vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

194 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, gstamatos, maprix, nikpoth, ahill2, Jorge

Twitter

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #105 στις: Ιουλίου 04, 2012, 20:18 »
Για αυτο βρε Γιωργη ειπα  ολοι ειναι καλοι γιατι τον καλυτερο να εχεις αν σου βγουν μαπα τα 5 πρωτα σεταρισματα και τα νευρα σου εχουν γινει κροσια τοτε θα τον βλεπεις σαν τον χειροτερο. 8)
 

Είναι να σου κάτσει κιόλας ;)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #106 στις: Ιουλίου 05, 2012, 05:38 »
Απορια, που ισως φανει και χρησιμη για την επιλογη του φιλου, και οποιων αλλων διαβαζουν.
Γιατι η γευση αναδεικνυεται με το κεραμικο? (Δεν αμφισβητω, το εχω διαπιστωσει, απλά να μαθω θελω).

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #107 στις: Ιουλίου 05, 2012, 09:47 »
Πολυκράτη εγώ θα στοιχημάτιζα στο οτι δεν μπορεί να ζεσταθεί...

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #108 στις: Ιουλίου 05, 2012, 10:10 »
Το κεραμικό το ίδιο ζεματάει! Αλλα απορροφά θερμοκρασια και δεν παει χαμένη αλλού.
Εχεις πολυ λιγότερες απώλειες σε θερμοκρασία.
Είναι σαν να ψήσεις ψωμί στο φούρνο ή σε σχάρα.
Απο ξύλα και καρβουνα εχεις τη φωτιά και στις δύο περιπτώσεις αλλα στο φούρνο θα γίνει γρηγορότερα.
να πετύεις ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα ίσως γίνεται, αλλα όπως παντα πρέπει να παίξεις λίγο με τη συνταγή.



(Αυτό το πόστ είναι αφιερωμένο σε όσους λένε οτι δεν μπορώ να μιλήσω για τίποτα χωρίς να το ρίξω στο φαϊ!!!!!)



Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #109 στις: Ιουλίου 05, 2012, 21:39 »
Επισκευάσιμος με χωρητικότητα μεγαλύτερη του 1-1,5ml υπάρχει...Εξαιρούνται τα τανκς...

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #110 στις: Ιουλίου 05, 2012, 21:42 »
Αν εννοείς φίλτρου, ναι υπάρχουν.
Ο spheroid περίπου 3ml και, αν δε κάνω λάθος, ο steam machine.

Αποσυνδεδεμένος androidk

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #111 στις: Ιουλίου 06, 2012, 02:28 »
Επιστρέφω πλέων ως κάτοχος επισκευασιμου ατμο έτσι ώστε να μπορέσω να βοηθήσω κάποιων νέο ατμιστη που το σκέφτεται να δοκιμάσει.
Μετά από παρότρυνση των παιδιών πήγα και πήρα τον RCAmizer Πρόκειται για ένα φτηνό επισκευασιμο ατμο ο οποίος είναι αρκετά καλός και ισως ο πιο ευκολος ατμοποιητης στο στήσιμο λόγω των αλεν βιδών από όλους του ιδίου τύπου. Επίσης είναι αρκετά μεγάλος οπότε βοηθά έναν αρχάριο να κάνει πιο μεγάλες φυτιλοαντιστασεις έτσι ώστε να εξοικειωθεί με την κατασκευή τους.Να πω μετα απο κανα διωρο που με χε πιασει μανια  :o :o σεταρα αντιστάσεις με διαφορετικά φιτίλια μέγεθος αντιστάσεων κτλ ανάλογα με την χρήση που θελα να του κάνω(ego,vv ktl) . Κοινώς τον έσκισα!!Το μόνο που με προβλημάτισε ήταν η αεράτη,για τα δικά μου γούστα βέβαια, τζούρα του κατά τ άλλα με λίγη προπόνηση ο ατμο πυροβολάει.
Ένα άλλο θετικό που θα θελα να αναφερω και δεν έχει να κάνει άμεσα με τον ατμο είναι ότι με όποιον και αν μίλησα για τον συγκεκριμένο ατμοποιητη μου ειπε τα καλύτερα για το παλικάρι που τον κατασκευάζει και μου κανε τρομερή εντύπωση και ήθελα να το αναφερω. :thumpup:
Καπακι μετα απο δυο μερες συνύπαρξης με τον RCA έπεσε στα χέρια(κοινως  αγορασα!) το  jackaki.Και τι να λέμε τώρα  :respect: :respect:Ενας μικρος μεν θαυματουργος δε ατμο που πραγματικα πυροβολάει και πάει με τα πάντα!!! Μπορεί να προβληματίσει κάποιον αρχάριο στο σεταρισμα γιατί είναι μικρός σε μέγεθος αλλά είναι μια καλή αρχή παραλληλα  γιατί αν μάθεις να σεταρεις με 1mm φ και 0,13σ μετά οι άλλοι ατμο σου φαίνονται πλατείες!!!  :tongue_smilie:
Ομορφιά ντουμάνι και γεύση όπως πρέπει!
Θα θελα να αναφέρω ότι και οι 2 είναι πολύ καλές επιλογές να ξεκινήσει κάποιος μιας που είναι και φτηνές λύσεις και μετά απο την δική μου ενασχόληση θα τους πρότεινα και τους δυο αλλά για ξεχωριστούς λόγους.
Ευχαριστώ για την βοήθεια και ελπίζω να βοήθησα και εγώ με την σειρά μου.

Αποσυνδεδεμένος tsiou

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #112 στις: Ιουλίου 13, 2012, 06:43 »
spheroid τελος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος aggelos g

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #113 στις: Ιουλίου 13, 2012, 07:03 »
steam mashine φιλε....ο καλυτερος :thumpup: :thumpup: :bye:

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #114 στις: Ιουλίου 30, 2012, 00:38 »
δεν είναι όμως και πολύ ακριβότερος?

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #115 στις: Ιουλίου 30, 2012, 00:42 »
Επιστρέφω πλέων ως κάτοχος επισκευασιμου ατμο έτσι ώστε να μπορέσω να βοηθήσω κάποιων νέο ατμιστη που το σκέφτεται να δοκιμάσει.
Μετά από παρότρυνση των παιδιών πήγα και πήρα τον RCAmizer Πρόκειται για ένα φτηνό επισκευασιμο ατμο ο οποίος είναι αρκετά καλός και ισως ο πιο ευκολος ατμοποιητης στο στήσιμο λόγω των αλεν βιδών από όλους του ιδίου τύπου. Επίσης είναι αρκετά μεγάλος οπότε βοηθά έναν αρχάριο να κάνει πιο μεγάλες φυτιλοαντιστασεις έτσι ώστε να εξοικειωθεί με την κατασκευή τους.Να πω μετα απο κανα διωρο που με χε πιασει μανια  :o :o σεταρα αντιστάσεις με διαφορετικά φιτίλια μέγεθος αντιστάσεων κτλ ανάλογα με την χρήση που θελα να του κάνω(ego,vv ktl) . Κοινώς τον έσκισα!!Το μόνο που με προβλημάτισε ήταν η αεράτη,για τα δικά μου γούστα βέβαια, τζούρα του κατά τ άλλα με λίγη προπόνηση ο ατμο πυροβολάει.
Ένα άλλο θετικό που θα θελα να αναφερω και δεν έχει να κάνει άμεσα με τον ατμο είναι ότι με όποιον και αν μίλησα για τον συγκεκριμένο ατμοποιητη μου ειπε τα καλύτερα για το παλικάρι που τον κατασκευάζει και μου κανε τρομερή εντύπωση και ήθελα να το αναφερω. :thumpup:
Καπακι μετα απο δυο μερες συνύπαρξης με τον RCA έπεσε στα χέρια(κοινως  αγορασα!) το  jackaki.Και τι να λέμε τώρα  :respect: :respect: Ενας μικρος μεν θαυματουργος δε ατμο που πραγματικα πυροβολάει και πάει με τα πάντα!!! Μπορεί να προβληματίσει κάποιον αρχάριο στο σεταρισμα γιατί είναι μικρός σε μέγεθος αλλά είναι μια καλή αρχή παραλληλα  γιατί αν μάθεις να σεταρεις με 1mm φ και 0,13σ μετά οι άλλοι ατμο σου φαίνονται πλατείες!!!  :tongue_smilie:
Ομορφιά ντουμάνι και γεύση όπως πρέπει!
Θα θελα να αναφέρω ότι και οι 2 είναι πολύ καλές επιλογές να ξεκινήσει κάποιος μιας που είναι και φτηνές λύσεις και μετά απο την δική μου ενασχόληση θα τους πρότεινα και τους δυο αλλά για ξεχωριστούς λόγους.
Ευχαριστώ για την βοήθεια και ελπίζω να βοήθησα και εγώ με την σειρά μου.

 :thumpup: :respect:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #116 στις: Ιουλίου 30, 2012, 00:45 »
Στα διπλάσια λεφτά!!!~

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #117 στις: Ιουλίου 30, 2012, 00:48 »
Για δοκιμή και εξοικείωση μπορεί κάποιος να πάρει έναν φτηνό τύπου a2 ή a2-t, όπως αυτοί που κυκλοφορούν τώρα τελευταία ως UFO ή SL-E και που κοστίζουν από 12-14€...
ufo-atomizerB1 atomizer
Δεν υπάρχει λόγος κάποιος, ειδικά αρχάριος, να δώσει 50-100€!

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #118 στις: Ιουλίου 30, 2012, 00:50 »
Έχω τον rcamizer και είναι πολύ καλός
Βεβαία τώρα τελευταία δεν μπορώ να πετύχω χτύπημα οπωs και στον Α2 ντουμάνι και χτύπημα!!!
Μήπως τους συνήθισα και πρέπει να πάω σε άλλον!!!

Αποσυνδεδεμένος Geoskoul

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #119 στις: Αυγούστου 08, 2012, 19:31 »
η αντισταση στους επισκευασιμους ποσο χρονο ζωης εχει ? στο περιπου


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209568 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem