vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

183 επισκέπτες, 7 χρήστες
dallaskdp, aalex, Ποντικός, Milarepa, truckman, Razor.QQ15, teo77

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #765 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 08:39 »
:thumpup:


Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 29, 2011, 15:20
Εσύ δε τρώγεσε με τίποτα ρε Μιχάλη... :tongue_2: :tongue_2: :tongue_2:γιατί ρε σύ...με το 18650 κάνεις ότι και με το GGTS...... 3,7ΒΟΛΤ ΚΑΙ 6 ΒΟΛΤ. (Εσύ βέβαια θέλεις και το 7,2 ΒΟΛΤΑΖ χαρμανακι... :laugh1: :laugh1: :laugh1:), δε μικρένει συμφωνώ για να γίνει 18500 ή 18340 εκεί όντως χρειάζεσαι και 2ο μοντάκι...αλλά θα μπορούσε να γινει τηλεσκοπικό σαν το GGTS, με αποτέλεσμα να είναι ποιο παχύ....άς το μοντακι, μια χαρά στους σκάτρα 2 πόντους πάχος... :thumpup:....
Τώρα σχετικά με τους συλέκτες υγρών διαφωνώ και θα είμαι πάντα αντίθετος σε ατμοποιητές που έχουν διαρροές....τι θα πεί διαρροή και να μη λερώσω τα ρούχα μου...ΔΙΑΦΩΝΩ...atomizer που έχει διαρροή 2 τινά...α) ή είναι ελλατοματικό ή β) του έχουμε κάνει λάθος setup. (Άκου διαρροές  :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:) εγώ για αυτό πέταξα τους ego-t (tank) και πήρα Α2-Τ με το οποίο δεν είχα ποτέ διαρροή, τι να το κάνω το κολλέκτορ????? :thumpup:.
Σχετικά τώρα με το ρυθμιστή τζούρας, ξέρεις πολύ καλά ότι επίσης είμαι κάθετος  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:....ο ρυθμιστής τζούρας θα έπρεπε να είναι πάνω στο atomizer αφού αφορά το atomizer.
Tώρα γιατί είναι στη μπαταριοθήκη είναι άλλο θέμα και πολιτική του κατασκευαστή, αλλά όχι τεχνικό θέμα...θα μπορουσε καλιστα να είναι επάνω στο atomizer και το ξέρεις το μάτι σου εσένα ειδικά κοβει... :yes: :yes: :yes:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 29, 2011, 16:00
αααα Μιχάλη.... :fight_hammered2: :fight_hammered2: :fight_hammered2: να μη ξεχάσω έχει και το κουμπακι που κλειδώνει ΜΟΡΤΙΚΑ...με ένα κλικκκκκ  :tongue_2: :tongue_2: :tongue_2: όχι βιδωνε ξεβίδωνε...ΚΛΙΚΚΚΚ  :)) :)) :))
Κοιτα εδώ ΟΜΟΡΦΙΕΖΖΖΖΖΖΖΖΖ  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
καλημερα Διονύση   :bye: ξερις καλα το υφος μου οποτε δεν πιστεβω πια να εχουμε παρεξιγησης  :nope: αλλα νομιζω το να εχουμε διαφορετικες αποψης και να τις στιριζουμε με επιχηριματα καταλαβενεις οτι ειναι θεμιτο και υγιες  ;) αναθερθικα στην τημη γιατι οντος για να παρει τις μορφες που περνει το GGTS ωστε να χορα ολες τις μπαταριες στο πρεσιζ θα σου κοστισει γηρο στα 400 ευρο σύμφωνα με τις τιμές που έδωσες  :dontknow: αρα το GGTS σε σηγγριση με το πρεσιζ ειναι στα μισα λευτα σου βαζω μεσα και το καπακι του στελθ μιας και δεν θες ρυθμιστή αερα  :laugh1: και σηλεκτι υγρου (αυτον αν δεν τον θες δοστον σε μενα  :laugh1:)  ελπιζω να σημφονουμε ως  εδω ?  :confused1: το οτι το GGTS ΜΠΟΡΕΙ να κανει ολα αυτα απο μονο του δικιολογη την τημη του απολιτα ενο για μενα το πρεσιζ θα επρεπε να ειναι στα μισα λευτα απο το GGTS μονο τοτε θα ηταν σηνγκρισημα . οσον αφορα το κλιδομα οτι κανει κλικ ξανακανει κλικ και με τον καιρο θα το κανει και πιο ευκολα νομιζω καταλαβες τι λεω οποτε για αυτο τον λογο προτιμω το βιδομα  εσθανομαι περισοτερο σηγουρος . οσον αφορα την ομορφια νομιζω ειναι θεμα γουστου καταλαβενω οτι εσενα σου αρεσει περισοτερο το πρεσιζ καταλαβε οτι εμενα μου αρεσει περισοτερο το GGTS  :dontknow: αλλα οταν σηνγκρινις κατι το προσωπικό   γούστο κάλο ειναι να βγαίνει εκτος  οταν το επιλεγης για σενα κατανοητό απο μενα ειναι να μπενει και πρώτο αν θες   .   :bye:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 30, 2011, 08:44


Επισης ειναι τοσο ακριβο για αυτα που δινει (στην ουσια τιποτα κατα την αποψη μου) που ισως ειναι και μια ευκαιρια ισως να ξαναδουμε την τιμη του GGTS που καποιοι φιλοι ειπαν οτι ειναι ακριβο (μεσα στους οποιους ησουν και εσυ νομιζω Διονυση, αλλα για την τιμη του precise δεν αναφερεις κατι οπως ειδα)
να μην ξαναδεις τιποτα γιατι υπαχρουν και φτοχαδακια σαν και μενα   :( :( :(   :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #766 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 08:49 »
Το GGTS ειναι για μενα το καλυτερο μοντ που εχει φτιαχτει μιας και δεν του λειπει τιποτα.Μπορει να παρει ολες τις μπαταριες,ειναι ss,εχει ρυθμιστη τζουρας,πλαγιες τρυπες(πανεξυπνο αυτο Θαναση και μπραβο!) για να φυγει ο αερας της μπαταριας αν ποτε χρειαστει(φτου φτου),κουμπι σε καλη θεση που κλειδωνει για να μην πατηθει καταλαθος.Μονο το να ειναι VV του λειπει αλλα ο Θανασης θα το διορθωσει κι αυτο.
Η τιμη του πιστευω ειναι δικαιολογημενη μιας και αν το πιασει κανεις στο χερι του θα καταλαβει αμεσως ποσο καλη κατασκευη ειναι.
Αλλα για τα δικα μου γουστα ειναι και το πιο ασχημο απο ολα οσα εχω δει.Επισης το θεωρω πολυ βαρυ.
Κι αυτο που με χαλαει πολυ ειναι οτι στο φουλ της απολαυσης του,δηλαδη με 18650 μπαταρια ή 2 μικρες 3v,με ρυθμιστη τζουρας και εναν ΙΑΤΤΥ πανω ειναι σαν λαμπαδα.Τεραστιο!
Σε ανταμειβει ομως στην αποδοση.

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #767 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 08:53 »
του λιπει το VV αλλα σηντομα θα το εχει και αυτο  ;) το μορο μου ειναι πανεμορφο
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 20:36 από Vrs5 »

Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #768 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 14:16 »
Παιδιά πάντως πέρα απο τις αντιπαραθέσεις αυτό είναι αρκετά χρήσημο θέμα. Μήπως θα μπορούσε να μου εξηγήσει και κάποιος αυτό γιατί το έχασα...

Να του βαλεις extension και να το κανεις ναργιλε για καπνισμα στο σπιτι.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #769 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 14:21 »
Προσθετεις ενα καπακι και παιρνει 2 μπαταριες 18650 με αποτελεσμα να γινεται τεραστιο σε μηκος  :) Καπου ειχα δει και φωτο στο ecf αλλα θελει ψαξιμο.

Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #770 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 14:24 »
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #771 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 14:45 »
Προσθετεις ενα καπακι και παιρνει 2 μπαταριες 18650 με αποτελεσμα να γινεται τεραστιο σε μηκος  :) Καπου ειχα δει και φωτο στο ecf αλλα θελει ψαξιμο.
:hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm: δεν ειναι κακη ιδεα ....  :hmmm:

Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #772 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 15:49 »
Πάντως με το extension μοιάζει περισσότερο με φλάουτο παρά με κλαρίνο (συγχωρέστε μου το εντελώς ανούσιο πόστ).

Αποσυνδεδεμένος Chris S.

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #773 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 21:19 »
Γεια σου cris:)

Και εγω δεν γνωριζω για την επιφανεια του mod που συζηταμε, αλλα ειμαι σχεδον βεβαιος οτι προκειται για απλα γυαλισμα με βουτσα χωρις σαπουνι. Ειναι σαφες οτι βρωμιζει γρηγοροτερα λοφω αγριας επιφανειας ειτε ειναι η επιφανεια ειναι αγριεμενη με βουρτσα ειτε με οποιονδηποτε αλλο τροπο.

Γεια σου και πάλι Θανάση, δεν υπάρχει αυτό που λες, το γυάλισμα με βούρτσα εστω και χωρίς πάστα δεν βγάζει αγριάδα, βγάζει γυαλάδα. Επιμένω βλέποντας τις φωτό οτι είναι υαλοβολή με ακόλουθη επιφανειακή επίστρωση χημικού νίκελ (electroless) ή απλά διάφανο βερνίκωμα και δεν είναι καθόλου σαφές λοιπόν οτι βρωμίζει ευκολότερα από κάποιο γυαλιστερό ανοξείδωτο, μάλλον το αντίθετο θα έλεγα.

Οταν λεω οτι ειναι το ιδιο με το νικελ, εννοω κατι πολυ απλο Chirs. Οτι προκειται για επιμεταλλωση, οποτε και θα ξεφτισει με το χρονο. Ειμαι σιγουρος οτι δεν διαφωνεις σε αυτο. Το αν θα φυγει νωριτερα ή λιγο αργοτερα, λιγο μας ενδιαφερει νομιζω

Κι όμως φίλε μου πρέπει να διαφωνήσω κι εδώ, είναι σα να λες οτι όλες οι επιμεταλλώσεις είναι στην ουσία άχρηστες, πράγμα τελείως πέρα από κάθε λογική. Σε οποιαδήποτε εφαρμογή, από μια απλή βελόνα για το σπίτι μέχρι μεταλλικά εξαρτήματα διαστημοπλοίων στα οποία γίνεται μια επιμετάλλωση, αυτή γίνεται γιατι εξυπηρετεί κάποιο σκοπό που ο βασικός κανόνας του είναι η προστασία της επιφάνειας του υποστρώματος από τις συνθήκες στις οποίες αυτη θα λειτουργήσει και/είτε η παροχή στο εξάρτημα βελτιωμένων επιφανειακών ιδιοτήτων αναλόγως με την εφαρμογή. Αυτό ισχύει για όλες τις επιμεταλλώσεις, από την πιο φθηνή μέχρι την πιο ακριβή, με εξαίρεση όσες γίνονται για διακοσμητικούς σκοπούς και μόνο.

Ολοι οι ορειχαλκοι εχουν καλυτερη αγωγιμοτητα απο το ροδιο chris. Τουλαχιστον αυτοι που κυκλοφορουν στην αγορα. Εκτος και αν μιλας για καποιον εξεζητημενο ορειχαλκο, κατι που δεν μας ενδιαφερει στην συγκεκριμενη συζητηση

Όχι, δεν μιλάω για κάποιον εξεζητημένο. Oι συνήθεις ορείχαλκοι που χρησιμοποιούνται για επαφές κλπ είναι αυτοί με 30% Zn και η ηλεκτρικη αγωγιμότητα τους είναι 28%IACS ενώ του Ροδίου είναι 40%ΙΑCS (%IACS είναι η συγκριτικη κλιμακα ηλεκτρικης αγωγιμοτητας με βάση αυτη του καθαρού χαλκού που είναι 100%). Υπάρχουν βέβαια ορείχαλκοι με μικρότερη περιεκτικότητα σε Zn και μεγαλύτερη ηλεκτρική αγωγιμότητα (πχ Cu95-Zn5 με αγωγιμότητα 55%ΙACS) αλλά αυτοί είναι πιο ακριβοί.... ;)

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #774 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 22:59 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NDgMJW-hQ7A[/youtube] πάρε κοσμεεεεεεε  (δεν θεvριτε  οφ τοπικ μιας και αναφέρετε σε μια απο τις δυνατότητες του GGTS   :dontknow::laugh1: (δεν νομίζω να υπαρχή κανείς που βγαίνει έξω με αυτό !!!!!!!!!!! ήμαρτον. ) υπαρχη  :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 20:44 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #775 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 23:48 »
Για να πω την αληθεια, μολις διαβασα αυτο που εγραψε ο Διονυσης: "Κατέληξε εκεί γιατί σε αντιπαράθεση που είχα με το Θανάση GG λέγοντάς του ότι ο άλλος έχει βάλει hrodium στους πολους και τα σπειρώματα για αγωγιμότητα και αποφυγή των καθαρισμών αυτών, μου είπε ότι το hrodium δεν κάνει τίποτα σπουδαίο και δε χρειαζόταν", σκεφτηκα οτι μαλλον επρεπε να απαντησω συνολικα στον Διονυση Atmos.. Οπως προτεινεις ομως, καλυτερα να ανοιγω ενα νεο θεμα. Μπορω ομως για παραδειγμα σε αυτο το νεο θεμα να αναφερθω σε post που εκανε καποιος σε αλλο θεμα?

Ευχαριστω για την ευγενικη συσταση atmos :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 20:46 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #776 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 00:00 »
Θα είναι εκτός θέματος.
Καλύτερα εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3651.0.html

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #777 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 00:02 »
πρεπει να ειμαι ο προτος στην Ελαδα  που βγικε εξω με 2 18650 εκτος αν το εχεις κανει και εσυ θαναση  :confused1: :confused1: για πες ειναι και αλος σηναδελφος μορλοκομιο σαν και μενα γιατι ειμαι νεουδι και δεν ξερω  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #778 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 00:05 »
Τι 2 μπαταρίες 18650 σε σειρά ?
Αυτό πρέπει να είναι μεγαλύτερο από το κλαρίνο του Πετρολούκα Χαλκιά  .
Α κάνει και για γκλομπ εντωμεταξύ και δεν μπορούν να σου πουν και τίποτα .


 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #779 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 00:11 »
ειναι μπολικο αλλα εχει και τα καλα του  ;) με πολους τροπους οπος ας πουμε να σου πιαση την κουβεντα η απεναντι κιρια λεω ενα για παραδιγμα ...  :laugh1: κιτα απο πανο το βιντεο και θα δεις ποσο ειναι   :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151611 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11003 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345649 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147301 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8088 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208952 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545202 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32955 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52505 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360926 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos