vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

390 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, Razor.QQ15

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Αποσυνδεδεμένος VersuS05

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #135 στις: Αυγούστου 09, 2012, 04:10 »
Όταν είδα για πρώτη φορά σύνδεση μεταξύ σύρματος αντιστάσεως και χωρίς καθώς και μετά τύλιγμα, κλπ με έστειλε :)) :))
Νομίζω, όπως ανέφερα, με το φτωχό μου το μυαλό πως πρώτος πρέπει να είναι εύκολος χωρίς πολλά και περίπλοκα!
Ειδανικός ο ατμοποιητής τύπου Α2, δουλεύει και σε μπαταρίες εμπορίου τύπου eGo, evo, κλπ.

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #136 στις: Αυγούστου 09, 2012, 04:16 »
μπα μια ιδέα είναι,2 σύρματα στρίβεις μεταξύ τους.
το καλό είναι ότι έχεις με αυτόν τον τρόπο πολύ καλύτερη βάση,ούτε καλώδια ούτε κολλήσεις και πάστες

Αποσυνδεδεμένος VersuS05

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #137 στις: Αυγούστου 09, 2012, 04:22 »
Αν το πάμε έτσι φίλε μου, μια ιδέα είναι και οι genesis... :))
Όλα φυσικά είναι σχετικά...
Το καλύτερο, ασχέτως τι λέμε εμείς, είναι να μπορεί κάποιος να έχει πρόσβαση να δοκιμάσει από κοντά και να δει αν μπορεί ο ίδιος.
Κάτι που φαίνεται σε εμάς γελείο μπορεί για τον άλλο να είναι βουνό ή και το αντίστροφο.
Το κακό είναι πως αρκετοί καλοί ατμοποιητές πωλούνται μέσω forums και όχι μαγαζιών και έτσι δυσκολεύει το πράγμα... (είμαι παθών άλλωστε...)
 :)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 09, 2012, 04:30 από VersuS05 »

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #138 στις: Αυγούστου 09, 2012, 14:26 »
πωλούνται ,έχεις δίκιο.αλλά οι καλοί πωλούνται χωρίς να χάσεις πολύ απο την αξία τους και αυτό είναι καλό.άλλωστε δεν ταιριάζουν όλοι σε όλους.
το κακό είναι ότι μεγάλο ποσοστό πωλείται γιατί κανένας δεν τους έδειξε ένα σωστό σετάπ για τα γούστα τους.
άστο το θέμα για τα genesis,δεν συγκρίνεται κάν με μια απλή ένωση συρμάτων

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #139 στις: Αυγούστου 09, 2012, 14:37 »
Οτι και να πάρεις, θα πρέπει να είσαι αποφασισμένος να παιδευτείς, να διαβάσεις, να δεις βιντεάκια, να πας σε μια συνάντηση να σου δείξουν οι γνώστες. Μετά από αυτό όποιον και να πάρεις θα τον δουλέψεις είτε "εύκολος" είναι είτε "δύσκολος" :)

Αποσυνδεδεμένος kourou90s

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #140 στις: Αυγούστου 13, 2012, 18:58 »
Λοιπόν σαν νέος κι εγω στο είδος των επισκευασιμων που δεν είχα κανέναν πήρα την προηγούμενη βδομάδα την Πηνελόπη! Άκουγα είναι δυσκολος θα πεδευτεις ΓΤ δεν δοκίμαζεΣ κάποιον άλλο για πρώτο και διάφορα αλλά τουλάχιστον όλοι έλεγαν είναι πολύ καλός! Τελικά ούτε διαρροές ούτε πρόβλημα με αντίσταση ούτε τπτ... Διάβασε όλα τα σχόλια δες βίντεο και πάρε όποιον κάνειΣ κέφι! Αν και λίγο ακριβή η Πηνελόπη με έχει κάλυψη 100% και δεν έχω προβλήματα αν εξερεσεις ότι την είχα αφήσει χωρίς υγρό και νόμιζα ότι είχα και μ ήρθε καμμένο  :laugh1: :laugh1: φυσικά έφταιγα εγω  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος kostasnew

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #141 στις: Αυγούστου 13, 2012, 21:53 »
αλλαξε την σιδερενια πανοπλια κ βαλτης ενα διαφανο, καλοκαιρινο,αερινο συνολακι για να την απολαμβανεις καλυτερα... ;) ;)




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 13, 2012, 21:56 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #142 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 00:46 »
Αυτο που δυσκολευομαι να καταλαβω με τους επισκευασιμους ειναι ποιος σεταρεται ευκολα και ποιος οχι τοσο. Εχω δει στησιμο λαιβ η σε βιντεο σε αιολο, σφεροιντ, jack, rcamizer, steam machine. Σε σχεση με αυτα οι αλλοι τυποι ειναι πιο ευκολοι το ιδιο η χειροτερα. Αναφερομαι σε ιιατυ, οδυσσεα, πηνελοπη, τυπου genesis κτλ. Γενικα προτιμαω το τανκ σαν λογικη παρα το σερα αλλα φοβαμαι μηπως δεν τα καταφερω γιατι δεν πιανουν τα χερια μου.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #143 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 00:51 »
Οπως και το νοιωθεις, αλλο ενα συρμα σε δυο βιδακια και αλλο τρια συρματα και μετα σε βιδακια. :)

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #144 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 01:06 »
την παρασκευή έπεσε στε χέρια μου ενασ ατμό πολύ καλοσ,πολύ εύκολο στήσιμο κ πολύ φτηνός.

12εύρο

αλλά είναι μόνο για ντρίπ.

δεν ξέρω σίγουρα πωσ τον λένε αλλά νομίζω ότι είναι ο φοίνικασ v2

από την παρασκευή παντωσ εχω αφησει την πηνελόπη στην άκρη κ εχω αυτόν.

άλλη φάση το dripping.το προτείνω σε όποιον νέο θέλει να πάρει φτηνό επισκευασημο με καλή απόδοση.

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #145 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 01:11 »
εγω για επισκευασιμο προτεινω πηνελοπη..η steam machine..ειδαλλως did αλλα θελει το παιδεμα του το πλεγμα αλλα μετα σε αποζημιωνει..!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #146 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 01:13 »
Ο τίτλος λεει "Επιλογή πρώτου επισκευάσιμου"
Τα προτείνεις όντως αυτά για πρώτο????

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #147 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 01:20 »
τα χω προτεινει ηδη σε φιλο και πηρε κ καποιον απο τα αναφερομενα και εμεινε ευχαριστημενος..αλλωστε και εγω δεν εχω μεγαλη εμπειρια σε επισκευασιμο και με αυτα ξεκινησα(αφου πρωτα πηρα εναν α2 που δεν εμεινα ικανοποιημενος) ..γιατι οχι ,με την προυποθεση να πιανουν κ λιγο τα χερια του και μετα απο αρκετοο διαβασμα..

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #148 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 01:23 »
Μπορούμε να βρούμε παμπολλους που να πιανουν τα χέρια τους και να μην αντιμετωπίσουν πρόβλημα! και εγώ δεν αντιμετώπισα.
Αλλα απο κεί μεχρι να το προτείνουμε αβίαστα σε νέους για πρώτο επισκευάσιμο έχει μεγάαααααλη απόσταση! Εγω δέν θα τους πρότεινα αυτούς με τίποτα.
κανέναν με σύρμα χωρίς αντίσταση, και οχι τζένεσις.
Γιατι δεν μας διαβάζουν μόνο αυτοί που πιάνουν τα χέρια τους.
μας διαβάζουν και αυτοί που ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι πιάνουν τα χέρια τους!!!  :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1:
Απλά εκείνοι δέν βγαίνουν στα νήματα να πούν οτι το εδωσαν το μηχανάκι επειδή δεν το κατάφεραν! Σπάνιο! :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #149 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 01:27 »
αυτό που προτείνω πιο πάνω είναι ότι πρέπει για νέο.τυλίγει σύρμα σε φυτίλι βάζει τισ 2 άκρες στισ τρύπες σφίγγει τισ βίδες κ έτοιμο.ούτε τροφοδοσία ούτε τίποτα.δεν νομίζω να υπάρχει κάτι πιο απλό.

θα ψάξω αύριο να βρω πωσ τον λένε σίγουρα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354725 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10267 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191132 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 673 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 547 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588853 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797111 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7214 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312587 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6612 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11906 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13141 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711