vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

115 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tol1as, Mimhsdr, trabaman, Buliwyf

Twitter

Τι ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής-επισκευάσιμο ή εμπορίου?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Εμπορίου.

Πραγματικά δεν έχω ούτε την όρεξη ούτε το χρόνο να κάτσω να ασχοληθώ με σπειρες, φυτίλια κλπ. Ίσως φταίει το ότι δεν έχω τεστάρει κάτι τέτοιο ποτέ μου, ίσως φταίει το ότι από θέμα hardware δεν ΄ψαχνομαι και πολύ, είμαι ευχαριστημένος με ego-c, DCT, CE4+ & Lava. Ίσως φταίει το ότι το στόμα μου και οι υποδοχείς γεύσεις είναι ακόμα καμμένοι από το κτ. Θα δείξει η πορεία.
Πάντως θα ήθελα να βρεθώ σε μια συνάντηση και να δοκιμάσω και επισκευάσιμους και μηχανικές μόντες!

Αυτά είχα πει "τότε"!!! Σήμερα τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά. Βοήθησε φυσικά και η ευκολία στησίματος του κλώνου Kayfun και ανακάλυψα νέα μονοπάτια. Πλέον, μόνο αυτός! Άντε κανένας evod σε VV No. 1 όταν βγαίνω σε συνωστισμένο καταγώγιο! Μη σκοτώσουμε και κανένα άθρωπο! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~

Oσο πιο γρηγορα παει στον επισκευασιμο ο ατμιστης, τοσο το καλυτερο. Δε γινεται εγω να πονταρω καθε φορα αν η αντισταση που εφτιαξε ο κινεζος ειναι καλη η οχι.
Ο επισκευασιμος προσφερει ελευθερια να φτιαξεις οτι θες, γευση και ντουμανι δε συγκρινονται και γενικα αξιζουν καθε ευρω ορισμενοι.
Σε μερικους (αρκετους? :dontknow: ) επισκευασιμους, παιζει μεγαλο ρολο παντως
το αν θα φτιαξεις σωστα την φιτιλοαντισταση. Μπορει να παρακαλας κινεζο να σου φτιαξει αντισταση.. :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Οποτε καθε αρχη κ δυσκολη.
Το καταλαβα κ γω με τον "δυσκολο" τροπο σε εναν σχετικα ευκολο ατμοποιητη,
αλλα απο κει κ περα ολα ειναι μερα με τη νυχτα με τους εργοστασιακους!!

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Επισκευάσιμο. Από την πρώτη μου επαφή με επισκευάσιμο λάτρεψα την πλήρη προσαρμοστικότητά του σε ντουμάνι-γεύση-χτύπημα ανάλογα με το στήσιμο. Χώρια που έχω σχεδόν ξεχάσει τις χαρτοπετσέτες. Να ήταν και λίγο πιο μεγάλοι οι χώροι εργασίας τους καλά θα ήταν, γιατί τα χοντροδάχτυλά μου δυσκολεύονται λίγο εκεί μέσα.  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Νιώθω πως είμαι η τελευταία από τους πιο... "παλιούς" που.... ακόμα επιμένω εργοστασιακούς!  :-[
Πάνω από 2 χρόνια πλέον στο ητ, και ... τον τελευταίο χρόνο εγώ με τους protank μιλάμε σε... άλλη γλώσσα!   :o
Φυσικά όχι τους μίνι και πάντα μόνο σε μοντ. Αλλά ο εργοστασιακός.... εργοστασιακός! Εκεί παραμένει σταθερός!


Βέβαια προχθές, έκανα κι ένα στήσιμο στον trident, αλλά αυτό είναι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα.
Ο κανόνας για μένα είναι protank. Γιατί; Εύκολος, υπερβολικά γρήγορος (απαιτούνται γύρω στα ... 5 ολόκληρα δευτερόλεπτα για αλλαγή αντίστασης), χωρίς διαρροές, καλό ντουμάνι, πολύ καλή γεύση, υπέρ-υπέρ ελάχιστες κακές κεφαλές (δε θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία που βρήκα σκάρτη!), διάρκεια ζωής των κεφαλών, αν έχω χρόνο και όρεξη ξαναφτιάχνω και καμία από τις χρησιμοποιημένες, και γενικά είναι για την ευκολία που μου προσφέρει (ψεκάστε-σκουπίστε-τελειώσατε) ότι καλύτερο σε απόδοση έχω συναντήσει!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Eίναι μεχρι να παρεις Kayfun...  :))  Kι εγώ έτσι ήμουν και την πάτησα...  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
συμφωνώ και επαυξάνω για τον kayfun... απλά άμα τον δοκιμάσεις, δύσκολα θα ξαναπιάσεις άλλο.

Αποσυνδεδεμένος stesmax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • ολοι περαστικοι ειμαστε
Και kayfun και iclear 16.
Στο αυτοκινητο ή εξω χρησιμοποιω τον μικρο και στο σπιτι το κλαρινο :)

Αποσυνδεδεμένος skodakiasss

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
επισκευασιμο (τώρα ξεκινάω)
αν και της nobacco το ατμοποιητη  επισκευασιμο τον ειχα κάνει λόγο ελλειψης χρημάτων  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Και μιας και έχω όρεξη βραδιάτικα (και μου έλλειψε και το φορούμιασμα κάτι μέρες τώρα  :angry_orange: )

Αλλαγή ψήφου!
Ήμουν και στα δύο. Τώρα; Επισκευάσιμο μόνο. Θα ήθελα να συναντήσω έναν εμπορίου που να κάνει ότι κάνουν οι επισκευάσιμοι, κι ας πληρώνω και λίγα παραπάνω σε κεφαλές (λίγα όμως έτσι;!) Δυστυχώς όσο κι αν διαβάζω και επιστρέφω που και που, κάθε βήμα που γίνεται στος εργοστασιακούς, έχουν γίνει 4 στους επισκευάσιμους και τα στησίματα. Σε αναμονή με "μόνο εργοστασιακό" λοιπόν και βλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Με δεδομένο ότι όλοι ουσιαστικά οι ατμοποιητές είναι εμπορίου η σωστή διάκριση θα ήταν επισκευάσιμοι - μη επισκευάσιμοι. Εξαιρούνται φυσικά οι ιδιοκατασκευές.

Αποσυνδεδεμένος dimitrisxt

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Επισκευάσιμο δαγκωτό. Από την στιγμή που θα τον setαρεις σωστά δεν τον αλλάζεις με τίποτα!

Αποσυνδεδεμένος Tinder

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
5 μήνες εργοστασιακούς λόγω ευκολίας, αλλά διαβάζοντας αρκετά εδώ μέσα  :popcorn:  έκανα το επόμενο βήμα και περιμένω τον kayfun να μου αλλάξει τις προτιμήσεις  :cigar:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2014, 16:17 από Tinder »

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Ξεκίνησα να ατμίζω ανυποψίαστος.
Ψήφισα εμπορίου, αλλά στην πραγματικότητα προτιμώ τους ιδιοκατασκευής.
Η σύζυγος μου είπε ότι πρέπει να ψηφίσω ποιούς χρησιμοποιώ και όχι ποιούς μου αρέσει να διαβάζω στο φόρουμ και να βλέπω στα βιντεάκια.
Εγώ πάντως όταν (αν) μεγαλώσω, θα πάρω μες, κάνθαλ, νικέλια και θα τα φυτιλιάσω και θα γίνει πολύ μεγάλο και όλοι θα το ζηλέβουνε (ναι με β).
Αλλά τι να σου κάνω που ατμίζω μόνο 2μισους μήνους και δεν μου κάθετε ούτε η αντίσταση στον vapeonly. For god's snake δηλαδή! που θα έγραφε ο αγαπητός zoo.
Σας το γράφω και να το θυμάστε, μια μέρα (που θα πέσει για ύπνο πριν από 'μένα) θα την αλλάξω την ψήφο μου.
Στη πορεία κάτι άρχισα να ψυλλιάζομαι.
Επισκευάσιμο για να καλύπτω τις ανάγκες μου σε νικοτίνη-χτύπημα.
Εμπορίου για να καλύπτω τις ανάγκες μου σε μηχανοκινήσεις-πιπίλισμα και διακριτικότητα.

Την άλλαξα την ψήφο μου, όπως είχα υποσχεθεί.
Αχ, γερνάμε.

Την συνέχεια τη φαντάζεστε ...
Ο γιατρός μου είπε ότι δεν έχει παρατηρηθεί φαινόμενο επιστροφής από μακρομηνιαία και αποκλειστική χρήση επισκευάσιμου.
Μου είπε βέβαια να μην χάνω τις ελπίδες μου μπλα μπλα ο θεός μπλα μπλα νέες τεχνολογίες μπλα μπλα.

Ολίγον χτύπημα ζήτησα ο ατμάνθρωπος. Δεν ζήτησα να γίνω μηχανικός μεταλλειολόγος ηλεκτρολόγος αεροδυναμιστής γευσιγνώστης.
Όχι ότι με χάλασε ... κουβέντα να κάνουμε.

Αποσυνδεδεμένος td

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Προς το παρών εργοστασιακό, μέχρι να πάρω επισκευάσιμο, μάλλον Kayfun

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Επισκευασιμο ( καυφουν ) και ένα αεροτανκ μεγκα στην αναμονή για ενδεχόμενο πρόβλημα του καυφουν ... οι εργοστασιακοί που και που σώζουν ζωές :yes: :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571734 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1761 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7923 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121419 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 651 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 365 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326489 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8535 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827501 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9533 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios