vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

108 επισκέπτες, 4 χρήστες
PsykieG, camber, ahill2, Sergios

Twitter

Τι ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής-επισκευάσιμο ή εμπορίου?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
'Όταν βαριέμαι να ασχοληθώ με σύρματα,mesh, αντιστάσεις και γενικά όταν δεν είμαι σε διάθεση να παίξω τον Μπόμπ τον μάστορα (κάτι που συμβαίνει πολύ συχνά) προτιμώ ατμοποιητές/carto εμπορίου δεδομένου του ότι τώρα πια υπάρχουν πολύ καλοί εργοστασιακοί ατμοποιητές με καλές τιμές και πολύ καλή απόδοση γεύσης - ντουμανιού...
Όταν όμως ξυπνάω με την διάθεση του μικρού μαστροχαλαστή οι επισκευάσιμοι (ιδίως οι meshάτοι) είναι μονόδρομος!  ;D

Αποσυνδεδεμένος Pandora

  • *
  • 79
  • Φύλο: Γυναίκα
    • HandMade By Pandoras
Επισκευασιμο γιατι μπορω να τον προσαρμοσω στα μετρα μου και γιατι μου αρεσει η διαδικασια σεταρισματος . :)

Αποσυνδεδεμένος gxatzisss

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Ψήφισα και τα δύο ήδη γιατί η αλήθεια είναι
πως μου αρέσει να πειραματίζομαι γενικότερα...
Γουστάρω τους επισκευάσιμους αλλά με γοητεύει
και η ιδέα του να κάνω κομμάτια έναν εργοστασιακό και
να τον προσαρμόσω στα μέτρα μου!

Αποσυνδεδεμένος Brian Clough

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Επισκευασιμο κυριως απο τοτε που μπηκα στο κλαμπ και ιδιοκατασκευη αντισταση σε εμποριου που ηδη ειχα απο πριν.  Μονο τον Βιβι νοβα εχω αγορασει προσφατα στον οποιο φτιαχνω δικες μου αντιστασεις μετα την εξαντληση των 3 μανισιων

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Επειδή όταν δοκίμασα το dripping ξετρελλάθηκα, εδώ και 6 μήνες χρησιμοποιώ
μόνον επισκευάσιμο, αφού για το dripping είναι μονόδρομος αυτοί.

Έχω και 1-2 δυο Boge στο τσαντάκι, αλλά δεν τους χρειάστηκα μέχρι τώρα.

Αποσυνδεδεμένος ews

Μονο εμποριου γιατι κατι μου λεει οτι αν ξεκινησω τις πατεντες θα κανω σιγουρα πατατα. Ασε που βλεπω να ξοδευω κανενα 300ρι σε πειραματα παλι. Ασε δεν θα παρω :tongue_smilie: :tongue_smilie: ;D

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
επισκευασιμο δεν ξερω δεν απαντω..δεν εχω χρονο και για αυτο....  :tongue_smilie:  αλλα μετα απο απειρες δοκιμες τοσα απο ce 4  :wall:  οσο και απο mini nova δοκιμες....εχω βρει ποια την υγεια μου με τους ego-c ελπιζω και να κρατησει αυτο για παντα  :thumpup:  αλλες δοκιμες και πεταμενα λεφτα δεν το αντεχω  :respect:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Ψήφισα εμπορίου, αλλά στην πραγματικότητα προτιμώ τους ιδιοκατασκευής.
Η σύζυγος μου είπε ότι πρέπει να ψηφίσω ποιούς χρησιμοποιώ και όχι ποιούς μου αρέσει να διαβάζω στο φόρουμ και να βλέπω στα βιντεάκια.
Εγώ πάντως όταν (αν) μεγαλώσω, θα πάρω μες, κάνθαλ, νικέλια και θα τα φυτιλιάσω και θα γίνει πολύ μεγάλο και όλοι θα το ζηλέβουνε (ναι με β).
Αλλά τι να σου κάνω που ατμίζω μόνο 2μισους μήνους και δεν μου κάθετε ούτε η αντίσταση στον vapeonly. For god's snake δηλαδή! που θα έγραφε ο αγαπητός zoo.
Σας το γράφω και να το θυμάστε, μια μέρα (που θα πέσει για ύπνο πριν από 'μένα) θα την αλλάξω την ψήφο μου.


Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
 Το σετάρισμά ενός άτμο το θεωρώ ρουτίνα   :)
Απλά σετάρω μόνον εργοστασιακούς  :idiot1:
 
Ο λόγος που δεν έχω περάσει σε επισκευάσιμο είναι καθαρά ο φόβος μου ότι τα ml από 6-7  που κάνω τώρα με ego –c κυρίως  θα φύγουν στον θεό και θα καταλήξω να βγάζω γλυκερίνη και από τα αυτιά  :laugh1:
 
Τι να κάνουμε και σαν καπνιστής εξολόθρευα 3 πακέτα , σαν ατμιστής πίσω θα πήγαινα  :tongue_smilie:
 

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Και τους 2.


Αν όπως και εγώ κυκλοφορεί κανείς με 3+ μπαταρίες ή mods με τα εργοστασιακά απαλάσσεσαι από τη μανούρα βράσε φυτίλι κάψε αντίσταση κλπ , κουμπώνεις και πατάς τις τζούρες σου


Από την άλλη οι 2 επισκευάσιμοι που δοκίμασα (dripper & diver) καθόρισαν την μελλοντική πορεία μου. Εκτός του ότι αποδίδουν καλύτερα (αν το χεις στο σετάρισμα) νομίζω ότι συμφέρουν υπερβολικά στην τσέπη ειδικά αν καίει κανείς από 30-50ml την εβδομάδα

Αποσυνδεδεμένος funkofusion

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping και ξερό ψωμί
Μετά από 2 μήνες με εργοστασιακούς κατέληξα στους επισκευάσιμους οι οποίοι δίνουν άλλη χαρά και ποιότητα στο άτμισμα!!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Ασφαλως επισκευασιμο.
Αν εχεις ελευθερο χρονο να σχοληθεις και πιανουν λιγο τα χερια σου δε βλεπω το λογο να συνεχιζει καποιος να ατμιζει με εργοστασιακους.
Στην χειροτερη περιπτωση με τον επισκευσιμο να φτιαξεις κατι που να ατμιζει εξισου με εναν εργοστασιακο.
Στην καλυτερη να φτιαξεις κατι μακραν καλυτερο.
Κι ολα αυτα με μικροτερο κοστος (σε βαθος χρονου φυσικα).

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
εγω αλλαξα την ψηφο μου σε επισκευασιμο απο εμποριου...
Αν πετυχεις καλον επισκευασιμο και μαθεις τα χουγια του μπορει να σου βγαλει απιστευτη αποδοση και ποιοτητα ατμου.
Παντα εχω μερικους εμποριου πανω μου για μπακ-απ (πολλα γινονται) αλλα τον τελευταιο καιρο ολο και πιο σπανια βλεπουν το φως της μερας.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
επισκευάσιμο μεν, αλλά δεν αναιρώ την ευκολία του έτοιμου κάρτο, το βάζεις και δουλεύει.. Οπότε αν και σίγουρα γέρνω προς τη μια πλευρά ψήφισα το και τα δύο. Κι αφού ζητάς εξήγηση, πας ένα διήμερο, έχεις γεμίσει τον επισκευάσιμό σου μπαταρίες υγρά και φεύγεις. Βλέπεις στον τόπο προορισμού ένα τσιγαράδικο. "Για φαντάσου, περιμένετε να χαζέψω λίγο" Και μπαίνεις και κοιτάς, πολλά τα ξέρεις, αλλά δεν έχεις δοκιμάσει κι όλα τα υγρά, άντε μιας και βρέθηκα να δοκιμάσω ένα. Και τι να το κάνω; Να κάθομαι να στήνω φυτίλια; Κι άμα είναι μάπα να είμαι στο δρόμο και να φυσάω και να πετάγονται χαρτοπετσέτες και να προχωράνε οι άλλοι ... πιάσε κι ένα carto ή ότι να δούμε και τι αγόρασα...!

Εργοστασιακό για αμεσότητα και επισκευάσιμο για τις ιδιοτροπίες μου  :)) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116098 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824501 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507513 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8960 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154839 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243953 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294278 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762833 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1148 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem