vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

291 επισκέπτες, 5 χρήστες
john67, lagoudakis, skoubri, nightdream, dimitrist

Twitter

Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
crystal thor ( από fabvape, vapeclub κλπ)

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #526 στις: Ιουλίου 14, 2013, 20:12 »
Χμ, πρόσεξα κάτι περίεργο σε έναν Epsilon dual coil της Nobacco.


Ανοίγοντας τον για να τον γεμίσω, πρόσεξα οτι η κεφαλή είχε «γείρει» προς το πλάι του clearο. Την έσπρωξα προσεκτικά για να κεντράρει με ένα ψαλιδάκι που είχα και αφού δεν παρατήρησα καμία διαρροή γέμισα, βίδωσα, και συνέχισα να ατμίζω κανονικά.


Πως στο κέρατο μπορεί να έγινε αυτό;! Θα την άλλαζα καλού κακού αλλά την έχω επάνω μόλις δυο μέρες και είναι κρίμα  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #527 στις: Ιουλίου 14, 2013, 20:17 »
συμβαίνει γιατί το πλαστικό tube ξεκολάει ελαφρά, λόγω χρήσης,από την κάτω μεταλλική βάση του και αποκτά το ίδιο κλίση...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #528 στις: Ιουλίου 14, 2013, 20:44 »
Εμένα αυτό το κάνει μόνιμα ο κεντρικός πόλος, παίρνει κλίση.
Δεν επηρεάζει κάπου αυτό αρκεί να μην πάρει πολύ μεγάλη κι έχεις διαρροή από επιστομιο επειδή κάνει κενό στην επαφή του με το σιλικονακι.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #529 στις: Ιουλίου 14, 2013, 21:02 »
Το προβλημα διορθωνεται αν βαλεις τον ατμοποιητη πανω σε μια σταθερη επιφανεια, βγαλεις το επιστομιο και τον πατησεις δυνατα προς τα κατω.ξανακουμπωνει στη σωστη θεση

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #530 στις: Ιουλίου 16, 2013, 23:24 »
συμβαίνει γιατί το πλαστικό tube ξεκολάει ελαφρά, λόγω χρήσης,από την κάτω μεταλλική βάση του και αποκτά το ίδιο κλίση...


Αυτό ακριβώς είχε συμβεί, για χιλιοστό βέβαια αλλά το βρήκα και το κούμπωσα.  :thumpup:


Γενικά συμβαίνει να γέρνουν απλά στην συγκεκριμένη είχε πάρει τεράστια κλίση, σχεδόν ακουμπούσε το τζαμάκι και η διαρροή ήταν θέμα χρόνου.


Κάτι ακόμα παίδες, σε περίπτωση που θέλω να έχω στη θήκη μαζί μου γεμάτο clearomizer, θα ήταν καλό να το έχω μέσα σε ziplock για τυχόν διαρροή; Ή δεν υπάρχει λόγος;

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #531 στις: Ιουλίου 17, 2013, 00:04 »
Δεν υπαρχει λογος αν ειναι οκ το κληρομαιζερ, μεχρι να γινει κατι...Αν δεν βαριεσαι, τυλα το!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #532 στις: Ιουλίου 17, 2013, 00:07 »
Μέχρι στιγμής δε μου έχει τύχει. Στις θήκες δεν έχει θέμα. Στις τσέπες έχει.
Μόνο να ξέρεις ότι αυτοί οι άτμο δε συμπαθούν πολύ τη ζέστη, ούτε το έντονο ταρακούνημα.
Μην το αφήσεις μαζί με τη θήκη μέσα σε παρκαρισμένο αυτοκίνητο και μετά προσπαθήσεις να ατμίσεις μ΄αυτον.
Γενικά η χρήση του σε χώρους με υψηλή θερμοκρασια πχ αυτοκίνητο που ήταν στον ήλιο, παραλία κλπ δεν είναι πάντα απροβλημάτιστη. Μπουκώματα, μικροδιαρροές...

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #533 στις: Ιουλίου 17, 2013, 00:31 »
Αυτη η ευπαθεια ης ενωσης tube-δαχτυλιδιου-βασης, ειναι το βασικο μειονεκτημα αυτου του τυπου ατμο, και ο μοναδικος λογος για να προτiμησει καποιος τους παρομοιους τυπου vivi.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #534 στις: Ιουλίου 17, 2013, 00:34 »
Είναι τόσο μεγάλη η διαφορά απόδοσης μεταξύ ενός thor και οποιουδήποτε vivi, που δεν αξίζει με τίποτα τον κόπο.
Εχω πετάξει μέσα σε έναν χρόνο δυο ελαττωματικά tubes και άλλες 20 φορές τα πάτησα για δυο δευτερόλεπτα για να ξανακουμπώσουν.
Χαλάλι χίλιες φορές μπροστά στη γεύση και το χτύπημα που δίνουν σε σχέση με έναν vivi.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #535 στις: Ιουλίου 17, 2013, 00:40 »
Γι' αυτο ειπα "ο μοναδικος λογος". (αντε και η χωρητικοτητα που ιδιαιτερα στον c4 dual coil, παραειναι μικρη, λογω των πολλων φυτιλιων - η δυνατοτητα επιλογης επιστομιου, δεν απασχολει ουσιαστικα κανεναν)
Παντως οταν αρχισεις να πιεζεις καθε τρεις και λιγο το tube του c4 για να κατσει καλα... η στιγμη των διαρροων / αλλαγης ειναι κοντα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #536 στις: Ιουλίου 17, 2013, 00:48 »
Διαφωνώ with both of you, ο tanko της Fabvape είναι καλύτερος σε όλα απο τον αντίστοιχο crystal, και είναι τύπου vivi nova (στο τανκ τουλάχιστον, αφού δέχεται τις ίδιες κεφαλές με τον crystal thor)...

Προσωπικά απορώ γιατί δεν τον χρησιμοποιούν, αντί του crystal, περισσότεροι clearomάκιδες... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #537 στις: Ιουλίου 17, 2013, 00:56 »
Δεν τον έχω δοκιμάσει διότι σαν σχήμα και επιλογή χρωματισμών προτιμώ τον thor και ούτε με ενοχλεί να γεμίζω 3-4 φορές τη μέρα, ούτε το θέμα με τα tubes με απασχολεί, καθώς συμβαίνει σπάνια. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι λείπει μια καλή παρουσίασή του tanko στο φόρουμ.
Εσύ που τον χρησιμοποιείς, γιατί δεν κάνεις μια να τον γνωρίσουμε καλύτερα;

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #538 στις: Ιουλίου 17, 2013, 00:59 »
ενδεχομένως...αν και δεν το έχω το ριβιού στο αίμα μου, ίσως κάνω μια σύντομη...

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #539 στις: Ιουλίου 17, 2013, 01:01 »
Πάρτε και 2-3 spare tubes να έχετε ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6294 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117315 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825436 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508553 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155334 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569431 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244458 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294897 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1976 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763408 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog