vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

228 επισκέπτες, 3 χρήστες
stsoulos, camber, treloneritis

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #840 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 16:59 »
Διονυση, νομιζω οτι σε ζορισα αρκετα και δεν ηταν ο στοχος μου. Μαλλον καλο θα ηταν να σταματησουμε εδω γιατι τα επιχειρηματα σου ειναι υποκειμενικα τελειως. Απο οτι βλεπω δεν σε ενδιαφερει καμμια απο τις λειτουργιες που μπορει να εχει ενα ηλεκτρονικο τσιγαρο. Ισως εισαι απο τις ελαχιστες εξαιρεσεις αλλα εισαι αυτος που εισαι οποτε και να θελω δεν μπορω να κανω κατι γι' αυτο. Και σαφως δεν χρειαζεται να κανω κατι.

Το GGTS απο την αλλη ειναι το αγαπημενο mod ακομα και εκεινων που το κατηγορουν. Ολοι οι "εχθροι" του GGTS εχουν ενα τουλαχιστον και οι περισσοτεροι απο αυτους το καπνιζουν ανελλειπως.

Το να σου αρεσει κατι χωρις να μπορεις να το εξηγησεις συμβαινει σε ολους. Ειναι οπως σου "κατσει" κατι. Εσενα σου "εκατσε" το δικο σου mod. Και οπως ειδα δεν μπορεις να εξηγησεις το γιατι, οποτε δεν εχει νοημα περεταιρω συζητηση. Μαλλον εγω το τραβηξα περισσοτερο απο οσο θα επρεπε

Επισης απο οτι φαινεται τα 180 δολλαρια σου φαινονται λιγα στη χωρα του και μαλιστα γι'αυτα που προσφερει οποτε και παλι δεν μπορω να μιλησω σε εναν ανθρωπο σαν και σενα που δεν τον απασχολουν τα χρηματα. Ειναι και αυτο υποκειμενικο

Απο τους λιγους παλι που θεωρουν το κουμπι βολικο στην βαση ενος τσιγαρου. Επισης ακρως υποκειμενικο οποτε παλι δεν μπορω να απαντησω

Στο slim το εβαλα το κουμπι κατω οχι απο λαθος αλλα επειδη σε τοσο μικρη διαμετρο δεν μπορεις να το πατησεις με την παλαμη, οποτε θα ηταν αχρηστο σε αυτη την θεση

Οταν ομως λες οτι αυτα τα 2 mod ειναι μακρια σε εμφανιση παλι δεν δινεις καποιο ουσιατικο λογο, οποτε παλι εισαι υποκειμενικος χωρις κανενα επιχειρημα. Οποτε για μια ακομη φορα ειναι φανερο οτι ουτε σε αυτο μπορω να σου απαντησω κατι. Απλως κολλησες με το συγκεκριμενο mod. Ολοι κολλανε σε κατι.  Αυτο δεν ειναι καθολου μα καθολου κακο! Σε μερικους δεν αρεσει η porse και δεν θα την οδηγουσαν ποτε. Το αντιλαμβανομαι πληρως. Απλως ηθελα να δω τους λογους που σου αρεσει κατι αλλο και πραγματι ειδα τι συμβαινει.

Σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου να γραψεις τοσο μεγαλο post. Ηταν πολυ κατατοπιστικο για μενα :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2011, 17:47 από imeothanasis »

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #841 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 17:09 »
θαναση το οτι δεν προσφερει τιποτα παραπανω απο αυτο που δειχνει το Precise δεν σημαινει οτι δεν ειναι ενα ομορφο μοντ.
Ακομα και το αβολο κουμπι του δε σημαινει οτι ειναι για ολους αβολο.
Η ομορφια ειναι υποκειμενικη αλλωστε,δεν μπορεις να τον κατηγορησεις.
Το GGTS δειχνει το πιο πληρες μοντ αλλα για τα γουστα μου ειναι το πιο χοντροκομμενο και το πιο ασχημο.Επισης ειναι και πολυ βαρυ.
Εξαιρεση το ερωτευσιμο (για τα γουστα μου) GG Stealth.

Precise δεν θα επαιρνα λογω οτι τα λεφτα μου δεν θα πιασουν τοπο.Δεν εχει καμια σχεση με το οτι πληρωνεις παιρνεις.Πληρωνεις πολλα και δεν παιρνεις σχεδον τιποτα.Χωρια οτι εμενα δεν με βολευει εκει κατω το κουμπι.

Το GG Stealth ισως καποια στιγμη το παρω...αν θα γινει GGTS;Μαλλον δυσκολα αλλα ποτε δεν ξερεις.

Τα κριτηρια αγορας ειναι καθαρα προσωπικη επιλογη.

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: GGTS !
« Απάντηση #842 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 17:15 »
Παιδια, για να μην μπερδευομαστε

Το GGTS ερχεται με σπειρωμα 510 και 801 ταυτοχρονα που σημαινει οτι μπορεις να βιδωσεις απ' ευθειας πανω του και τα 2 ειδη των ατμοποιητων. Αν ομως θελεις να καπνισεις 901 τοτε βαζεις το rethreater που ερχεται ετσι και αλλιως με το GGTS.

Ο gtsagas αναφερεται σε ανταπτορα ο οποιος εχει αγοραστει απο αλλου. 

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #843 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 17:20 »
Pano, συμφωνουμε στα περισσοτερα απο αυτα που ειπες. Αλλωστε γι'αυτο και σταματησα την κουβεντα. Ειναι μαλλον ανουσια. Ο καθενας αγοραζει αυτο που νομιζει. Απλως ηθελα να δω αν υπαρχει αντικειμενικος λογος που συμβαινει αυτο πλην της υποκειμενικης αποψης του καθενος που δεν μπορει να δικαιολογηθει παρα μονο απο τον ιδιο.

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #844 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 17:29 »
Pano, συμφωνουμε στα περισσοτερα απο αυτα που ειπες. Αλλωστε γι'αυτο και σταματησα την κουβεντα. Ειναι μαλλον ανουσια. Ο καθενας αγοραζει αυτο που νομιζει. Απλως ηθελα να δω αν υπαρχει αντικειμενικος λογος που συμβαινει αυτο πλην της υποκειμενικης αποψης του καθενος που δεν μπορει να δικαιολογηθει παρα μονο απο τον ιδιο.
εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι σηνεχιζετε αυτη η σηζιτιση .... αντικιμενικα δεν υπαρχει σηγκριση υποκιμενικα δεν υπαρχει κουβεντα καν ο καθενας εχει το δικο του γουστο  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #845 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 17:31 »
Καλησπέρα φίλε Dionysis, επαναλαμβανω οτι δεν μπορω να ανεβασω φωτογραφιες, προς αποφυγην παρεξηγησεων, εχω internet μονο στην δουλεια μου απο οπου και χαζευω αν προλαβω το site, αλλα οχι σπιτι μου, για να εχω την ανεση του χρόνου.
Οι προσωπικες μου αποψεις δεν ειναι προιον διαπραγματεύσης και συζήτησης αγαπητέ μου, ουτε και επιβαλουν τιποτα σε οποιονδηποτε τις διαβάζει, οποιος απο τους αγαπητους συναδελφους του site χρειαστει την οποιαδηποτε επεξηγηση απο εμενα, υπαρχουν και τα πμ για να με ρωτησει, ανοικτά debate με σαφη προδιάθεση υπαβάθμισης του συνομιλήτη δεν είναι θεμιτά, ουτε επιτρεπτα απο τους κανονισμους του site.
Καλη σου μέρα.
Καλησπέρα φίλε Checked, δεν έχω απολυτως καμία διάθεση να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου ούτε να σε υποβαθμίσω σε καμία περίπτωση σαν συνομιλητη, θεώρησα καλό λοιπόν να ανεβάσω μερικές φωτό αφού τις έχω μιας και το νήμα είναι VS και θεώρησα επίσης ότι θα είχες την καλή διάθεση να ανεβάσεις και εσύ μερικές φωτό με τις φθορές που προανέφερες και δεν αφορούν προσωπικές σου απόψεις αλλά γεγονότα τα οποία παραθέτεις δημόσια και φυσικά είναι προιον διαπραγμάτευσης αφού μπορεί ναεπιρεάσει σιγουρα θετικά ή αρνητικά όσους το διαβάζουν.

Προκειμένου να βγάλουμε λοιπόν εμείς οι κάτοχοι αλλά και οι υποψυφιοι αγοραστές του προιοντος αυτού, ασφαλή συμπεράσματα για το πως να αποφύγουμε τέτοιου είδους φθορές, για τον άν είναι τα υλικά κακής ποιότητας ή λάθος χρήση, όπως και το αν κάτι δε σε βολεύει πρακτικά και το έχεις ακόμα στην κατοχή σου, καλό θα ήταν να μας αναφέρεις αν έχεις δει κάτι άλλο θετικό εκτός από την εμφάνιση προς ενημέρωση όλων μας.

Το προιον που αναφερόμαστε δυστυχώς το έχουμε ελάχιστοι εδώ στο φόρουμ και πιστεύω ότι όποια αποτελέσματα χρήσης παραθέτουμε ανοιχτά θα πρέπει να είναι σαφή με λεπτομεριες και όχι συνοπτικά σε μισή σειρά προς τους συνατμιστές μας.

 Το φόρουμ υπάρχει για να διατυπωνονται τέτοιες απόψεις και κρίσεις από εμάς τους καταναλωτές ''ανοιχτά'' και όχι με π.μ. για να υπάρχει πληροφόρηση προς όλους και όχι μονομερή, δεν είναι τίποτα κρυφό ούτε πάει χαμένη μια πληροφορία που γράφεται σε ένα νήμα.
Φιλικά Διονύσης 

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: GGTS !
« Απάντηση #846 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 17:39 »
Θανο καλησπερα, ευχαριστω για την διορθωση. Το αρχικο σπειρωμα πανω στο GGTS εξωτερικα ειναι 801 αλλα εσωτερικα ειναι 510.

Εαν θελει καποιος να εχει το Collector tank πανω με καποιο "Tank ατμοποιητη" πχ. Iαττυ ,  τοτε χρησιμοποιει το  rethreader και τον adaptor.

Εαν θελει μονο 901 atomizer η  cartomizer βαζει μονο το  rethreader.

Εαν θελει μονο 510 atomizer η  cartomizer, clearomizer τυπου CE2  το βαζει απευθειας στο εσωτερικο σπειρωμα του GGTS.

Υπαρχουν τοση πολυ συνδιασμοι πανω σε ενα GGTS, αυτο ειναι που το κανει κατα την ταπεινη μου γνωμη το καλυτερο mod που υπαρχει μεχρι στιγμης στην αγορα.


Φιλικα
Κωστας


Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: GGTS !
« Απάντηση #847 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 18:03 »
Εαν θελει καποιος να εχει το Collector tank πανω με καποιο "Tank ατμοποιητη" πχ. Iαττυ ,  τοτε χρησιμοποιει το  rethreader και τον adaptor.

Φιλικα
Κωστας

Nα προσθέσω,εκτός αν έχεις UFS ή αν πάρεις το UFS Connector ξεχωριστά,οπότε κουμπώνεις εκεί απευθείας Ιαττυ,κλπ. ;) :)

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #848 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 19:03 »
Όντως η κουβέντα είναι ανούσια.

Προσωπικά τίποτα από ότι προσφέρει το GGTS δεν μου είναι χρήσιμο άρα είναι περιττό και προσθέτει βάρος και όγκο.

Ατμίζω με Α2-Τ και Α2-Τ dripping και τα 2 έχουν τρύπα στο πλάι και δεν χρησιμοποιούν collector tank και ρυθμιστή τζούρας.

Το Precise είναι SS και στην τιμή μπορεί να συγκριθεί μόνο με mod ss που είναι το GGTS SS στα 160€

Αλλά και 20€ να κόστιζε το GGTS SS πάλι δεν θα το αγόραζα γιατί αισθητικά δεν μου αρέσει. Η λογική της πολυπλοκότητας κατασκευής και της χαμηλής αισθητικής δεν με καλύπτει σαν αγοραστή.

Να ατμίζω στην δουλειά ή στο Cafe με GGTS και να νιώθω σαν το Γιώργο Μάγγα με το κλαρίνο του δεν με καλύπτει.

Τώρα για να γίνω σαφής σου λέω ένα παράδειγμα:

Ένα ωρολόι Casio έχει πυξίδα, Gps, mp3, και πολλά άλλα.

Εμένα μου αρέσει να φοράω ένα Raymond Weil περίπου 2000€ που δεν έχει τίποτα από τα παραπάνω εκτός από την ώρα, την ποιότητα κατασκευής του και των υλικών του.

Υπάρχουν σαφώς ακριβότερα και φθηνότερα αλλά εμένα αυτό με καλύπτει.

Και τι έχεις να πεις; φόρα Casio που έχει και mp3?

Είναι επιχείρημα αυτό;

Σαφώς και υπάρχουν και άνθρωποι που φοράνε το Casio και τους εκφράζει. Δεν σχολιάζω την αισθητική τους.

Γι αυτό και υπάρχουν προϊόντα για όλα τα γούστα.

Μην προσπαθούμε να εξηγήσουμε το αυτονόητο....

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2011, 20:03 από kkostas »

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #849 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 19:15 »
Όντως η κουβέντα είναι ανούσια.

Προσωπικά τίποτα από ότι προσφέρει το GGTS δεν μου είναι χρήσιμο άρα είναι περιττό και προσθέτει βάρος και όγκο.


ακριβος  αυτο με σηναρπαζει εμενα .... οποτε για αυτο υπαρχουν και αλλα  οτι θελει ο καθενας και οπος λεω και εγω εμενα μου αρεσει η πρατινα και σε αλους το παιδακι γαλακτος  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #850 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 20:26 »
kkosta, αν μου επιτρεπεις, θα πρεπει παντα να βαζεις την εκφραση "κατα την αποψη μου" οταν εκφερεις αποψεις. Γιατι αυτο ακριβως κανεις και νομιζω οτι θα πρεπει να εισαι λιγο προσεκτικοτερος. Για παραδειγμα η εκφραση "χαμηλης αισθητικης" ειναι δικη σου υποκειμενικη αποψη και δεν συμβαδιζει με χιλιαδες αγοραστες GG, πολυ περισσοτερους απο οποιοδηποτε αλλο mod.

Οταν καπνιζεις με το GGTS εχεις την δυνατοτητα να το κανεις μικροτερο απο οποιοδηποτε αλλο mod οποτε κλαρινο μαλλον καπνιζεις με ολα τα υπολοιπα mod και οχι με το GGTS. Με αυτο που ειπες μολις ακυρωσες μια λειτουργια του. Και ακυρωσες μια λειτουργια που μολις ειπες οτι σε ενδιαφερει (μηκος) ενω παραπανω ειπες οτι καμμια λειτουργια του GGTS δεν σε ενδιαφερει.

Αν κοστιζε 20 ευρω δεν θα το αγοραζες? Ειμαι σιγουρος οτι θα το επαιρνες. Θα το πουλαγες βεβαια και μαλιστα ακριβα. Το ξερεις οτι τα GGTS ειναι συλλεκτικα και πουλιουνται σε εξωφρενικες τιμες οταν ειναι out of stock?

Η συγκριση με τα ρολογια ειναι λιγο ατυχης αν μου επιτρεπεις γιατι το GGTS ειναι ενα raymond με λειτουργιες casio. Οποτε μαλλον θα προτιμουσες το GGTS απο ενα απλο mod αν μεινουμε σε αυτη την συγκριση. Αν δεν σου αρεσει το GGTS δεν σημαινει φυσικα οτι ειναι casio. Ειναι σαν να λες οτι μια porse ειναι yugo επειδη απλως δεν μου αρεσει

Θα πω φόρα raymond με λειτουργιες casio Κωστα. Και ειναι αλλο να εχω ενα supert raymond απο ενα παλιο μοντελο της ιδιας εταιριας

Σαφως και δεν κανει να σχολιαζεις την αισθητικη κανενος γιατι τον προσβαλλεις. Και εγω δεν θελω να σχολιασω την αισθητικη σου ή την αισθητικη καποιων στους οποιους αρεσει το presise. Μολις ομως εκανες ακριβως αυτο που ειπες οτι δεν θα εκανες ποτε. Υποτιμησες πλαγιως την αισθητικη ολων αυτων που προτιμουν αλλα mod και εμμεσως πλην σαφως προσπαθησες να δειξεις οτι η αισθητικη σου ειναι ανωτερη ολων των αλλων. Εχω δικιο Κωστα?



ps......... ξεχασα να αναφερθω στην τιμη που προανεφερες. Ειπες οτι μπορεις να συγκρινεις την τιμη των 2 mod μονο και μονο επειδη ειναι ανοξειδωτα. Εισαι απολυτως βεβαιος οτι το μεταλλο ειναι αυτο που διαμορφωνει την τιμη μιας κατασκευης? Σε ενημερωνω οτι αυτο αποτελει το μικροτερο κοστος Κωστα. Αυτο που μετραει ειναι η πολυπλοκοτητα της κατασκευης, των επι μερους κομματιων και του χρονου που δαπανησε ο κατασκευαστης για να επιτυχει το σκοπο του. Αν λοιπον μια κατασκευη αποτελειται απο 10 κομματια και η αλλη απο 20 κομματια και οταν η μια κατασκευη ειναι βασισμενη στο σκεπτικο καποιου αλλου, σαφως και θα επρεπε να κοστιζει κατα πολυ φθηνοτερα, κατι που δεν το βλεπω με το τσιγαρο που προτιμας.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2011, 20:35 από imeothanasis »

Αποσυνδεδεμένος gtsagas

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS !
« Απάντηση #851 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 20:37 »
παιδια εσεις  που κατεχετε το αθλημα "ggts" ,και απ' οτι φενεται εχετε κανει πολλες δοκιμες , σε μπαταριες σε ατμοποιητες... κτλπ(του εμποριου και μη) αν ειναι ευκολο να ανοιξετε ενα νημα που να εχει καποιa setup
 
για να ευχαριστηθουμε και εμεις οι νεοι κατοχοι  το ggts τους ...

ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #852 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 20:44 »
kkosta, αν μου επιτρεπεις, θα πρεπει παντα να βαζεις την εκφραση "κατα την αποψη μου" οταν εκφερεις αποψεις. Γιατι αυτο ακριβως κανεις και νομιζω οτι θα πρεπει να εισαι λιγο προσεκτικοτερος. Για παραδειγμα η εκφραση "χαμηλης αισθητικης" ειναι δικη σου υποκειμενικη αποψη και δεν συμβαδιζει με χιλιαδες αγοραστες GG, πολυ περισσοτερους απο οποιοδηποτε αλλο mod.

Οταν καπνιζεις με το GGTS εχεις την δυνατοτητα να το κανεις μικροτερο απο οποιοδηποτε αλλο mod οποτε κλαρινο μαλλον καπνιζεις με ολα τα υπολοιπα mod και οχι με το GGTS. Με αυτο που ειπες μολις ακυρωσες μια λειτουργια του. Και ακυρωσες μια λειτουργια που μολις ειπες οτι σε ενδιαφερει (μηκος) ενω παραπανω ειπες οτι καμμια λειτουργια του GGTS δεν σε ενδιαφερει.

Αν κοστιζε 20 ευρω δεν θα το αγοραζες? Ειμαι σιγουρος οτι θα το επαιρνες. Θα το πουλαγες βεβαια και μαλιστα ακριβα. Το ξερεις οτι τα GGTS ειναι συλλεκτικα και πουλιουνται σε εξωφρενικες τιμες οταν ειναι out of stock?

Η συγκριση με τα ρολογια ειναι λιγο ατυχης αν μου επιτρεπεις γιατι το GGTS ειναι ενα raymond με λειτουργιες casio. Οποτε μαλλον θα προτιμουσες το GGTS απο ενα απλο mod αν μεινουμε σε αυτη την συγκριση. Αν δεν σου αρεσει το GGTS δεν σημαινει φυσικα οτι ειναι casio. Ειναι σαν να λες οτι μια porse ειναι yugo επειδη απλως δεν μου αρεσει

Θα πω φόρα raymond με λειτουργιες casio Κωστα. Και ειναι αλλο να εχω ενα supert raymond απο ενα παλιο μοντελο της ιδιας εταιριας

Σαφως και δεν κανει να σχολιαζεις την αισθητικη κανενος γιατι τον προσβαλλεις. Και εγω δεν θελω να σχολιασω την αισθητικη σου ή την αισθητικη καποιων στους οποιους αρεσει το presise. Μολις ομως εκανες ακριβως αυτο που ειπες οτι δεν θα εκανες ποτε. Υποτιμησες πλαγιως την αισθητικη ολων αυτων που προτιμουν αλλα mod και εμμεσως πλην σαφως προσπαθησες να δειξεις οτι η αισθητικη σου ειναι ανωτερη ολων των αλλων. Εχω δικιο Κωστα?



ps......... ξεχασα να αναφερθω στην τιμη που προανεφερες. Ειπες οτι μπορεις να συγκρινεις την τιμη των 2 mod μονο και μονο επειδη ειναι ανοξειδωτα. Εισαι απολυτως βεβαιος οτι το μεταλλο ειναι αυτο που διαμορφωνει την τιμη μιας κατασκευης? Σε ενημερωνω οτι αυτο αποτελει το μικροτερο κοστος Κωστα. Αυτο που μετραει ειναι η πολυπλοκοτητα της κατασκευης, των επι μερους κομματιων και του χρονου που δαπανησε ο κατασκευαστης για να επιτυχει το σκοπο του. Αν λοιπον μια κατασκευη αποτελειται απο 10 κομματια και η αλλη απο 20 κομματια και οταν η μια κατασκευη ειναι βασισμενη στο σκεπτικο καποιου αλλου, σαφως και θα επρεπε να κοστιζει κατα πολυ φθηνοτερα, κατι που δεν το βλεπω με το τσιγαρο που προτιμας.

Λυπάμαι αλλά όχι δεν έχεις δίκιο.

Αν θες δες στον Βασίλη στο e-smokeguru όταν δήλωναν συμμετοχή για κλήρωση GGTS και ΙΑΤΤΥ.

Δεν δήλωσα συμμετοχή πράγμα που σημαίνει ότι ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει ούτε η κατοχή του αλλά ούτε και η εμπορία του.

Σαφώς όποιος μιλάει εκφράζει τις απόψεις του αν δεν εκπροσωπεί κάποια ομάδα και δεν εκπροσωπώ καμία.

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #853 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 21:06 »
Κωστα καλησπερα

Το γουστο του καθενος συμφωνουμε ολοι οτι ειναι καθαρα υποκειμενικη και προσωπικη του επιλογη.
Το να προσβαλεις ομως ειτε καποιους συγκεκριμενους χρηστες ( οσοι προτιμουν το GG δηλαδη ) οτι κατα την αποψη σου ειναι κλαριντζιδες κλπ. δεν νομιζω οτι ειναι και θεμητο. Επισης δεν νομιζω οτι ειναι θεμητο να προσβαλει κανενας μας το δημιουργημα καποιου κατασκευαστη μονο και μονο γιατι εμας δεν μας αρεσει.
To γεγονος οτι εσενα δεν σου αρεσει δεν σημαινει ουτε οτι ειναι "casio class' το GG, αλλα ουτε οτι το Precise ειναι και "Vacheron" γιατι αυτο αρεσει σε εσενα.

Χωρις να θελω να μπω σε αντηπαραθεση με κανεναν, δεν νομιζω εχεις / εχω το δικαιωμα να αποκαλουμε καποιου το δημιουργημα "low class" μονο και μονο γιατι εμας δεν μας κανει κλικ. Στο φιναλε ποιος εισαι εσυ ή ποιος ειμαι εγω που θα κρινουμε κατι τετοιο.

Με εκτιμηση
Κωστας


Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: GGTS !
« Απάντηση #854 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 21:46 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m5dC3LCIb2c[/youtube] ενα βιντεακι που ισος χρισημευση στους σηνατμιστες μας με το πος καθαριζω το GGTS μου να πω οτι τους πόλους και τον διακόπτη τα περνάω με οινόπνευμα μετά και τα σκουπίζω εν αναμονή του επίσημου βίντεο σας δείχνω τον τρόπο μου με κάθε επιφύλαξη για το αν ειναι σωστός ευτυχώς έχουμε τιν τύχη ο κατασκευαστής να είναι συνφορουμιτις μας όποτε αν βλέπει κατι λάθος ας με διόρθωση παντός σε μένα μέχρι τώρα δουλεύει μια χαρά αυτό  :laugh1:  το βιντεο ειναι προχιρο οποτε με συνχωριτε για τιν ακαταστασια  :-[

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151685 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11079 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345681 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147336 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8107 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545225 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32959 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600523 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360967 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13382 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos