vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

219 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #855 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 21:51 »
Καλησπέρα Θανάση, δε με ζορίζεις καθόλου, πραγματικά χαίρομαι να μιλάω μαζί σου και εκτιμώ τη δουλειά σου πραγματικά, όπως είμαι περήφανος που είσαι Έλληνας. Δε συμφωνούμε σε πάρα πολλά πράγματα, σε άλλα περίπου και αν είχες δώσει λίγο έμφαση στα μεγέθη των mod θα συμφωνούσαμε απόλυτα.

Έχω ακριβώς τις ίδιες απόψεις με τον kkostas χωρίς να τον γνωρίζω προσωπικά και τον συμπαθώ γιατί είναι σταθερός στις απόψεις του, δίνει έμφαση στη λεπτομέρεια, την απλότητα, αλλά και την εμφάνιση ενώς προιοντος που καλός ή κακός θα πρέπει να είναι όσο μικρότερο γίνεται όπως είναι και τα starter τσιγάρα, με αυτονομία τουλάχιστον μιας γεμάτης ημέρας και atomizer χωρίς προβλήματα.

(Δεν εβαλα και εγώ επίσης συμετοχή στη κλήρωση, αν και είχα από τότε στο μυαλό αγορά του iatty2-odysseys).

Σχετικά με το τι ακριβώς θέλω....

Έχω ένα mod πολύ όμορφο, μικρό που με 18650 μπαταρία έχω την αυτονομία μίας ολόκληρης ημέρας, δε χρειάζομαι παραπάνω αυτονομία από μία μπαταρία...μου τα δείνει στο μεγιστο μια AW 18650 (2600), την επόμενη ημέρα βάσω άλλη πλήρη φορτισμένη για μου μείνει στα 4-4,2v στο μεγάλητερο διάστημα αυτής.

Θα πάρω και ένα P18500 για να μου κάνει αυτή ακριβώς δουλειά στα 3,7v, ενώ είναι ακόμη μικρότερο (18,5cm) και θα κρατήσω το P18650 μόνιμα 6volto ή 7,2volto. (Δε θέλω να μου αρχισεις τώρα ότι θα μπορούσα να τα κάνω με τα μισά χρήματα και ένα mod GGTS, γιατί τα είπαμε, δε μου αρέσει, γούστα είναι αυτά, άλλους τους τρελένει χιλιάδες όπως σωστά λες, δεν είναι κακό να μην κάνει σε έναν).

Αtomizer έχω τον Α2-Τ, έχω παραγγείλει το downgrade σε Α2, αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος τόσο με τη σφικτή του τζούρα. Για αυτό το λόγο θα ρισκάρω να πάρω το odysseys μια και έχω δοκιμάσει το iatty που με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο στον τομέα τζούρα, (χωρίς ρυθμιστή) στο δικό μου mod.
Σε αυτά θα μείνω μέχρι να αλλάξει κάτι τεχνολογικά.

P18650 + odysseys (αν είναι έτσι όπως τον περιμένω) (6v-7,2v)
P18500 + A2-T με εναλλαγή σε Α2. (3,7v)


Αυτά τα ολίγα...όπως λες και εσύ... :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:18 από DIONYSIS »

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #856 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:00 »
ρε Δυονιση ποσο παραπανω εμφαση να δοση ο ανθρωπος στα μεγεθει των μοντ του απο 6 ποντους ως 30 γινετε αυτο που εφτιασε  :confused1: :confused1: :hmmm: εγω δεν ξερω κανενα αλο με μεγαλιτερι εμφαση στο μεγεθος  :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #857 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:12 »
ρε Δυονιση ποσο παραπανω εμφαση να δοση ο ανθρωπος στα μεγεθει των μοντ του απο 6 ποντους ως 30 γινετε αυτο που εφτιασε  :confused1: :confused1: :hmmm: εγω δεν ξερω κανενα αλο με μεγαλιτερι εμφαση στο μεγεθος  :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Βρε κουρδιστήρι εσύ...... :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:, εννοω με ίδια μπαταρία μέσα στα δύο μοντακια, είναι σίγουρα πιο παχύ το GGTS, ίσως λίγο μεγαλυτερο σε ύψος χωρίς ρυθμιστές και συλλεκτες, αλλά και με ένα κουμπί να προεξέχει (εσενα σε βολέυει και σου αρέσει, εμένα πάλι καθόλου αυτο το κουμπί).
Ειπαμε.... το PRECISE υστερεί (στον τομέα μικραίνω όποτε θέλω) γιατί δεν είναι τηλεσκοπικό, αλλά για αυτό το λόγο παραμένει κάτι λιγότερο από 2cm σε πάχος.
Κουρδιστήρι...εεεεε κουρδιστήρι.... :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :fight_fryingpan:

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS !
« Απάντηση #858 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:17 »
O διακόπτης από το GGTS θερμαίνεται . Όταν αφαίρεσα το ελατήριο από το καπάκι της βάσης , σταμάτησε να ζεσταίνεται .

Πως λύνεται το πρόβλημα ?
Εδω πως λύνουμε το πρόβλημα ?
Γιατί γίνεται αυτό ?
 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 19:21 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: GGTS !
« Απάντηση #859 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:19 »
βαλτο στιν καφετιερα καθαρισε το καλα στους πολους και αν δεν γινει τιποτα μαλον φτεει η αντισταση σου ... imr εχεις μεσα ?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 19:22 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: GGTS !
« Απάντηση #860 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:22 »
Προκαλείτε πιθανότατα από πολύ χαμηλή αντίσταση στον ατμοποιητή, δεν ξέρω αν λύνεται, αλλά επειδή το βλέπω συνέχεια στο UFS με 18650 IMR, δεν το θεωρείσα πρόβλημα, απλά ενοχλητικό.

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS !
« Απάντηση #861 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:23 »
Θέμα καθαρισμού δηλαδή ?? ( το καθάρισα με χαρτοπετσέτα και γόμα αλλά τπτ  ....  )
Θα το δοκιμάσω
Απλές 18650 έχω μέσα trustfire

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 16, 2011, 19:23
Προκαλείτε πιθανότατα από πολύ χαμηλή αντίσταση στον ατμοποιητή, δεν ξέρω αν λύνεται, αλλά επειδή το βλέπω συνέχεια στο UFS με 18650 IMR, δεν το θεωρείσα πρόβλημα, απλά ενοχλητικό.
Με το ιαττυ 1,5 μέσα

Alex όταν θερμαίνεται μου πέφτει η απόδοση ..... όταν βγάζω το ελατήριο όλα μια χαρά είναι
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 19:23 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #862 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:24 »
Διονυση οπως κι εσυ υποστηριζεις κατι που σε καλυψε και σου αρεσει πολυ,το ιδιο κανει κι ο Μιχαλης.
Ειπαμε γουστα ειναι αυτα κι η ομορφια υποκειμενικη.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #863 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:25 »
Κωστα καλησπερα

Το γουστο του καθενος συμφωνουμε ολοι οτι ειναι καθαρα υποκειμενικη και προσωπικη του επιλογη.
Το να προσβαλεις ομως ειτε καποιους συγκεκριμενους χρηστες ( οσοι προτιμουν το GG δηλαδη ) οτι κατα την αποψη σου ειναι κλαριντζιδες κλπ. δεν νομιζω οτι ειναι και θεμητο. Επισης δεν νομιζω οτι ειναι θεμητο να προσβαλει κανενας μας το δημιουργημα καποιου κατασκευαστη μονο και μονο γιατι εμας δεν μας αρεσει.
To γεγονος οτι εσενα δεν σου αρεσει δεν σημαινει ουτε οτι ειναι "casio class' το GG, αλλα ουτε οτι το Precise ειναι και "Vacheron" γιατι αυτο αρεσει σε εσενα.

Χωρις να θελω να μπω σε αντηπαραθεση με κανεναν, δεν νομιζω εχεις / εχω το δικαιωμα να αποκαλουμε καποιου το δημιουργημα "low class" μονο και μονο γιατι εμας δεν μας κανει κλικ. Στο φιναλε ποιος εισαι εσυ ή ποιος ειμαι εγω που θα κρινουμε κατι τετοιο.

Με εκτιμηση
Κωστας

Τα ίδια λέμε πάνω κάτω μην νομίζεις οτι λέω κάτι διαφορετικό.

Η ουσία αυτών που λέω είναι οτι η συζήτηση σε αυτό το τόπικ είναι ανούσια και συνεχίζεται από αδράνια.

Διαφορετικά γούστα, διαφορετικές απόψεις, διαφορετικές επιλογές.

Αν μπορούσε ένας κατασκευαστής να καλύψει όλες τις απαιτήσεις δεν θα υπήρχαν 200 μάρκες αυτοκινήτου και 500 ποδηλάτου.

Η ελεύθερη αγορά επιβάλει στον κατασκευαστή να παράγει προϊόντα για ευρεία γκάμα αγοραστών προκειμένου να επεκταθεί.

Έτσι η mercedes φτιάχνει την c class, τα τζιπάκια και τα φορτηγά.

Το να προσπαθεί η mercedes να με πείσει ότι μου αρέσει και με καλύπτει π.χ. το τζιπάκι δεν έχει νόημα.

Από την άλλη αν πω ότι στο τζιπάκι αισθάνομαι σαν φαντάρος δεν μειώνει τους φαντάρους.

Ούτε μειώνει αυτούς που αγοράζουν τζιπάκι. Ούτε και τον κατασκευαστή. Εμένα δεν μου κάνει τη δουλειά και τέλος.

Και όπως εγώ νιώθω κλαριτζής με το GG εσύ μπορεί να νιώθεις τρομπετίστας με το Precise. Και τί με αυτό?

Ο καθένας έχει τα gadgets με τα οποία νιώθει άνετος. Για εμένα είναι το Precise και για εσένα το GG και λογαριασμό δεν δίνουμε σε κανένα.

Κι ούτε έχω κάτι εναντίων των κλαριτζίδων ούτε των κατασκευαστών.

Ας εκμεταλευτούν την συζήτηση επικοδομητικά ωστε με τα συμπεράσματα που βγάζουν να καλύψουν κι άλλους αγοραστές.

Όχι όμως να δεχτώ κι ότι μου αρέσει και με καλύπτει το GG επειδή έχει κάτι που δεν χρειάζομαι.

Και που καταλήγουμε?

Δικά σου γούστα σεβαστά, δικά μου γούστα σεβαστά και περι ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Τι νόημα έχει λοιπόν η συζήτηση?

Κανένα.

Υ.Γ. Βλέπω ότι στα ρολόια έχουμε τα ίδια γούστα Vacheron Constantin!!!!   :thumpup:
 αλλά δυστυχώς το Raymond weil δεν είναι της κλάσης του. :'(
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:59 από kkostas »

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #864 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:28 »
Αμάν βρε παιδιά με αυτό το θέμα !
Είναι θέμα γούστου με τον καθένα το τι συσκευή θα χρησιμοποιήσει .
Ας δώσουμε ένα τέλος σε αυτό .
Κατάντησε κουραστικό η αντιπαράθεση μεταξύ των μελών .

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #865 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:30 »
Διονυση οπως κι εσυ υποστηριζεις κατι που σε καλυψε και σου αρεσει πολυ,το ιδιο κανει κι ο Μιχαλης.
Ειπαμε γούστα ειναι αυτα κι η ομορφιά υποκειμενική.
ακριβος ετσι αν και θεωρω πολι όμορφο το πρεσζ θεωρώ το ggts εξίσου όμορφο ( για να πω την αληθια επιδει το βλεπω με ματια τεχνικού οτι ομορφότερο εχω δει )  και άπυρος πιο μελετημένο και φιλικό προς το χριστεί του και εξερετικα φτηνότερο με βαση  αυτα που προσφέρει και στα εχω πει απο κοντά Διονύση αλοστε και ξερις το ιφος μου  :respect: :dontknow: αλλα καταλαβενω οτι ο καθενας απο μας εχει το γουστο του και απολιτος σεβαστο  ;)

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: GGTS !
« Απάντηση #866 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:32 »
Στον ΙΑΤΤΥ δεν εχω κατεβει τόσο με την αντίσταση, μέχρι 1,8 max και συνήθως με απλές μπαταρίες, η απόδοση όντως ενδέχεται να πέφτει και να μην το καταλαβαίνω στο UFS και λόγω υγρών που χρησημοποιώ εκεί.
Δεν νομίζω πάντως οτι υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί αυτο, μηχανική κατασκευή ειναι, χωρίς να αλλάξει η αντίσταση, αν το δει ο Θανάσης και έχει κάποια καλύτερη απάντηση μόνο.

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: GGTS !
« Απάντηση #867 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:33 »
Θέμα καθαρισμού δηλαδή ?? ( το καθάρισα με χαρτοπετσέτα και γόμα αλλά τπτ  ....  )
Θα το δοκιμάσω
Απλές 18650 έχω μέσα trustfire
ζιοα καθαρισε το και πες μας αν αλαξε κατι  ;)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:34
Στον ΙΑΤΤΥ δεν εχω κατεβει τόσο με την αντίσταση, μέχρι 1,8 max και συνήθως με απλές μπαταρίες, η απόδοση όντως ενδέχεται να πέφτει και να μην το καταλαβαίνω στο UFS και λόγω υγρών που χρησημοποιώ εκεί.
Δεν νομίζω πάντως οτι υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί αυτο, μηχανική κατασκευή ειναι, χωρίς να αλλάξει η αντίσταση, αν το δει ο Θανάσης και έχει κάποια καλύτερη απάντηση μόνο.
εγω παιζω με 1.3 στον ΙΑΤΤΥ :respect: τορα αλλα δεν ζεστενετε το κουμπι  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #868 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:35 »
Διονυση οπως κι εσυ υποστηριζεις κατι που σε καλυψε και σου αρεσει πολυ,το ιδιο κανει κι ο Μιχαλης.
Ειπαμε γουστα ειναι αυτα κι η ομορφια υποκειμενικη.
Άσε ρε συ Πάνο  :)...ο Μιχάλης είναι μια κατηγορία μόνος του....δεν έχει ανταλλακτικό... :)) :)) :))

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 28, 2011, 20:59
ακριβος ετσι αν και θεωρω πολι όμορφο το πρεσζ θεωρώ το ggts εξίσου όμορφο ( για να πω την αληθια επιδει το βλεπω με ματια τεχνικού οτι ομορφότερο εχω δει )  και άπυρος πιο μελετημένο και φιλικό προς το χριστεί του και εξερετικα φτηνότερο με βαση  αυτα που προσφέρει και στα εχω πει απο κοντά Διονύση αλοστε και ξερις το ιφος μου  :respect: :dontknow: αλλα καταλαβενω οτι ο καθενας απο μας εχει το γουστο του και απολιτος σεβαστο  ;)
Έτσι είναι ακριβώς....συμφωνώ και το ξερεις :thumpup:
(αυτό όμως δε σου αλλάζει το παρατσούκλι....ΝΟΝΟΣ-ΚΟΥΡΔΙΣΤΗΡΙ  :tongue_2: :tongue_2: :tongue_2: :tongue_2:)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 20:59 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS !
« Απάντηση #869 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:37 »
ζιοα καθαρισε το και πες μας αν αλαξε κατι  ;)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:34
εγω παιζω με 1.3 στον ΙΑΤΤΥ :respect: τορα αλλα δεν ζεστενετε το κουμπι  :hmmm:
Πάω στην εσπρεσιερα να δοκιμάσω με τον ατμό ....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151716 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11103 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345706 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147391 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8127 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208993 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32979 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52562 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600557 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361002 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13410 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos