vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

90 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Sergios, antre, Jorge

Twitter

Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή

Αποσυνδεδεμένος kathlos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #495 στις: Μαρτίου 26, 2013, 23:26 »
tsiv, θα μου επιτρέψεις, μια και ο thor είναι ο μονιμος ατμοποιητής μου απο τον Ιούλιο και παράλληλα χρησιμοποιώ κι διάφορους άλλους ως δεύτερους και μπορώ να κάνω τη σύγκριση.
Με το ρυθμό μάλιστα που χαλάω τις κεφαλές, παίζει να έχω δοκιμάσει 30 ως τώρα, τις περισσότερες από fabvape.


Δεν έχω γνώσεις τεχνικές ηλεκτρονικού ή φυσικού, αλλά αντιλαμβανόμενη τι ατμίζω, θα το θέσω απλά.


Ο θορ έχει ΧΤΥΠΗΜΑ. Εχει και γεύση. Πολύ ατμό ή εύκολη τζούρα δεν έχει.
Το χτύπημα όμως είναι χτύπημα. Δεν ξέρω πού οφείλεται, πάντως τα φυτίλια του είναι σίγουρα καλά. Μέσα στο υγρό γίνονται εντελώς διάφανα. Επιπλέον, ακόμη κι όταν αραιώνω το υγρό με μηδενική βάση χωρίς να συμπληρώσω άρωμα, κρατάει τη γεύση του.


Εκτός από τις πολύ πρώτες κεφαλές και 2-3 που άνοιξα τελευταία, το χτύπημα ήταν τόσο έντονο, που μέχρι να καταλάβω τι γινόταν με την κεφαλή, μου έπεσε η πίεση από υπερβολική δόση νικοτίνης. Στη συνέχεια έβαζα 9ρι υγρό στον θορ, αλλά σε όποιον άλλον είχα ως δεύτερο διατήρησα το 18ρι χωρίς να καταλαβαίνω διαφορά στο χτύπημα ατμίζοντάς τους εναλλάξ. Τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ ως δεύτερο έναν βιβι νοβα που έχει την κεφαλή εξίσου ψηλά και - όπως λες - θα έπρεπε να είχε κι αυτός το φαινόμενο του υγροποιημένου ατμού. Δε συμβαίνει κάτι τέτοιο. 9ρι στον thor, 18ρι στον vivi = ίδιο χτύπημα
Τώρα τελευταία κάποιες 1.8 ομ κεφαλές δεν ξέρω τι είχαν, αλλά ήθελαν 18ρι υγρό. Η τελευταία όμως που έβαλα, στα 2.4 ομ με έστειλε ξανά να ψάξω το μπουκαλάκι με τη μηδενική.


Το έχω ξαναγράψει, είναι βασικό χαρακτηριστικό του thor αυτό το χτύπημα και πρέπει να το έχουν υπόψην τους οι νέοι χρήστες του, ώστε να μην πάθουν αυτό που έπαθα εγώ κι ήμουν μετά 2-3 μέρες με 3mg για να επανέλθω.


σσ. συνήθως χρησιμοποιώ vv ego μπαταρίες που ανεβάζουν μέχρι 6 βολτ και ρυθμίζω τα βολτ ανάλογα με τα ομ και την παλαιότητα της κεφαλής.
Οντως οι θορ εχουν χτυπξμα δυνατο και με 1.8 απολαμβανεις και μπολικο ατμο ακομα και με εγο μπαταρια.  Απλα σαν να μην δινουν πολυ γευση.
Τελευταια ειχα κατι χαζα με υπερτροφοδοσια. Το αποδιδω στην παρτιδα. Κανεις αλλος με ιδιο θεμα?

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #496 στις: Μαρτίου 26, 2013, 23:29 »
Απόστολε, είναι φως φανάρι ότι δεν ταιριάζουν αυτά τα δυο μεταξύ τους.
Χρησιμοποιώ τον Ε 8-9 μήνες. Τις 2.4 κεφαλές σε εγκο vv μπαταρία που ανεβάζει τάχα μου ως 6 βολτ.
Ούτε βλάβες στο σώμα έχω, ούτε καμμένο γιατί είναι τύπου μοντ η μπαταρία και δεν ταλαιπωρεί τον άτμο. Πολύ πιο αδύναμη απο το Ζ, άσχετα με τα ονομαστικά της βολτ.
Αστάθεια οι κεφαλές του έχουν τον τελευταίο καιρό.
Δες όμως καλύτερα το νήμα του Ζ (είναι το vmax της smoktech)
Νομίζω οτι οι περισσότεροι χρήστες του έχουν και δεύτερο μοντ, για τους ατμοποιητές που δεν ταιριάζουν με το Ζ


@kathlos.
Θέματα με υπερτροφοδοσία δεν είχα ιδιαίτερα, αλλά παίζει η συμπεριφορά των ατμοποιητών.
Πότε κρατάνε πολύ με ασθενέστερη αποδοση, πότε λιγότερο με καλύτερη απόδοση, πότε θέλουν 9ρι υγρό, πότε 18ρι.




Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #497 στις: Μαρτίου 27, 2013, 01:18 »
Καλησπέρα παιδιά!Έχω τον ''Ζ'' της Nobacco με ατμοποιητή τον EPSILON XL.Από τις 10 κεφαλές (2.4 ΩΜ) οι 8 βγάζουν καμμένο.Αρχίζω και ξενερώνω....Καμιά βοήθεια?Δε λεει μετά απο 1,5 χρόνο ατμίσματος να γυρίσω στα στριφτά....       

Πολύ ωραία αναφέρθηκαν κάποια θέματα συμβουλευτικά από την Petra

Επίσης θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά εδώ επειδή το mod που χρησιμοποιείς είναι παλμικό.  :)

Αποσυνδεδεμένος Mpatz

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #498 στις: Μαρτίου 27, 2013, 13:03 »
Παιδια εχω προβλημα...η πρωτη κεφαλη 1,8 που ειχα δουλευε αψογα, ουτε καμενο ουτε τιποτα..αλλα τωρα που την αλλαξα εχω βαλει 4 1,8 και ολες μου βγαζουν καμενο μετα απο μερικες τζουρες..μαλλον ειναι κακη τροφοδοσια αλλα η πρωτη κεφαλη δεν το εκανε αυτο..τι να κανω? εχω πεταξει 4 κεφαλες τζαμπα..χρησιμοποιω ego μπαταρια  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #499 στις: Μαρτίου 27, 2013, 13:09 »
Δυστυχως, φαινεται να επεσες στην περιπτωση "κακη παρτιδα".
Υπομονη...

Αποσυνδεδεμένος Mpatz

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #500 στις: Μαρτίου 27, 2013, 13:15 »
 :sign_kraniooo:    θα αντεξω κανα 2 μερες και θα παω να ξαναπαρω αλλες και ελπιζω να μην ξαναγινει το ιδιο...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #501 στις: Μαρτίου 27, 2013, 13:42 »
Δοκίμασε από άλλο κατάστημα (για την περίπτωση ελαττωματικής παρτίδας)

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #502 στις: Μαρτίου 27, 2013, 15:10 »
...η πρωτη κεφαλη 1,8 που ειχα δουλευε αψογα...αλλα τωρα που την αλλαξα εχω βαλει 4 1,8 και ολες μου βγαζουν καμενο μετα απο μερικες τζουρες..

Καμένο παίρνεις:
 
ή όταν έχει βουλώσει για κάποιο λόγο (π.χ. από υγρό) η οπή της κεφαλής...
 
ή όταν έχει κατέβει πολύ κάτω ή είναι πολύ σφικτό το σιλικονένιο σωληνάκι με τον μεταλλικό κώνο που είναι στο άνω μέρος της κεφαλής "πνίγοντας" τα φυτίλια με συνέπεια αυτά να υποτροφοδοτούνται...
 
ή όταν δίνεις περισσότερα Volts απ' αυτά που σηκώνει η αντίσταση της κεφαλής...

ή όταν είναι ελαττωματική η κεφαλή...
 
 

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #503 στις: Μαρτίου 27, 2013, 19:49 »
 Έχω τον Έψιλον , όταν  κάνω τζούρα μου πετάγονται τα μάτια έξω  :wall:  (δεν παίρνει αέρα ), ενώ τα άλλα 2 ίδια είναι οκ. Τι μπορεί να φταίει ;
 

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #504 στις: Μαρτίου 27, 2013, 20:24 »
Τον ίδιο έχω κι εγώ. Εδώ και 11 ημέρες χρησιμοποιώ την ίδια κεφαλή, εναλλάσοντας κατά διαστήματα το tank.
Με την ίδια κεφαλή, άλλοτε έχω σφιχτή τζούρα και άλλοτε αεράτη. Μία κεφαλή την είχα πετάξει γιατί είχε πολύυυυ αεράτη τζούρα. Ουσιαστικά κεφαλή από κεφαλή παίζει.

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #505 στις: Μαρτίου 27, 2013, 21:48 »
 Μάλλον για πέταμα  είναι και η κεφαλη μου  :wall:
 

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #506 στις: Μαρτίου 27, 2013, 21:57 »
Πριν την πετάξεις κάνε της ένα καλό πλύσιμο με καθαρό οινόπνευμα ή απορρυπαντικό κουζίνας...

Αποσυνδεδεμένος Akis_

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #507 στις: Μαρτίου 27, 2013, 22:10 »
Καλησπέρα και απο μένα. Αφού διάβασα ΚΑΙ τις 34 (μέχρι τώρα) σελίδες με τις απόψεις των φίλων  συν-ατμιστών μπορώ να πω και εγώ με την σειρά μου ότι συμφωνώ σε αρκετά από όσα είπαν. Σαν κατασκευή είναι αρκετά καλή και πρακτική, στιβαρή και χωρίς διαρροές. Από γεύση και ποσότητα καπνού κι εκεί αρκετά ευχαριστημένος (θα έλεγα και με τις δύο αντιστάσεις 1,8 & 2,4).


Επειδή όμως ΠΑΝΤΑ υπάρχει ένα "αλλά", στην δική μου μάλλον περίπτωση, όλα αυτά ισχύουν ΜΟΝΟ για το πρώτο γέμισμα των 1,5 ml. Άμα κάνω το "λάθος" και πάω να τον ξαναγεμίσω,τότε αρχίζουν τα ωραία. Χάνεται η απρόσκοπτη και άνετη τζούρα, η ποσότητα του ατμού κι αυτή μειώνεται ΠΟΛΥ, γουργουρίζει παραπάνω (αυτό δεν με πολύ ενοχλεί), αρχίζει και πέφτει χαρακτηριστικά η απόδοσή του  και βέβαια μέχρι τώρα δεν έχω καταφέρει να τελειώσω το δεύτερο γέμισμα γιατί μου καίγεται η κεφαλή και πρέπει να την αλλάξω.


Μίας και ο άτιμο-ριμαδο-Genesis αφού μου έκαψε ΚΑΙ την δεύτερη EGO-T 1000 και τα hot-spot του, με άφησε μόνο με το passthrough, με αναγκάζει να το χρησιμοποιώ για όσο δουλεύει.


Ποιός ξέρει....ΙΣΩΣ κάποτε βρω κι εγώ ένα σωστό set-up (μπαταρίας & ατμο) και γίνω ατμιστής...lollll


ΥΓ1. ΕΑΝ κάποιος ξέρει να μου υποδείξει κάποιο mod που να αυτο-ρυθμίζει τα Watt & Volts ανάλογα με την αντίσταση του εκάστοτε άτμο, θα έχει κερδίσει την αιώνια φιλία μου.  :respect:


ΥΓ2, Αυτό ήταν "σπόντα" ;)   για τα όλα παιδιά του forum  που πιάνει το χέρι τους ως προς τα mods, μήπως και μπορέσουν και βρούνε ΚΑΙ σε αυτό κάποια λύση, και κουφάνουν την παγκόσμια κοινότητα.  :D   


ΥΓ3, Για όλα φτάιει ο zacharis1955  λολλλλλλλλλλλλλ (πλάκα κάνω, τον πειράζω) που μένει κοντά και δεν έρχεται για κανένα φροντιστήριο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2013, 22:18 από Akis_ »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2013, 22:28 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος Akis_

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #509 στις: Μαρτίου 27, 2013, 22:27 »
Απο τα 4 πιο θα πρότεινες για καλύτερο zacharis1955 μας ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1413 180958 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:10
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 153 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 144 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247588 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572731 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2123 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8248 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122810 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 803 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 511 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327412 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis