vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

401 επισκέπτες, 8 χρήστες
Sergios, antiklitos140, joki, Ηρακλης, camber, Tazz, geoliol, lagoudakis

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #720 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 09:30 »
ALL PRECISE PLUS SIZEZZZZZ & PRICEZZZZ
http://www.cloud9vaping.co.uk/epages/yxve46fvrnud.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/yxve46fvrnud/Categories/Super-T/PrecisePlus


PRECISEPLUS P18650 (20,00 cm ύψος περίπου και 2,00cm πάχος) 157,45 GBP=180EURO με τα μεταφορικά
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PRECISEPLUS P18500 (18,50 cm ύψος περίπου και 2,00cm πάχος) 147,45 GBP=168EURO με τα μεταφορικά
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PRECISEPLUS P18350 (17,00 cm ύψος περίπου και 2,00cm πάχος) 142,45 GBP=163EURO με τα μεταφορικά
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PRECISEPLUS P10440 δεν αξίζει να αναφερθώ καν λόγω αυτονομίας μπαταρίας
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
****Πράγματι πολύ ακριβό mod***** :(  (Μακάρι να ήταν ποιο φθηνό (-20ευρο) θα το προτεινα ανεπιφύλαχτα)
Πολύ καλό, πάρα πολύ όμορφο, life time guarantee, hrodium ΑΛΛΑ ΑΚΡΙΒΟ με τα μεταφορικά ειδικά.   >:(
με 400 κατι ευρο διλαδι κανει οτι και το GGTS  :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος martin

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS !
« Απάντηση #721 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 13:04 »
καλημερα συνατμιστες.Εδω και 3 βδομαδες ατμιζω με το ice,αν και αρκετα ευχαριστημενος αλλα ως ανησυχο πνευμα που ειμαι θα ηθελα να εμβαθυνω στο θεμα ατμισμα.
Εχω σκοπο λοιπον οταν με το καλο βγει το νεο ggts να το αγορασω.
Επειδη εχω πελαγωσει λοιπον για να μη ανοιγω νεο θεμα θα ηθελα να μου παραθεσετε με λινκ απο ελληνικα και ξενα νετ σοπ τι αλλο θα χρειαστω για να ξεκινησω το ατμισμα με το ggts.
Ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #722 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 14:59 »
Φυτρωσε ο σπορος της αμφιβολιας ?  :)) Αυτο ρε Διονυση 1,10 δεν παιζοταν στο στοιχημα ? Πως κατεληξε 2,70 ?   ;)
Κατέληξε εκεί γιατί σε αντιπαράθεση που είχα με το Θανάση GG λέγοντάς του ότι ο άλλος έχει βάλει hrodium στους πολους και τα σπειρώματα για αγωγιμότητα και αποφυγή των καθαρισμών αυτών, μου είπε ότι το hrodium δεν κάνει τίποτα σπουδαίο και δε χρειαζόταν. Καιρός λοιπόν να δώ αν κάνει ή δεν κάνει τίποτα (το οποίο μάλλον θα το καταλάβω στα χέρια του φίλου μου, μιάς και εγώ σε 2-3 μέρες δεν θα έχω χρήσιμα συμπεράσματα, αλλά θα δώ τουλάχιστον πως βιδώνουν τα σπειρώματα με το υλικό αυτό αλλά και τον αν θα μαυρίζουν ή θα ξύνονται οι πόλοι για πλάκα...αν και κάποιες χιλιάδες φορές πιο σκληρό από το ατσάλι και το μπρούτζο) :dontknow:
Τώρα σχετικά με το δικό μου που δεν έχει hrodioum, αναφέρω απλά ότι...ενώ όσο το έχω στα χέρια μου δεν έχω καθαρισει ποτέ τους πόλους...και μετράω την μπαταρία σκέτη (εκτος mod) με πολύμετρο όταν τη βγάλω από το φορτηστή, μου δείχνει 4,19volt, μετά τη βάζω στο Precise, μετράω απο έξω (απο το 510 σπειρωμα) και μου δείχνει επισης 4,19v.
Την ίδια ακριβώς συμπεριφορά είχε και η μπαταρία μετά από 8-10 ώρες χρήσης, δηλαδή 3,98v μέσα και έξω από το mod  :yes: :yes: :yes:.
 Tι άλλο να ζητήσω παραπάνω εγώ σαν χρήστης από το mod-aki... :dontknow: έχει φοβερή αγωγιμότητα με μηδενικές απώλειες τελικά (χωρίς βέβαια να γνωρίζω πως συμπεριφέρονται τα άλλα mod s σε ίδιες μετρήσεις και χωρίς να έχουν καθαριστεί οι πόλοι τους 1,5 μήνα), είναι πανέμορφο (γνώμη μου πάντα αλλά και όσων το γνωρίζουν), σχετικά μικρό σε μέγεθος για χρήση 3,7v με μία 18650 και 6v με 2 3voltes, δε τρώει τσαμπουκάδες (όχι το σατινέ τουλάχιστον που δεν έχω δεί ακόμη)...δεν έχω βάλει αλλοιφή γυαλίσματος ούτε εγώ 1,5 μήνα, αλλά ούτε ο προηγούμενος που το είχε (έτσι τουλάχιστον μου είπε) και είναι λες και το έβγαλες από το κουτί σαν καινούργιο πραγματικά και μου έχει κάνει πάρα πολύ μεγάλη εντύπωση....γιατί έχω δεί και άλλα ατσάλινα mods 1 και 2 μηνών που φαίνονται ότι δεν είναι καινουργια....(είναι κάπως.... :yes:)
 Τι 'Αλλο να θέλω από ένα mod ρε συ Νάσσο... :dontknow: είναι λιγάκι ακριβό όπως γράφω και ειδικά με τα μεταφορικά.
Η ουσία λοιπόν είναι ότι εγω είμαι πολύ ευχεριστημένος, για να μη πω ευτυχισμένος και γίνω γραφικός... :lotpot: :lotpot: :lotpot:
Για περισσότερα σχετικά για το καινούργιο θα γράψω....όταν θα έχω μια ολοκληρομένη και αντικειμενική άποψη...με τα θετικά αλλά και τα αρνητικά συμπερασματά μου.  :thumpup:


Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 29, 2011, 15:20
με 400 κατι ευρο διλαδι κανει οτι και το GGTS  :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Εσύ δε τρώγεσε με τίποτα ρε Μιχάλη... :tongue_2: :tongue_2: :tongue_2:γιατί ρε σύ...με το 18650 κάνεις ότι και με το GGTS...... 3,7ΒΟΛΤ ΚΑΙ 6 ΒΟΛΤ. (Εσύ βέβαια θέλεις και το 7,2 ΒΟΛΤΑΖ χαρμανακι... :laugh1: :laugh1: :laugh1:), δε μικρένει συμφωνώ για να γίνει 18500 ή 18340 εκεί όντως χρειάζεσαι και 2ο μοντάκι...αλλά θα μπορούσε να γινει τηλεσκοπικό σαν το GGTS, με αποτέλεσμα να είναι ποιο παχύ....άς το μοντακι, μια χαρά στους σκάτρα 2 πόντους πάχος... :thumpup:....
Τώρα σχετικά με τους συλέκτες υγρών διαφωνώ και θα είμαι πάντα αντίθετος σε ατμοποιητές που έχουν διαρροές....τι θα πεί διαρροή και να μη λερώσω τα ρούχα μου...ΔΙΑΦΩΝΩ...atomizer που έχει διαρροή 2 τινά...α) ή είναι ελλατοματικό ή β) του έχουμε κάνει λάθος setup. (Άκου διαρροές  :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:) εγώ για αυτό πέταξα τους ego-t (tank) και πήρα Α2-Τ με το οποίο δεν είχα ποτέ διαρροή, τι να το κάνω το κολλέκτορ????? :thumpup:.
Σχετικά τώρα με το ρυθμιστή τζούρας, ξέρεις πολύ καλά ότι επίσης είμαι κάθετος  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:....ο ρυθμιστής τζούρας θα έπρεπε να είναι πάνω στο atomizer αφού αφορά το atomizer.
Tώρα γιατί είναι στη μπαταριοθήκη είναι άλλο θέμα και πολιτική του κατασκευαστή, αλλά όχι τεχνικό θέμα...θα μπορουσε καλιστα να είναι επάνω στο atomizer και το ξέρεις το μάτι σου εσένα ειδικά κοβει... :yes: :yes: :yes:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 29, 2011, 16:00
αααα Μιχάλη.... :fight_hammered2: :fight_hammered2: :fight_hammered2: να μη ξεχάσω έχει και το κουμπακι που κλειδώνει ΜΟΡΤΙΚΑ...με ένα κλικκκκκ  :tongue_2: :tongue_2: :tongue_2: όχι βιδωνε ξεβίδωνε...ΚΛΙΚΚΚΚ  :)) :)) :))
Κοιτα εδώ ΟΜΟΡΦΙΕΖΖΖΖΖΖΖΖΖ  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2011, 18:34 από DIONYSIS »

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS !
« Απάντηση #723 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 19:18 »
Nεο GGTS δεν προκειται να βγει προς το παρον απ οτι ξερω...μαλλον εχεις μπερδευτει με τον ΙΑΤΤΥ 2...
Τωρα οσον αφορα το τι θα χρειαστεις για να ξεκινησεις με το GGTS...φορτιστη και μπαταριες...και βεβαια ατμοποιητες της επιλογης σου...

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 29, 2011, 19:22
επι τη ευκαιρια...παμε ξανα...απο κει που ξεκινησαμε...και βλεπουμε... :idiot1: :idiot1: :idiot1:



Αποσυνδεδεμένος martin

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS !
« Απάντηση #724 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 19:52 »
σωστα,εννοουσα σαν στοκ γιατι απο οτι ξερω υπαρχει ελλειψη.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 19:12 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #725 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 19:56 »
Διονυση, επεσα πανω σε αυτο το νημα καθως κοιτουσα το forum. Πρωτα απο ολα ειδα οτι γραφεις οτι το ροδιο ειναι χιλιαδες φορες σκληροτερο απο ορειχαλκο. Ειναι 2,5 φορες σκληροτερο και οχι χιλιαδες φυσικα. Επισης γραφεις οτι θα δεις πως βιδωνουν τα σπειρωματα. Εννοεις οτι το mod σου εχει ροδιο σε ολα τα σπειρωματα? Αν ναι, τοτε πως θα φαινεται οταν ξεφτισει? Ισως δεν το σκεφτηκες αυτο:)

Δεν ξερω που εχει ροδιο το δικο σου mod, αλλα αν εχει στις επαφες να εισαι σιγουρος οτι σε βραχυκυκλωμα θα μαυρισει. Αν θελεις μπορω να σου το μαυρισω ευκολα με τεχνητο βραχυκυκλωμα

Αν συνεχισεις και μετρας την μπαταρια ετσι οπως την μετρας θα βγαζεις τα ιδια volt παντα και σε οποιδηποτε mod. Αυτο συμβαινει γιατι απλως μετρας την ταση της μπαταριας και στις 2 περιπτωσεις. Δεν υπηρχε περιπτωση να βγαλεις διαφορετικο αποτελεσμα

Ο συλλεκτης υγρου ειναι παντα χρησιμος γιατι δεν υπαρχει ατομαιζερ που δεν τρεχει. Γι'αυτο και πολλα mod (provari), εχουν εστω και υποτυπωδες καναλι συλλογης γυρω απο τον κονεκτορα

Οσο για τον ρυθμιστη αερα: [Προτιμας ενα mod που σου δινει την δυνατοτητα να εχεις σε ολα τα ατομαιζερ ρυθμιση αερα, 'η προτιμας ενα απλο mod που δεν εχει αλλα θα πρεπει σωνει και καλα να αγοραζεις atomizer με ρυθμιση αερα? (που δεν υπαρχει ετσι και αλλιως στην αγορα). Δεν καταλαβαινω ειλικρινα τι εννοεις. Ισως δεν ειναι σωστο που το GGTS εχει ρυθμιση αερα? Διαφωνεις με αυτο?

Οσο για το κουμπακι, αν το βαλεις στην τσεπη σου και πατηθει απο ψιλα ή κλειδια θα ξεκλειδωσει αμεσως. Δεν εχει σπειρες ετσι ωστε να μην υπαρχει περιπτωση να ξεκλειδωσει ποτε. Επισης μπορει να φας και το νυχι σου ή και κανενα δαχτυλο στην προσπαθεια ξεκλειδωματος.

Οσο για το αν ειναι σαν φακος ή οχι, μαλλον ειναι γιατι ειναι μεγαλο και δυστυχως δεν μπορει να γινει μικρο οπως το GGTS για παραδειγμα

Επισης ειναι τοσο ακριβο για αυτα που δινει (στην ουσια τιποτα κατα την αποψη μου) που ισως ειναι και μια ευκαιρια ισως να ξαναδουμε την τιμη του GGTS που καποιοι φιλοι ειπαν οτι ειναι ακριβο (μεσα στους οποιους ησουν και εσυ νομιζω Διονυση, αλλα για την τιμη του precise δεν αναφερεις κατι οπως ειδα)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 19:48 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: GGTS !
« Απάντηση #726 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 19:56 »
Νομίζω οτι ο Μιχάλης στην Πεύκη έχει ακομα ενα ggts, κάνε ενα τηλ. την Δευτερα αν ενδιαφέρεσαι

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 29, 2011, 20:14
Τα μωρά μου


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2011, 20:14 από cv2et »

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #727 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 20:05 »
Αν είναι εύκολο και την τιμή αυτής της απαράμιλλης ομορφιάς για να ξέρουμε με τι να το συγκρίνουμε παιδιά.
Αν είναι 80 πάει καλά, αν είναι 180 όμως αλλάζει το θέμα.


Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #728 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 20:06 »
To silver satin χρώμα τα σπάει.... :thumpup: :o
το άλλο το γυαλιστερό θα σου σπάσει τα νεύρα με τις δαχτυλιές κλπ.. καθάρισμα ολημερής κ οληβραδής...  8) :tongue_smilie:

δεν ειναι satin Βαγγελη, ειναι αγρια "γυαλισμενο" ανοξειδωτο που σημανει οτι βρωμιζει ευκολοτερα γιατι ειναι αγριο

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 30, 2011, 03:43
ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ!!!!! (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ)  :)
ΕΧΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ..... :thumpup:
ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΥΛΙΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΚΟΜΑ...(rhodium)  ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ  :confused1:

ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ....ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΛΟΓΩ ΥΛΙΚΟΥ  :bye:
(A bit more about the rhodium/gold plated electrical contacts on the new PrecisePlus series:
Corrosion and oxidization of the electrical contact areas of all mechanical mods has been their weakest link, causing weak, delayed or inconsistent firing. Needing constant cleaning, sanding and/or application of messy anti corrosives, one can soon grow frustated with the constant maintenance needed.)

SORRY ΡΕ ΣΥ ΜΑΝΟ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΜΗΧΑΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!! (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ)  :yes:

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ jumping/crossing ΠΟΥ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΙΑ, ΕΧΕΙ ΨΑΞΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΑΛΛΑ  :confused1:

Στα μηχανικα mod μπορεις να το συγκρινεις με το GGTS Διονυση? Ειναι σαν να συγκρινεις αυτοκινητο με καραβι. Οσο για το ροδιο, μπηκα και διαβασα τι συμβαινει και ειδα οτι εχει ροδιο στα σημεια επαφης με την μπαταρια και στον ατμοποιητη, οποτε δεν υπαρχει θεμα κοστους. Η επιροδιωση ειναι παμφθηνη

1. Το ροδιο λοιπον εχει κατα πολυ μικροτερη αγωγιμοτητα απο τον ορειχαλκο
2. Οταν ξεφτισει θα μεινει παλι ο ορειχαλκος απο κατω
3. Σε βραχυκυκλωμα θα μαυρισει οπως ολα τα υλικα γιατι το arc δινει θερμοκρασιες ανω των 5.000 βαθμων celsious


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2011, 03:43 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS !
« Απάντηση #729 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 20:17 »
δεν υπαρχει καμμια ελλειψη παιδια...οποιος θελει GGTS εχει ο Βασιλης στη Σαλαμινα διαθεσιμο και ετοιμοπαραδοτο...σημερα πηρα εγω το δικο μου... ;D

http://www.e-smokeguru.gr/index.php/The-GG/GGTS.html

εκει θα βρειτε κι οτι αλλο χρειαστειτε για να απολαυσετε τα GG σας οπως φορτιστη και μπαταριες AW που ειναι και must για maximum επιδοσεις... :yes:

μπορειτε να τα παραγγειλετε online και την επομενη εργασιμη μερα...στα χερια σας... ;)

και βεβαια μην ξεχναμε και την απολυτη εξυπηρετηση που ο e-smokeguru  προσφερει... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: GGTS !
« Απάντηση #730 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 20:28 »
σωστα,εννοουσα σαν στοκ γιατι απο οτι ξερω υπαρχει ελλειψη.

καλυφθηκα απο αλλο ποστ

Αποσυνδεδεμένος martin

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS !
« Απάντηση #731 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 20:33 »
Νομίζω οτι ο Μιχάλης στην Πεύκη έχει ακομα ενα ggts, κάνε ενα τηλ. την Δευτερα αν ενδιαφέρεσαι

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 29, 2011, 20:14
Τα μωρά μου


(Image removed from quote.)

ναι μαλον εγω τα εχω μπερδεψει καπως :-[ :-[ :-[.
Παρεμπιμπτωντος κουκλια ειναι τα μωρα να τα χαιρεσε! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #732 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 21:22 »
Στα μηχανικα mod μπορεις να το συγκρινεις με το GGTS Διονυση? Ειναι σαν να συγκρινεις αυτοκινητο με καραβι. Οσο για το ροδιο, μπηκα και διαβασα τι συμβαινει και ειδα οτι εχει ροδιο στα σημεια επαφης με την μπαταρια και στον ατμοποιητη, οποτε δεν υπαρχει θεμα κοστους. Η επιροδιωση ειναι παμφθηνη

1. Το ροδιο λοιπον εχει κατα πολυ μικροτερη αγωγιμοτητα απο τον ορειχαλκο
2. Οταν ξεφτισει θα μεινει παλι ο ορειχαλκος απο κατω
3. Σε βραχυκυκλωμα θα μαυρισει οπως ολα τα υλικα γιατι το arc δινει θερμοκρασιες ανω των 5.000 βαθμων celsious
Θανάση καλησπέρα, δεν ξέρω για το αν θα ξεφτήσει ή όχι το ρόδιο ή αν είναι ποιο αγώγιμο από τον ορείχαλκο, δε το έχω στη νέα του έκδοση έχω το παλιό P18650 αλλά είπα ότι to καινούργιο θα το δώ σε 10 μέρες από κοντά (το αγόρασε φίλος και το περιμένει), όπως επίσης θα δούμε τι κάνει με τη χρήση και με τον καιρό....τώρα γιατί το ένα mod το βλέπεις Βαπόρι και το άλλο αυτοκίνητο μόνο εσύ το ξέρεις...μάλλον λογικό είναι μιας και κάνει παραπάνω πράγματα το ένα...τα οποία προς το παρόν εμένα τουλάχιστον μου είναι άχρηστα....το Α2-Τ δεν είχε ποτέ διαρροές και δε χρειάστηκα τανκ κολλέκτορ...το multiatty που σκοπεύω να πάρω επίσης αν έχει διαρροές και δε με κρατήσει κοντά του για κάτι άλλο θα το πουλήσω όπως κάνω με ότι δε με εξητάρει για κάτι...όσο για το ρόδιο θέμα κόστους υπάρχει εστώ και μισό δολάριο δε του το κάνει κανείς τσάμπα...η ουσία για εμένα είναι αν αξήζει η είναι για λόγους εντυπωσιασμού...είπα επισης Θανάση ότι αν δεν αξήζει για κάτι θα το πω πρώτος  όπως αναφέρω για τις τιμές ότι είναι υψηλές....δε με ταίζει κανένας κατασκευαστής το ψωμί μου το βγάζω δουλέυοντας σκληρά, πληρώνω ότι γουστάρω στην τιμή του και οι κρητικές γίνονται για να διορθόνονται τα όποια λάθη από εσάς τους κατασκευαστές.... :thumpup:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 29, 2011, 21:48

Διονυση, επεσα πανω σε αυτο το νημα καθως κοιτουσα το forum. Πρωτα απο ολα ειδα οτι γραφεις οτι το ροδιο ειναι χιλιαδες φορες σκληροτερο απο ορειχαλκο. Ειναι 2,5 φορες σκληροτερο και οχι χιλιαδες φυσικα. Επισης γραφεις οτι θα δεις πως βιδωνουν τα σπειρωματα. Εννοεις οτι το mod σου εχει ροδιο σε ολα τα σπειρωματα? Αν ναι, τοτε πως θα φαινεται οταν ξεφτισει? Ισως δεν το σκεφτηκες αυτο:)

Δεν ξερω που εχει ροδιο το δικο σου mod, αλλα αν εχει στις επαφες να εισαι σιγουρος οτι σε βραχυκυκλωμα θα μαυρισει. Αν θελεις μπορω να σου το μαυρισω ευκολα με τεχνητο βραχυκυκλωμα

Αν συνεχισεις και μετρας την μπαταρια ετσι οπως την μετρας θα βγαζεις τα ιδια volt παντα και σε οποιδηποτε mod. Αυτο συμβαινει γιατι απλως μετρας την ταση της μπαταριας και στις 2 περιπτωσεις. Δεν υπηρχε περιπτωση να βγαλεις διαφορετικο αποτελεσμα

Ο συλλεκτης υγρου ειναι παντα χρησιμος γιατι δεν υπαρχει ατομαιζερ που δεν τρεχει. Γι'αυτο και πολλα mod (provari), εχουν εστω και υποτυπωδες καναλι συλλογης γυρω απο τον κονεκτορα

Οσο για τον ρυθμιστη αερα: [Προτιμας ενα mod που σου δινει την δυνατοτητα να εχεις σε ολα τα ατομαιζερ ρυθμιση αερα, 'η προτιμας ενα απλο mod που δεν εχει αλλα θα πρεπει σωνει και καλα να αγοραζεις atomizer με ρυθμιση αερα? (που δεν υπαρχει ετσι και αλλιως στην αγορα). Δεν καταλαβαινω ειλικρινα τι εννοεις. Ισως δεν ειναι σωστο που το GGTS εχει ρυθμιση αερα? Διαφωνεις με αυτο?

Οσο για το κουμπακι, αν το βαλεις στην τσεπη σου και πατηθει απο ψιλα ή κλειδια θα ξεκλειδωσει αμεσως. Δεν εχει σπειρες ετσι ωστε να μην υπαρχει περιπτωση να ξεκλειδωσει ποτε. Επισης μπορει να φας και το νυχι σου ή και κανενα δαχτυλο στην προσπαθεια ξεκλειδωματος.

Οσο για το αν ειναι σαν φακος ή οχι, μαλλον ειναι γιατι ειναι μεγαλο και δυστυχως δεν μπορει να γινει μικρο οπως το GGTS για παραδειγμα

Επισης ειναι τοσο ακριβο για αυτα που δινει (στην ουσια τιποτα κατα την αποψη μου) που ισως ειναι και μια ευκαιρια ισως να ξαναδουμε την τιμη του GGTS που καποιοι φιλοι ειπαν οτι ειναι ακριβο (μεσα στους οποιους ησουν και εσυ νομιζω Διονυση, αλλα για την τιμη του precise δεν αναφερεις κατι οπως ειδα)
Θανάση, αναφέρω πολύ καλά ότι τα Precise είναι ακριβά και ότι αν δεν ήταν θα τα συνηστούσα ανεπιφύλακτα...δες πιο πίσω, διάβασε προσεχτικά και θα καταλάβεις ότι δεν προμοτάρω το προιον, όπως επίσης ότι δεν κατηγορώ τα GG (και σε λίγο καιρό αν το iatty2/multiaaty μου κάνει θα είμαι και κάποιος που έχει ατμοποιητή δικό σου, αυτό δε σημαίνει ότι μου κάνει όλη η σειρά των GG, αλλά ούτε θέλω να μου την επιβάλεις με ρυθμιστή τζούρας, αν μου κάνει έτσι η τζούρα καλώς...αν όχι πάλι δεν έγινε κάτι...εγώ θα χάσω μερικά ευρώ και εσύ έναν πελάτη).
Απλά δε μου κάνει το μεγεθός τους, η θεση του κουμπιού....όπως επίσης διαφωνώ (και ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ )το ότι έχουν το ρυθμιστή τζούρας επάνω τους και όχι στο ατομιζερ (αν και αυτό είναι καθαρά δική σου πολιτική) δεν βλέπω να απάντάς γιατι είναι επάνω στο μοντ...θα προτιμούσα μια απάντηση του στιλ...τα ατομαίζερ που κατασκευάζω εγώ και σας πουλάω θέλω να δουλέυουν μόνο επάνω σε δικές μου μπαταριοθήκες...αυτό είναι πιο αποδεκτο Θανάση... :yes:
Για πές μου λοιπόν...ένας που έχει το PROVARI, PRECISE, OMEGA, ALPHA, DD, MM, XX ή τέλος πάντον ένα μοντάκι που έχει φτιάξει ο ίδος γιατί να μην μπορεί να πάρει ένα iatty1 ή iatty2 ή οποιο άλλο κατασκευάσεις με το ρυθμιστή τζούρας επάνω? δε καταλαβα? πρέπει να πάρει GGTS επειδή το θες εσύ να είναι έτσι...γούστο σου και μαγκιά σου Θανάση...Απλά εγώ διαφώνω....κάνε ένα νήμα με το σχετικό θέμα πως προτημάει ο κόσμος το ρυθμιστή και θα καταλάβεις πολλά....τώρα αν πάλι δε θες είναι άλλο θέμα λέω και πάλι...
Επίσης δεν είμαι κάτοχος εγώ όπως φαντάζομαι και πολλοί άλλοι AFS & UFS γιατί δεν έχουν 510 σπέιρωμα, ρυθμιστή τζούρας και υγρού επάνω τους για προσαρμόζονται παντού...
Πιθανόν δε σου κάνουμε για πελάτες....άλλο θέμα αυτό...
Φιλικά πάντα, Διονύσης

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 30, 2011, 03:34
Ωρε χαλαροστε .....
Εσύ εσυ φταίς για όλα κουρδιστήρι.... :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:
Με ρωτάς να μην απαντήσω.... :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2011, 03:34 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #733 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 21:59 »
Εξηγω μερικα πραγματα για να ξερουμε που βαδιζουμε και τι ακριβως συμβαινει ή τι θα συμβει Διονυση, ετσι ωστε να ειμαστε πληρως και σωστα ενημερωμενοι

Ειμαι σιγουρος οτι ξερεις το λογο που δεν συγκρινονται 2 πραγματα ανομοια. Το να συγκρινεις ενα σωληνα με 2 σπειρωματα και ενα κουμπι, (οπως ηταν το πρωτο GG πριν απο 3 χρονια), με ενα mod που εχει οτι μπορει να θελησει ενας ατμιστης δεν ειναι και το πιο λογικο κατα την αποψη μου

Ο Α2 δεν εχει διαρροες, ομως ολα τα υπολοιπα ατομαιζερ εχουν και να εισαι σιγουρος οτι αν εχουν πουληθει 1000 Α2, εχουν πουληθει και μερικα εκατομμυρια κινεζικα, οποτε το collector tank ειναι τελειως απαραιτητο.

Οσο για το ροδιο, ακριβως αυτο ειπα. Οτι ειναι φτηνο και δεν κανει τιποτα παραπανω απο το νικελ

Δεν ανεφερα ποτε οτι σε ταιζει καποιος. Απλως θελω να ξερουν ολοι τι ακριβως συμβαινει με τις κατασκευες.

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #734 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 22:03 »
Αν είναι εύκολο και την τιμή αυτής της απαράμιλλης ομορφιάς για να ξέρουμε με τι να το συγκρίνουμε παιδιά.
Αν είναι 80 πάει καλά, αν είναι 180 όμως αλλάζει το θέμα.
Ρε συ Άλεξ και εσύ το κοροίδο κάνεις....γράφω μία χαρά τις τιμές και τις κράζω κιόλας...πές μας για το ποια είναι καλύτερη 18650  μπαταρία ή AW ή η REDILAST...εκεί δεν πας να γράψεις σε χαλάει να βοηθήσεις κάνα Χριστιανό? Ότι σε βολεύει διαβάζεις και εσύ...όπου γράφω τσουπ και νάτος ο Άλεξ ήρθε να κάνει το συνηγορο του Θανάση....κρίμα και είχα άλλη γνώμη....κακώς σου γράφω τώρα αλλά ειρωνεύτηκες την άποψη περί ομορφιάς...καλά μου φένεται στα είπε ο Κυρ Φάνης....ΑΑΑΑΑΑ επίσης ο PanosFc έχει βάλει αγγελία για παπαγαλάκι...είναι στο αλα τσατ....μπορεί να ενδιαφερεσε... :bye:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 29, 2011, 22:14
Εξηγω μερικα πραγματα για να ξερουμε που βαδιζουμε και τι ακριβως συμβαινει ή τι θα συμβει Διονυση, ετσι ωστε να ειμαστε πληρως και σωστα ενημερωμενοι

Ειμαι σιγουρος οτι ξερεις το λογο που δεν συγκρινονται 2 πραγματα ανομοια. Το να συγκρινεις ενα σωληνα με 2 σπειρωματα και ενα κουμπι, (οπως ηταν το πρωτο GG πριν απο 3 χρονια), με ενα mod που εχει οτι μπορει να θελησει ενας ατμιστης δεν ειναι και το πιο λογικο κατα την αποψη μου

Ο Α2 δεν εχει διαρροες, ομως ολα τα υπολοιπα ατομαιζερ εχουν και να εισαι σιγουρος οτι αν εχουν πουληθει 1000 Α2, εχουν πουληθει και μερικα εκατομμυρια κινεζικα, οποτε το collector tank ειναι τελειως απαραιτητο.

Οσο για το ροδιο, ακριβως αυτο ειπα. Οτι ειναι φτηνο και δεν κανει τιποτα παραπανω απο το νικελ

Δεν ανεφερα ποτε οτι σε ταιζει καποιος. Απλως θελω να ξερουν ολοι τι ακριβως συμβαινει με τις κατασκευες.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά δε μου απαντάς στο ζουμί...περι ρυθμιστών τζούρας και περι κονέντορα AVS & UFS...κάνε ένα νήμα για όλα αυτά με ερωτήσεις στο λαό να μάθεις τι θέλει...δεν είναι κακό τουλάχιστον για εμάς τουλάχιστον...  :thumpup:
υ.γ. όποια ατομίζερ έχουν διαρροές για εμένα είναι ελλατοματικά και δε μου κάνουν....στα επισκευάσιμα ξαναείπα, αν είναι θέμα κακού σετάπ οκ...αν ειναι θέμα ατομίζερ επίσης δε μου κάνουν....Άκου διαρροές.....αυτά που δεν έχουν είναι τυχερά και τα άλλα μούφες λοιπόν....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2011, 22:52 από DIONYSIS »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8841 1151524 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:15
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 53 10922 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345622 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147292 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8085 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208947 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32952 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52475 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600482 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360887 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos