vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

263 επισκέπτες, 0 χρήστες

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #735 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 22:14 »
Παράθεση
Θανάση, αναφέρω πολύ καλά ότι τα Precise είναι ακριβά και ότι αν δεν ήταν θα τα συνηστούσα ανεπιφύλακτα...δες πιο πίσω, διάβασε προσεχτικά και θα καταλάβεις ότι δεν προμοτάρω το προιον, όπως επίσης ότι δεν κατηγορώ τα GG (και σε λίγο καιρό αν το iatty2/multiaaty μου κάνει θα είμαι και κάποιος που έχει ατμοποιητή δικό σου, αυτό δε σημαίνει ότι μου κάνει όλη η σειρά των GG, αλλά ούτε θέλω να μου την επιβάλεις με ρυθμιστή τζούρας, αν μου κάνει έτσι η τζούρα καλώς...αν όχι πάλι δεν έγινε κάτι...εγώ θα χάσω μερικά ευρώ και εσύ έναν πελάτη).
Απλά δε μου κάνει το μεγεθός τους, η θεση του κουμπιού....όπως επίσης διαφωνώ (και ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ )το ότι έχουν το ρυθμιστή τζούρας επάνω τους και όχι στο ατομιζερ (αν και αυτό είναι καθαρά δική σου πολιτική) δεν βλέπω να απάντάς γιατι είναι επάνω στο μοντ...θα προτιμούσα μια απάντηση του στιλ...τα ατομαίζερ που κατασκευάζω εγώ και σας πουλάω θέλω να δουλέυουν μόνο επάνω σε δικές μου μπαταριοθήκες...αυτό είναι πιο αποδεκτο Θανάση... :yes:
Για πές μου λοιπόν...ένας που έχει το PROVARI, PRECISE, OMEGA, ALPHA, DD, MM, XX ή τέλος πάντον ένα μοντάκι που έχει φτιάξει ο ίδος γιατί να μην μπορεί να πάρει ένα iatty1 ή iatty2 ή οποιο άλλο κατασκευάσεις με το ρυθμιστή τζούρας επάνω? δε καταλαβα? πρέπει να πάρει GGTS επειδή το θες εσύ να είναι έτσι...γούστο σου και μαγκιά σου Θανάση...Απλά εγώ διαφώνω....κάνε ένα νήμα με το σχετικό θέμα πως προτημάει ο κόσμος το ρυθμιστή και θα καταλάβεις πολλά....τώρα αν πάλι δε θες είναι άλλο θέμα λέω και πάλι...
Επίσης δεν είμαι κάτοχος εγώ όπως φαντάζομαι και πολλοί άλλοι AFS & UFS γιατί δεν έχουν 510 σπέιρωμα, ρυθμιστή τζούρας και υγρού επάνω τους για προσαρμόζονται παντού...
Πιθανόν δε σου κάνουμε για πελάτες....άλλο θέμα αυτό...
Φιλικά πάντα, Διονύσης

Εξηγω μερικα πραγματα για να ξερουμε που βαδιζουμε και τι ακριβως συμβαινει ή τι θα συμβει Διονυση, ετσι ωστε να ειμαστε πληρως και σωστα ενημερωμενοι

Ειμαι σιγουρος οτι ξερεις το λογο που δεν συγκρινονται 2 πραγματα ανομοια. Το να συγκρινεις ενα σωληνα με 2 σπειρωματα και ενα κουμπι, (οπως ηταν το πρωτο GG πριν απο 3 χρονια), με ενα mod που εχει οτι μπορει να θελησει ενας ατμιστης δεν ειναι και το πιο λογικο κατα την αποψη μου

Ο Α2 δεν εχει διαρροες, ομως ολα τα υπολοιπα ατομαιζερ εχουν και να εισαι σιγουρος οτι αν εχουν πουληθει 1000 Α2, εχουν πουληθει και μερικα εκατομμυρια κινεζικα, οποτε το collector tank ειναι τελειως απαραιτητο.

Οσο για το ροδιο, ακριβως αυτο ειπα. Οτι ειναι φτηνο και δεν κανει τιποτα παραπανω απο το νικελ

Δεν ανεφερα ποτε οτι σε ταιζει καποιος. Απλως θελω να ξερουν ολοι τι ακριβως συμβαινει με τις κατασκευες.

Δεν ειπα οτι κατηγορησες ποτε το GG, απλως ειπα οτι συγκρινεις αυτοκινητο με καραβι. Αν δεν ειχες κανει συγκριση δεν θα απαντουσα Διονυση.

Δεν επιβαλλω ρυθμιστη τζουρας Διονυση. Δεν ξερω γιατι το λες αυτο. Αν ομως θελεις, η σειρα GG σου δινει την δυνατοτητα να μην τον αγορασεις αλλα να παρεις ενα καπακι stealth χωρις καμμια ρυθμιση, κατι που δεν δινεται απο αλλον κατασκευαστη. Ομως με αυτο που μολις ειπες για τον ρυθμιστη τζουρας, ειναι σα να μου λες οτι δεν παιρνω mercedes γιατι μου επιβαλλει θερμαινομενο καθισμα. Μα γι'αυτο και ειναι ακριβη Διονυση. Γιατι σου δινει οτι δεν σου δινουν οι αλλοι. Εκτος βεβαια και αν δεν θελεις τιποτα απο ολα αυτα, οποτε παιρνεις ενα οποιοδηποτε φθηνο mod που εχει 20 ευρω γιατι απο οτι φαινεται δεν σε ενδιαφερει σχεδον τιποτα απο τις ευκολιες ενος mod.

Δεν σου κανει το μεγεθος ενω εχεις την δυνατοτητα να το μικρυνεις και να το μεγαλωσεις, ενω σου κανει ενα σταθερο mod που δεν εχει δυνατοτητες? Αφου μπορει να γινει μοκροτερο απο αυτο που εχεις!

Δεν σου κανει η θεση του κουμπιου ενω ειναι απειρως ευκολοτερη? Τι εννοεις? Οπτικα δεν σου κανει η στο χειρισμο?

Με ρωτας γιατι εβαλα το ρυθμιστη τζουρας πανω στο GGTS? Πολυ παραξενη ερωτηση αλλα θα δωσω μια πολυ απλη απαντηση: Πως θα ρυθμιζουν οι πελατες την εισαγωγη αερα στα ατομαιζερ τους?

Επισης, γιατι να βαλω ρυθμιση αερα στο ατομαιζερ? Για να γινει μεγαλυτερο οποτε δεν θα σου αρεσει? Επισης βαζοντας ρυθμιση αερα στο ατομαιζερ θα υποχρεωσω τον GGTS χρηστη σε 2 ρυθμιστες τζουρας? Για ποιο λογο? Και γιατι να δωσω την δυνατοτητα σε καποιον με αλλο mod να εχει ρυθμιση αερα? Ασ το κανει ο αλλος κατασκευαστης. Αλλα δεν μπορει ευκολα χωρις να με αντιγραψει, να εισαι σιγουρος για αυτο Διονυση. Αν μπορουσε αλλος κατασκευαστης θα το εκανε με κλειστα ματια. Επισης η λογικη σου ειναι λιγο παραξενη. Αν δωσω ρυθμιστη τζουρας, να δωσω και ρυθμιστη υγρου, και collector tank, και τηλεσκοπιο κτλ. Μα ετσι δεν δινω ενα GGTS στον πελατη να ησυχασει μια και καλη?

Αν θελεις να φτιαξεις καποιο νεο νημα για τον ρυθμιστη τζουρας και για ολα τα υπολοιπα που σου δινει ενα GGTS μπορεις να το κανεις. Εγω δεν εχω καποιο λογο Διονυση.

Μαλλον εσυ δεν θελεις να γινεις πελατης μου Διονυση και οχι εγω. Εγω δεν εχω προβλημα με εσενα, απλως απαντησα σε καποια πραγματα που ηταν ανακριβειες, προς ενημερωση των χρηστων του forum

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 28, 2011, 19:54
Ρε συ Άλεξ και εσύ το κοροίδο κάνεις....γράφω μία χαρά τις τιμές και τις κράζω κιόλας...πές μας για το ποια είναι καλύτερη 18650  μπαταρία ή AW ή η REDILAST...εκεί δεν πας να γράψεις σε χαλάει να βοηθήσεις κάνα Χριστιανό? Ότι σε βολεύει διαβάζεις και εσύ...όπου γράφω τσουπ και νάτος ο Άλεξ ήρθε να κάνει το συνηγορο του Θανάση....κρίμα και είχα άλλη γνώμη....κακώς σου γράφω τώρα αλλά ειρωνεύτηκες την άποψη περί ομορφιάς...καλά μου φένεται στα είπε ο Κυρ Φάνης....ΑΑΑΑΑΑ επίσης ο PanosFc έχει βάλει αγγελία για παπαγαλάκι...είναι στο αλα τσατ....μπορεί ενδιαφερεσε... :bye:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 29, 2011, 22:14
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά δε μου απαντάς στο ζουμί...περι ρυθμιστών τζούρας και περι κονέντορα AVS & UFS...κάνε ένα νήμα για όλα αυτά με ερωτήσεις στο λαό να μάθεις τι θέλει...δεν είναι κακό τουλάχιστον για εμάς τουλάχιστον...  :thumpup:
υ.γ. όποια ατομίζερ έχουν διαρροές για εμένα είναι ελλατοματικά και δε μου κάνουν....στα επισκευάσιμα ξαναείπα, αν είναι θέμα κακού σετάπ οκ...αν ειναι θέμα ατομίζερ επίσης δε μου κάνουν....Άκου διαρροές.....αυτά που δεν έχουν είναι τυχερά και τα άλλα μούφες λοιπόν....

δεν υπαρχουν μουφες ατομαιζερ Διονυση. Ολα τα ατομαιζερ εχουν διαρροες. Δεν εισαι ενημερος αρκετα.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 30, 2011, 03:35
..μην παίρνεις κι όρκο φίλε Θανάση... :nope:

ο δικός μου Α2 μια χαρά διαρροές έχει.. :yes:

Καλησπέρα!

Δεν εχω Α2, απλως βασιστηκα σε αυτα που λει ο Διονυσης tift. Καλησπερα και απο μενα :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 19:54 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Chris S.

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #736 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 22:36 »
Παιδιά γειά σας κι απο μένα,  8)

επιτρέψτε μου μια καλοπροαίρετη "σφήνα" στην κουβέντα σας για την αποσαφήνιση ορισμένων τεχνικών στοιχείων, δεν γνωρίζω κανένα μέλος προσωπικά, ούτε και έχω ασχοληθεί με mod και τέτοιες ιστορίες, είμαι πολύ νέος στην παρέα και μόλις 15 μέρες με ένα e-go t αλλά σκέφτηκα να παρέμβω γιατι εχω καποιες σχετικές γνώσεις υλικών/μετάλλων.

καταρχήν
1.
δεν ειναι satin Βαγγελη, ειναι αγρια "γυαλισμενο" ανοξειδωτο που σημανει οτι βρωμιζει ευκολοτερα γιατι ειναι αγριο
φίλε Θαναση, ο όρος "αγρια γυαλισμένο" είναι εντελώς αδόκιμος γι'αυτό καλά έκανες και χρησιμοποίησες τα εισαγωγικά. Όπως το κόβω από τις φωτογραφίες, κατα 99% το ανοξείδωτο έχει χτυπηθεί με ψιλή υαλοβολή και έτσι έχει πάρει τη μορφή αυτη του "σατινέ", της "αγριάδας". Tώρα, αν βρωμίζει ευκολότερα αυτό θα ήταν σίγουρο στην περίπτωση που ήταν απλά μια επιφάνεια υαλοβολημένου μετάλλου, αλλά κανένας σοβαρός κατασκευαστής οποιουδήποτε μεταλλικού εξαρτηματος δεν θα εκανε τέτοιο λάθος.  :idiot1:

Άλλωστε όπως διαβάζω στο site (link του Διονυση στο 1ο post του θεματος) αναφέρει οτι

"New surface finishing process that produces a harder, more durable finish that is more scratch resistant and less slippery!"

Κρίνοντας απο το χρώμα της επιφάνειας στις φωτό στο post# 50 του Διονύση, άν και μοιάζει πολύ με αυτό του σκέτου νορμάλ ανοξείδωτου, με βάση και την παραπάνω αναφορά, θα έλεγα -με κάθε επιφύλαξη- οτι μετά την υαλοβολή έχουν κάνει κάποια έξτρα κατεργασία, πολύ πιθανόν χημική "σκληρή" επινικέλωση, μια επίστρωση με ικανοποιητική σκληρότητα και πολύ καλή αντοχή στην διάβρωση. Λέω και πάλι με επιφύλαξη, καθότι από μερικές φωτο και μια "δηλωση" και μόνο δεν μπορώ να είμαι και σίγουρος.  :hmmm:

2. Η τριπλή επιμετάλλωση των επαφών (επιροδίωση πάνω στην επιχρύσωση πάνω στην επιχάλκωση) όπως αναφέρεται, σίγουρα παρέχει το κάτι παραπάνω σε αντοχή σε τριβή και διάβρωση, τη στιγμη που γίνεται και στην Αμερική σύμφωνα με τις προδιαγραφές MIL - ASTM που λένε, και σε καμμία περίπτωση δεν είναι ίδιο με ένα "νίκελ". :)

3. όσον αφορά την ηλεκτρική αγωγιμότητα δεν ισχύει οτι το Ρόδιο έχει μικρότερη από τον ορείχαλκο (που το βρήκες αυτό φίλε Θανάση;), εξαρτάται και για ποιό κράμα μιλάμε, ορείχαλκοι είναι πολλοί.  ;)

Αυτα εν ολίγοις, σας χαιρετώ για καμμιά τζουρίτσα RY4 που κάνω απο χθες στο ταξίδι για την  ανακάλυψη του υγρού που μου ταιριάζει καθότι νέος ακόμη...... :bye:

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #737 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 22:42 »
Εξηγω μερικα πραγματα για να ξερουμε που βαδιζουμε και τι ακριβως συμβαινει ή τι θα συμβει Διονυση, ετσι ωστε να ειμαστε πληρως και σωστα ενημερωμενοι

Ειμαι σιγουρος οτι ξερεις το λογο που δεν συγκρινονται 2 πραγματα ανομοια. Το να συγκρινεις ενα σωληνα με 2 σπειρωματα και ενα κουμπι, (οπως ηταν το πρωτο GG πριν απο 3 χρονια), με ενα mod που εχει οτι μπορει να θελησει ενας ατμιστης δεν ειναι και το πιο λογικο κατα την αποψη μου

Ο Α2 δεν εχει διαρροες, ομως ολα τα υπολοιπα ατομαιζερ εχουν και να εισαι σιγουρος οτι αν εχουν πουληθει 1000 Α2, εχουν πουληθει και μερικα εκατομμυρια κινεζικα, οποτε το collector tank ειναι τελειως απαραιτητο.

Οσο για το ροδιο, ακριβως αυτο ειπα. Οτι ειναι φτηνο και δεν κανει τιποτα παραπανω απο το νικελ

Δεν ανεφερα ποτε οτι σε ταιζει καποιος. Απλως θελω να ξερουν ολοι τι ακριβως συμβαινει με τις κατασκευες.

Δεν ειπα οτι κατηγορησες ποτε το GG, απλως ειπα οτι συγκρινεις αυτοκινητο με καραβι. Αν δεν ειχες κανει συγκριση δεν θα απαντουσα Διονυση.

Δεν επιβαλλω ρυθμιστη τζουρας Διονυση. Δεν ξερω γιατι το λες αυτο. Αν ομως θελεις, η σειρα GG σου δινει την δυνατοτητα να μην τον αγορασεις αλλα να παρεις ενα καπακι stealth χωρις καμμια ρυθμιση, κατι που δεν δινεται απο αλλον κατασκευαστη. Ομως με αυτο που μολις ειπες για τον ρυθμιστη τζουρας, ειναι σα να μου λες οτι δεν παιρνω mercedes γιατι μου επιβαλλει θερμαινομενο καθισμα. Μα γι'αυτο και ειναι ακριβη Διονυση. Γιατι σου δινει οτι δεν σου δινουν οι αλλοι. Εκτος βεβαια και αν δεν θελεις τιποτα απο ολα αυτα, οποτε παιρνεις ενα οποιοδηποτε φθηνο mod που εχει 20 ευρω γιατι απο οτι φαινεται δεν σε ενδιαφερει σχεδον τιποτα απο τις ευκολιες ενος mod.

Δεν σου κανει το μεγεθος ενω εχεις την δυνατοτητα να το μικρυνεις και να το μεγαλωσεις, ενω σου κανει ενα σταθερο mod που δεν εχει δυνατοτητες? Αφου μπορει να γινει μοκροτερο απο αυτο που εχεις!

Δεν σου κανει η θεση του κουμπιου ενω ειναι απειρως ευκολοτερη? Τι εννοεις? Οπτικα δεν σου κανει η στο χειρισμο?

Με ρωτας γιατι εβαλα το ρυθμιστη τζουρας πανω στο GGTS? Πολυ παραξενη ερωτηση αλλα θα δωσω μια πολυ απλη απαντηση: Πως θα ρυθμιζουν οι πελατες την εισαγωγη αερα στα ατομαιζερ τους? Επισης, γιατι να βαλω ρυθμιση αερα στο ατομαιζερ? Για να γινει μεγαλυτερο οποτε δεν θα σου αρεσει? Επισης βαζοντας ρυθμιση αερα στο ατομαιζερ θα υποχρεωσω τον GGTS χρηστη σε 2 ρυθμιστες τζουρας? Για ποιο λογο? Και γιατι να δωσω την δυνατοτητα σε καποιον με αλλο mod να εχει ρυθμιση αερα? Ασ το κανει ο αλλος κατασκευαστης. Αλλα δεν μπορει ευκολα χωρις να με αντιγραψει, να εισαι σιγουρος για αυτο Διονυση. Αν μπορουσε αλλος κατασκευαστης θα το εκανε με κλειστα ματια. Επισης η λογικη σου ειναι λιγο παραξενη. Αν δωσω ρυθμιστη τζουρας, να δωσω και ρυθμιστη υγρου, και collector tank, και τηλεσκοπιο κτλ. Μα ετσι δεν δινω ενα GGTS στον πελατη να ησυχασει μια και καλη?

Αν θελεις να φτιαξεις καποιο νεο νημα για τον ρυθμιστη τζουρας και για ολα τα υπολοιπα που σου δινει ενα GGTS μπορεις να το κανεις. Εγω δεν εχω καποιο λογο Διονυση.

Μαλλον εσυ δεν θελεις να γινεις πελατης μου Διονυση και οχι εγω. Εγω δεν εχω προβλημα με εσενα, απλως απαντησα σε καποια πραγματα που ηταν ανακριβειες, προς ενημερωση των χρηστων του forum
Εννοώ Θανάση ότι θα Μπορούσε να έχει ο πέλατης πολύ απλά την επιλογή....το ατομίζερ να είναι με ρυθμιστή τζούρας ή χωρίς...όσοι έχουν ρυθμιστή τζούρας επειδή έχουν GGTS να το πάρω χωρις και σε άλλη τιμής από το ατομίζερ που το έχει επάνω...δεν είναι καθόλου παράξενη η λογική μου είναι τετράγωνη...μαθηματικός σπούδασα...όσο για το κολλέκτορ τανκ τανκ δεν αναφέρθηκα ότι πρέπει να είναι επάνω στο ατομίζερ...είπα ατομιζερ με το σωστο σεταπ δε πρέπει να έχει διαρροές...αν έχει είναι κατασκευαστικό θέμα....κανένας δε πληρώνει ατομίζερ που να έχει διαρροές...τώρα γιατί το ανέχεται όποιος το ανέχεται είναι άλλο καπέλο....ευχαριστώ για τις απαντήσεις, οταν έχεις λίγο χρόνο και θές απάντησε μου και για τα AVS & UFS σχετικά με το ότι δε μπένουν αλλόυ εκτός GGTS.
Αναφορικά με το νήμα που λές Θανάση αφού δε βλέπεις το λόγο να το ανοίξεις εσύ...εγώ δε βρήσκω το λόγο να σου αποδείξω ότι χάνεις πελάτες έτσι...είναι δικό σου θέμα αυτό, εγώ πάντα λέω τη γνώμη μου.
Επίσης σχετικά με το κουμπί μπορεί να είναι πρακτικό σε πολλούς, αλλά εμένα δε μου αρεσει στο μάτι εκεί που είναι...δεν έχω το δικαίωμα να το πώ? Δε ψάχνω εγώ μοντ με 20 ευρώ Θανάση...μια χαρά την κάνει τη δουλεία του το GGTS, εμένα δε μου αρέσει το μόντ...ούτε αυτό έχω δικαίωμα να πώ? Σχετικά με το P18650 που έχω δουλέυει 3,7βολτ και 6βόλτ. Δε χρειάζεται να είναι τηλεσκοπικό για κανένα λόγο, παρά μόνο για να γίνει STEALTH (κοντότερο δηλαδή)...Εκεί όντος υστερεί και το έχω γράψει....είναι πολύ όμορφο ρε συ Θαναση αυτό λέω και παίζει 2 βολτάζ.  :bye:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 30, 2011, 03:35
Φίλε μου έχω μια χαρά σετ-απ,η διαρροή προέρχεται από κακή κατασκευή :yes:

Όσο για επιστροφή,ο κατασκευαστής έκανε τον Κινέζο..
Το έχεις ξανα-αναφέρει εδω στο φορουμ αυτό που λές? Εγώ αν το είχα διαβάσει δε θα έπερνα Α2...τι πώ ρε συ φίλε αυτά φαίνονται από την αρχή, το κάνεις πακετάκι όπως ηρθε και του το στέλνεις πίσω...όποιος κάνει τον κινέζο την τύχη του την ξέρει...Φιλικά Διονύσης

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 28, 2011, 19:55
δεν υπαρχουν μουφες ατομαιζερ Διονυση. Ολα τα ατομαιζερ εχουν διαρροες. Δεν εισαι ενημερος αρκετα.
Εμένα Θανάση ο Α2 αλλά και καμιά 10 cartomizer dual coil που είχα δεν είχαν απολύτως καμία διαρροή...μα καμία...τώρα αν θες εσύ να δεχθώ ότι όλα τα ατομαιζερ έχουν διαρροές (για να λέγομαι ενημερομένος)...σου λέω λοιπόν ότι εμένα ατομίζερς που έχουν διαρροές δεν μου κάνουν...τη τύχη τους την ξέρουν αυτά τα ατομίζερ που τρέχουν Θανάση....είπαμε να κόψουμε το τσιγάρο, όχι να πασαλιβόμαστε από υγρά και να περιμένουμε το GGTS να μας σώσει από τις υμιτέλειες άλλων κατασκευαστών...Άκου διαρροές λόγο κατασκευής...λες και μας τα χαρίζουν.....εγώ δε θα τον κρατούσα ούτε μέραααααααααααααααααααααααα.....θα μου βάλουν να φάω πρόβλημα που δε νοιάζονται να λυθεί οι κατασκευαστές ενώ τους πληρώνω εγω και ο καθένας για να υπάρχουν? (Τώρα βεβαια και εσένα Θανάση δε σε χαλαέι να έχουν διαρροές τα ατομαιζερ εδώ που τα λέμε μιάς και πουλάς το μοναδικό μοντ που σε σώζει από αυτές...)....Να κάνουν δοκιμές όσο χρειάζεται στο προιον τους και μετά να το βγάζουν στην αγορά...όχι οτι αρπαξει ο κόλος τους...και να βαράω εγω παλαμάκια σε εσένα που έβαλες κολλέκτορ τανκ για να με σώσεις...SORRYYYYYY φίλε Θανάση αλλά στα είπανε λάθος...Διαρροές όποιος τις ανέχεται βλέπει έργα.....και είναι σαν να ανέχεται εκβιασμό...(πάρτο φιλαράκι αυτό ειναι...με τις διαρροές του και τα ωραία του) :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 19:55 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #738 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 23:13 »
Παιδιά γειά σας κι απο μένα,  8)

επιτρέψτε μου μια καλοπροαίρετη "σφήνα" στην κουβέντα σας για την αποσαφήνιση ορισμένων τεχνικών στοιχείων, δεν γνωρίζω κανένα μέλος προσωπικά, ούτε και έχω ασχοληθεί με mod και τέτοιες ιστορίες, είμαι πολύ νέος στην παρέα και μόλις 15 μέρες με ένα e-go t αλλά σκέφτηκα να παρέμβω γιατι εχω καποιες σχετικές γνώσεις υλικών/μετάλλων.

καταρχήν
1.φίλε Θαναση, ο όρος "αγρια γυαλισμένο" είναι εντελώς αδόκιμος γι'αυτό καλά έκανες και χρησιμοποίησες τα εισαγωγικά. Όπως το κόβω από τις φωτογραφίες, κατα 99% το ανοξείδωτο έχει χτυπηθεί με ψιλή υαλοβολή και έτσι έχει πάρει τη μορφή αυτη του "σατινέ", της "αγριάδας". Tώρα, αν βρωμίζει ευκολότερα αυτό θα ήταν σίγουρο στην περίπτωση που ήταν απλά μια επιφάνεια υαλοβολημένου μετάλλου, αλλά κανένας σοβαρός κατασκευαστής οποιουδήποτε μεταλλικού εξαρτηματος δεν θα εκανε τέτοιο λάθος.  :idiot1:

Άλλωστε όπως διαβάζω στο site (link του Διονυση στο 1ο post του θεματος) αναφέρει οτι

"New surface finishing process that produces a harder, more durable finish that is more scratch resistant and less slippery!"

Κρίνοντας απο το χρώμα της επιφάνειας στις φωτό στο post# 50 του Διονύση, άν και μοιάζει πολύ με αυτό του σκέτου νορμάλ ανοξείδωτου, με βάση και την παραπάνω αναφορά, θα έλεγα -με κάθε επιφύλαξη- οτι μετά την υαλοβολή έχουν κάνει κάποια έξτρα κατεργασία, πολύ πιθανόν χημική "σκληρή" επινικέλωση, μια επίστρωση με ικανοποιητική σκληρότητα και πολύ καλή αντοχή στην διάβρωση. Λέω και πάλι με επιφύλαξη, καθότι από μερικές φωτο και μια "δηλωση" και μόνο δεν μπορώ να είμαι και σίγουρος.  :hmmm:

2. Η τριπλή επιμετάλλωση των επαφών (επιροδίωση πάνω στην επιχρύσωση πάνω στην επιχάλκωση) όπως αναφέρεται, σίγουρα παρέχει το κάτι παραπάνω σε αντοχή σε τριβή και διάβρωση, τη στιγμη που γίνεται και στην Αμερική σύμφωνα με τις προδιαγραφές MIL - ASTM που λένε, και σε καμμία περίπτωση δεν είναι ίδιο με ένα "νίκελ". :)

3. όσον αφορά την ηλεκτρική αγωγιμότητα δεν ισχύει οτι το Ρόδιο έχει μικρότερη από τον ορείχαλκο (που το βρήκες αυτό φίλε Θανάση;), εξαρτάται και για ποιό κράμα μιλάμε, ορείχαλκοι είναι πολλοί.  ;)

Αυτα εν ολίγοις, σας χαιρετώ για καμμιά τζουρίτσα RY4 που κάνω απο χθες στο ταξίδι για την  ανακάλυψη του υγρού που μου ταιριάζει καθότι νέος ακόμη...... :bye:

Γεια σου cris:)

Και εγω δεν γνωριζω για την επιφανεια του mod που συζηταμε, αλλα ειμαι σχεδον βεβαιος οτι προκειται για απλα γυαλισμα με βουτσα χωρις σαπουνι. Ειναι σαφες οτι βρωμιζει γρηγοροτερα λοφω αγριας επιφανειας ειτε ειναι η επιφανεια ειναι αγριεμενη με βουρτσα ειτε με οποιονδηποτε αλλο τροπο.

Οταν λεω οτι ειναι το ιδιο με το νικελ, εννοω κατι πολυ απλο Chirs. Οτι προκειται για επιμεταλλωση, οποτε και θα ξεφτισει με το χρονο. Ειμαι σιγουρος οτι δεν διαφωνεις σε αυτο. Το αν θα φυγει νωριτερα ή λιγο αργοτερα, λιγο μας ενδιαφερει νομιζω

Ολοι οι ορειχαλκοι εχουν καλυτερη αγωγιμοτητα απο το ροδιο chris. Τουλαχιστον αυτοι που κυκλοφορουν στην αγορα. Εκτος και αν μιλας για καποιον εξεζητημενο ορειχαλκο, κατι που δεν μας ενδιαφερει στην συγκεκριμενη συζητηση

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 30, 2011, 03:36
Εμένα Θανάση ο Α2 αλλά και καμιά 10 cartomizer dual coil που είχα δεν είχαν απολύτως καμία διαρροή...μα καμία...τώρα αν θες εσύ να δεχθώ ότι όλα τα ατομαιζερ έχουν διαρροές (για να λέγομαι ενημερομένος)...σου λέω λοιπόν ότι εμένα ατομίζερς που έχουν διαρροές δεν μου κάνουν...τη τύχη τους την ξέρουν αυτά τα ατομίζερ που τρέχουν Θανάση....είπαμε να κόψουμε το τσιγάρο, όχι να πασαλιβόμαστε από υγρά και να περιμένουμε το GGTS να μας σώσει από τις υμιτέλειες άλλων κατασκευαστών...Άκου διαρροές λόγο κατασκευής...λες και μας τα χαρίζουν.....εγώ δε θα τον κρατούσα ούτε μέραααααααααααααααααααααααα.....θα μου βάλουν να φάω πρόβλημα που δε νοιάζονται να λυθεί οι κατασκευαστές ενώ τους πληρώνω εγω και ο καθένας για να υπάρχουν? (Τώρα βεβαια και εσένα Θανάση δε σε χαλαέι να έχουν διαρροές τα ατομαιζερ εδώ που τα λέμε μιάς και πουλάς το μοναδικό μοντ που σε σώζει από αυτές...)....Να κάνουν δοκιμές όσο χρειάζεται στο προιον τους και μετά να το βγάζουν στην αγορά...όχι οτι αρπαξει ο κόλος τους...και να βαράω εγω παλαμάκια σε εσένα που έβαλες κολλέκτορ τανκ για να με σώσεις...SORRYYYYYY φίλε Θανάση αλλά στα είπανε λάθος...Διαρροές όποιος τις ανέχεται βλέπει έργα.....και είναι σαν να ανέχεται εκβιασμό...(πάρτο φιλαράκι αυτό ειναι...με τις διαρροές του και τα ωραία του) :thumpup:

Διονυση, τι σχεση εχουν τα cartomizer με τα atomizer? Ειχες ποτε atomizer?

Οταν λες οτι μου τα ειπαν λαθος, ποιο ειναι αυτοι Διονυση?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2011, 03:36 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #739 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 23:31 »
Διονυση, τι σχεση εχουν τα cartomizer με τα atomizer? Ειχες ποτε atomizer?

Οταν λες οτι μου τα ειπαν λαθος, ποιο ειναι αυτοι Διονυση?
Τα cartomizer Θανάση είναι ένας τύπος atomizer έτσι δεν είναι? την ίδια δουλεία δεν κάνουν, ατμο δεν παράγουν? Αυτή δεν είναι η έννοια ATOMIZER ή ατμοποιητης αν το θες στα Ελληνικά....τώρα για το ότι άλλα τα λένε cartomaizer, clearomaizer k.a. είναι απλά για για ξέρουμε τον τύπο του ατομαιζερ....Ατμοποιητές είναι ομως όλοι Θανάση...
(Δεν εννοούσα κάποιοι συγκεκριμένοι Θανάση, είναι έκφραση που χρησιμοποιησα γιατί ενώ δε έχεις για παράδειγμα Α2, λες ΟΛΑ τα ατομαιζερ έχουν διαρροές, ΑΡΑ κάποιοι στο είπαν, είτα γραφτώς είτε προφορικώς...αλλά στο είπαν λάθος δεν έχουν όλα τα ατομιζερ διαρροες...εγώ γνωρίζω πολλόυς τυχερους που δεν έχουν)

Αποσυνδεδεμένος Leader133Gr

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #740 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 23:33 »
Ρε παιδια εχω την εντυπωση οτι το τραβηξατε πολυ το ολο θεμα ετσι ?Ας ηρεμησουμε λιγο .ο καθενας εχει τις αποψεις του για το καθε mod , ποιος ο λογος λοιπον να τσακωνεσται ?Και εγω δεν εχω την παραμικρη διαροη με τον Α2 - ολα Οκ

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #741 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 23:34 »
Εννοώ Θανάση ότι θα Μπορούσε να έχει ο πέλατης πολύ απλά την επιλογή....το ατομίζερ να είναι με ρυθμιστή τζούρας ή χωρίς...όσοι έχουν ρυθμιστή τζούρας επειδή έχουν GGTS να το πάρω χωρις και σε άλλη τιμής από το ατομίζερ που το έχει επάνω...δεν είναι καθόλου παράξενη η λογική μου είναι τετράγωνη...μαθηματικός σπούδασα...όσο για το κολλέκτορ τανκ τανκ δεν αναφέρθηκα ότι πρέπει να είναι επάνω στο ατομίζερ...είπα ατομιζερ με το σωστο σεταπ δε πρέπει να έχει διαρροές...αν έχει είναι κατασκευαστικό θέμα....κανένας δε πληρώνει ατομίζερ που να έχει διαρροές...τώρα γιατί το ανέχεται όποιος το ανέχεται είναι άλλο καπέλο....ευχαριστώ για τις απαντήσεις, οταν έχεις λίγο χρόνο και θές απάντησε μου και για τα AVS & UFS σχετικά με το ότι δε μπένουν αλλόυ εκτός GGTS.
Αναφορικά με το νήμα που λές Θανάση αφού δε βλέπεις το λόγο να το ανοίξεις εσύ...εγώ δε βρήσκω το λόγο να σου αποδείξω ότι χάνεις πελάτες έτσι...είναι δικό σου θέμα αυτό, εγώ πάντα λέω τη γνώμη μου.
Επίσης σχετικά με το κουμπί μπορεί να είναι πρακτικό σε πολλούς, αλλά εμένα δε μου αρεσει στο μάτι εκεί που είναι...δεν έχω το δικαίωμα να το πώ? Δε ψάχνω εγώ μοντ με 20 ευρώ Θανάση...μια χαρά την κάνει τη δουλεία του το GGTS, εμένα δε μου αρέσει το μόντ...ούτε αυτό έχω δικαίωμα να πώ? Σχετικά με το P18650 που έχω δουλέυει 3,7βολτ και 6βόλτ. Δε χρειάζεται να είναι τηλεσκοπικό για κανένα λόγο, παρά μόνο για να γίνει STEALTH (κοντότερο δηλαδή)...Εκεί όντος υστερεί και το έχω γράψει....είναι πολύ όμορφο ρε συ Θαναση αυτό λέω και παίζει 2 βολτάζ.  :bye:

Διονυση, δεν ειναι καλο να βαζεις λογια στο στομα μου που δεν ειπα, γιατι δημιουργεις εντυπωσεις, κατι που δεν ειναι επιθυμητο σε μια σοβαρη συζητηση. Μονο οι πολιτικοι το κανουν αυτο. Και αναφερομαι στο γεγονος οτι ποτε δεν ειπα οτι δεν μπορεις να εκφερεις τη γνωμη σου για το κουμπι ή για οτιδηποτε αλλο.

Ο πελατης εχει την επιλογη του να ρυθμιζει τον αερα. Αν δεν την θελεις δεν πειραζει, παντως ειναι εκει. Οταν ομως την χρειαστεις θα χαρεις ιδιαιτερως που βρισκεται εκει. Αυτο ειναι που δεν αντιλαμβανομαι στην τετραγωνη λογικη σου. Θελεις για παραδειγμα να πεις οτι δεν παιρνεις mercedes γιατι εχει θερμαινομενο καθισμα? Οκ, τοτε μην το αναβεις, απλα και ομορφα

Οταν λες οτι δεν σου αρεσει το mod, δεν εχω αντιρηση. Μπορει σου αρεσουν τα πολυ απλα πραγματα χωρις να εχεις ιδιαιτερες απαιτησεις. Ολοι οι ανθρωποι ειναι διαφορετικοι και ειναι φυσικα σεβαστο.

Παιζει 2 voltage και δεν χρειαζεται τηλεσκοπιο? Οποτε υστερει μονο στο οτι δεν γινεται μικρο? Μα αυτο ειναι το βασικοτερο μειονεκτημα σε ενα μηχανικο mod Διονυση. Να μην μπορεις να αλλαζει το μηκος του. Ενας λογος που το GGTS ειναι διασημο ειναι το τηλεσκοπιο του. Και ειναι κατι που αντιγραφηκε κατα κορον. Νομιζεις οτι δεν ηθελαν ολοι να το ειχαν ανακαλυψει πρωτοι? Δεν ειναι τεραστιο πλεονεκτημα να μπορει να παιρνει μπαταριες που δεν υπαρχουν ακομη στην αγορα και που θα βγουν για παραδειγμα αυριο?. Να μπορεις να βαλει μεσα μια μπαταρια μικρη γιατι δεν εχεις φορτισμενη μια μεγαλη?. Να το κανεις μικρο η πολυ μικρο για ειδικες περιπτωσεις. Να του βαλεις extension και να το κανεις ναργιλε για καπνισμα στο σπιτι. Να χρησιμοποπιησεις 5 βολτ μπαταριες που ειναι κοντες και δεν κανουν σε κανενα mod? Σωνει και καλα να βγαλουμε αχρηστη την λειτουργια του ρυθμιστη τζουρας, αλλα να βγαλουμε αχρηστο και το τηλεσκοπιο?

Σου ξαναπροτεινω να παρεις κατι απλο και φτηνο. Δεν εχεις καθολου απαιτησεις  οποτε χρειαζεσαι ενα απλο σωληνα που να παιρνει μια μπαταρια και τιποτα αλλο Διονυση. Αλλιως πετας τα λεφτα σου σε πραγματα που δεν χρειαζεσαι.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #742 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 23:42 »
Περα απο την ιδανικη για μενα θεση του διακοπτη στο GG σε σχεση με το precise , εξυπηρετει κι αλλου. Ακουμπηστε και τα δυο σε ενα τραπεζακι που εχει μια ελαχιστη κλιση... Αφηστε τα για λιγα δευτερολεπτα και μετα πειτε μου που βρισκεται το καθενα. Για το GG ξερω   ;)

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #743 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 23:45 »
Τα cartomizer Θανάση είναι ένας τύπος atomizer έτσι δεν είναι? την ίδια δουλεία δεν κάνουν, ατμο δεν παράγουν? Αυτή δεν είναι η έννοια ATOMIZER ή ατμοποιητης αν το θες στα Ελληνικά....τώρα για το ότι άλλα τα λένε cartomaizer, clearomaizer k.a. είναι απλά για για ξέρουμε τον τύπο του ατομαιζερ....Ατμοποιητές είναι ομως όλοι Θανάση...
(Δεν εννοούσα κάποιοι συγκεκριμένοι Θανάση, είναι έκφραση που χρησιμοποιησα γιατί ενώ δε έχεις για παράδειγμα Α2, λες ΟΛΑ τα ατομαιζερ έχουν διαρροές, ΑΡΑ κάποιοι στο είπαν, είτα γραφτώς είτε προφορικώς...αλλά στο είπαν λάθος δεν έχουν όλα τα ατομιζερ διαρροες...εγώ γνωρίζω πολλόυς τυχερους που δεν έχουν)

 :)) Διονυση, αφου μονος σου τα λες οτι ξερεις πολλους τυχερους που δεν ειχαν διαρροες. Αρα συμφωνεις οτι προκειται περι τυχης. Οποτε καποια στιγμη οταν λερωσεις τα ρουχα σου θα αναρωτηθεις γιατι το mod σου δεν εχει συλλεκτη υγρου.

Οι ονομασιες των ατμοποιητων υπαρχουν για να ξεχωριζουμε τα ειδη τους. Αρα παλι μονος σου λες οτι υπαρχουν διαφορετικα ειδη. Τι σημαινει λοιπον διαφορετικο ειδος? Σημαινει διαφορετικη κατασκευη. Θα σου πω λοιπον κατι που δεν γνωριζεις. Τα cartomizer εχουν μαλλι εσωτερικα το οποιο καιγεται και περναει στην αναπνοη σου, ακριβως οπως και στον A2. Δεν το ηξερες μαλλον αυτο νομιζω.
Ο μονος ατμοποιητης που δεν χρησιμοποιει μαλλι ειναι ο Iatty και εχει και ρυθμιστη υγρου. Εκτος και αν αυτο δεν ειναι κατι που το θελεις, οπως δεν θελεις και αλλα πολλα πραγματα τα οποια σου φαινονται αχρηστα οπως ρυθμιστης τζουρας, τηλεσκοπιο κτλ.

Σε οτι αφορα τα atomizer και cartomizer λοιπον, οπως βλεπεις δεν ειναι ιδια. Δεν ειναι ολα μια αντισταση που καιει υγρο. Αρα λοιπον, αν θελεις να αποφυγεις διαρροες θα ατμισεις και μαλλι. Αν δεν θελεις να ατμισεις μαλλι, θα παρεις atomizer. Οποτε θα χρειαστεις δοχειο συλλογης, αρα GGTS. Μαλλον το GGTS δεν θα το αποφυγεις στο τελος Διονυση ;D

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #744 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 23:48 »
Περα απο την ιδανικη για μενα θεση του διακοπτη στο GG σε σχεση με το precise , εξυπηρετει κι αλλου. Ακουμπηστε και τα δυο σε ενα τραπεζακι που εχει μια ελαχιστη κλιση... Αφηστε τα για λιγα δευτερολεπτα και μετα πειτε μου που βρισκεται το καθενα. Για το GG ξερω   ;)
Εδώ συμφωνώ και εγώ Νάσσο το Precise τσουλάει...

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #745 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 23:49 »
Περα απο την ιδανικη για μενα θεση του διακοπτη στο GG σε σχεση με το precise , εξυπηρετει κι αλλου. Ακουμπηστε και τα δυο σε ενα τραπεζακι που εχει μια ελαχιστη κλιση... Αφηστε τα για λιγα δευτερολεπτα και μετα πειτε μου που βρισκεται το καθενα. Για το GG ξερω   ;)


Αυτο ειναι ενα ακομη πλεονεκτημα Nasso το οποιο το αναφερω στο GG forum. Φαινεται αστειο επιχειρημα στην αρχη, μεχρι να σου πεσει στο πατωμα το mod οποτε μετα αρχιζουν τα κλαματα

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #746 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 23:54 »
Περα απο την ιδανικη για μενα θεση του διακοπτη στο GG σε σχεση με το precise , εξυπηρετει κι αλλου. Ακουμπηστε και τα δυο σε ενα τραπεζακι που εχει μια ελαχιστη κλιση... Αφηστε τα για λιγα δευτερολεπτα και μετα πειτε μου που βρισκεται το καθενα. Για το GG ξερω   ;)
Συμφωνώ και επαυξάνω, δεν υπάρχει καλύτερη θέση κουμπιού από αυτή του GGTS. Έχω mod με το κουμπί από κάτω, mod με το κουμπί ψηλά πάνω, mod με το κουμπί κάθετα δίπλα στον άτμο, κανένα δε συγκρίνεται με το κουμπι κάτω στο πλάι του GGTS. Ειδικά με αυτά που έχουν το κουμπί από κάτω νιώθω σαν άτομο με ειδικές ανάγκες καθώς είναι εντελώς αφύσικη η κίνηση που κάνω για να το πατήσω και τεντώνονται αυτοβούλως και μερικα δάχτυλα ακόμα. Προσωπική μου γνώμη είναι αυτό, παρακαλώ να αποφύγουμε τους πυροβολισμούς.  :)

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #747 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 00:00 »
Καλά ρε παιδιά.Προσπαθείτε να αποδείξετε στον Διονύση ότι εκτος από το συγκεκριμένο mod που του προτείνεται όλα τα αλλα είναι ψοφίμια?
Δηλαδή απαγορεύεται να θέλει ότι του γουστάρει?
(εμενα το PRECISEPLUS δεν μου αρέσει καθόλου,αλλα..σαν περίεργα δεν την πέφτετε σε μερικά προϊόντα?)
και αρχίζετε την σύγκριση με πιο σκοπό???? :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #748 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 00:00 »
:)) Διονυση, αφου μονος σου τα λες οτι ξερεις πολλους τυχερους που δεν ειχαν διαρροες. Αρα συμφωνεις οτι προκειται περι τυχης. Οποτε καποια στιγμη οταν λερωσεις τα ρουχα σου θα αναρωτηθεις γιατι το mod σου δεν εχει συλλεκτη υγρου.

Οι ονομασιες των ατμοποιητων υπαρχουν για να ξεχωριζουμε τα ειδη τους. Αρα παλι μονος σου λες οτι υπαρχουν διαφορετικα ειδη. Τι σημαινει λοιπον διαφορετικο ειδος? Σημαινει διαφορετικη κατασκευη. Θα σου πω λοιπον κατι που δεν γνωριζεις. Τα cartomizer εχουν μαλλι εσωτερικα το οποιο καιγεται και περναει στην αναπνοη σου, ακριβως οπως και στον A2. Δεν το ηξερες μαλλον αυτο νομιζω.
Ο μονος ατμοποιητης που δεν χρησιμοποιει μαλλι ειναι ο Iatty και εχει και ρυθμιστη υγρου. Εκτος και αν αυτο δεν ειναι κατι που το θελεις, οπως δεν θελεις και αλλα πολλα πραγματα τα οποια σου φαινονται αχρηστα οπως ρυθμιστης τζουρας, τηλεσκοπιο κτλ.

Σε οτι αφορα τα atomizer και cartomizer λοιπον, οπως βλεπεις δεν ειναι ιδια. Δεν ειναι ολα μια αντισταση που καιει υγρο. Αρα λοιπον, αν θελεις να αποφυγεις διαρροες θα ατμισεις και μαλλι. Αν δεν θελεις να ατμισεις μαλλι, θα παρεις atomizer. Οποτε θα χρειαστεις δοχειο συλλογης, αρα GGTS. Μαλλον το GGTS δεν θα το αποφυγεις στο τελος Διονυση ;D
Βρε Θανάση μου αφου δεν ατμίζω πια μαλί (αν και έχω Α2-Τ αν ξέχασα να ανφέρω το Τ συγνώμη) και εσύ δε το στηρίζεις το μαλί....γιατί βγάζεις το AVS που παίρνει cartomaizer? Τώρα αν μου λές επίσης ότι τα ατμαιζερ πρέπει οποσδήποτε να έχουν διαρροές τι να πώ ελπίζω να σταθώ τυχερός στην επόμενη αγορά μου...Απάντηση έχω πάρει για όλα εκτός από τη ουσία και πάλι Θανάση, έχει αφήσει πίσω πολλές ερωτήσεις μου που έχουν ουσία, αν θες ξαναδιάβασε τι ρωτάω ακριβώς και μη θεωρείς ότι σου κάνω επίθεση, δεν ισχύει κάτι τέτοιο (αναγνώρισα πριν απο μερικές μέρες την αξία του iatty στους τομείς που θεωρώ ότι υστερεί ο Α2-Τ και το έχω γράψει)...δε θέλω να δημιουργώ εντυπώσεις σαν τους πολιτικους μη φοβάσαι, θεωρώ ότι μιλάμε σοβαρά για να βγάλουμε μία άκρη...

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #749 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 00:16 »
Καλά ρε παιδιά.Προσπαθείτε να αποδείξετε στον Διονύση ότι εκτος από το συγκεκριμένο mod που του προτείνεται όλα τα αλλα είναι ψοφίμια?
Δηλαδή απαγορεύεται να θέλει ότι του γουστάρει?
(εμενα το PRECISEPLUS δεν μου αρέσει καθόλου,αλλα..σαν περίεργα δεν την πέφτετε σε μερικά προϊόντα?)
και αρχίζετε την σύγκριση με πιο σκοπό???? :hmmm: :hmmm:

Νικ, αν προσεξεις την συζητηση θα δεις οτι δεν προσπαθει κανεις να κανει κατι απο αυτα που λες και επισης αν προσεξες, ο Διονυσης ξεκινησε συγκριση. Για να μην μπερδευομαστε.

Εγω τουλαχιστον απανταω σε οτι ερωτησεις μου θετει ο Διονυσης, εξηγω καποιες ανακριβιες, δεν τον ζορισα σε κατι, και του ειπα να αγορασει οτι νομιζει. Επισης περισσοτερο τον βοηθαω στις επιλογες του παρα προσπαθω να τον κανω να αλλαξει γνωμη. Αλλα πρεπει οταν υποστηριζεις κατι πρεπει να εχεις και τα καταλληλα επιχειρηματα τα οποια να στηριζονται και σε σωστες βασεις.

Αν η συζητηση ξεφυγε (που δεν νομιζω) ειναι γιατι το ενα φερνει το αλλο και εμπλεκονται και αλλα θεματα τα οποια προσφερονται για συζητηση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151561 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 10953 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345640 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147295 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8086 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208951 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545180 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32953 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52491 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600507 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360915 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos