vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 2 χρήστες
Olga68, Milarepa

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #750 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 00:19 »
Πωπω βρε συ Θανάση τι είπες τώρα ?
Σαν δικηγόρος αγόρευσες .
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #751 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 00:21 »
Βρε Θανάση μου αφου δεν ατμίζω πια μαλί (αν και έχω Α2-Τ αν ξέχασα να ανφέρω το Τ συγνώμη) και εσύ δε το στηρίζεις το μαλί....γιατί βγάζεις το AVS που παίρνει cartomaizer? Τώρα αν μου λές επίσης ότι τα ατμαιζερ πρέπει οποσδήποτε να έχουν διαρροές τι να πώ ελπίζω να σταθώ τυχερός στην επόμενη αγορά μου...Απάντηση έχω πάρει για όλα εκτός από τη ουσία και πάλι Θανάση, έχει αφήσει πίσω πολλές ερωτήσεις μου που έχουν ουσία, αν θες ξαναδιάβασε τι ρωτάω ακριβώς και μη θεωρείς ότι σου κάνω επίθεση, δεν ισχύει κάτι τέτοιο (αναγνώρισα πριν απο μερικές μέρες την αξία του iatty στους τομείς που θεωρώ ότι υστερεί ο Α2-Τ και το έχω γράψει)...δε θέλω να δημιουργώ εντυπώσεις σαν τους πολιτικους μη φοβάσαι, θεωρώ ότι μιλάμε σοβαρά για να βγάλουμε μία άκρη...

Μα το AVS δεν φτιαχτηκε για cartomizer Διονυση. Το οτι καποιοι το χρησιμοπουν για cartomizer ειναι δικος τους θεμα.

Εχω απαντησει ακριβως και με λεπτομερεια σε καθε ερωτηση σου Διονυση. Δαιαβαζω και απανταω σε καθε προταση σου ξεχωριστα χωρις να πηδαω γραμμες. Δεν διαβαζω συνολικα το κειμενο και απανταω γενικα αν προσεξες. Κοιτα την θεση των ερωτησεων σου και κοιτα και την θεση των απαντησεων μου. Αν κατι μου ξεφυγε, σε παρακαλω να μου το πεις και θα απαντησω αμεσως

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #752 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 00:21 »
Νικ, αν προσεξεις την συζητηση θα δεις οτι δεν προσπαθει κανεις να κανει κατι απο αυτα που λες και επισης αν προσεξες, ο Διονυσης ξεκινησε συγκριση. Για να μην μπερδευομαστε.

Εγω τουλαχιστον απανταω σε οτι ερωτησεις μου θετει ο Διονυσης, εξηγω καποιες ανακριβιες, δεν τον ζορισα σε κατι, και του ειπα να αγορασει οτι νομιζει. Επισης περισσοτερο τον βοηθαω στις επιλογες του παρα προσπαθω να τον κανω να αλλαξει γνωμη. Αλλα πρεπει οταν υποστηριζεις κατι πρεπει να εχεις και τα καταλληλα επιχειρηματα τα οποια να στηριζονται και σε σωστες βασεις.

Αν η συζητηση ξεφυγε (που δεν νομιζω) ειναι γιατι το ενα φερνει το αλλο και εμπλεκονται και αλλα θεματα τα οποια προσφερονται για συζητηση.

Μα δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε εσένα φιλε μου, αλλα σε πιο προκλητικά σχόλια.
Και κακά τα ψέματα, δίχως παρεξήγηση, το να πέφτει στο θέμα σύγκριση με τα δικά σου προϊόντα για υπέρ και κατά συνήθως έχει μια τέτοια εξέλιξη.

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #753 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 00:24 »
Πωπω βρε συ Θανάση τι είπες τώρα ?
Σαν δικηγόρος αγόρευσες .
 :thumpup:

Ειναι επειδη ο πατερας μου ηθελε να γινω γιατρος ή δικηγορος Γιωργο. Τελικα εγινα μηχανολογος και τελικα ασφαλιστης. Μετα εγινα εφευρετης :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Leader133Gr

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #754 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 00:28 »
Μπορει να μην εχω δοκιμασει αποιρα μοντ αλλα τελικα η σταθερη ταση ειναι το Α & το Ω στο Η.Τ.Γι αυτο και κατελιξα στο προβατο - κανει οτι 8ελεις ανα 0.1 βολτ μεγαλη υποθεση .Καλα και  τα μηχανικα μοντ αλλα για μενα υστερουν στο θεμα αυτο.Ειχα και GGTS - Stealth ειναι οντως πολυ καλο αλλα δεν μου αρκουσε το γεγονος οτι ηταν μονο ανθεκτικο , διοτι δεν προκειται να "παλεψω" με κανενα Η.Τ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 20:05 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #755 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 00:29 »
Κύριοι

Αν και ειλικρινά δεν έχω διάθεση για αντιπαραθέσεις, θα σας πω ότι κατέληξα στο Precise το οποίο θεωρώ όχι απλά καλό αλλά ερωτεύσιμο.

Καταλαβαίνω το Διονύση που παθιάστηκε αν και δεν έχει νόημα να προσπαθεί να μεταδώσει κάποιος την εμπειρία του σε κάποιους που πιθανώς δεν ενδιαφέρονται.

Σίγουρα θα βρεθούν πολλά επιχειρήματα υπέρ και κατά του κρίνοντας από φωτογραφίες.

Με ενδιαφέρει όμως να μάθω αν κάποιος που το έχει, εκφράζει έστω κι ένα παράπονο.



Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #756 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 00:30 »
Μα το AVS δεν φτιαχτηκε για cartomizer Διονυση. Το οτι καποιοι το χρησιμοπουν για cartomizer ειναι δικος τους θεμα.

Εχω απαντησει ακριβως και με λεπτομερεια σε καθε ερωτηση σου Διονυση. Δαιαβαζω και απανταω σε καθε προταση σου ξεχωριστα χωρις να πηδαω γραμμες. Δεν διαβαζω συνολικα το κειμενο και απανταω γενικα αν προσεξες. Κοιτα την θεση των ερωτησεων σου και κοιτα και την θεση των απαντησεων μου. Αν κατι μου ξεφυγε, σε παρακαλω να μου το πεις και θα απαντησω αμεσως
Μηπως τότε το UFS? το AVS τι ακριβώς κάνει, αν θες μου απαντάς ή το ψάχνω μετα να μη σε κουράζω, αλλά είχα την εντύπωση ότι κάποιο παίρνει μόνο cartomizer για αυτό σε ρώτησα...Δε μου έχεις απαντησει γιατί πρέπει αυτά τα 2 να μην έχουν (και) 510 σπείρωμα, ενώ σε κάποιο από αυτά αν δεν κάνω λάθος έχει βγεί πριν απο λίγες μέρες αντάπτωρας για 510. Είναι δική σου ιδέα? αν ναι μπράβο και μαζί σου....αν όχι γιατί?

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 28, 2011, 20:05
Κύριοι

Αν και ειλικρινά δεν έχω διάθεση για αντιπαραθέσεις, θα σας πω ότι κατέληξα στο Precise το οποίο θεωρώ όχι απλά καλό αλλά ερωτεύσιμο.

Καταλαβαίνω το Διονύση που παθιάστηκε αν και δεν έχει νόημα να προσπαθεί να μεταδώσει κάποιος την εμπειρία του σε κάποιους που πιθανώς δεν ενδιαφέρονται.

Σίγουρα θα βρεθούν πολλά επιχειρήματα υπέρ και κατά του κρίνοντας από φωτογραφίες.

Με ενδιαφέρει όμως να μάθω αν κάποιος που το έχει, εκφράζει έστω κι ένα παράπονο.
Εγώ εγώ...τελικά δε μου αρέσει το αποφάσισα πριν απο 10''  :)) :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 20:05 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #757 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 00:35 »
Κύριοι

Αν και ειλικρινά δεν έχω διάθεση για αντιπαραθέσεις, θα σας πω ότι κατέληξα στο Precise το οποίο θεωρώ όχι απλά καλό αλλά ερωτεύσιμο.

Καταλαβαίνω το Διονύση που παθιάστηκε αν και δεν έχει νόημα να προσπαθεί να μεταδώσει κάποιος την εμπειρία του σε κάποιους που πιθανώς δεν ενδιαφέρονται.

Σίγουρα θα βρεθούν πολλά επιχειρήματα υπέρ και κατά του κρίνοντας από φωτογραφίες.

Με ενδιαφέρει όμως να μάθω αν κάποιος που το έχει, εκφράζει έστω κι ένα παράπονο.

Αυτο ειναι θεμα προσωπικης επιλογης Κωστα. Υπαρχουν αλλοι με ακριβως αντιθετη γνωμη και αλλοι με αδιαφορη γνωμη. Αλλο πεθαινουν για το silver bullet για παραδειγμα. Απλως συζηταμε για δυνατοτητες που εχει το καθε mod και επισης το γεγονος οτι δεν μπορεις να συγκρινεις ανομοια πραγματα. Το precise πιθανον να ειναι καλο για αυτα που προσφερει. Αλλα μεχρι να αποκτησει αυτα που εχουν αλλα mod δεν μπορουμε να το συγκρινουμε με τα αλλα mod.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 28, 2011, 20:07
Μηπως τότε το UFS? το AVS τι ακριβώς κάνει, αν θες μου απαντάς ή το ψάχνω μετα να μη σε κουράζω, αλλά είχα την εντύπωση ότι κάποιο παίρνει μόνο cartomizer για αυτό σε ρώτησα...Δε μου έχεις απαντησει γιατί πρέπει αυτά τα 2 να μην έχουν (και) 510 σπείρωμα, ενώ σε κάποιο από αυτά αν δεν κάνω λάθος έχει βγεί πριν απο λίγες μέρες αντάπτωρας για 510. Είναι δική σου ιδέα? αν ναι μπράβο και μαζί σου....αν όχι γιατί?

καμμια απο τις κατασκευες μου δεν φτιαχτηκε για cartomizer Διονυση.

Οσο για το σπειρωμα, το AVS εχει ειδικους κονεκτορες για 901 και 510 ατομαιζερ. Ειναι ομως μια κατασκευη που εφτιαξα μονο για το GGTS. Υποθετω οτι αυτο δεν ειναι κακο ετσι? Οταν καποιος φτιαχνει κατι, το κανει για το δικο του mod μονο. Παρολα αυτα, ειμαι και παλι ο μοναδικος που εφτιαξα πρωτος συστημα τροφοδοσιας για ολα τα mod πριν 2,5 χρονια οταν εφτιαξα το AFS1.

 Το UFS ειναι μονο για 510 ατομαιζερ και μονο για το GGTS. Καποιος ομως στο ECF εφτιαξε ανταπτορα για ολα τα mod
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 20:07 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #758 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 01:03 »
Ειναι ομως μια κατασκευη που εφτιαξα μονο για το GGTS. Υποθετω οτι αυτο δεν ειναι κακο ετσι? Οταν καποιος φτιαχνει κατι, το κανει για το δικο του mod μονο.

Εδώ συμφωνούμε απόλυτα και είναι δικαιωμά σου, αλλά η ερωτηση μου παραμένει ώς εξής: αφου είδες και στο ECF ότι ψάχνονται και βγάζουν αντάπτορες για τα δικά σου πράγματα, γιατί δε βγάζει κάποια κομάτια με 510 (χωρις να τρώμε χώρο με αντάπτωρες εννοώ) και για μας τους υπολοιπους Χριστιανούς και να δείς πως θα πάει? Αυτοί που θέλουν το GGTS θα το πάρουν...εγώ που δε τον θέλω με χαλάει η πολιτική σου, ανεξάρτητα ότι δε μπορώ να σου αφερέσω το δικαίωμα να την έχεις...σου είπα και πρίν θα είμαι απο τους πρώτους που θα πάρω τον iatty2, ενώ αν δεν είχε 510 σπείρωμα δε θα το σκεφτόμουν κάν...(φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και για άλλους για αυτό σου πρότεινα να ανοίξεις νήμα με θέμα το ρυθμιστή τζουρας, γιατί σίγουρα ενδιαφέρει πολλούς που θα αποκτήσουν τον 2 και δεν θέλουν να αφήσουν τη μπαταριοθήκη τους για GGTS) δεν είπε κανεις να είναι στην ίδια τιμή....αλλά όποιος θέλει ρυθμιστή στο ατομιζερ το πληρώνει και το έχει...πάλι εσύ του τον πουλάς μη το ξεχνάς...δε του χαρίζεις...ούτε τον βάζεις να πάρει κάτι που ίσως δε τον ενδιαφέρει...κάποιος θέλει να μείνει στο PROVARI του ας πούμε...Καλό βράδι, χάρηκα που τα είπαμε, μπορεί κάτι να βγήκε από όλους αυτούς τους  διαλογους και για εμάς και για εσένα... :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2011, 01:12 από DIONYSIS »

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #759 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 01:07 »
Αυτο ειναι θεμα προσωπικης επιλογης Κωστα. Υπαρχουν αλλοι με ακριβως αντιθετη γνωμη και αλλοι με αδιαφορη γνωμη. Αλλο πεθαινουν για το silver bullet για παραδειγμα. Απλως συζηταμε για δυνατοτητες που εχει το καθε mod και επισης το γεγονος οτι δεν μπορεις να συγκρινεις ανομοια πραγματα. Το precise πιθανον να ειναι καλο για αυτα που προσφερει. Αλλα μεχρι να αποκτησει αυτα που εχουν αλλα mod δεν μπορουμε να το συγκρινουμε με τα αλλα mod.

Από όσα μετράνε (είναι σημαντικά) δεν μπορούν να μετρηθούν όλα, και από όσα μπορούν να μετρηθούν δεν μετράνε (δεν είναι σημαντικά) όλα.

Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #760 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 01:07 »
Λοιπόν για να ξέρουμε τι λέμε, τι γράφουμε και τι υποστηρίζουμε, ειδικά όταν πρέπει να χρησιμοποιούμε επιχειρήματα όπως πολύ εύστοχα παρατηρήθηκε.

Ο πολυεστέρας στον Α-2 δεν καίγεται σε καμία περίπτωση. Ο καθένας που έχει έναν Α-2 ας κάνει μια πολύ απλή δοκιμή. Ας κάνει όσες τζούρες θέλει και ας ξεβιδώσει το πιπάκι και ας ακουμπήσει το δάχτυλο στο άκρο του. Κανένα ίχνος θερμότητας (τουλάχιστον αντιληπτό από το δάχτυλο). Αντιθέτως ο σωλήνας του Α-2 θερμαίνεται, κάτι που είναι εύκολα αντιληπτό.

Κανένας πραγματικά δεν μπορεί να απαντήσει σε μια εικασία, εφόσον δεν μπορεί ούτε να την επιβεβαιώσει ούτε να την καταρρίψει. Η εικασία είναι πως μεταφέρονται μόρια του πολυεστέρα (είτε καίγεται είτε όχι) τα οποία είναι υπεύθυνα για την αίσθηση της "βαμβακίλας".  Βέβαια θα πρέπει να μεταφέρονται χιλιάδες μόρια σε κάθε τζούρα, ώστε να επηρεάσουν την αίσθηση.
Προσωπικά δεν έχω τέτοια αίσθηση. Ίσως τα δικά μου αισθητήρια να είναι λιγότερο ευαίσθητα.

Πάντως, είναι γεγονός πως τα ψαράκια, είναι πολύ ευαίσθητα ζωάκια και αν τόσο εύκολα μεταφέρονταν μόρια του πολυεστέρα στο νερό του ενυδρείου, μάλλον δεν θα επιβίωνε κανένα, έπειτα από λίγες ώρες.

parpen, οταν ενα υλικο θερμαινεται αλλαζει τις ιδιοτητες του. Επισης οταν εκτιθεται σε παρατεταμενη θερμανση παλι αλλαζει τις ιδιοτητες του. Τελος οταν εκτιθεται σε χρονια θερμανση τοτε ξαναλλαζει. Επισης ο πολυεστερας ειναι υπευθυνος για συλλογη μικροβιων και αλλων υλικων που επικαθονται πανω του και κατακρατουνται χωρις την δυνατοτητα απομακρυνσης τους. Οσο για την βαμβακιλα, τουλαχιστον εγω και καποιοι αλλοι την αισθανομαστε αμεσα.



Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 30, 2011, 04:04
Ειναι ομως μια κατασκευη που εφτιαξα μονο για το GGTS. Υποθετω οτι αυτο δεν ειναι κακο ετσι? Οταν καποιος φτιαχνει κατι, το κανει για το δικο του mod μονο.

Εδώ συμφωνούμε απόλυτα και είναι δικαιωμά σου, αλλά η ερωτηση μου παραμένει ώς εξής: αφου είδες και στο ECF ότι ψάχνονται και βγάζουν αντάπτορες για τα δικά σου πράγματα, γιατί δε βγάζει κάποια κομάτια με 510 (χωρις να τρώμε χώρο με αντάπτωρες εννοώ) και για μας τους υπολοιπους Χριστιανούς και να δείς πως θα πάει? Αυτοί που θέλουν το GGTS θα το πάρουν...εγώ που δε τον θέλω με χαλάει η πολιτική σου, ανεξάρτητα ότι δε μπορώ να σου αφερέσω το δικαίωμα να την έχεις...σου είπα και πρίν θα είμαι απο τους πρώτους που θα πάρω τον iatty2, ενώ αν δεν είχε 510 σπείρωμα δε θα το σκεφτόμουν κάν...(φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και για άλλους για αυτό σου πρότεινα να ανοίξεις νήμα με θέμα το ρυθμιστή τζουρας, γιατί σίγουρα ενδιαφέρει πολλούς που θα αποκτήσουν τον 2 και δεν θέλουν να αφήσουν τη μπαταριοθήκη τους για GGTS) δεν είπε κανεις να είναι στην ίδια τιμή....αλλά όποιος θέλει ρυθμιστή στο ατομιζερ το πληρώνει και το έχει...πάλι εσύ του τον πουλάς μη το ξεχνάς...δε του χαρίζεις...ούτε τον βάζεις να πάρει κάτι που ίσως δε τον ενδιαφέρει...κάποιος θέλει να μείνει στο PROVARI του ας πούμε...Καλό βράδι, χάρηκα που τα είπαμε, μπορεί κάτι να βγήκε από όλους αυτούς τους  διαλογους και για εμάς και για εσένα... :bye:

Μα η πολιτικη μου ειναι το φυσιολογικο Διονυση. Αν ομως θελεις να δεις και μια διαφορετικη πολιτικη, δες τον Iatty. Οπως βλεπεις κουραζομαι αρκετα για να ικανοποιησω και τους GGTS χρηστες αλλα και τους αλλους. Θα επρεπε να εισαι πολυ ευχαριστημενος απο εμενα, παρ ολα αυτα εισαι δυσαρεστημενος. Επειδη το UFS που πιθανον να σου αρεσει δουλευει μονο στο GGTS δεν μπορω να κανω κατι γι'αυτο. Παρε τον Iatty  αν θελεις universal κατασταση

Σε οτι αφορα στο 510 σπειρωμα, δεν θελω να το κανω εγω για το UFS γιατι ηδη το κανει καποιος αλλος. Γιατι να παρω τη δουλεια καποιου αλλου? Δεν νομιζω να μου προτεινεις να γινω καθικι ενω σου ειπα ηδη οτι καποιος αλλος φτιαχνει αυτον τον ανταπτορα?

Καλο βραδυ Διονυση, να εισαι καλα :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2011, 04:04 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #761 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 01:29 »
Μα η πολιτικη μου ειναι το φυσιολογικο Διονυση. Αν ομως θελεις να δεις και μια διαφορετικη πολιτικη, δες τον Iatty. Οπως βλεπεις κουραζομαι αρκετα για να ικανοποιησω και τους GGTS χρηστες αλλα και τους αλλους. Θα επρεπε να εισαι πολυ ευχαριστημενος απο εμενα, παρ ολα αυτα εισαι δυσαρεστημενος. Επειδη το UFS που πιθανον να σου αρεσει δουλευει μονο στο GGTS δεν μπορω να κανω κατι γι'αυτο. Παρε τον Iatty  αν θελεις universal κατασταση

Σε οτι αφορα στο 510 σπειρωμα, δεν θελω να το κανω εγω για το UFS γιατι ηδη το κανει καποιος αλλος. Γιατι να παρω τη δουλεια καποιου αλλου? Δεν νομιζω να μου προτεινεις να γινω καθικι ενω σου ειπα ηδη οτι καποιος αλλος φτιαχνει αυτον τον ανταπτορα?

Καλο βραδυ Διονυση, να εισαι καλα :)
Άντε να δούμε τον 2 και με το καλό να βγεί, με αφορμή του ότι δοκίμασα τον 1 έχοντας το μόνο πρόβλημα με τον Α2-Τ τη σφυχτή τσουρα...γιατί όχι...iatty2....(ο εχθρός του καλού είναι πάντα το καλύτερο) αν αξίζει θα πάει Θανάση σε παρα πολά χέρια που δεν έχουν GGTS.....δες ο Α2 σε τι μόντ δουλεύει παγκοσμίως παντού........όσο για αν γίνεσαι καθίκι με το να δώσεις στον κόσμο (υπό τη μορφή όχι αντάπτωρα, αλλά ενσωματομένο 510) επειδή έβγαλε ''καποιος'' άλλος αντάπτωρα για τη δική σου κατασκευή,.....σκέψου ότι αυτός πουλάει με βάση τη δική σου ζήτηση.....άρα λοιπον ποιος είναι το καθικι? εσυ ή αυτός......εσυ εφτιαξες...αυτος το προσφέρει και αλλού με έναν αντάπτωρα....σβήστον από το χάρτη....δε θες να ασχοληθείς άλλο θέμα....πάντος για εμένα χάνεις πελάτες του UFS & AVS. Καληνύχτα.

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #762 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 02:06 »
Κατα την αποψη μου δεν υπαρχει καποιο προβλημα cris. Αντιθετα καλο ειναι να υπαρχουν αυτες οι συγκρισεις για να ξερουμε τι μας γινεται, πως να αποφευγουμε παγιδες και για να αντιλαμβανομαστε την πραγματικη ουσια των πραγματων. Φυσικα μπορει να κανω και λαθος, αλλα ετσι το βλεπω αυτη τη στιγμη.
Θανάση θα διαφωνήσω μαζί σου. Τι μας γίνεται, πως να αποφεύγουμε τις παγίδες και να αντιλαμβανόμαστε την πραγματική ουσία μπορεί να επιτευχθεί και με απλή καταγραφή και ανάλυση των θετικών και αρνητικών στοιχείων κάθε μόντας, χωρίς να γίνεται αναφορά σε άλλη μόντα.

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #763 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 02:14 »
Θανάση θα διαφωνήσω μαζί σου. Τι μας γίνεται, πως να αποφεύγουμε τις παγίδες και να αντιλαμβανόμαστε την πραγματική ουσία μπορεί να επιτευχθεί και με απλή καταγραφή και ανάλυση των θετικών και αρνητικών στοιχείων κάθε μόντας, χωρίς να γίνεται αναφορά σε άλλη μόντα.

Ισως να εχεις δικιο cris. Καλυτερα να το δει ο αρμοδιος αυτο το θεμα.  :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #764 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 03:20 »
Τα VS θέματα έχουν τη χρησιμότητά τους. Διαχώρισα το θέμα από το σημείο που άρχισαν οι συγκρίσεις και κάτω. Σε ένα τέτοιο θέμα όπως είναι τώρα, Θανάση, θα μπορούσες να δημοσιεύσεις τη γνώμη σου μιας και αφορά την κατασκευή σου. Ήταν όμως λάθος να μπεις στο θέμα ενός άλλου mod για να υποστηρίξεις το προϊόν σου. Καλύτερα να άνοιγες ο ίδιος ένα  VS και να έβαζες με παράθεση εκεί το μήνυμα στο οποίο ήθελες να απαντήσεις.
Θα παρακαλούσα να μην επαναληφθεί κάτι τέτοιο.

Για τους υπόλοιπους που βρίσκονται σε μια διαρκή κόντρα τι να πω! Όλα αρχίζουν από τη στιγμή που αρχίζουν οι προσωπικές επιθέσεις. Δεν έχω καμία διάθεση να κάνω το δικαστή αλλά συνήθως κάποιος κάνει την αρχή σ' αυτά και ακολουθούν κι οι άλλοι.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση η πρώτη προσωπική επίθεση άρχισε από τον Kir Fanis και μάλιστα απρόκλητα γιατί κανένας δεν απευθύνθηκε σ' αυτόν. Ξεφύτρωσε ξαφνικά σαν troll και άρχισε τον καυγά: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3637.msg113666.html#msg113666 . Μέχρι εκείνη τη στιγμή οι προηγούμενοι μιλούσαν για τα mod. Ήταν ο πρώτος που έβαλε το φιτίλι. Γι' αυτό το λόγο θα παραμείνει εκτός φόρουμ για μια βδομάδα.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 30, 2011, 04:19
Στη συνέχεια η επόμενη επίθεση ήταν από τον Διονύση πάνω στο ίδιο απλό σχόλιο του cv2et για την τιμή του Precise. Στο μήνυμά του ο Διονύσης απευθύνεται προσωπικά στον cv2et με μειωτικά σχόλια:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3637.msg113717.html#msg113717 αλλά και σε επόμενο μήνυμά του.
Επίσης για μία εβδομάδα εκτός φόρουμ.

Ελπίζω στο μέλλον να μπορούν να διαχωρίσουν το μειωτικό σχόλιο για ένα προϊόν από το μειωτικό σχόλιο προς ένα μέλος.

Τελικά και το τρίτο μέλος που έλαβε μέρος στον καυγά ο cv2et αποκλείστηκε επίσης για μία εβδομάδα, για εξύβριση: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3564.msg114416.html#msg114416
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2011, 16:44 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151561 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 10953 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345640 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147295 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8086 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208951 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545180 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32953 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52491 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600506 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360915 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos