ήταν το υγρό που εκτός που δε με κάλυπτε , δε μου άρεσε κιόλας. μόλις βρήκα ένα άλλο μαγαζί, λύθηκαν και τα 2 αυτά, αφού άρχισα να φτιάχνω μόνος μου στη νικοτίνη που ήθελα υγρά, ανεβαίνοντας απο το 9 στο 24, και βρίσκοντας μια γεύση (και 2 και 3 και 4 γεύσεις δηλαδή) που μου κάνει. Και σταδιακά κατέβηκα νικοτίνη. Άλλα λάθη που εκανα ειναι εντελως οικονομικά. χαλάστηκαν λεφτά που θα μπορούσα να είχα γλυτώσει (όπως οι περισσοτεροι πιστεύω), πηγαίνοντας απο τότε σε κάτι που τελικά πήγα αργότερα ,  ένα καλό μοντ π.χ. ή έναν καλό ατμοποιητή που θα μπορούσα να πάρω απο την αρχή αλλά θεωρούσα ότι είναι ακριβός ενώ τον τριπλοπλήρωσα τελικά.

Αποσυνδεδεμένος noob

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #74 στις: Απριλίου 20, 2013, 09:19 »
Θεωρω οτι καταρχην με την βοηθεια του forum αλλα και με τις οχι ιδιαιτερες απαιτησεις μου που θα οδηγουσαν σε ψαξιματα και συχνες αλλαγες, δεν εχω κανει λαθη.
Ξεκινησα με giant, μετα απο λιγες μερες αγορασα και εναν mini vivi, δοκιμασα μερικα υγρα απο τα οποια κολλησα με 4 και αυτο ηταν.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103710 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem